Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości W poniedziałek nowości od Orange

W poniedziałek nowości od Orange

LuiN 10 Września 2010 16:41

0 0
13. września na konferencji prasowej Orange zaprezentuje nową odsłonę taryf Orange Free. Ponadto ujawnione zostaną szczegóły Orange One.

W ubiegłym roku rewolucyjnie podnieśliśmy limity i konkurencja poszła za nami. Teraz też będzie miała co naśladować - napisał na swoim blogu Wojciech Jabczyński, rzecznik Grupy TP.

Wiemy już też na pewno, że nowa taryfa prepaid - Orange One, o której pisaliśmy w tej wiadomości, nie zastąpi dotychczasowych taryf, lecz będzie ich uzupełnieniem.


Źródło tekstu: blog.tp.pl, wł     

Dodaj do:
w sumie: 108
  • 0

    1. ~Free  2010-09-10 16:58:08  host: v03-15.opera-mini.net

    Cóż to Orange Free szykuje dla nas, internet bez limitów? W dzień a może w nocy. Kto wie...

  • 1

    2. ~robertnik  2010-09-10 17:04:22  host: user-109-243-26-3.play-internet.pl

    link prowadzi do "Not Found The requested URL /ews.php was not found on this server. Additionally, a 400 Bad Request error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request."

  • 1

    3. ~Adaś  2010-09-10 17:08:21  host: 77-253-96-234.adsl.inetia.pl

    Zobaczymy co zaoferują. Za dużo bym się nie spodziewał ale zobaczymy. Podnoszenie limitów przy tej samej opłacie to rzecz naturalna i prędzej czy później znowu będą nowe zmiany...

  • 0

    4. ~tomek  2010-09-10 17:09:14  host: host146.stimo.net

    w niocy raczej... podobno ma byc nowa oferta na kary "ORANGE ONE" ktos cos wie o niej wiecej niz 29gr sms i trzy numery?

  • 1

    5.  2010-09-10 17:09:58

    robertnik: fixed, dzięki! :-)

  • 2

    6.  2010-09-10 17:18:55

    Fajnie byłoby jeszcze taniej dzwonić w Orange Free, ale pewnie to marzenia ściętej głowy...

  • 0

    7. ~poręcz  2010-09-10 17:38:20  host: public18949.cdma.centertel.pl

    Zainwestowali by troszkę w sieć, bo na CDMA i HSUPA ostatnio nie za ciekawo to działa, przynajmniej w łodzi.

  • 0

    8. ~Free  2010-09-10 19:02:04  host: v03-15.opera-mini.net

    A CDMA w OF Pro umrze śmiercią naturalną...

  • 0

    9. ~  2010-09-10 19:04:21  host: p14-05.opera-mini.net

    Mam rozumiec że zmiany będą w orange free ale nie w taryfie na karte?

  • 0

    10. ~Tomas  2010-09-10 19:05:04  host: acvo27.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Bedzie nowy free za 19zl. Nie bedzie blokad po wykorzystaniu limitu. Bedzie od 24 do 8 net bez limitow. Oraz dodatkowe pakiety. Start oferty od 14/09 A i w kazym pakiecie CDMA. W biznesie jeszcze ciekawiej ale nie chce mi sie rozpisywac

  • 0

    11. ~fgw  2010-09-10 19:06:52  host: user-109-243-244-220.play-internet.pl

    Tzw. "nowości" w orange zazwyczaj oznaczają stagnację, cofanie się w rozwoju więc może miła niespodzianka, jakieś zaskoczenie? ;) w końcu prestiż zobowiązuje. :)

  • 0

    12. ~ala  2010-09-10 19:10:20  host: 93-181-162-129.as.kn.pl

    jak w 39,5 dadzą 5GB za 39,5PLN i utrzymają zniżkę 25% jak tylko sim, to będzie OK, nie spodziewam się rewelacji.

  • 0

    13. ~jerry  2010-09-10 19:11:24  host: public-gprs35732.centertel.pl

    #10 - rozumiem że nie chce Ci się rozpisywać... dużo dużo dużo tego i wszystko baaardzo zakręcone, pakiety, usługi dodane.. i nareszcie tanie połączenia VOICE

  • -1

    14.  2010-09-10 19:11:38

    @11 Bez przesady, a pakiet 1000 minut w POP to było cofanie się w rozwoju, a odświeżenie ofnk? Było kilka naprawdę dobrych promocji, jak będzie teraz, zobaczymy.

  • 0

    15. ~ala  2010-09-10 19:16:35  host: 93-181-162-129.as.kn.pl

    14. myślę że przy tym co ZAPOWIADA LTE w PL, mogli by dać to co napisałam, dużo to nie jest, jak na przedłużenie umowy dają +50% limitu

  • 0

    17. ~bezimienny  2010-09-10 19:21:38  host: 77-255-19-119.adsl.inetia.pl

    lepiej podnieście limity megabajtów w pakietach internetowych w ofertach pre paid. uciekłem od zgniłej pomarańczy do plusa, kto widział płacić 5 złotych za marne 5mb?!

  • 0

    18. ~eekk  2010-09-10 19:33:19  host: host-89-230-66-255.rzeszow.mm.pl

    czyli dalej nicość 29gr i 63 ale nowość:)) I jak zazwyczaj pakieciki dla młodziaków. Nie mogą zrobić płaskiej taryfy bez pakietów dla normalnych ludzi??? Pamiętam reklamę POPa długa prosta ...jak oferta w idea pop. I było spoko jak na tamte czasy.

  • 0

    19. ~  2010-09-10 19:41:50  host: t14-14.opera-mini.net

    @eekk. To kto Ci każe te pakieciki uruchamiać jeżeli Cię tak drażnią. Taką ofertą Orange bez pakietów i z bardzo dobrą ofertą na internet w telefonie jest Orange free na kartę.

  • 0

    20.  2010-09-10 19:50:04

    Jeśli nowa taryfa Orange będzie wyglądała tak jak była przed tygodniem, to nic nowego i rewolucyjnego nie będzie moim zdaniem. Owszem będzie to miła i sympatyczna oferta, ale to w zasadzie korekta POPa będzie tylko i to też niekoniecznie na korzyść (choć to już zależy od tego co kto woli).

