telepolis.pl Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości W poniedziałek nowy iPhone

W poniedziałek nowy iPhone

LuiN 5 Czerwca 2010 10:23

0 0
7. czerwca odbędzie się w San Francisco World Wide Developers Conference 2010 - konferencja, podczas której Apple zaprezentuje iPhone'a czwartej generacji.



Konferencja rozpocznie się o godzinie 19 czasu polskiego. Obok samego iPhone'a spodziewać można się prezentacji nowych usług i premiery iPhone OS 4.0 (do tej pory dostępnego tylko developerom).

Według niepotwierdzonych informacji, Apple chce sprzedać w tym roku 24 mln sztuk iPhone'ów czwartej generacji, które sprzedawane mają być pod nazwą iPhone 4GS (nazwa potwierdzona ostatnio przez producenta akcesoriów), iPhone 4G lub iPhone HD.

Sercem urządzenia ma być procesor Apple A4 taktowany zegarem 1 GHz (ten sam co w Apple iPad), do tego dostaniemy 512 MB pamięci RAM i w zależności od wariantu urządzenia: 16, 32 lub 64 GB pamięci wewnętrznej. Większa niż do tej pory ilość pamięci RAM podołać ma wielozadaniowości wprowadzanej wraz z premierą iPhone OS 4.0.

Pojawi się dodatkowa kamera do wideorozmowy, a główny aparat będzie miał matrycę 5 Mpix, diodową lampę doświetlającą i najprawdopodobniej poradzi sobie z rejestrowaniem filmów wideo o jakości HD.

Podobnie jak w iPad 3G, tak i w nowym iPhonie obowiązywać będzie nowy standard kart SIM - microSIM (karty powoli pojawiają się u operatorów, są już w polskim Orange). Ekrany nowych iPhone'ów wyposażone będą w technologię FFS (ang. fringe-field switching), gwarantującą lepsze kąty widzenia i większą czytelność ekranu w bezpośrednim nasłonecznieniu. Rozdzielczość 960 x 640 pikseli (sprawdzona mikroskopowo) w połączeniu ze wspomnianym FFS mają ułatwić ekspansję Apple'a na rynku elektronicznych publikacji.

Pojawił się drugi mikrofon - najprawdopodobniej na potrzeby funkcji oczyszczania głosu. Wymiary nowego iPhone'a to 114,3 x 58,7 x 9,4 mm, telefon będzie miał metalowe boki obudowy i trafi do sprzedaży w 2 wersjach kolorystycznych: białej i czarnej. Bateria jest o 16% większa, ma pojemność około 1419 mAh.





Źródło:


Dodaj do:
w sumie: 132
  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    1. ~  2010-06-05 10:35:19  host: chello089076121120.chello.pl

    Starszy model jest bardziej fajniejszy

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    2. ~  2010-06-05 10:37:08  host: chello089074158242.chello.pl

    no w końcu :)

  • Ten komentarz został ukryty.

    2

    3. ~mucus  2010-06-05 10:37:42  host: 89.241.208.99

    zas:((( iphonomania w UK zacznie sie na nowo... (zuwazylem ze pol roku temu bylo parcie na Ishita, dzis ustapilo na korzysc Blackberry)

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    4.  2010-06-05 10:40:45

    1. Co z tego tu bateria wymiata wszystkie poprzednie wersje bez wyjątku ;)

  • Ten komentarz został ukryty.

    1

    5. ~  2010-06-05 10:43:07  host: t18-07.opera-mini.net

    wielozadaniowosc? Lepszy aparat? Oczyszczanie glosu? Lepszy ekran? Tylko bluetooth pelnosprawnego brakuje a bedzie ideal. Szkoda tylko, ze cena bedzie astronomiczna. Ale przynajmniej 3G i 3GS potanieja.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    6. ~Pepsi  2010-06-05 10:43:39  host: apn-77-113-28-45.dynamic.gprs.plus.pl

    Bez kitu 3gs lepiej wygląda. Ten mi podjeżdza C902 jakoś. No zobaczymy.

  • Ten komentarz został ukryty.

    1

    7. ~  2010-06-05 10:46:49  host: brj239.neoplus.adsl.tpnet.pl

    wasza strona notorycznie nie dziala czy mozecie cos z tym zrobic? srednio z 50 razy w roku nie moge wejsc na wasza strone

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    8. ~  2010-06-05 10:47:53  host: brj239.neoplus.adsl.tpnet.pl

    a wracajac do tematu - design jakby sie uwstecznil

  • Ten komentarz został ukryty.

    -2

    9. ~Tidus  2010-06-05 10:59:32  host: abxf53.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Nie mogę się doczekać :D Ja wiem, ze nigdy nie zamienie swojego iphone'a na inny telefon, który nie będzie jego kolejna wersja ;) Male cudo.

  • Ten komentarz został ukryty.

    1

    10.  2010-06-05 11:11:12

    @5 3g raczej nie potanieje bo nie będzie w sprzedaży

  • Ten komentarz został ukryty.

    2

    11.  2010-06-05 11:24:39

    iSZIT nie lubie i koniec, wole inne smarty

  • Ten komentarz został ukryty.

    2

    12. ~cycu  2010-06-05 11:24:42  host: chello089076121120.chello.pl

    Nowy iPhone przypomina mi bardziej LG GD510 :D

  • Ten komentarz został ukryty.

    1

    13. ~me  2010-06-05 11:25:15  host: 100-51.echostar.pl

    Czy ten świat się opamięta? Ubóstwiać kawałek plastiku, zwykły produkt, za który zapłacą kilka tysięcy procent niż cena jego produkcji? Gratuluję systemu wartości - Amerykanie przodują w głupocie.

  • Ten komentarz został ukryty.

    1

    14. ~  2010-06-05 11:28:42  host: brj239.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @13 ales teraz palnal, za to polska to ostoja madrosci

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    15. ~me  2010-06-05 11:30:47  host: 100-51.echostar.pl

    Nie, próbujemy ich doścignąć jak tylko się da.

  • Ten komentarz został ukryty.

    -3

    16. ~cycu  2010-06-05 11:34:48  host: chello089076121120.chello.pl

    @13 - Myślę że ludzie wolą wydać więcej pieniędzy na jakiś lepszy produkt niż co chwila kupować tanie dotykowce :P

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    17. ~gg  2010-06-05 11:37:20  host: cde174.neoplus.adsl.tpnet.pl

    no nie wiem jak dla mnie to troche za duzo nowosci - nowy design, ekran, aparat, procek , bateria , ram , druga kamera- patrzac wstecz to apple zawsze wprowadza tylko delikatne zmiany w iphonie , a tu szykuje sie rewolucja. zobaczymy na ile sie te spekulacje sprawdza.

  • Ten komentarz został ukryty.

    1

    18. ~me  2010-06-05 11:37:24  host: 100-51.echostar.pl

    Nie chodziło mi o to, że są ludzie, którzy kupią to, bo potrzebują taki telefon. Ale po co traktować to jako coś fenomenalnego? Konferencje, kolejki dłuższe niż za komuny za papierem toaletowym? Marketing robi ludziom wodę z mózgu, a Apple przecież chodzi tylko o potężne miliardy, które zarobią głównie na fanatykach. Dziwić się moherom, kiedy inna rzesza ludzi zabiłaby za słowa krytyki apple.

  • Ten komentarz został ukryty.

    1

    19. ~Ziomek  2010-06-05 11:38:12  host: host-n2-77-66.telpol.net.pl

    Tak narzekają co niektórzy na Amerykę, a z pewnością nigdy w niej nie byli, zeby cokolwiek na ten temat powiedzieć. Polacy nie lubią Stanów, bo są tam bardziej kreatywni ludzie, ludzie są weseli i przyjemni, a nas Polaków przecież irytuje, jak ktoś się uśmiecha i jest zadowolony. Kochamy nieszczęścia i obrażać inne narody, nie potrafimy słuchać i wyciągać wniosków.

  • Ten komentarz został ukryty.

    2

    20. ~@19  2010-06-05 11:51:50  host: user-109-243-8-13.play-internet.pl

    Tak samo weseli i przyjemni jak np. w Niemczech i częściowo też w Polsce. Przejrzyj na oczy- te wszystkie wyuczone uśmiechy i gesty to tylko ATRAPA. Jak nie wierzysz to zobacz jak w rozwiniętych krajach traktuje się np. osoby starsze. Gesty nic nie znaczą, maski i obłuda. A jak staruch nie potrzebny, bo nie produktywny to ciach go do domu starości nawet jak jest naszym ojcem czy matką. Dla sprawiedliwości trzeba dodać że działa to w obydwie strony.

  • Ten komentarz został ukryty.

    -2

    21.  2010-06-05 11:52:55

    Produkty Apple są z reguły po prostu lepsze i dlatego kupowane mimo czasem wyższej ceny. Nie muszą się one każdemu podobać ale to przecież nie problem, kto nie chce to nie kupuje. Czasem może się wydawać że wodę w mózgu to mają ci którzy twierdzą że marketing (Apple) robi ludziom wodę z mózgu ;)

  • Ten komentarz został ukryty.

    2

    22.  2010-06-05 12:20:22

    @21 znasz coś droższego o podobnych parametrach ? Apple jest więcej warte niż Microsoft i kto się tego spodziewał. Dobrze że jest wybór i nie każdy musi mieć iPhona.

  • Ten komentarz został ukryty.

    -2

    23.  2010-06-05 12:25:12

    @22: byle osoby, kupujące inne urządzenia tego typu nie tryskali jadem dookoła, jakby miały kompleksy na punkcie iPhone :)

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    24. ~Bogie  2010-06-05 12:37:28  host: public80668.xdsl.centertel.pl

    Po jailbreak-u to będzie naprawdę świetny telefon.

  • Ten komentarz został ukryty.

    1

    25.  2010-06-05 12:43:58

    @23 niektórzy mają taki sprzęt od dawna który dopiero wejdzie u Apple. To nie jest jad tylko uśmiech politowania.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    26.  2010-06-05 12:48:31

    iPhone z wersji na wersje robi się coraz lepszy. Niestety cena nowych modeli też coraz wyższa. Maks dla takiego multimedialnego cacka to 1700-1900zł - nie więcej. Za 800-1000zł na aukcjach można kupić naprawdę bardzo dobre telefony. Trzeba tylko wiedzieć czego się chce. W newsie zabrakło mi wielkości wyświetlacza. Czy to 3,7 cala w nowym iPhonie?