  • 0

    21. ~  2010-09-10 20:02:51  host: c20-231.blackberry.net

    A co z bedzie z business everywhere i dlaczego taki blog jak telepolis nic nie wie o jakichkolwiek zmianach. To juz bbnews.pl potrafi zapodac przecieki ktore sa cytowane na cylym swiecie!

  • 0

    22. ~  2010-09-10 20:03:51  host: t14-14.opera-mini.net

    @Atlan. Pozwól że się z Tobą absolutnie nie zgodzę. W tej ofercie oprócz opcji dostępnych w POP mają być do wyboru darmowe minuty lub SMSy w ilościach zależnych od doładowania, SMSy tańsze o 5 gr i cena połączeń do Play 63 gr. Więc nie pisz że to skał POP. A czy jeszcze coś to się dowiemy w poniedziałek. Ale nawet te wymienione już są dużo do przodu względem POPa. Chociaż trzeba przyznać że te 1000 minut w sieci i na stacjonarne w POP które można przedłużyć pakietem POP gadane jest naprawdę świetne, a tego raczej w ONE nie będzie.

  • 0

    23. ~znieczulony deb.em orange  2010-09-10 20:07:49  host: eta182.neoplus.adsl.tpnet.pl

    zapewne z tych nowosci to wymienia znowu klub orange, prestiżowy a jak,5 sms sos na miesiac i zrobia nowy pakiet internetowy cos w stylu 20mb za 20zl na 14 dni i zniszcza tymi zmianami konkurencje zwlaszcza play ktory ma za 5zl 100mb na 30 dni

  • 0

    24.  2010-09-10 20:13:19

    Ciekawe, czy wejdą jakieś sensowne oferty z netbookami?

  • 0

    26. ~  2010-09-10 20:14:18  host: 178.56.50.19

    a tymczasem jak zwykle strona orange.pl nie dziala

  • -1

    27. ~Free  2010-09-10 20:15:30  host: v03-15.opera-mini.net

    @23: RZECZNIK PRASOWY ORANGE JASNO POWIEDZIAŁ ŻE NIE BĘDZIE PAKIETÓW INTERNETOWYCH W TARYFACH VOICE, OD TEGO JEST ORANGE FREE NA KARTĘ. ALE WY NADAL SWOJE WIECIE...

  • 0

    28. ~  2010-09-10 20:18:11  host: t14-14.opera-mini.net

    @23. Już jest 20Mb za 10 zł więc może być tylko lepiej. Chociaż zgodzę się z Tobą że pakiety netowe w taryfach głosowych Orange są śmiesznie małe ale wkrótce ma wejść OEN i można będzie mieć na jednym numerze taryfę głosową a na drugim OFna kartę że świetną ofertą netową. A może w końcu w taryfach głosowych dadzą niezłe pakiety netowe-zobaczymy.

  • 1

    29. ~  2010-09-10 20:21:25  host: eta182.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @27 jeszcze w pracy? nie wiedzialem ze bok orznac tak sprawnie dziala, tylko jak sie tam dzwoni to albo nie wiedza albo nie ich wina, czyli majac orange one nie bede miec pakietow internetowych? tylko w orange w free na karte..hm ciekawe rozwiazanie, godne nasladowania przez konkurencje...

  • 1

    30. ~  2010-09-10 20:23:36  host: eta182.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @28 ja juz 3 rok czekam na "sensowne" pakiety internetowe w orznac nog/pop, rozbraja mnie ten 20mb za 10zl na 30 dni,

  • -1

    31. ~Free  2010-09-10 20:30:01  host: v03-15.opera-mini.net

    @29: PAKIETY INTERNETOWE W TARYFIE "ONE" "POP" "GO" NIE SĄ AŻ TAK POTRZEBNE, WIĘKSZY RUCH JEST W OFnK, PO CO NAŚLADOWAĆ? MAMY WŁASNĄ TEORIĘ KTÓREJ SIĘ TRZYMAMY..

  • 1

    32.  2010-09-10 20:39:10

    Polityka Orange w kwestii pakietów na net w prepaidzie jest niezrozumiała. Bo pakiety są słabe (oferta z połowy 2008 r.), a jako alternatywę dla nich dają OFnK, idealna dla iPhone'a czy modemów, z bonusem nawet 6GB za doładowanie. Rzecz w tym, że nie ma oferty dla kogoś kto potrzebuje 50-100 MB miesięcznie na śmiganie po lightowych stronkach, Google Maps czy korzystanie z Opery Mini.

  • 0

    33. ~  2010-09-10 20:43:16  host: eta182.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @32, zgdzam sie z Toba, sam mam z tym problem kiedy chce tylko cos sprawdzic w fonie w opera mini a tu 25kb za 50gr albo ten pakiet o ktorym juz wspomnialem jedyny w swoim rodzaju...;/

  • -1

    34.  2010-09-10 20:45:42

    czemu tak pierniczycie orange ma darmowy internet, doładowywuje się za 50zł i ma się 2gb i dalej 50zł na dzwonienie, to jest najtańszy internet to nie wciskajcie kitu o pakietach, pozdro

  • 0

    35.  2010-09-10 20:47:43

    @28 Świetnie kombinujesz: na jednym numerze (min. 50 zł/3 miesiące) internet (rewelacyjny?), na drugim numerze (kolejne min. 50 zł/3 miesiące) rozmowy i/lub smsy. Zysk dla operatora to ja tu widzę, ale dla użytkownika raczej niekoniecznie, choć przy odpowiedniej "kombinatoryce" można te koszty obniżyć. Tylko po co. Ja chcę mieć jedną kartę sim i mieć na niej odpowiednio dobrany zestaw usług odpowiedni dla mojego profilu dzwonienia. Nie chcę mieć 2 mln smsów do orżnąć (choć pewnie znajdzie się ktoś, komu to będzie odpowiadało - dla niego też powinna być odpowiednia taryfa) i cenę minuty 0,59 zł (np.), bo jest mi to zbędne. Dlaczego w Play można (chociaż też już zaczynają swoje "machloje"), a w orżnąć nie można? 5 MB za 5 zł na macierzystej infrastrukturze, podczas gdy w innych sieciach ... ech szkoda gadać. Obyśmy mieli powody do zadowolenia.