  • Ten komentarz został ukryty.

    1

    27. ~adaśko  2010-06-05 12:59:36  host: 94-40-17-106.tktelekom.pl

    Irytuje mnie nagminne używanie sformułowania "jakość HD". To nie jakość HD, ale rozdzielczość HD.

  • Ten komentarz został ukryty.

    1

    28.  2010-06-05 13:02:25

    Ad 24. Jako telefon iPhone bardzo licho wypada. Słaby zasięg, trochę za ciche dzwonki,brak bardzo potrzebnych i użytecznych sprzetowych klawiszy zielona i czerwona słuchawka. Za to jako urządzenie multimedialne (muzyka, filmy gry) - super. Do internetu niezły ale sprzet na Androidzie z reguły lepszy (Chrom jest szybszy, na tel z sense jest flash lite a wszystkie z Androidem 2.2 będą mieć pełny flash).

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    29.  2010-06-05 13:16:02

    rcicho: tak, ale np. przeglądarka jednak lepiej śmiga na iPhone'ie niż Androidowa. Poza tym dużo lepiej idzie pisanie na klawiaturze wirtualnej iPhone'a niż np. tej z Desire. Oczywiście pod kątem flasha masz rację.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    30. ~  2010-06-05 13:34:12  host: t24-05.opera-mini.net

    Kolejna zabawka, cóż amerykańce w tym sporo idiotów co by kupili papier toaletowy za 50 dolców, aby miał rekomendację samego Stiva i był z logiem Apple. Te telefony kupuje się dla prestiżu, dla mody, są lepsze i tańsze telefony, choć w pewnym sensie jeszcze nie spotkałem tak dobrze działającego dotyku jak w iPhone, na lekkie musniecie reaguje w innych można o czymś takim pomarzyć.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    31. ~@30  2010-06-05 13:55:25  host: user-109-243-8-13.play-internet.pl

    Tak było do niedawna. Teraz w androidach z wyższej półki jest instalowany układ firmy Amtel- czytaj Apple zostało w tej kwestii dogonione. Poza tym już nawet w Desire z tym dotykiem jest całkiem dobrze- minimalnie gorzej niż w 3gs. Bardzo fajnie działa też ekran w Palm Pre, ale to raczej u nas ciekawostka tylko a po przejeciu Plama przez HP nawet i mniej.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    32. ~  2010-06-05 13:57:26  host: t23-05.opera-mini.net

    Wyglada niezle szkoda tylko ze zwiekszyli rozdzialke bo mikroskopu nie zamierzam uzywac a jesli nie maja to byc puste interpolowane pixele oznacza to chyba wiecej sciaganych danych, przynajmniej przy proxy przegladarkach czy filmach on line z niektorych portali. Orientuje sie ktos?

  • Ten komentarz został ukryty.

    1

    33. ~mucus  2010-06-05 14:06:33  host: 93-186-28-213.rdns.blackberry.net

    A ja I tak wole Blackberry niz jakiegos tam Ishita!!

  • Ten komentarz został ukryty.

    1

    34.  2010-06-05 14:14:14

    Jakos zaczynam odczuwac iPrzesyt iFonem. Nie chodzi tu bynajmniej o ilosc informacji na temat tego telefonu , moze dlatego , ze tak naprawde niewiele sie zmienia , za to cena idzie znacznie w gore. iPad wogole mnie nie zachwycil , w zaden sposo nie moge go wpasowac pomiedzy telefony ktore posiadam i zwyklego laptopa , trudno mi tez sobie go wyobrazic jako uzyteczne narzedzie , bo i do czego moglby sie przydac polskim "sciongaczom" robiacym kopie internetu , do czytania na nim prasy codziennej? No ale kazdy kupuje sobie to na co ma ochote , daleki bylbym jednak mimo wszystko od niewybrednego lzenia posiadaczy produktow Apple (sam taki posiadam) , co niestety jest tu czesto norma... 1299zl za iPhona 3GS w Swobodnym Internecie za 99zl miesiecznie w Play przy Milestone w tej samej taryfie za 1zl czy Desire za 199zl. Cos jest nie tak. Co do samego iPhona 4G , nie to ladne co ladne , ale to co sie komus podoba - mi w kazdym razie nie podoba sie zupelnie , a niemoznosc wlozenia do niego karty jaka bede chcial w nim miec przez polityke z kartami microSim ktora zapewne nie jest przypadkowa , jeszcze bardziej mnie zniecheca. Poczekam spokojnie na cos z qwerty od HTC z Sense i Androidem.

  • Ten komentarz został ukryty.

    -1

    35.  2010-06-05 14:22:26

    No to juz wiem, jaki watek bedzie zyl przez weekend na Telepolis ;) (no chyba, ze cos w miedzyczasie jeszcze sie pojawi..) ||| Ha, no to zaczynamy: #1 (#8): "fajny" chyba ? Tylko w designie, tez uwazam ze nie jest najszczesliwszy.. || #3: na BB/RIM nigdy nie bylo parcia - to nisza, bardzo solidna i dobra, ale nie popularna - tu nie ma potrzeby naglasniac.. typowo biznesowa i tak znajdzie wiernych odbiorcow, choc po prawdzie tempo ekspansji na rynku maja calkiem niezle :) IMHO - robia dobre produkty. || #4: No wlasnie nie do konca - fakt, ze 3G i 3GS mialy relatywnie male, tak jednak pierwsza wersja miala 1400 mAh. Tak poza tym, to tutaj ta rozdzialka moze potencjalnie zzerac duzo wiecej energii - oby nie. Fakt, powierzchni nie powiekszaja. || #6: wypluj te slowa ;) Fakt.. nie jest taki ladny jak poprzednik. Ale nie az tak! :D || #11: nie ma to jak argumenty, co nie ? ;) || #12: a idz w cholere ;D || #13: troche opamietania - po prostu jest to telefon, ktory wprowadzil silna konkurencje na polu dotykowcow.. de facto byl jednym z pierwszych na rynku, ktory mial pojemnosciowke a na pewno pierwszym, ktory dobrze ja sprzedal i pokazal uzytkownikowi, ze bez rysika badz punktowego dotyku tez mozna zyc, co wiecej - nawet latwiej. Nagle zaroilo sie od "zabojcow iP", podczas gdy na poczatku wszyscy ograniczali sie do kopiowania designu.. gdy ich software nie byl przystosowany do tak malej ilosci przyciskow czy typie ekranu, nie mowiac juz zupelnie o tym, co tak naprawde decyduje o sukcesie, czyli SOFTWARE'ze. Design, uzyte elementy, spasowanie, marketing, cena (jako element taktyki sprzedazy - a jakze! Myslisz, ze gdyby sprzedawali je taniej, mialyby wiekszy popyt ? No wlasnie... niekoniecznie. I nie mowie tu o prawie snoba czy o innych prawach ekonomicznych, choc po prawdzie o ktores z nich na pewno sie to zjawisko ociera ;) Tylko, ze Amerykanie, jak slusznie zauwazyles, potrafia bardzo silnie, wrecz nadmiernie, postawic swoje produkty ponad innymi.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    36. ~PLANET  2010-06-05 14:30:49  host: 89.241.215.119

    jesli chodzi o pracie na Bberry to bys sie zdziwil!!! Co 3telefon sprzedawany w UK to BB wlasnie i uwaga biznesmanow przybywa wsrod mlodziezy i klienteli indywidualnych!!! (nie znaczy ze biznes odchodzi od BB) po wprowadzeniu BB OS6.0 expansja ruszy pela para! to ze BB jest traktowane w PL przez operatorow jak zlo konieczne to juz nie moja wina

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    37. ~mucus  2010-06-05 14:31:34  host: 89.241.215.119

    PLANET sorry nie chcialem uzyc Twojego nicka...pomylilo mi sie

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    38.  2010-06-05 14:34:36

    #13, c.d.: Stad Nokia nie ma tam sily przebicia, stad Motorola i WM, nawet gdy nie mialy juz powoli dobrych produktow w swej niszy, dalej trzymaly sie tak wysoko w rankingach, by spasc dopiero po jakims czasie, dlatego tez RIM/BB i Apple/iP trzymac sie beda jeszcze dluzej - bo nie dosc, ze z ich wlasnego kontynentu (co jest cholernie wazne tutaj! :), to jeszcze robia bardzo dobre produkty. A tak przy okazji, Nokia z dotykowcami nie jest za pan brat. Juz Samsung ma zdecydowanie wieksze szanse na ich rynku, bo ma bardzo dobre modele w ofercie... || #17: ano wlasnie... tez sie tego obawiam, a dodatkowo jeszcze nic nie slyszalem o HSUPA, na ktorym mi osobiscie zalezy ... :P Stad tez niepewne info o tym, jak i o nagrywaniu filmow HD (i nie tylko - reszta wynika z prototypow - oby sie sprawdzily te informacje). || #18: no wlasnie, to tylko w Stanach takie rzeczy. U nas kolejki po 3G w Orange musieli zrobic... sztuczne :D A zabijac za idealy ? Wybacz, ale wydaje mi sie, ze u nas to jednak niektorzy wyborcy partii bedacej w opozycji (i niech tak zostanie;) ewentualnie sluchacze pewnej rozglosni sa bardziej zacietrzewieni, niz ludzie kupujacy produkty Apple ;) || #19: ano wlasnie, kolega ma troche racji. Znam osobiscie paru Amerykanow i potwierdzam fakt - ludzie moze prosci, moze bez jakichs ambicji ponad norme - ale wlasnie bardzo przyjemni w codziennym kontakcie. To, ze u nich przyjelo sie zyc z "doklejonym" usmiechem, nie znaczy, ze w glebi duszy sa inni, niz my. A biorac pod uwage stope, na jakiej zyja, to jest to zycie naprawde calkiem przyjemne - nie zamienilbym sie, ale dobrobyt dostepny na wyciagniecie reki dla naprawde duzej ilosci ludzi (procentowo jednak ciut wiecej niz u nas - choc populacja tez wieksza tam (ale i powierzchnia.. ciekawe, jak jest z gestoscia ludzi / km2 ;) jest mila perspektywa. I nie chodzi wcale o "amerykanski sen". Potencjalnie mozna miec naprawde relatywnie srednie (w ich skali zarobki), ale zdolnosc nabywcza jest juz calk

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    39. ~mucus  2010-06-05 14:36:46  host: 89.241.215.119

    PLANET zgodze sie z Toba w zupelnosci!!

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    40. ~  2010-06-05 14:38:48  host: chello089076121120.chello.pl

    Kiedy LG zacznie robić ekrany pojemnościowe w swoich tanich dotykowcach :/

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    41.  2010-06-05 14:50:02

    Poza tym - co tu duzo mowic - calkiem fajny kraj, jest po co tam pojechac i co zobaczyc :) || #20: i tu tez masz troche racje. Nie ma respektu, ustepowania miejsc.. ale nie znaczy to od razu, ze kazdy pakuje swoich rodzicow do domu starosci. || #21: bardziej nie moglbym sie zgodzic ;) || #22: jak ktos sie postara, to moze kupic i 3GSa 32 GB za pareset zlotych.. trzeba tylko chciec i umiec :) || #25: Sprzet - moze tak... na papierze duzo lepszy... tylko ze co oferujacy, a najwazniejsza sprawa - jak dzialajacy, to juz inna sprawa ;) N900, Omnia HD i Milestone maja identyczne (dwa pierwsze) badz bardzo podobne (Motka) speki, jak iP 3GS. I co ? I dzialaja o wiele gorzej na takim samym sprzecie. Software to podstawa... Tak samo HD2 dziala mimo wszystko nieco gorzej (nie mowiac o samym systemie i jego szybkosci ujarzmiania ;), mimo posiadania gigowego procka. Naprawde... czy ty wiesz chociaz, o czym ty bredzisz ? :D Modele wychodzace rok po poprzedniku zaczynaja miec podobny komfort dzialania, jak on. Hardware - oczywiscie, to nigdy nie bylo mocna strona Apple'a. Tylko, ze jesli wprowadza chocby ww ekran, to i to moze sie zmienic. || #26 @rcicho: dalej 3,5". Niektorzy twierdza nawet, ze jest to minimalnie MNIEJSZY ekran. Coz, mimo wszystko szkoda, dpi bedzie zabojcze, ja wolalbym osobiscie nawet wiekszy ekran, do okolo 4,2" wlacznie... Cena.. coz - 2k za inny model (Samsunga ;) tez wydaje sie byc niezla cena. Tu bedzie gorzej, ale i spadek ceny poprzednich modeli jest maly.. nie bez przyczyny ;) Wysoka cena wejsciowa, specyficzny marketing, wysoka jakosc produktu, relatywnie mala dostepnosc produktu (Orange, Era, iSpot, mala ilosc sklepow netowych i oczywiscie wolny rynek, ale tam juz przewaznie uzywane/second hand), specyficzne podejscie do blokowania telefonu (zwykle potrzebny JB, na co czesc osob sie nie decyduje, bojac sie (niepotrzebnie) o gwarancje) i raczej specyficzny model sprzedazy - jeden nowy telefon na rok - powoduja, ze sila rzeczy cena spada racz

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    42.  2010-06-05 15:03:31

    raczej wolno ;) || #27: powiedzmy: nagrywanie wideo 720p i juz ;) A i tak nie wiadomo, czy bedzie :P || #28: ano... po czesci masz racje. Antena GSM/3G raczej srednia, nie lapie zasiegu zbyt rewelacyjnie (zawarcie w obudowie robi swoje ?), choc EDGE lapie raczej skuteczniej, niz 3G. Ciche dzwonki ? Niee... Ustaw sobie swierszcze na max glosnosci ;) Czerwona/zielona - czesc osob sie na pewno zgodzi. Mnie tego .. troche brakuje. Do wad na pewno dolozylbym relatywnie slaby mikrofon (albo zle zabudowany) - trzymanie przy uchu tylko w konkretnej pozycji (na skos), zeby rozmowca nas dobrze slyszal (choc wtedy juz slyszy b. dobrze, ale jak sie oddala od ust - no to juz jest znacznie gorzej), nie mowiac juz o glosnomowiacym ;P Choc tragedii nie ma, to jednak zbiera dzwieki tak sobie - ot, jest cicho i trzeba NAPRAWDE glosno mowic, przy glosnym tle prawie krzyczec :P No i wybieranie kontaktow (przy ich duzej ilosci) nie jest super komfortowe - coz.. Generalnie to nie jest telefon przeznaczony stricte na polke biznesowa. Raczej bardziej wszechstronnie (ale tez naprawde przyjemnie, poza naprawde nielicznymi aspektami), choc i w biznesie da sie go z powodzeniem uzywac. Po prostu nie posiada niektorych najlepszych cech swoich konkurentow (glownie BB). Odnosnie flasha - pomijajac VPNy/serwery wirtualne postawione przez nas samych na wlasnym kompie... sa juz inne przegladarki typu Opery Mini - np. Cloud Browse (chyba niedostepna z poziomu polskiego iTunes/AppStore - trzeba miec konto np. amerykanskie jesli sie nie myle), ktore obsluguja Flash... Poza JB (ktory doklada wlasne rozwiazania) sa jeszcze i inne rozwiazania - na PDAClub.pl byly o tym dwa newsy (jeden wlasnie o Cloud Browse, gdzies na trzeciej stronie newsow teraz). || #29: przydalby sie jeszcze Swype z polskim slownikiem ;) || #30: no wymien te "lepsze", juz nie moge sie doczekac ;) Tylko nie tylko na papierze, ok ? :)

  • Ten komentarz został ukryty.

    -5

    43. ~  2010-06-05 15:08:34  host: chello089076121120.chello.pl

    PLANET - PRZESTAŃ PISAĆ GŁUPOTY PONIEWAŻ JEST TO GŁUPIE I ŻENUJĄCE. PEWNIE TWÓJ IQ WYNOSI 1%

  • Ten komentarz został ukryty.

    -1

    44.  2010-06-05 15:13:32

    No! I fani iPhone'a znowu wydadzą setki milionów dolarów (miliardy??) na wymianę dopiero co kupionego urządzenia ;-)

  • Ten komentarz został ukryty.

    1

    45.  2010-06-05 15:29:43

    Większość to już ma , a może i więcej i to taniej jak to już ktoś napisał. ale żeby tym zaszpanowac przed innymi , to Ci drudzy muszą znać się na telefonach :-/

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    46.  2010-06-05 15:34:58

    #32: logicznie nie musi byc wiecej zuzyte RAMu na strony, grafike czy filmy.. streaming (choc z to i tak glownie YT dla urzadzen bez JB ;) tez. Pamietaj, ze zawsze mozna rozciagnac software'owo. Pytanie jednak, co bedzie przy ladowaniu wiekszej powierzchni strony czy ewentualnie grafiki jednoczesnie (pelny zoom out) - tutaj ewentualnie moze byc wieksze zuzycie RAMu. I tez mi sie nie podoba to, ze ekran zostawili podobny - powinien byc przy takiej rozdzielczosci wiekszy. No coz... || #33: polemizowalbym, czy i"Shita" :) Chyba, ze przesmiewczo, jak mam np. w profilu wpisanego ;) A ze tak duzo BB schodzi w UK ? To dobrze, ja im dobrze zycze. Tak samo Samsungowi ogolnie, czy innym niektorym firmom robiacym dobre produkty pod Androida - ja sobie zycze konkurencji bo to dziala na korzysc klienta, o! :D || @issa: no coz, cena jest glownie autorstwem tego, ze Play nie jest oficjalnym kanalem sprzedazy (telefon na zamowienie czy jak to tam sie nazywa ;), a jedynie Orange i Era, a poza tym to generalnie Apple narzuca takie ceny - wszedzie jest drogo. Poza tym w wyzszych taryfach firmowych mozna kupic je naprawde tanio :) Trzycyfrowo spokojnie i to w nizszych zakresach :) iPad tez do mnie nie trafil - nawet po "objawieniu" Jakuba Kańczugowskiego (rednacz PDAClub.pl) - jest wideorecenzja, po pierwszym "a moze by sie taki przydal" przyszlo szybkie opamietanie. Tak, fajny mocny lapek 12" - ale nie iPad. Oczywiscie, to inne platformy, iPada mozna by uzyc komplementarnie (a nawet jest do tego stworzony) - no ale do mnie nie przemawia, coz, bywa ;) Design mi tez srednio przypadl do gustu, choc ma plusy funkcjonalne (dwa mikrofony, oby to poprawilo jakosc zbierania dzwieku ; rozbicie klawiszy glosnosci ; i oczywiscie dodanie diody i wideokamerki). microSIM - coz, mozna kupic wykastrowac (ewentualnie wymienic, vide Orange) stary i - ewentualnie - kupic przejsciowke na miniSIM. Fakt, niewygodne przy stosowaniu wiecej, niz jednego telefonu - ale jesli

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    47.  2010-06-05 15:38:34

    #43: twoje argumenty sa porazajace, dziecko czelo ;) Na poczatek wylacz capslocka, chyba ze poza Internetem tez na wszystkich krzyczysz :) A potem poczytaj sobie, jak sie wyraza IQ... w procentach mowisz ? Nie za duzo dzisiaj wypiles ? :) Jeden Redd's faktycznie potrafi uderzyc do glowy, moze przerzuc sie na bezalkoholowe ;)

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    48.  2010-06-05 15:39:46

    @wlo: biliony! ;) || #45: no daj spokoj, poza niektorymi funkcjami sprzetowymi konkurencja nie ma przewagi :)

  • Ten komentarz został ukryty.

    1

    49. ~abcd  2010-06-05 15:52:18  host: t19-08.opera-mini.net

    Planet zasmiecasz troche watek:) nikt nie czyta tego co odpowiadasz numerowi 9, 35 czy 42:)

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    50. ~pisul  2010-06-05 17:00:18  host: kwiatkowskiego.res.pl

    Jak nie lubie ipka to zszokowala i zasmucila mnie informacja o zdrowiu szefa firmy.Gasnie z miesiaca na miesiac - http://gadzetomania.pl/2010/06/04/steve-jobs-zle-wyglada-czy-app le-ma-sie-czego-bac-wideo

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    51. ~  2010-06-05 17:08:29  host: t03-12.opera-mini.net

    Iphone produkują w chinach?