  • 0

    36. ~pino inowroclaw  2010-09-10 20:53:03  host: host-89-230-144-4.inowroclaw.mm.pl

    napewno nie bedzie lepsza oferta od play fresh

  • 1

    37. ~  2010-09-10 20:53:04  host: eta182.neoplus.adsl.tpnet.pl

    kit to orznac wciska, orange free na karte moze i jest sensowny do kozystania z netu, tylko sproboj sobie wyobrazic ze oprocz netu w fonie ludzie chce napisac smsa, zadzwonic, zaoszczedze na internecie a przeplace na rozmowach i smsach, czyli mam miec ofnk do netu i popa do smsowania i dzwonienia????hmmm

  • 0

    38. ~Orange MEN  2010-09-10 20:54:14  host: host-81-190-127-186.szczecin.mm.pl

    Wprowadzone będą Szcześliwe godziny.Najtańszy Internet w Orange będzię kosztowal 19 zł brutto i od 24 do 8 rano,nie będzie naliczany transfer..czyli calą noc pobieramy z maksymalną prędkością ;)

  • 0

    39. ~Paczanga  2010-09-10 21:01:22  host: chello089073251072.chello.pl

    pakiety pakietami, ale dlaczego nikt nie pisze o największej wadzie Orange Free: kompresji obniżającej jakość grafik! Strasznie to upierdliwe, chętnie zapłaciłbym więcej by tego nie było, ale OF na kartę nie da się tego wyłączyć, można stosować jedynie niewygodny emulator

  • 0

    40. ~Free  2010-09-10 21:19:33  host: v03-15.opera-mini.net

    @38: RACJA, ALE PO WYKORZYSTANYM LIMICIE JAKI CI PRZYSŁUGUJE W DANEJ TARYFIE, PRĘDKOŚĆ NIE SPADA, PŁACISZ ZA ZUŻYTY TRANSFER, TAK JAK W NAJNIŻSZYM ABO iPlus.

  • 1

    41. ~@Free  2010-09-10 21:33:59  host: 77-253-143-86.adsl.inetia.pl

    http://bit.ly/9lIX0n - to do ciebie. Żenująca jest ta postawa Orange - ktoś 'mądry' wymyślił, że klient prepaid nie korzysta z internetu i tego się trzymają... Bo jak inaczej wytłumaczyć, że oczeukją, że klienci będą żonglować telefonami? Jest atrakcyjny internet (OFnK), ze słabą resztą, jest taka sobie reszta bez internetu... Jak nic dwa telefony, lub (czesto) inna sieć.

  • 0

    42. ~sokolowiak  2010-09-10 21:43:29  host: 77-254-52-216.adsl.inetia.pl

    Żenujący polski Orange. U mnie pora na doładowanie, zawsze doładowuje za 100 zł raz na miesiąc bo akurat dużo korzystam z telefonu. Teraz się wstrzymuję do poniedziałku. Jeśli w One nie będzie przyzwoitych pakietów na neta to doładowuje Tak Taka. Gdzie będę miał za 9 zł 100 MB, połączenia oczekujące, rozmowy konferencyjne i bogatą w funkcje Pocztę Głosową. OFnK mnie nie interesuje, bo telefon służy mi głównie do częstej komunikacji głosowej, ale także do korzystania z maila oraz często do przeglądania w podróży kilku stron internetowych dziennie. Potrzebuję ofert uniwersalnej. Z dobrymi promocjami w usługach głosowych z przyzwoitym pakietem na dane (mniejszymi niż w OFnK) oraz usługami dodatkowymi. Czekam tylko na oficjalne dane cennikowe taryfy One. Jeśli się zawiodę przejdę do Ery. Dlaczego do Ery? Bo na Playa nikt mi nie chce dzwonić... a SimPlus nie oferuje bilingu online, który jest mi niezbędny do rozliczenia rozmów służbowych

  • 0

    43. ~Free  2010-09-10 22:04:53  host: v03-15.opera-mini.net

    Koniec spekulacji proszę: http://gsmonline.pl/portal/news/news.jsp?s0n_id=26419&link=N owa,oferta,internetowa,sieci,Orange,-,szczeg%C3%B3%C5%82y

  • 1

    44.  2010-09-10 22:07:25

    A ktoś próbował przełączać się między 2 numerami na 1 karcie sim w Orange POP/OFnK ? Tak żeby mieć np. 1000 minut w sieci i na stacjonarki a po przejściu na drugi numer dużo netu ? To teoretycznie możliwe ale upierdliwie skomplikowane. Próbował ktoś w Orange?

  • 0

    45. ~ktry  2010-09-10 22:15:51  host: azf43.internetdsl.tpnet.pl

    W mojej okolicy nie nawojują wiele.Orange to przykład zacofania technicznego i jakości rozmów.Nawet pley ma 3G z własnej stacji i jakośc rozmów lepszą,a niby ludzie gdzieś w Polsce narzekają na pleya.U mnie to tylko na orange można ponarzekac.Reszta opów jest O.K.

  • 0

    46. ~Free  2010-09-10 22:30:36  host: v03-15.opera-mini.net

    http://gsmonline.pl/portal/news/news.jsp?s0n_id=26420&link=R %C3%B3%C5%BCnice,pomi%C4%99dzy,now%C4%85,ofert%C4%85,internetow% C4%85,Orange,dla,klient%C3%B3w,indywidualnych,i,biznesowych,-,ze stawienie

  • 0

    47. ~Free  2010-09-10 22:32:23  host: v03-15.opera-mini.net

    45 - że ty masz Play to nie znaczy że ja mam. Ja mam Orange 3G a Playa nie ma i co w związku z tym???