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    52.  2010-06-05 17:11:26

    Planet , watpie czy gdyby byl w "legalnej" nazwijmy to dystrybucji w Play bylby tanszy. Jesli tak , to o ile , 300-400zl? dalej roznica miedzy nim a taka Milestone czy Desire bylaby kolosalna. Zlego slowa nie powiem o iPhonie , ale 799 to moglem dac dwa lata temu , ale nie teraz , nie dosc , ze wiecej , to jeszcze pewnie bedzie taka cena iPhona HD , ze nam oko zbieleje. Dwa lata temu iPhone nie mial de facto zadnej konkurencji , ale teraz telefony z Androidem raczej nie ustepuja mu potencjalem i funkcjonalnoscia o ile nawet go nie przewyzszaja (wigety), moze poza iloscia gier najwyzszej klasy w AppStore.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    53.  2010-06-05 17:49:43

    #49: moze troche.. ale to taki konik, od czasu do czasu napisze troche wiecej ;) I mow za siebie odnosnie czytania - ja odpisuje konkretnym autorom, a nie calosci. Calosc nie musi czytac. A ze mam nastroj do odpowiadania wiekszosci... bywa :) Zreszta, pisze mniej lub bardziej ale jednak w temacie. || #50: Jobs o ile pamietam choruje na raka... i chyba wszystko jasne. || #51: jak wszystko inne. || @issa: tak, zapewne tyle, moze troche wiecej lub mniej, powiedzmy circa +/- 200 zl od tych granic, ktore podales. Play nie jest zbyt elastyczny pod wzgledem cen sluchawek, nawet w najwyzszych abo firmowych. Dwa lata temu to byl prezentowany 3G ktory IMHO jeszcze nie byl dobrym iPkiem.. Potencjalem Android na pewno jest w okolicach konkurenta, funkcjonalnoscia - jest po prostu bardziej konfigurowalny na starcie. Owszem, nawet JB nie daje takich mozliwosci jak ROMy na WM czy robota, ale dalej pozostaje kwestia, komu co potrzebne. Ja troche wyszedlem z niszy i poszedlem jakby przynajmniej ciut bardziej w strone mainstreamu, co nie znaczy ze utracilem krytyczne spojrzenie ;) A Android to jakby tworcze rozwiniecie WMki, obserwuje temat bardzo uwaznie (choc cicho ;) i uwazam, ze system jest jak najbardziej na rzeczy. Ogolnie widze droge iP pomieszana z WM - bardziej przyjazny wraz z wieksza konfigurowalnoscia. Ale tak jak iP, potrzebuje czasu aby stac sie systemem naprawde dobrym. Apple potrzebowalo na to (w mojej opinii) trzech generacji softu/sprzetu. Jak bedzie z Androidem ? Tez stawiam na okolice wersji 3.0, ale to tylko taki slepy strzal ;) Pozdrowki.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    54. ~szalony  2010-06-05 17:50:39  host: ip-78-30-115-193.multi.internet.cyfrowypolsat.pl

    Mam Iphona i Htc Legenda pod "reka" i powiem tylko tyle - wygrywa Legend i jego uzywam , Iphon 3Gs przynajmniej dla mnie ma tylko jedna rzecz nad ktora goruje nad legendem - wyswietlacz w sloncu- legenda przegrywa. Mialem HTC HD2 i do Desire sie przymierzalem - jednak te telefony sa dla mnie za duze na normalne uzytkowanie . Dzis telefon - nawet ten z gornej polki nie powinien wiecej jak 1500pln kosztowac , niestety wciaz za dobre telefony przeplacamy strasznie ... Dzis widzialem w MM Samsunga wave za 1500pln a obok pelno komputerow za 1500-2000tys . Dziwnie to wyglada ze taka "mala pierdulka-telefon" kosztuje tyle co komputer lub telewizor lcd . W tym samym MM Iphone 3gs 32gb za 4tys !!! Naprawde zostawie to bez komentarza ...Pewnie jak Iphon 4 wyjdzie to 4tys na poczatek bedzie - bez komentarza.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    55. ~ala  2010-06-05 18:05:52  host: 20.202.116.195.easy-com.pl

    dzieci komercji na zakupy!!!

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    56.  2010-06-05 18:20:50

    Nigdzie nic nie piszą o GPS, a mnie akurat to najbardziej ciekawi w nowym iPhonie: czy w końcu dadzą jakiś lepszy, normalny odbiornik? Na chwilę obecną w iP mi osobiście brakuje właśnie porządnego sprzętu do nawigacji (bo oprogramowanie już jest). Jeśli potwierdzą się informacje nt. Automapy na iPhone'a i pojawi się lepszy moduł GPS, to byłoby to dla mnie w końcu podstawowe urządzenie. A tak muszę taszczyć wszędzie HD2 jak jadę autem. Aha: jak ktoś ma zamiar napisać: "co ty gadasz, przecież gps w ajfonie jest ok" to niech sobie daruje- miałem i testowałem kilkadziesiąt urządzeń z GPSem i produkt Apple'a przegrywa w jakości odbiornika z nawigacjami za 300zł z Biedronki ;)

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    57. ~  2010-06-05 18:48:40  host: t05-06.opera-mini.net

    do 53.planet Mój telefon został wyprodukowany w ue.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    58.  2010-06-05 19:12:28

    vonski: jeszcze tylko tethering przez WiFi i moj HD2 tez idzie w odstawke ;-)

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    59. ~  2010-06-05 20:49:11  host: t21-04.opera-mini.net

    Ja dzis kupilem poczciwego 3gs i nie martwie sie nowym 4gs..jak kocha to poczeka...do .2011 ;d

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    60.  2010-06-05 22:04:51

    IPhona za kilkaset złotych to chodzi o zadatek czy cenę za miejsce w kolejce czy jakiś system argentyński ? Apple gratuluje bo sam bym chciał mieć taki interes ;) klientom współczuję.

  • Ten komentarz został ukryty.

    -4

    61. ~Piotrek  2010-06-05 22:39:09  host: 137-069.nitka.net.pl

    Piszecie bzdury, ale te bzdury piszą ludzie ktorzy Ip nigdy nie mieli i poprostu zazdroszcz. HTC Legen jest lepszy niż 3Gs? Radze sie leczyć. Mam Desire i nawet bym nie śmiał go porównywać z 3Gs. HTC robi telefony z tandetnych tanich materiałow. Desire to telefon za 2tys a obudowa skrzypi jak w zabawce z rynku. DO tego trzeszczący głosnik, poza tym oszustwa w podanych specyfikacjach jak w Nexus One. Podzespoły najgorszej jakości, najtańsze procesory, najtańsze panele dotykowe ktore nie do końca radzą sobie z multidotykie. HTC sie do tego przyznało więc co Ty piszesz człowieku? Iphone to najszybszy system, najlepszy wyświetlacz. Najwięcej dostępnej pamięci w standardzie bo 16 lub 32GB! Świetna jakośc wykonania, jak kazdy produkt Apple. To tego wiele innych rzeczy. USA pod względem kupowanego sprzętu jest 100lat przed europą dlatego tam Apple rządzi i w europie zyskują coraz więcej. Mam Macbooka, Leopard to rewelacja w porównaniu do WIndowsa więc nie piszcie głupot.

  • Ten komentarz został ukryty.

    1

    62. ~kormoran  2010-06-05 22:44:43  host: host-89-230-222-121.lublin.mm.pl

    Teraz najlepsze wyświetlacze są w technologii superAMOLED np.u Samsunga I9000 Galaxy S.Właśnie go zaprezentowano w Szwajcarii. http://gsmonline.pl/portal/news/news.jsp?s0n_id=25609&link=S amsung,Galaxy,S,I9000,versus,HTC,Desire,-,WHAT'S,SLIVE,event

  • Ten komentarz został ukryty.

    1

    63. ~kormoran  2010-06-05 22:48:25  host: host-89-230-222-121.lublin.mm.pl

    Już ponad 100 operatorów kupiło Galaxy S.Apple jak nie obniży ceny na iPhone`a 4G to przegra wyscig o klientów!

  • Ten komentarz został ukryty.

    -2

    64. ~@61  2010-06-05 22:49:36  host: user-109-243-44-215.play-internet.pl

    Wszystko co powiedziałeś to prawda. Słyszeliście? Nie dyskutować z Piotrkiem. Ma 1000% racji. I przestańcie chwalić g..wniane HTC i ten beznadziejny system od Google. Europejskie szroty to są- nie to co w Ameryce. Tam nawet nikt nie słyszał o Androidzie, bo to europejska padaka dla niekumatych europejczyków.

  • Ten komentarz został ukryty.

    1

    65.  2010-06-05 23:05:15

    Kto w Polsce czeka na tego iPhona? Ludzie z manią marki Apple i ci którzy swoją ilość pieniędzy na koncie łączą z leczeniem kompleksów. Bez urazy, ale można za tą cenę będzie kupić lepszy telefon, Samsung, Nokia, LG, ostatnio Motorola i Sony Ericsson oferują ciekawe zabawki, które mają więcej do zaoferowania od IP, ale nie ma tego czegoś, czego? No właśnie prestiżu loga. Zamiast Panowie pyskować trochę merytorycznie dyskusji, warto wspomnieć co oferuje Android, Windows Mobile, a oprogramowanie IP Apple. Ja wygrałem iPhona 3GS w konkursie, ale go sprzedaje, dlatego? Nie potrzebna mi taka zabawka (większe prawdopodobieństwo kradzieży, oprogramowanie bez możliwości wgrania pirackich aplikacji i gier, a zawsze 1800zł w kieszeni się przyda, wolę coś w stylu zwykłego slidera :)

  • Ten komentarz został ukryty.

    3

    66. ~Adam  2010-06-05 23:17:23  host: apn-77-112-66-101.dynamic.gprs.plus.pl

    Piotrek idz lepiej na odwyk z tym Iphonem - HTC juz dawno lepsze fony od Iphona ma a ty zes slepo zakochany - zapomnialem .Szalony ma racje do gier-zabawy, pewnie Iphon lepszy - ale jako calosc android z htc i samsungiem iphona na lopatki kladzie. Ta miec telefon za 3tys. i sie wnerwiac jak ktos ma lepszy sprzet za polowe tej ceny - prawda was milosnikow Iphona boli dlatego tak slepo go bronicie .