  • -1

    48. ~nicram  2010-09-10 22:44:07  host: user-188-33-209-206.play-internet.pl

    *44 Simplusowiec. Zmiana taryfy wiąże sie z utratą aktywowanych dotychczas pakietów, także nie jest możliwa taka kombinacja. Współczuję użytkownikom Orange;) Ja w swojej taryfie mam włączony pakiet 1,5 GB danych, w celu korzystania z Opery Mini (i NetFront), klienta poczty e-mail (sprawdzanie co 1 godzinę), synchronizowanie kontaktów/kalendarza raz dziennie i póki co to mi wystarcza. Wykupiony dostęp do internetu przedłużam sobie pakietami przemiennie za 5 i 15 zl, także średnio za 300 MB płacę 10 zł.

  • 0

    49. ~nicram  2010-09-10 22:50:09  host: user-188-33-209-206.play-internet.pl

    W standardzie oczywiscie mam nielimitowane połączenia i SMSy do sieci Play. Dodatkowo program doładowań i to mi wystarcza. Korzyści w postaci usługi zbieraj minuty, pakietu 30 minut do wszystkich sieci za 6 zł, pomijam bo one nie miały wpływu na wybór oferty. Są one jednak miłym dodatkiem;) Pozdrawiam :)

  • 0

    50. ~  2010-09-10 22:56:20  host: public-gprs11245.centertel.pl

    ciekawe ile bedzie kosztowalo przejscie ze starej na nowa oferte?

  • 1

    51.  2010-09-10 22:56:35

    Ad. 48: nie sądze zeby przejście z 1 na 2 numer na karcie sim powodowało utratę pakietów. Przecież o to chodzi że masz na 1 karcie SIM 2 numery, każdy w róznych ofertach;) Więc dla mądrego nic trundego ale cholernie upierdliwe żeby przełączać się miedzy 1000 minut a wielogigabatowym internetem.

  • 0

    55. ~  2010-09-11 00:12:48  host: 217-73-254-136.nordisk.reva.evdo.pl

    DUZO KRZYKU I QUPA JAK Z WYKLE Z ORANZADA :D NAJLEPSZE STWIERDZENIE JAKIE DZIS PRZECZYTALEM TO TO ZE ORANGE WPROWADZIL WYSOKIE LIMITY JAKO PIERWSZY HAHAHA

  • 0

    56.  2010-09-11 08:29:56

    Ja bym się wstrzymał jednak do poniedziałku, bo gdyby nie miało być szału to by nie robili specjalnie konferencji prasowej.

  • 0

    57. ~eedd  2010-09-11 08:34:09  host: host-89-230-66-255.rzeszow.mm.pl

    A co mnie tam internet w komórce. Rozmowy mają być tańsze. narobią tych marek handlowych a wszystkie takie same. Zamiast zrobić jednego POPa i kilka taryf 1)tanie rozmowy 2) tani internet 3) tanie smsy. Proste? ale oni wolą debilne pakieciki

  • 0

    58. ~Arti  2010-09-11 08:44:47  host: 095160122172.warszawa.vectranet.pl

    @44- Kiedyś jak miałem orange testowałem usługę dwóch numerów na karcie. Na jednym miałem taryfę free, a na drugim popa. Po przełączaniu między numerami żadne pakiety (1000 minut) nie ginęły. Musiałem tylko pamiętać który numer miałem aktywny jak chciałem dzwonić, czy korzystać z netu, a i tak nieraz zapomniałem sprawdzić i nieraz się pomyliłem. Wolałbym mieć takie usługi razem na jednym numerze, a nie kombinować z przełączenem się. Teraz nie mam tego problemu bo dałem sobie spokój z Orange (net mają wolny, chociaż to jeszcze zależało od pory dnia i miejsca). Dla sieci to zysk w postaci podwójnego doładowania przez abonenta dwóch numerów, ale dla mnie strata. Wolę mieć dwa telefony u dwóch opów i lepszy wybór zarówno pod względem zasięgu (orange mógłby zainwestować w poprawę zasięgu i jakość rozmów, bo jest coraz gorzej). Nie ukrywam że jeden numer mam w pf ustawiony na sztywno na zasięg plusa i lepiej mi się rozmawia niż z orange. Poza tym nie martwię się czy numer na który dzwonię jest w play, pc, czy innej sieci i ile zapłacę za rozmowę? Mnie akurat to pasuje, chociaż wiadomo że są różne gusta, a o gustach się nie dyskutuje. Pozdrawiam.

  • 0

    59. ~  2010-09-11 08:57:25  host: 217-73-255-212.nordisk.reva.evdo.pl

    56 a co? w ofercie dla pospulstwa dadza lepsza oferte niz biznes ktora mozna juz podziwiac?

  • 0

    60. ~  2010-09-11 08:57:31  host: t18-14.opera-mini.net

    @55. Ale co Cię tak śmieszy w tym stwierdzeniu że Orange jako pierwszy operator dał wysokie limity. Przecież tak byle jesienią ubiegłego roku ponad dwukrotnie podnieśli limity w stosunku do wówczas dostępnych w sieciach W3. Później Plus i Era doszlusowali z limitami przynajmniej w najwyższych abonamentach.

  • 0

    61. ~PRC  2010-09-11 09:17:25  host: 120-pra-14.acn.waw.pl

    @44, @58 - Taka usługa to Orange Ekstra Numer (OEN, otwarte testy zakończyły się w czerwcu, usługa ponoć (za rzecznikiem TP) jest już w fazie finalnym, i miała być wdrożona "jeszcze w wakacje", ale na razie mają poślizg... I tak jak Arti pisze, za pomocą kodu można było się przełączać między numerami - tzn. wybierać który numer w danej chwili odpowiada za połączenia WYCHODZĄCE (tel, sms, internet), a cały pod oboma numerami jesteśmy dostępni... W testach jako druga taryfa do wyboru był "POP" i "POP" ;-) Ale w komercyjnej odsłonie ma to się zmienić... I oczywiście oba numery zachowują się w pełni niezależnie, tzn taryfy, pakiety, jak i (niestety?) doładowania/okresy...