  • Ten komentarz został ukryty.

    1

    67. ~szalony  2010-06-05 23:32:47  host: ip-78-30-115-193.multi.internet.cyfrowypolsat.pl

    61 - mozesz wycieczek osobistych nie robic ? Napisalem swoja opinie i wara Ci do tego - Mam Iphona i legenda i dla mnie legengd jako calosc wygrywa z iphonem . Patrzac na ekran Iphona widze pixeloze i blade kolory a na legendzie nic - pixeli nie widac a kolory piekne . Tylko w sloncu Iphon wygrywa. Moglbym pisac godzinami w czym htc jest lepsze od apple ale po co ? Przeciez fanow jabloszka i tak nie przekonam a tylko jak ciebie wnerwie :)Dziecinada sie tu robi( ogolnie o net chodzi- nie telepolis) . Coraz mniej osob potrafi merytorycznie dyskutowac i uznawac - wymieniac sie argumentami , bez inwektyw i wycieczek osobistych . Niedlugo to bedzie strach cos na www napisac bo zaraz stado ( nie wiem jak ich nazwac ) - rzuci sie na ciebie i kop sie z koniem . Ehh

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    69.  2010-06-06 01:12:46

    Można się przemieszczać Škodą, można jechać Mercedesem, drodzy porównywacze Androidowej zżynki z iPhoneOS'em. To samo ma się do telefonów, choć era plagiatów ma się już ku końcowi. Słowo "lepszy" ma subiektywny wydźwięk, zawsze, ale widzę, że w dyskusji uczestniczą osoby z prawem do ustalani co jest "lepsze", a co nie. Szanuję to i mniemam, że jesteście wybitnymi Znawcami Tematu, zasłużonymi dla rozwoju branży. Jest o Was film na YouTube, "Mr. Freeman", do którego Was odsyłam, gdy bardziej doświadczeni wymieniają się opiniami. Wracając jednak, do meritum; jak do tej pory Android jest o lata świetlne mniej intuicyjnym systemem, a każdego śmiałka twierdzącego inaczej wyzywam na pojedynek, zaczynający się zrobieniem screenshota ze swojego urządzenia. Miarą jest ilość kroków do wykonania. Oczywiście, mówimy o gołych systemach. Co do jakości; który telefon najlepiej reaguje na dotyk?

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    70. ~  2010-06-06 01:20:19  host: chello089074158242.chello.pl

    @61 - zgadzam się, a tutaj w większości wypowiada się tzw. polaczkowo, zakompleksione, zawistne, narzekające na wszystko, nie ma co nawet wdawać się w dyskusję kiedy argumenty są zastępowane teoriami, np. że iphona kupują tylko ludzie z "manią marki", nie przyjdzie do głowy że to jest po prostu porządny, dobrze wykonany i bardzo przyjemny w obsłudze sprżet, który w dodatku ma do wyboru ponad 100tys aplikacji. Już nie mówiąc o jadzie jaki leje się z wypowiedzi frustata nr. @68, takie codzienne polskie piekiełko: kupisz iphona to cię polaczki zeżrą, a jak widać chociażby po tym forum to polaczków wcale nie ubywa, czytając część wypowiedzi tutaj cżłowiek się czuje jak by wyjechał na wakacje do PGRu i wdał się w dyskusję z miejscowymi, popijającymi wino z kartona ;) no cóż - każdy rozumie na swoim poziomie percepcji - jak ktoś nie potrafi zrozumieć dlaczego iphone jest najlepiej sprzedającym się telefonem od lat, to już jego problem...

  • Ten komentarz został ukryty.

    1

    71. ~hahaha  2010-06-06 07:21:27  host: t19-13.opera-mini.net

    iPhone Made in China

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    72. ~me  2010-06-06 08:49:49  host: 100-51.echostar.pl

    Idźcie się pomodlić do świętego obrazu IPhone Pana Waszego. Walka o dobrę imię kwałka plastiku, wychwalanie do pod niebiosa, tworzenie z niego legendy to może być choroba psychiczna. Nic to nie ma wspólnego z zawiścią, bo mogę, a nie chcę go mieć. Potrzebuję porządną baterię, a nie ekran na całą dłoń, ale to inna kwestia. Więc idźcie się modlić. Amen.

  • Ten komentarz został ukryty.

    1

    73. ~kormoran  2010-06-06 09:26:34  host: host-89-230-222-121.lublin.mm.pl

    iPhone 4G nie będzie miał lepszego od Samsunga I9000 Galaxy S wyswietlacza bo technologia superAMOLED poprawia jego czytelność w słońcu o 80%!

  • Ten komentarz został ukryty.

    1

    74.  2010-06-06 09:45:56

    Code , uwazaj , bo ktos Cie kiedys poprosi o opisanie ilu krokow nalezy wykonac by wlaczyc w iPhonie modem i Ci sie przykro zrobi;) Nie przesadzaj ani z porownaniem Skoda - Mercedes , ani z zarzucaniem komus niekompetencji. Jestes specjalista od pisania systemow operacyjnych? Nawet gdybys byl , zwyklego smiertelnika to nie zainteresuje , liczy sie dla niego naturalnosc , przyjaznosc i konfigurowalnosc systemu , nie wydaje mi sie , by w czymkolwiek Android ustepowal iPhoneOS i by dodatkowo funkcjonalnosci w postaci widgetow ktos mogl sobie zrobic krzywde. "zrzynka"? A kto w tej branzy od kogo nie zzyna i nie targa sie za wlosy na patentowym ringu? Czytales jak Jonathan Schwartz , byly szef Sun Microsystems oduczyl Jobsa i Gatesa wojowania patentami? To zapoznaj sie z tym artykulem:)

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    75.  2010-06-06 09:46:29

    @73 amoledy mają bardzo mocny problem ze słońcem. Przynajmniej ten, do którego miałem dostęp. Nie jest tragicznie, ale jest źle. Dla równania oznaczę widoczność amoledów w słońcu na 0. Zwiększenie widoczności o 80%, czyli 0 x 0,8 = 0 - czyli dalej będzie jak było. Schowaj się ze swoją marketingową papką, proszę. Disclaimer: oczywiście równanie jest niesprawiedliwe.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    76. ~GG  2010-06-06 09:51:23  host: user-188-33-170-38.play-internet.pl

    Nie wiem po co wychwalać iphona? Przecież to są telefony zacofane technologiczne z ładnym logiem i wyglądem. Wolałbym jakiś telefon ze stajni HTC który jest tańszy i lepszy technologicznie.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    78.  2010-06-06 10:09:34

    issa: nie mam czego się wstydzić: ustawienia->ogólne->modem internetowy-> wł. i działa :) można nawet zostawić włączony, dopóki nie ma połączenia to nie używa baterii. nie wiem czemu, miałoby mi się zrobić przykro.. może dlatego, że nie mieszkam w stanach? :) a czy ustępuje czy nie - screenshoty to tylko pierwszy problem. dla mnie osobiście, prócz niepotrzebnie dużej głębokości, jest sporo niedoróbki - jak to, że ustawia się sztywny ip dla całego połączenia wifi, nie dla jednego hosta. nie twierdzę, że android nie ma innowacyjnych cech - pulpit z widgetemi jest boski - ale Palm dał radę, Microsoft też, a zżynka to pójście na skróty.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    79.  2010-06-06 10:11:05

    cd: czytałem, ale to nie koniec patentów przecież, jak widać. nie użyłbym czasu przeszłego dokonanego.

  • Ten komentarz został ukryty.

    1

    80.  2010-06-06 10:37:14

    @code patrz a w Omni HD wystarczy kabelek podłączyć i się modem automatycznie uruchamia czyli zero kliknięć. Nie rozumiem po co mam płacić kilka razy więcej za skodę (iPhone) skoro mogę jeździć mercedesem ? Dla znaczka jabola ? Powiedział bym że więcej Samsunga jest w iPhonie niż odwrotnie. Zobaczcie z czego skręcili tego iPhona i nie róbcie z siebie durniów.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    81.  2010-06-06 10:46:44

    Zabraklo jeszcze - siec - i usb/bloototh , razem 6 krokow , to nie jest mistrzostwo swiata w skrotowym uzyciu. Ale nie w tym rzecz by wyszukiwac wady i nakrecac spor wlasnie , bo jak widac w kazdym systemie mozna cos znalezc. iPhoneOS jest swietny , niemal kompletny "od zaraz" po wyjeciu z pudelka , na dodatek z potezna baza programow czyniacymi go jeszcze bardziej uzytecznym. Android jest bardzo przyjemny w uzyciu , pisalem to juz wiele razy , ze rownie przyjazny i jednak bardziej konfigurowalny , choc dosyc "goly" , co zauwazyla np. takze Era dorzucajac do chocby Spicy program obslugujacy BT czy Java Runnera o ile dobrze zapamietalem. No i programy na Androida jak chocby przegladarka , odtwarzanie plikow z YouTube , programy do obslugi wiadomosci , swietnie integruja sie z systeme stajac sie wedle uznania domyslnymi. Notki w kolorach na Pulpit , jednodotykowe , odswiezajace sie widgety , to jest naprawde I klasa! Naprawde to nie te same czasy co 2 lata temu z iPhonem 3G , mozna sie obrzucac ogryzkami w stylu "skrzypiaca obudowa" i "tajwanska tandeta" , tylko po co.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    82. ~...  2010-06-06 10:57:22  host: user-109-243-160-128.play-internet.pl

    Jak ktoś woli Ip to jego sprawa, tak samo jak moją sprawą jest to że wolę androida. Oprócz tego że nie podoba mi się wiele ograniczeń Ip to nie pasuje mi też idea jeden telefon i jeden system. Zwyczajnie wybierając androida wybieram sobie potem telefon według potrzeb. Może potrzebuję dużego ekranu a może mniejszego? Może qwerty a może nie. Dowolność konfiguracji i wyboru telefonu. O to chodzi. Ja wybieram co chcę, a nie ktoś wybiera za mnie. Do niedawna ograniczenia Ip były rekompensowane przez łatwość obsługi dotykowego ekranu i szybkość działania. Teraz konkurencja to nadrobiła i zgadzając się na ograniczenia w Ip nic nie dostaję w zamian. Tak to widzę, a jak ktoś woli Ip to niech używa Ip. Nawet mogę przyjąć do wiadomości że Ip jest DLA NIEGO lepszy i ok. Dla MNIE nie jest.