  • 0

    62.  2010-09-11 09:33:07

    Ad 60 Zapominasz że przez kilka lat Orange był na samym końcu w ofercie na net. To ze jesienia w koncu zmienili ofertę to plus dla nich ale szału nie ma. iPlus cały czas na czele, daleko przed innymi.

  • 1

    63.  2010-09-11 09:38:51

    Wg gsmonline w ofercie Business Everywhere w Orange bedzie 2GB za 39zł. Uśmiałem się.W Gadu Air bez zobowiązań mam 2GB za 33zł. Oferta jeszcze nie weszła a już spalona.Ech. I nie pisac mi że dają modem w atrakcyjnej cenie.

  • 0

    64. ~Orange ---> Play ---> Orange  2010-09-11 09:49:50  host: user-109-243-22-33.play-internet.pl

    Orange moglby pojsc w strone Play (Online Na Karte), tzn. dac takie same lub podobne (moze nawet wieksze) bonusy za doladowania, wiekszy bonus na starterze (na start) no i zeby karta SIM Orange Free Na Karte dzialala w telefonach GSM o ile juz tego nie robi, bo karta SIM Play Online Na Karte dziala tylko w telefonach 3G co mnie osobiscie wkurza, bo do innego telefonu tej karty nie moge wlozyc, bo mam tylko jeden telefon z 3G/UMTS, a jak chce na inny telefon na przyklad Gadu-Gadu sciagnac to wtedy jest problem... Pozdrawiam.

  • 0

    65. ~Orange ---> Play ---> Orange  2010-09-11 09:59:36  host: user-109-243-22-33.play-internet.pl

    A jesli chodzi o predkosc to w PLAY ONLINE NA KARTE jest ona katstrofalna! Mam nadzieje ze Orange zrobi to co napisalem w komentarzu wyzej i zwiekszy predkosc, aby byla ona chociazby szybsza od predkosci PLAYA, czyli kurcze kilka kilobajtow na sekunde, przy pelnym zasiegu 3G, przy przyzwoitej dziennej godzinie i przy Bydgoszczy. Nie wiem jaka na razie jest predkosc Orange Free Na Karte, ale mam nadzieje ze wieksza od PLAYA i ze bedzie ona rosnac. Pozdrawiam.

  • 0

    66.  2010-09-11 10:04:47

    @64 kup telefon dual sim samsung b7722 i masz problem rozwiazany. Orange free na karte jest teraz bardzo dobry pod warunkiem ze sie doladuje 100/110zl i pozniej sprzeda samo doladowanie za okolo 70 zl . Wychodzi ze okolo 25 zl kosztuje nas 6 GB danych.

  • 0

    67. ~  2010-09-11 10:33:47  host: bsm178.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Ba... u mojej babci na wsi pod krakowem jest nawet HSDPA play :D to sie nazywa rewolucja, gdzie reszta w3 nie nawet 3g !!

  • 0

    68.  2010-09-11 11:01:34

    @59 tego nie wiem, ale wiem, że to taka mentalność oceniać coś czego jeszcze nie ma. Tak mamy, i nie mówię tylko rynku telekomunikacyjnym ale ogólnie. Ja się kiedyś tak nadziałem oceniając ofertę przed wprowadzeniem i się później zaskoczyłem, stąd moje podejście. Wolę zwyczajnie wstrzymać się do konferencji

  • 0

    69. ~grzch  2010-09-11 11:08:48  host: 83-238-171-111.ip.netia.com.pl

    ad. 64 Przecież oferta Free na kartę jest własnie taka... Piszesz głupie komentarze a nawet promocji z czerwca nie znasz? We Free na kartę masz za 25ł 1,2GB na transmisję w prędkości powiedzmy do 4Mb/s (tyle max osiągam w moim mieście)... 1gr/100KB, minuta rozmowy po 29gr/min oprócz P4. A owa oferta będzie w poniedziałek, więc nie wypisujcie, że za 39zł będzie 2GB bo jest tak już teraz...

  • 1

    70. ~  2010-09-11 11:39:13  host: 83-238-171-111.ip.netia.com.pl

    i lepiej wstrzymajmy się z powiedzmy pochopnymi komentarzami do oficjalnego przedstawienia nowych promocji i korzyści, który mogą lub nie z nich wynikać :) Sam używam Play Online Extra, 10GB za 45zł od 2 lat ale często brakuje prędkości, bo max 124KB/s to mało w porównaniu z max w moim mieście 540KB/s w Orange. Coś za coś, play ma taniej ale wolniej i ktopka.

  • 0

    71. ~wroc  2010-09-11 11:44:27  host: user-188-33-99-20.play-internet.pl

    @70: I gorszy BOK.

  • 0

    72.  2010-09-11 11:52:13

    to będzie nowa odsłona orange free czy orange free na karte?

  • 0

    73. ~  2010-09-11 12:05:22  host: t02-04.opera-mini.net

    @sebt. To będzie nowa odsłona oferty abonamentowej Orange free. Oferta internetowa na kartę jest naprawdę dobra i póki co nie wymaga odświeżenia. Odświeżenie Orange free jest pewnie odpowiedzią na iPlusopobieracz.

  • 0

    74.  2010-09-11 12:47:33

    W moim miescie wole zdecydowanie iplusa niz orange free (jesli cena jest porownywalna) . iPlus bardzo dobrze smiga , orange troche gorzej. Era to szkoda gadac bo nawet nie postawili jeszcze 3G , a play czasami potrafi zrywac polaczenie. Obecnie uzywam orange free na karte bo wersja prepaid plusa nie daje takich mozliwosci.

  • 0

    75. ~  2010-09-11 12:58:41  host: t05-13.opera-mini.net

    Każdy swoje chwali u mnie Era najlepiej działa, może tanio nie jest ale zato stabilnie.