  • Ten komentarz został ukryty.

    -1

    83. ~  2010-06-06 11:17:16  host: aeab194.neoplus.adsl.tpnet.pl

    haha, jak czytam opinie zakompleksionych Polaczkow, którzy maja kompleksy i boja się marki Apple, to mi się śmiać chce. Widać, ze większość z nich nawet nie miała iphone'a w ręku. Nie ma lepszego telefonu, z którego korzystanie dostarczaloby takiej frajdy :) Ciekawe kiedy Polaczki to zrozumieją ;) "sprzedam iphone'a bo nie można na niego łatwo piratów wgrywac" hahaha. 100% Polska

  • Ten komentarz został ukryty.

    1

    84. ~  2010-06-06 11:18:30  host: host-195-88-115-21.hypernet.biz.pl

    #69 "Co do jakości; który telefon najlepiej reaguje na dotyk?" Odpowiedź jest prosta Samsung S8500 Wave i Samsung i9000 . Żaden inny telefon nie umywa się do tych pod względem dotyku i nie tylko .

  • Ten komentarz został ukryty.

    -1

    85. ~code  2010-06-06 11:34:39  host: 213.134.185.194

    i9000 miałem w ręku i nie zgodzę się.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    86.  2010-06-06 11:50:38

    Ad 82. Ale tych ograniczeń w iPhonie jest coraz mniej przez co sam telefon (a właściwie urządzenie multimedialne) robi się coraz lepsze. iPhona cechuje dobra jakość wykonania, niezły ekran i szybki system, prostota użytkowania - fajnie ale nie za takie pieniądze. Na rynek wchodzi Samsung Galaxy S w cenie 1999zł, który prawie pod każdym względem bije na głowę każdego iPhona i Apple jesli chce sprzedać te 24 miliony 4GS to będzie musiało zejsc z ceny. To już nie te czasy co rok czy dwa lata temu gdzie konkurencji wsród dotykowców praktycznie nie miał, gdzie mało kto w ogóle słyszał o Androidzie. Druga sprawa to fakt że kryzys w gospodarce wcale nie minął a ludzie nie są skorzy wydawać po 3 tys zł za telefon. Kto kupił iPhona 3G lub 3GS ten może się wstrzymać z zakupem 4GS. Apple z iPadem całkiem nieźle poszło ponieważ nie tylko iPad nie miał konkurencji ale również ustalono dobrą cene na poczatek. Zobaczymy w jakich cenach będzie nowy iPhone.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    87. ~,..  2010-06-06 12:18:51  host: 94.254.201.213

    @86 Oczywiście że coraz mniej ograniczeń ma Ip a nowa wersja wprowadza wiele istotnych usprawnień. Ale jak zauważyłeś obecnie na rynku jest alternatywa, alternatywa która moim zdaniem jest lepsza. @84 i9000 nie ma żadnego podejścia do Ip. Żadnego. I każdy kto miał w ręku 3GS i i9000 to potwierdzi.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    88. ~code  2010-06-06 13:16:22  host: 213.134.185.194

    może czegoś nie zauważyłem; w czym nie ma podejścia? to nie jest podchwytliwe pytanie. swoją drogą, wypadałoby porównywać nowy telefon z nowym telefonem - czyli dopiero z iPhone'm 4 gen. rcicho, piszesz, że prawie pod każdym względem Galaxy bije na głowę. wydaje mi się, że rdzeniem platformy iPhoneOS jest appstore i itunes (itunes niedostępny w PL) - a tu Android nie wygląda dobrze.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    89. ~@88  2010-06-06 13:34:52  host: user-188-33-92-78.play-internet.pl

    W działaniu "dotyku" ( odnosiłem się do @84)- Ip jest w tej kwestii o wiele lepszy niż i9000.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    90. ~ble  2010-06-06 13:46:05  host: public-gprs70387.centertel.pl

    code- ile kroków w ip trzeba wykonać, żeby działał jako pendrive? Śmiem twierdzić, że potrzebniejsza funkcja od screenshota...

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    91.  2010-06-06 13:55:14

    ble; pendrive dla mnie to przeżytek, po co nosić ze sobą dane, jak można trzymać je w chmurze? Mam 10GB na iDisku, dostępnych wszędzie tam, gdzie Internet.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    92. ~idiota  2010-06-06 14:14:03  host: 212.2.101.57

    Code dziecko idź spać a nie broń już tego twego iphona.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    93.  2010-06-06 14:32:37

    Szkoda, że nie czytasz ze zrozumieniem :( nie bronię żadnego iphone'a, czy to swojego, czy innego.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    94. ~antago  2010-06-06 14:45:58  host: 94.254.153.43

    @83 Bardzo merytoryczne podejscie do tematu. Pomijajac wzgledy techniczne, dla ktorych nie chce miec iP, dochodzi jeszcze jeden. Trzymajac go w rekach bylbym utozsamiany z osobami o takich pogladach jak Twoje. Polacy wg Ciebie zyja w szalasach i sa strasznie zacofani. Cool sa za to ludzie, ktorzy stoja cala noc w kolejce po to, by rano kupic swoje wymarzone jabluszko i ze lzami w oczach opowiadac o tym przed obiektywem kamery. Zalosne.. Oczywiscie w 100%

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    95. ~krzyszsz  2010-06-06 16:33:38  host: apn-77-115-110-96.dynamic.gprs.plus.pl

    Nawiązując do wypowiedzi dotyczących cen iPhone'a. Niestety, to nie polityka Apple dyktuje ceny z jakimi spotykamy się w Polsce. To polityka przyjęta przez polskich resellerów oraz operatorów i to oni powinni zmniejszyć ceny. Szkoda, że w Polsce buduje się mit urządzeń sygnowanych jabłkiem jako niedostępnych dla "przeciętnego" obywatela. Swoją drogą, ciekaw jestem co też jutro zaprezentuje S. Jobs. Pozdrawiam

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    96. ~  2010-06-06 16:45:02  host: 77-253-89-45.adsl.inetia.pl

    He he he. Niech już będzie ta premiera tego nowego jabłuszka, stanieją poprzednie modele. I wtedy nabęde sobie 3GS-a, mam nadzieje

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    97.  2010-06-06 16:51:11

    Wracam i co widze ? Typowa dyskusje o iPhonie ;) Az sie nie chce odpowiadac... Od momentu mojej absencji pojawili sie - jak zwykle: zaslepieni zwolennicy (#61, #64 (chociaz to mozna odczytac takze jako zgryw ;) , #83) ; zaslepieni przeciwnicy (#55, #71, #76, #92) ; osoby probujace "dyskutowac", ale nie uzywajace argumentow (najlepszy przyklad to #65 i #66) i - niestety - zaledwie pare osob, ktore potrafia rozmawiac na poziomie i wnosza przy tym cos wartosciowego do dyskusji (szalony, issa, code, vonski, matteo i rcicho). Smutne to, ale prawdziwe - tak PRZEWAZNIE wygladaja komentarze na temat iP, ktore przewaznie czytam z wielkim zaciekawieniem, doszukujac sie zarowno konstruktywnej krytyki, jak i logicznej obrony (a ogolnie rzecz biorac, nowych pomyslow, programow, rozwiazan..). Prawda jest taka, ze iPek JEST bardzo dobrym telefonem, tak samo jak pare modeli Samsunga, jak pare modeli HTC, jak wiele pojedynczych (albo i nie) modeli innych konkurencyjnych firm. Troche mniej napinki ludzie, luzujcie zwieracze ;) i uzywajcie logicznych argumentow, a nie pustych, wyswiechtanych frazesow. Piszcie prawde, wlasne doswiadczenia, opisujcie je szerzej.. a nie odwrotnie. Pozdrawiam - i odpisze jednak paru osobom ;)

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    98.  2010-06-06 17:09:18

    #57: tak, ale czy na pewno caly ? Zlozony moze i owszem, ale ide o zaklad, ze przynajmniej jedna czesc (jesli nie zdecydowana wiekszosc) zostala wykonana wlasnie w Chinach :) O to mi wlasnie chodzi, o Chiny czlowiek sie "potyka" co chwile, tak naprawde nie ma na to sily... || #57 @matteo: no na serio, nie zrobiles tego JB ? Ja tez nie... ;) || #60: wymiana w firmowce w Orange (w miare wysoki plan taryfowy), po paru rozmowach mozna bylo wziac 3GSa 32 GB za niewiele wiecej, niz 500 zl. Do tego znizka abo 40 % na pierwszy rok umowy i jeszcze jedna dodatkowa usluga... ;) I raczej slabe te twoje docinki ;) || #65: ta... tylko by sie piraty wgrywalo... to tez mozna zrobic, tylko trzeba wiedziec jak. Ukrasc ci moga rownie dobrze Samsunga czy HTC, bez roznicy. A ten prestiz loga to wsadz sobie w dupe, bo gadasz od rzeczy, jak wszyscy z tym "szpanem"... Zenuja mnie tacy ludzie, jak ty, powtarzajacy tego typu argumenty. Z tylu moglo by byc brak nazwy i loga, a dalej bylby to bardzo dobry telefon. || #67 @szalony: jak sie BLISKO przyjrzysz, to minimalna pikseloza moze i jest.. ale nie powiesz, ze to bardzo niskie dpi. Slabe kolory ? No wybacz, ale co najwyzej nie sa najlepsze, ale dalej bardzo dobre... || #73: najpierw niech zrobia testy porownawcze, a na razie to tylko twoje puste czcze gadanie o statystykach :) || #74: tether jest akurat bardzo prosty.. a co widgetow, cos takiego mogloby byc na iPku - nie obrazilbym sie ;) Choc na gwalt tego nie potrzebuje, widze jednak potrzebe wiekszej "kustomizacji" pulpitu, push czasami nie wystarcza (rzadko, ale jednak). || #78 @code: bardzo dobry argument - obsluga wielu WiFi na iPku jest tak intuicyjna, ze mozna sie od niego uczyc w tym aspekcie :) || #80: oj, bredzisz wacpan. Zobacz jaki byl kierunek rozwoju i zzyzania, kiedy wyszedl oryginalny model iP a od kiedy Samsung oferuje produkty o porownywalnej jakosci (czyli ciut lepsze w najlepszym wypadku) do modelu konkurencji sprzed roku...