  • 0

    76. ~user111  2010-09-11 13:57:09  host: dgf27.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Bezzasadne bicie piany z powodu ofert orange, ktora nie zostala przedstawiona. Zobaczycie to ocenicie.Zamiast podnosic sobie cisnienie z powodu oferty operatora komorkowego, moglibyscie wziac swoje drugie polowki na pyszna kolacje a po kolacji dac upust energii..Wiekszosc z Was to dzieciaki podniecajace sie kazda nowinka i rozdzielajace wlos na 50 czesci.Osoba, ktora ma rodzine, prace, wlasne sprawy dnia codziennego nie ma czasu ani przede wszystkim OCHOTY aby przezywac nowinki jak dziecko ze wsi, ktore widzac pierwszy raz na oczy tramwaj dostaje spazmow rozkoszy.Pozdrawiam redakcje TELEPOLIS.Wykonujecie kawal dobrej roboty.Portal jest swietny.

  • 0

    77. ~ala  2010-09-11 14:02:10  host: 93-181-162-129.as.kn.pl

    będzie rozczarowanie...

  • 0

    78. ~grzch  2010-09-11 14:23:24  host: 83-238-171-111.ip.netia.com.pl

    ad. 76 I tyle na ten temat, więcej dodawać nie trzeba. Widać na Telepolis.pl siedzą jeszcze jacyś normalni ludzie...

  • 0

    79. ~nicram  2010-09-11 14:35:08  host: t03-03.opera-mini.net

    *Simplusowiec. Zapomnialem o tej testowanej usłudze, co na 1 karcie SIM mozna uruchomić 2 numer. W tym przypadku, moze rzeczywiscie bedzie mozna korzystać z internetu w telefonie ;-) w sieci Orange.

  • 0

    80.  2010-09-11 14:54:07

    user111 (76) - ale smęcisz. Zapodałeś dobrą propozycję. Jednak "dawanie upustu energii" ze swoja połówką to inna sprawa. To też. Zauważ jednak, że to serwis branżowy. Tu siedzą napaleńcy, wręcz "fanatycy" telekomunikacji. Przecież to żadna nowość! Więc czemu dziwisz się, że podchodzimy do kwestii telekomunikacji inaczej niż przeciętny Kowalski? ;-)

  • 0

    81. ~nicram  2010-09-11 15:04:30  host: t03-03.opera-mini.net

    Swoją drogą ciekawe jak daleko Orange będzie miało swoich abonentów na kartę. W skali od 1 do 10 [gdzie 10 oznacza, bardzo daleko i głęboko] daję 9 ;)

  • 0

    82. ~micz  2010-09-11 15:15:53  host: bdh102.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Ad 77. Rozczarowanie to bylo jak era wprowadzila Blueconnect max w tak taku... 9zl za 100mb i po przekroczeniu nieograniczony net z ktorego nie mozna korzystac bo najproszta strona laduje sie kilka minut :) Jeszcze troche wytrzymam dopoki nie wykorzystam wszystkich zlotowek bonusowych z doladowan i papa Taktaku ze swoim zalosnym netem. Do komorek typu Symbian i Opera mini to moze wystarczy, ale do smartfonow typu iphone czy Galaxy S to na pewno nie.

  • 0

    83. ~zzz  2010-09-11 16:00:23  host: 77-253-135-58.adsl.inetia.pl

    @82 - bo trzeba wiedzieć jak korzystać i co jest ważne... Dla stron na PC - Opera Turbo (kompresja stron), bez grafiki, flasha, w sumie zostawiony tylko Javascript. Wtedy takie strony są naprawdę 'lekkie'. Dalej ię ślimaczą, ale jeżeli ktoś z takim lejkiem podchodzi do strony portalowej z wszystkim włączonym, to przecież jej wielkość może sięgaćn nawet 200kB...

  • 0

    84. ~BC user  2010-09-11 16:04:59  host: v06-16.opera-mini.net

    @83: Właśnie jak tak robię jak Ty opisujesz i mi to wystarcza na wsi gdzie nie ma neta. Ten net nie jest dla zassysaczy czy dzieci Neo, że jak nie ma YouTube'a czy Grafiki to płacz lament łolaboga...

  • 0

    85. ~micz  2010-09-11 16:44:02  host: bdh102.neoplus.adsl.tpnet.pl

    ad 83 Nie wiem o czym chcesz dyskutować, majac smartfona mam wyłączyć wszystkie uslugi internetowe ? Oszczedzac na kazdym kroku transfer ? To po cholere mi taki smartfon :) Nie mowie ze chce mieć net bez limitu bo tez mi to nie jest potrzebne ale taka paczka 500-1000mb/msc w obecnych czasach to powinien być standard. Oczywiście mogę kupić bodajże 3x Blueconnect max w miesiącu za 27zł i mieć ok 300mb czy 400mb z odrobina szczęścia jak mi nie okroją prędkości po przekroczeniu limitu ale to na pewno tak ma wyglądać ten reklamowany net "bez limitu" ? :)

  • 0

    86. ~BC User  2010-09-11 17:06:28  host: v06-16.opera-mini.net

    Mi kroją po 150MB na lejek przełącza, więc sobie policz, że możesz mieć szczęście i nic nie skroją prędkości ;)

  • 0

    87. ~micz  2010-09-11 17:20:32  host: bdh102.neoplus.adsl.tpnet.pl

    ad 86 Przepraszam ale place 9zł za 100mb czyli jakby na to nie patrzeć 90zl za 1GB i mam jeszcze dziękować Erze czy tam szczęściu ze mi okroili transfer dopiero po 104mb np, a nie 100mb jak to jest w regulaminie ? :) Niech wprowdza paczki 15zl za 500mb czy 1GB za 30zł lub jakies bonusy danych po doladowaniu, a nie takie durnoty jak "net bez limitu" z gwiazdkami i innymi ukrytymi szczegolami :)

  • 0

    88. ~BC User  2010-09-11 17:29:20  host: v06-16.opera-mini.net

    Patrząc na ceny Taryf w Abo na neta, które drastycznie wzrastają, powinieneś się cieszyć tym co masz do 31 grudnia 2010r. tak jak ja.