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    99.  2010-06-06 17:16:50

    #81 @issa: i wlasnie o to chodzi, zeby wymieniac sie pozytywami i pokazywac zalety - a nie jak niektorzy tutaj, tylko wrzucac (Polak jak wiadomo potrafi - glownie krytykowac :P). Sam Android - jak pisalem wczesniej - w obecnej fazie rozwoju jeszcze mnie nie kusi tak realnie, ale w przyszlosci (powiedzmy cos w rodzaju 3.0, tak orientacyjnie ;) - pewnie, czemu nie ? :) || #84: Jest tylko jeden telefon (z tych, o ktorych wiem), ktory reaguje czulej i jest to HD2, ale tam z kolei zrobiono blad i jest on paradoksalnie ZBYT czuly (dokladnie tak) - do tego stopnia, ze na xda-dev pojawila sie latka poprawiajaca to (o ile samo HTC nie zainteresowalo sie ta sprawa tez..). || #86 @rcicho: zejsc z cena nie zejda, powinni dac ja na poziomie premierowym 3GSa i bedzie w miare "ok"... takie jest moje zdanie. || #95: pieknie podsumowane, odnosnie cen :) Polityka cenowa Apple to tylko czesc tej zagrywki...

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    100. ~  2010-06-06 19:56:19  host: chello089078091004.chello.pl

    4GS mniej gejowaty niż 3GS, ale nadal to jest telefon dla homosiów :D

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    101. ~obiektywny  2010-06-06 20:56:22  host: afha222.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Pracuje w branży od 9 lat więc miałem styczność ze wszystkimi markami/systemami . Moje zdanie o iP kiedy wchodził na nasz rynek było podobne jak większości piszących tu komentarze - że iP to zacofany technologicznie gniot jakimś cudem (głupi ci amerykanie) tak bardzo popularny. Pamiętam jak dziś jak studiowałem swego czasu tabelki porównawcze iP3G i Omni dziwiąc się , że ktoś chce kupować produkt Apple. Aż w końcu miałem okazję sprawdzić jedno i drugi urządzenie. I powiem tak, naprawdę nie interesuje mnie to co siedzi w środku , jaki procek ile pamięci ile megapikseli i inne pierdoły . Najważniejsze jak urządzenie działa i jakie ma wsparcie w postaci aplikacji. A tu produkt apple'a rządzi - oczywiście bez jailbreaka dużo traci no ale to 2 minuty roboty :) Chyba najbliżej IP OS jest Android - który swoją drogą te żmi się podoba ale jakością wykonania żaden ze znanych mi modeli nie dorównuje iP. Windows niestety przespał parę lat. Ciekawy jestem jak rozwinie się BADA.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    102.  2010-06-06 21:14:21

    Odnosząc się do Twojego studiowania tabelek; mam nieodparte wrażenie, że wyścig zbrojeń, oparty na zwiększaniu MHz, GHz, GB, który obecny jest dookoła, od dawna jest już tylko usprawiedliwieniem dla braku innowacji. W PC, pomimo mocno wyżyłowanych procesorów i kart graficznych, gra się w gry, będące w większości portami z konsol o wiele słabszej konfiguracji. Do pracy i do korzystania z netu, stawiam, że nie ma różnicy między np core2duo, a i7. Ten sam wyścig jest obecny w telefonach i czasem aż żal patrzeć, gdy nahype'owani ludzie kupują urządzenie tylko dlatego, że ma trochę MHz więcej. Nie wychwalając żadnej, naprawdę żadnej platformy dziwię się, że optymalizacja oprogramowania pod kątem wydajności jest rozwiązywana tylko przez zmuszenie użytkownika do kupna wydajniejszego urządzenia. Tak chyba nie powinno być. Case Nokii n97 jest ciekawym przykładem braku dopracowania softu w momencie jego puszczenia na rynek; czy firma naprawdę sądziła, że użytkownicy tego nie zobaczą? Czy liczy się tylko zysk ze sprzedaży, a potem rozwiązywanie problemu przez masę poprawek? Ze swojej strony mam dość pustych obietnic i wyimaginowanych produktów, robiących cuda w reklamie, działającymi nędznie w ręku.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    103. ~obiektywny  2010-06-06 21:27:48  host: afha222.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Code masz całkowitą rację. Ciekawi mnie tylko ile z zamieszczonych w artykule zmian w iP 4G faktycznie zajdzie bo mam wrażenie , że możliwości 3GS nie zostały jeszcze do końca wykorzystane.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    104. ~marek  2010-06-06 23:30:50  host: 87-205-43-39.adsl.inetia.pl

    iPhone jest w PL mało popularny bo jest drogi, a społeczeństwo biedne. gdyby kosztował 300zł każdy by go używał bo to świetny sprzęt. a że kosztuje troche to każdy jego posiadacz z góry jest uważany za snoba. anty fani są żałośni, próbują swoje kompleksy(np finansowe) wyładować na gadżecie;) aha, używam androida.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    105. ~antago  2010-06-07 10:05:04  host: ip-62.89.98.203.static.crowley.pl

    @code #102 Opinia sluszna i doskonale odzwierciedlajaca rzeczywistosc. Pogon za wskaznikami, ktore mozna wykorzystac w reklamie. 5MPix to wiecej niz 3, ale poza tym o niczym to nie znaczy. Porownywalem zdjecia. Moje 3MPix generowalo plik tej samej wielkosci, co kolegi 5 (w obu parametry zdjec byly ustawione na max), bo kompresja jpg byla wieksza. Jakosc zdjecia 3MPix byla o wiele lepsza. Nie tylko wielkosc matrycy decyduje o efekcie koncowym. W zakresie PC oprogramowanie wymusza szybsze procesory, a procesory wymagaja nowszych wersji oprogramowania. W zamierzchlych czasach, gdy komputery mialy architekture zamknieta i ograniczona programisci dokonywali cudow, optymalizowali oprogramowanie. Teraz mozna poprostu "popelnic" jakis soft nie przejmujac sie niczym, a wine zamulania zwalic na zbyt wolny procesor. A wyzsze wymagania sprzetowe podnosza prestiz oprogramowania.

  • Ten komentarz został ukryty.

    1

    106.  2010-06-07 11:20:06

    Dla 99% użytkowników idioto odporny iPhone będzie ideałem. Kompleksy finansowe leczą użytkownicy iPhona bo ta grupa zarabia poniżej średniej i wcale nie są to bogaci ludzie. Zaawansowany użytkownik da sobie radę z każdym telefonem tylko iPhone jest za drogi w stosunku do swoich możliwości.

  • Ten komentarz został ukryty.

    1

    107.  2010-06-07 11:29:00

    @105 antago ale nikt nie żąda za odgrzewanego kotleta kilka razy więcej niż za nowy produkt. Interes się tak kręci że producenci sprzętu i oprogramowania są w takiej komitywie żeby wymuszać co kilka lat zmianę jednego i drugiego. Jak się nie wie co się potrzebuje lub co można uzyskać na rynku to się płaci słono.

  • Ten komentarz został ukryty.

    2

    108. ~antago  2010-06-07 11:50:44  host: ip-62.89.98.203.static.crowley.pl

    @107 TomekO Istnieje jeszcze jeden sposob zlowienia klienta. Jest to wmowienie jemu, ze dany produkt jest jemu potrzebny. Dobra realizacja sprawia, ze mozna zaczac zastanawiac sie, jak przezylismy nasze dotychczasowe zycie bez "tego". Wprowadzajac element niedostepnosci (oczekiwania) mozna zwiekszyc apetyt. Jesli jednoczesnie podniesie sie cene, to sprawia sie wrazenie, ze "to" musi byc dobre (lub najlepsze). Prestizu nabiera zarowno producent, jak i nabywca obnoszacy sie "tym". Nabywca, ktory potrafi wymienic wiele zalet "tego", ale w praktyce nie wykorzystujacy wiekszosci z nich. W dodatku nie mogacy uwierzyc, ze "inne" tez to maja i mialy od dawna..

  • Ten komentarz został ukryty.

    2

    109.  2010-06-07 12:19:39

    Zastanawiające jest to że (większość osób które znam i mają Iphona) są bardzo wrażliwe na krytykę tego telefonu i nie chcą słyszeć o innych telefonach (trochę takie klapki na oczach). Ja sądzę że trzeba być otwartym na inne możliwości dlatego np. używam linuxa a nie windowsa. Powracając do sprawy nie wiem dlaczego jest takie przywiązanie do marki iphon, już pomijając jaki jest to dobry tel czy nie, ale zawsze może być coś lepszego i warto się zainteresować nie mówie o zmianie, ale poprostu sprawdzenie możliwości/ceny innych telefonów przed dokonaniem właściwego wyboru.

  • Ten komentarz został ukryty.

    1

    110.  2010-06-07 12:32:58

    @108 antago dokładnie Apple jest dobre w sprzedawaniu a my klienci możemy złapać haczyk lub nie.

  • Ten komentarz został ukryty.

    -1

    111. ~  2010-06-07 12:40:47  host: chello089074158242.chello.pl

    @107 - a co to znaczy zaawansowany ? taki który lubi grzebać ciągle w ustawieniach i "bawić się" w nieskończone konfigurowanie ? to ja nie jestem zaawansowanym użytkownikiem i masz rację, telefon który po prostu działa tak jak ja tego chcę, jest szybki, wygodny, przyjemny w obsłudze, elegancki i porządnie wykonany, jest jak najbardziej dla mnie. @108 - a przyszło ci do głowy że czasem jakaś firma NA PRAWDĘ wypuści produkt który jest wielu ludziom potrzebny tylko że wcześniej nie istniał ? apple po prostu zorbiło telefon taki jak powinien być przy dzisiejszym pioziomie techniki, choć do ideału jeszcze daleko, bo dzisiejsza technika nie pozwala na zrobienie telefonu takiego jaki byłby moim ideałem i jakiego POTRZEBUJĘ ! podam ci przykład, myślę że każdy człowiek potrzebuje robota-służącego, który będzie sprzątał mieszkania, zaparzał kawę, przenosił ciężkie przedmioty i nawet służył za towarzystwo - i jak jakaś firma to w końcu wyprodukuje (honda jest najbliżej) to będzie to rzecz potrzebna praktycznie każdemu, ale i tak - takich ludzi jak ty, z klapkami na oczach, trzeba będzie "przekonywać" czy raczej zdać ci sprawę z tego że ci to jest potrzebne... kiedyś pewnie byli tacy co twierdzili że firma która wynalazł pralkę automatyczną "na chama" przekonywała ludzi że tego potrzebują... to właśnie zrobił apple - przebudował koncepcję dzisiejszego telefonu na lepszy, dowodem na to jest że inne firmy podążają za tym trendem - często ze wspaniałymi skutkami i to jest piękne... a zawsze znajdą się dokrtynerzy tacy ja ty którzy właściwie mówią ze lepiej wrócić od samochodów do karet, od pralek automatycznych do prania w rzece i od telefonu dotykowego, przyjaznego użytkownikowi do cegły z malutkim ekranem i malutką klawiaturą... @109 - a przyszło ci do głowy że są po prostu bardzo zadowolone z tego produktu ? i jeszcze jedno, jak będzie coś lepszego od iphona to super, nie widzę też powodu żeby nie sprawdzać innych produktów...