  • 0

    89.  2010-09-11 17:40:58

    @87 A w "starym" "dobrym" "poczciwym" Nowym Orange Go są dwa pakiety: 5 MB za 5 zł (czyli 1 GB kosztuje ... zaraz, zaraz ;) - kalkulator ;) - ... 1000 zł - nie licząc drobnych) i 20 MB za 10 zł (czyli AŻ o połowę taniej = ok. 500 zł). I jak cenne samopoczucie? Ale Ty masz "wypas" ... :

  • 0

    90. ~micz  2010-09-11 17:41:53  host: bdh102.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Zobaczymy co pokaze Orange, liczę troche na nich ;) Z oferta Orange Free na karte i bonusach po doładowaniu zrobili duzy krok jesli chodzi o konkurencyjność.

  • 0

    91. ~micz  2010-09-11 17:46:39  host: bdh102.neoplus.adsl.tpnet.pl

    ad 89 A myslisz jakie pakiety byly w tak taku przez hoho i jeszcze dluzej ? ;) 5zl za 5mb dokladnie. Baa jak sie zalogujesz na swoje konto tak taku to ten pakiet nadal tam figuruje, cytat ze strony " Jedynie 5 zł miesięcznie i swobodnie korzystasz z Internetu w telefonie! Czytasz newsy, przeglądasz ulubione portale (np. Onet, Nasz -Klasa) lub katalog dzwonków, tapet i filmików. W ramach Blueconnect 5MB dostajesz aż 5MB danych na miesiąc - niewykorzystana ilość MB przechodzi na następny miesiąc." Pozdrawiam :P

  • 0

    92. ~BC User  2010-09-11 18:15:42  host: v02-16.opera-mini.net

    5MB jest za darmo za pierwszym razem, ale już później 5zł.

  • 0

    93. ~micz  2010-09-11 18:42:49  host: bdh102.neoplus.adsl.tpnet.pl

    ad 92. Dalem ta ofertę raczej jako żart z klientów ze strony Ery bo jak mozna nazwać inaczej umieszczenie w dwóch zdaniach zwrotow jak "5mb, swobodnie korzystasz z internetu, przeglądasz portale Onet, Nasza klasa, katalog tapet i filmikow" no i najlepsze " nie wykorzystana ilość MB przechodzi na następny miesiąc".

  • 0

    94.  2010-09-11 18:56:13

    @93 :) Nie sposób się z Tobą nie zgodzić - istne szaleństwo :P a już szczególnie w następnym miesiącu :D . W kontekście tego jestem bardzo ciekaw jak "zaszaleje" w poniedziałek orżnąć? :)))

  • 0

    95. ~  2010-09-11 19:12:03  host: t13-04.opera-mini.net

    @94. W kontekście pakietów internetowych w taryfach głosowych to nic się nie zmieni co rzecznik już wyraźnie zapowiedział.

  • 1

    96.  2010-09-11 20:34:28

    No jak w nowej taryfie prepaid w Orange nie będzie większych pakietów internetowych to znaczy że France Telecom powiedziało: reklamować, brać, dymać i nie puszczać! Niech dalej płacą 1000zł za 1GB w prepaid w Orange!

  • 0

    97. ~user111  2010-09-11 21:07:03  host: dgp10.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @80:Lubie konkretne podejscie do zycia a nie codzienne filozofowanie ktore prowadzi za kazdym razem do punktu wyjscia.Codzienne dywagacje o tym , ktora siec ma lepsza oferte sa bezsensowne.Ile jednostek ludzki, tyle potrzeb i preferencji.W moim poscie nie mialem na mysli sexu.Po kolacji mozna pojsc na spacer z druga polowka i spalic kalorie:)

  • 0

    98. ~vlodek  2010-09-11 21:32:34  host: 77-255-52-229.adsl.inetia.pl

    A co Orange może pokazać w sumie pewnie nic nowego. Z tego co czytam ludzie strasznie narzekają na drogie pakiety transmisji danych. Więc to na pewno do zmiany mają - po takim czasie chyba nawet wypada. Potem wg mnie dochodzą blokady SIM dla ogółu postrzegania marki, wygłupiają się z tym dalej. Jest jeszcze trochę punktów ale mniejsza o te. Do poniedziałku nie jest tak długo zobaczymy co i jak. Ale znając Francuzów to nie oczekujmy jakiegoś boomuuu.

  • 0

    99. ~fantomas  2010-09-12 10:46:30  host: public-gprs88556.centertel.pl

    Podobno nie będzie nowych pakietów net w prepaid, bo od tego jest OFnK - trochę słabe podejście. do poruszanej w ostatnich postach ery, to w sumie podobno z tym ich kompresorem z 100mb można ponad 300 wycisnąc de facto...

  • 0

    100.  2010-09-12 12:13:54

    Bardzo mi sie podoba ta koncepcja z dodatkowym limitem poza szczytem , jako posiadacz Orange Free mam nadzieje , ze bedzie mozna dokupic te opcje takze do starszych aktywacji. Sporo , w pozytywnym tego slowa znaczeniu , namieszal tu Plus , mile widzialbym cos takiego jeszcze w Play.

  • 0

    101. ~  2010-09-12 14:53:26  host: t14-03.opera-mini.net

    Masa z was krzyczy o te pakiety i mowi ze OFNK nie jest do dzwonienia a pomyslcie w ten sposob: za doladowanie 25zl macie 1GB oraz 25zl. Teraz tak ile byscie chcieli dac za pakiet do telefonu? Czy gdyby Orange dal pakiet 1GB za 12,50zl to by bylo atrakcyjnie czy nie? Pewnie ze tak. Do telefonu az nad to a do tego spokojnie jeszcze wystarczy do komputera od czasu do czasu (okazyjny wyjazd, awaria dostawcy kablowego). Wiec w OFNK "zaplaciliscie" za ten wypasiony pakiet (chyba nie ma lepszego na rynku) 12,50 a za pozostale 12,50 traktujecie jako wydatek na rozmowy. Tylko za te 12,50 wygadujecie 25zl. Wiec to co jest w cenniku dzielicie przez 2. Wiec wtedy macie stawki 15gr za minute i 10gr/sms.

  • 0

    102. ~  2010-09-12 15:37:14  host: t11-16.opera-mini.net

    @101. To całkiem racjonalne co piszesz o OFna kartę. Szczególnie jak ktoś korzysta z iphona czy podobnych zasysaczy danych. Dla opery nimi to zdecydowanie za dużo i tu przydał by się w taryfach voice jakiś pakiet 50- 100 Mb.

  • 0

    103. ~  2010-09-12 17:17:18  host: 213.25.50.41.net.kth.pl

    @102. Dobrze gadasz. A kolega z 101 zapomniał, że w Orange POP dostępne jest 1000 minut za 6zł do ok. 22 mln numerów :) (stacjonarne + Orange). Dzięki temu nawet przedłużając pakiet przez 12 miesięcy (sic) koszt minuty nie przekroczy 6gr. Jak ktoś rozmawia najwięcej we własnej sieci (70%+) to nic tego nie przebije (

  • 0

    104. ~zzz  2010-09-12 18:32:14  host: 77-254-166-161.adsl.inetia.pl

    To ja też przyznam rację 102. Wcześniejszy posto o OFnK ma dużo racji i trzeba na to patrzeć z tej strony, ale nie ma niczego pomiędzy. Tak jak i koledzy wyżej, mi również spokojnie starcza 100MB dla Opery Mini, mejla i od wielkiego święta GG. Przy naliczaniu co 1kB jak mam obecnie terudno to zużyć. Dla takiego kogoś jak ja OFnK to po prostu przesada - oferta ma sens jakbym podłączał telefon do komputera, żeby go używać jako modem, lub miał cały czas kartę w modemie, ale w domu mam kabel.

  • 0

    105. ~User Blueconnect Max  2010-09-12 19:25:02  host: inet20909nc-1s.nat.umts.dynamic.eranet.pl

    Ja już wolę ofertę Ery TakTak. Płacę 9zł i mam internet na 30 dni, na start 100MB(realnie 125-200MB) to + lejek przetransferowałem tyle danych w ciągu miesiąca, że zbliżam się do 2GB, czyli odkąd korzystam, weszła ta oferta. 2GB danych na miesiąc miałem za jedyne 9zł. Opera z funkcją Turbo zdaje egzamin, jak i Mobilna wersja przeglądarki. 2GB za 50zł w Orange Free to przy drogo dla mnie. Policzcie 30 dni = 2GB Pozostały 3 m-ce do końca oferty. Ładuje za 50zł razem przez te miesiące odejmie mi z konta 9złx3m-ące = 27zł za 6GB! W Orange Free muszę załadować za 100zł, do tego w taryfie HOT mam minutę 29gr do wszystkich*(oprócz P4) sms 18gr. Fakt jak ktoś woli mieć prędkość normalna niechaj bierze OFnK, ale jak człowiek nie ma kabla, ani wifi, nic co mogło by mu zapewnić sieć "Internet" używa "Bleuconnect Max" w Tak Tak-u. Wiem że chcieli byście te 100MB w ONE czy POP/GO, ale niestety to nie nastąpi jak rzekł sam rzecznik pasowy Wojtek. Czytajcie blog Orange, a to wam rozjaśni że mają was w d****. Albo OFnK albo wcale neta i 10zł za 20Mb płać! Pozdrawiam zrozpaczonych brakiem pakietów internetowych w Orange Voice.

  • 0

    106. ~  2010-09-12 19:54:59  host: t11-16.opera-mini.net

    @105. Właśnie wróciłem z błoga pana Wojtka. W sprawie pakietów netowych żadnych zmian nie będzie. Ale zobaczymy co w tej taryfie ONE się pojawi może będzie na tyle atrakcyjna że brak sensownych pakietów netowych będzie do przełknięcia. Poza tym OEN ma wejść wkrótce i może będzie można jakoś obejść ten niewątpliwy brak w ofertach pre-paid voice.

  • 0

    107. ~User Blueconnect Max  2010-09-12 20:01:18  host: v05-16.opera-mini.net

    Jaki OEN?

  • 0

    108. ~  2010-09-12 20:13:45  host: t11-16.opera-mini.net

    @107. To drugi numer na jednej karcie SIM. Będzie można mieć dwie taryfy na jednym SIMie. Obydwa numery są jednocześnie aktywne to znaczy sieć ich widzi. Testy usługi były w czerwcu brałem w tym udział. Kodem zmienia się numer na aktywny do połączeń wychodzących działa to błyskawicznie. Dla przychodzących aktywne są cały czas obydwa numery.

  • 0

    109.  2010-09-12 21:34:09

    @105 brak nowych pakietów uważam za zgubny dla Orange. Przydałby się im bardzo kompresor taki jak w Erze, który oszczędzałby pobieranie obrazków. Już za kilka godzin poniedziałek, więc zobaczymy co to będzie.

  • 0

    110. ~wania  2010-09-13 09:33:32  host: public-gprs102737.centertel.pl

    Kompresor jest w Orange ma go każdy i nie da się go wyłączyć :(

  • 0

    111. ~  2010-09-14 13:29:05  host: dqb166.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @marhmellow Orange ma wiele aplikacji działających podobnie do kompresora:Przykładem może być chociażby Nokia mail- chociaż to nie to samo. Jeśli chodzi o net mobilny to tych promocji zdaje się , że jest więcej. Tzn. przy zakupie neta stacjonarnego , opja "39,9" jest chyba za 9 zł.

  • 0

    112.  2010-09-15 15:48:20

    105 - OFnK nie jest jedyną alternatywą, bo 2 GB po doładowaniu kwotą 50zł dostaje się też w Blueconnect na kartę. Z tego co piszesz, lejek w BC Max raczej nie zniechęca cie do korzystania z neta. Fajnie by było, gdyby u każdego operatora limit prędkości był normą - bo można się naciąć sciągając dane po stawkach podstawowych.

  • 0

    113. ~create  2010-09-18 16:47:03  host: public-gprs90794.centertel.pl

    Zwykła podwyżka cen.

Dodaj swoją opinię