  • Ten komentarz został ukryty.

    -1

    112. ~  2010-06-07 12:43:09  host: chello089074158242.chello.pl

    @110 - w sprzedawaniu dobrego produktu - najlepszą reklamą dla apple są zadowoleni użytkownicy, tacy jak ja, gdyby ich produkt był słaby to najlepszym marketingiem by się tego nie nadrobiło, są przykłady produktów apple które mimo gigantycznych akcji marketingowych kompletnie się nie przyjęły, bo były słabe, pierwszy z brzegu przykłąd - fire-wire

  • Ten komentarz został ukryty.

    1

    113.  2010-06-07 13:01:48

    111 cóż powiem tak na twoim przykładzie praki nie nawołuje do porzucenia pomysłu tylko sprawdzenia innych producentów i modeli sama idea jest dobra. Co do robota dla towarzystwa cóż wole ludzi. Więc, albo mnie nie zrozumiałeś co jest wybaczalne, albo jesteś fanem iphona i inni producenci nawet jeśli będą mieli lepszy tel to ty poczekasz aż iphon taki zrobi. Jestem ciekawy dlaczego tak zareagowałeś pomimo że mój post był neutralny.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    114.  2010-06-07 16:03:26

    W sprawie konkursu ERA KASY.Czy to sie nie nadaje do prasy? ..non stop dostaje esemesy od ery" Prosze odpowiedziec na tego esemsa. Chodzi o odbior 50000zl" i kilka jeszcze innych w tym samym stylu. Czas, zeby ktos sie za to OSZUSTWO zabrał.Albo smsy takie jak ten " ERA,Prosze Pana czy to numer.... czy to Pana numer jezeli tak to prosze wyslac sms...etc." a u reszty mojej rodziny gdy np telefon jest zarejestrowany na kobiete to zwracaja sie poprawnie czyli stosownie do plci PAN lub PANI...Sorry za ta kwestie ale juz nie moge zdzierzyc tych smsow, przychodza nawet na te konta w Erze ktore nie wyrazily zgody na dzialania marketingowe Ery!!!!Czy ktos z was juz interweniował w tej sprawie?

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    115. ~rurka  2010-06-07 18:55:59  host: 81-219-92-167.adsl.inetia.pl

    Ten operator w zaskakujacym tempie traci klientow, wiec nie ma co sie dziwic ze zasypuje tych ktorzy dali sie nabrac spamem smsowym

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    116.  2010-06-07 19:53:41

    @PLANET o hsupa się nie martw , bo jest w nowym iphonie :)

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    117. ~...  2010-06-07 19:54:35  host: user-109-243-148-176.play-internet.pl

    Właśnie poszła wtopa na prezentacji 4G- brak połączenia prze Wi-fi zdaje się.( Jobs się wkurzył) No dobra- fajny jest nawet nowy ekran( rozdziałka i IPS- cokolwiek to oznacza;) i ten myk z anteno-obudową. Dobra też rzecz że bateria 40% dłużej trzyma i Wi-fi ma klasę n.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    118. ~...  2010-06-07 19:57:10  host: user-109-243-148-176.play-internet.pl

    Podoba mi się też grubość a raczej cienkość 9,3mm to naprawdę niezły wynik

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    119. ~antago  2010-06-07 19:57:43  host: 94.254.141.208

    @111 Wyobraz sobie, ze od dziecka (a bylem nim bardzo dawno temu) zawsze sledzilem nowinki techniczne i w miare mozliwosci staralem sie je wykorzystywac. W swoim szeroko rozumianym otoczeniu bylem zazwyczaj pierwsza osoba, ktora korzystala z tych dobrodziejstw jesli bylo mnie na to stac. Twoja ocena mojej osoby jako zacofanej technicznie jest wiec totalna bzdura, a argumentacja odnosnie czegos, co "jest potrzebne ludziom" swiadczy jedynie o braku umiejetnosci czytania ze zrozumieniem, bo przeciez nie o tym byla mowa. Zapal w obronie iP oraz stwierdzenie iz "jest niezbedny czlowiekowi" (ten konkretny wyrob) stanowi zas potwierdzenie tego, o czym pisalem ale przede wszystkim potwierdzeniem geniuszu Jobsa :)

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    120.  2010-06-07 19:58:00

    @117 tak właściwe to są 2 anteny :)

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    121. ~antago  2010-06-07 20:01:54  host: 94.254.141.208

    @111 W swoim zacietrzewieniu zapomniales, ze istnieja i inne firmy, ktore od wielu lat produkuja podobne urzadzenia, ale nie jakos nie raczyly stworzyc aury podobnej do Apple. Wiesz dlaczego? Dlatego, ze kierowaly swoj wyrob do grupy odbiorcow swiadomych, a nie gadzeciazy, ktorym mozna urobic swiadomosc w sposob opisany przeze mnie wczesniej.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    122. ~PLANET  2010-06-07 20:04:38  host: 48-to3-8.acn.waw.pl

    Ogladam. Na razie - jest wszystko co chcialem :)

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    123. ~PLANET  2010-06-07 20:07:27  host: 48-to3-8.acn.waw.pl

    #117: 570 stacji bazowych WiFi tam stalo... jakies pytania ? :D

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    124.  2010-06-07 20:09:19

    @planet wszyscy transmisje robią na żywo :D

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    125. ~antago  2010-06-07 20:11:46  host: 94.254.141.208

    @111 Korzystam z dobrodziejstw wspolczesnej techniki i chociaz prawdopodobnie dluzej jezdze samochodem niz Ty chodzisz, to nie wracam do bryczek, ale staram sie jak najwiecej chodzic pieszo i wcale nie marza mi sie roboty, ktore beda mnie nosic. Nie dostapisz satysfakcji wspiecia sie na szczyt i ogladania widocznych z niego panoram ogladajac filmy na YT. Uwazam, ze technika powinna nam pomagac, a nie robic wszystko za nas, bo wymrzemy jako gatunek. I to nie tylko fizycznie, ale rowniez intelektualnie. Z grzecznosci pomine przyklady.. ;)

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    126. ~  2010-06-07 20:13:02  host: user-109-243-135-27.play-internet.pl

    @planet Czy przy 569 byłoby dobrze? ( tylko się przekomarzam tu i tam;))

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    127. ~PLANET  2010-06-07 20:13:11  host: 48-to3-8.acn.waw.pl

    Dzieki w ogole ze napisales, niemniej jednak juz widzialem to HSPA 7,2/5,8 - jak dla mnie, primo :)) Ja ogladam na http://www.macrumorslive.com/ i http://theappleblog.com/live/ ... A Ty ? Gdzie polecasz ? Streamu wideo nie znalazlem na szybko, nie przygotowalem sie ;)

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    128.  2010-06-07 20:16:20

    @planet ja relacje oglądam na myapple i engadget , a za parę godzin pewnie apple wrzuci całą prezentację do netu :)

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    129. ~PLANET  2010-06-07 20:19:00  host: 48-to3-8.acn.waw.pl

    #126: no spoko ;) || W ogole jaki przytyk z cytatem Larry'ego Page'a (Google ;), nie pierwszy juz dzis zreszta (porownanie sprzedazy (iP 28 % o ile pamietam, Android 9 % , statystyk przegladania netu i czegos jeszcze ;) : "Multitasking (dokladniej: software dzialajacy w tle) powoduje duze zuzycie baterii". Czyzby szykowal sie chocby malutki przelom ? ;)

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    130. ~PLANET  2010-06-07 20:21:35  host: 48-to3-8.acn.waw.pl

    Czyli bez streamu na razie. OK. Skadinad: czy dobrze mi sie wydaje, czy NIEPOTRZEBNE beda zmiany w juz istniejacych programach, zeby obslugiwaly multitasking ? Aplikacja EuroSport.com odpalona w tle (no niby to moze byc jakas nowsza wersja, ale tez ja mam na 3GSie) dala mi do myslenia ;) Wyglada to na prawdziwa rasowa wielozadaniowosc.. jeslie to jeszcze faktycznie bedzie zuzywalo mniej baterii niz u konkurencji ("bo tak dlugo nad tym pracowalismy"), to moze faktycznie byc - maly przelom :)

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    131.  2010-06-07 20:24:42

    wielozadaniowość będzie "rasowa" tylko działa trochę na innej zasadzie , trzeba było obejrzeć prezentację softu 4.0 :)

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    132. ~PLANET  2010-06-07 20:26:58  host: 48-to3-8.acn.waw.pl

    Widzialem te filmiki.. czym wlasciwie to sie rozni, bo realnie rzecz biorac wielkich zmian nie zauwazylem ?

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    133.  2010-06-07 20:33:21

    wszystkie aplikacje masz tak jakby zamrażane ale w systemie masz funkcje które podtrzymują usługi tych aplikacji w tle takie jak obsługa gps, odtwarzanie dźwięku i inne

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    134. ~PLANET  2010-06-07 20:49:30  host: 48-to3-8.acn.waw.pl

    OK, dzieki za pewne rozjasnienie :) Tak przypuszczalem, ale nie bylem pewien. Tak czy owak, wyglada na to, ze nie trzeba bedzie przerabiac (co jednak bylo wspominane pare razy) aplikacji, zeby dzialaly w multitaskingu. Super :)

Dodaj swoją opinię