Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości W poniedziałek nowości od Orange

W poniedziałek nowości od Orange

LuiN 10 Września 2010 16:41

0 0
13. września na konferencji prasowej Orange zaprezentuje nową odsłonę taryf Orange Free. Ponadto ujawnione zostaną szczegóły Orange One.

W ubiegłym roku rewolucyjnie podnieśliśmy limity i konkurencja poszła za nami. Teraz też będzie miała co naśladować - napisał na swoim blogu Wojciech Jabczyński, rzecznik Grupy TP.

Wiemy już też na pewno, że nowa taryfa prepaid - Orange One, o której pisaliśmy w tej wiadomości, nie zastąpi dotychczasowych taryf, lecz będzie ich uzupełnieniem.


Źródło tekstu: blog.tp.pl, wł     

Dodaj do:
w sumie: 108
  • 0

    94.  2010-09-11 18:56:13

    @93 :) Nie sposób się z Tobą nie zgodzić - istne szaleństwo :P a już szczególnie w następnym miesiącu :D . W kontekście tego jestem bardzo ciekaw jak "zaszaleje" w poniedziałek orżnąć? :)))

  • 0

    95. ~  2010-09-11 19:12:03  host: t13-04.opera-mini.net

    @94. W kontekście pakietów internetowych w taryfach głosowych to nic się nie zmieni co rzecznik już wyraźnie zapowiedział.

  • 1

    96.  2010-09-11 20:34:28

    No jak w nowej taryfie prepaid w Orange nie będzie większych pakietów internetowych to znaczy że France Telecom powiedziało: reklamować, brać, dymać i nie puszczać! Niech dalej płacą 1000zł za 1GB w prepaid w Orange!

  • 0

    97. ~user111  2010-09-11 21:07:03  host: dgp10.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @80:Lubie konkretne podejscie do zycia a nie codzienne filozofowanie ktore prowadzi za kazdym razem do punktu wyjscia.Codzienne dywagacje o tym , ktora siec ma lepsza oferte sa bezsensowne.Ile jednostek ludzki, tyle potrzeb i preferencji.W moim poscie nie mialem na mysli sexu.Po kolacji mozna pojsc na spacer z druga polowka i spalic kalorie:)

  • 0

    98. ~vlodek  2010-09-11 21:32:34  host: 77-255-52-229.adsl.inetia.pl

    A co Orange może pokazać w sumie pewnie nic nowego. Z tego co czytam ludzie strasznie narzekają na drogie pakiety transmisji danych. Więc to na pewno do zmiany mają - po takim czasie chyba nawet wypada. Potem wg mnie dochodzą blokady SIM dla ogółu postrzegania marki, wygłupiają się z tym dalej. Jest jeszcze trochę punktów ale mniejsza o te. Do poniedziałku nie jest tak długo zobaczymy co i jak. Ale znając Francuzów to nie oczekujmy jakiegoś boomuuu.

  • 0

    99. ~fantomas  2010-09-12 10:46:30  host: public-gprs88556.centertel.pl

    Podobno nie będzie nowych pakietów net w prepaid, bo od tego jest OFnK - trochę słabe podejście. do poruszanej w ostatnich postach ery, to w sumie podobno z tym ich kompresorem z 100mb można ponad 300 wycisnąc de facto...

  • 0

    100.  2010-09-12 12:13:54

    Bardzo mi sie podoba ta koncepcja z dodatkowym limitem poza szczytem , jako posiadacz Orange Free mam nadzieje , ze bedzie mozna dokupic te opcje takze do starszych aktywacji. Sporo , w pozytywnym tego slowa znaczeniu , namieszal tu Plus , mile widzialbym cos takiego jeszcze w Play.

  • 0

    101. ~  2010-09-12 14:53:26  host: t14-03.opera-mini.net

    Masa z was krzyczy o te pakiety i mowi ze OFNK nie jest do dzwonienia a pomyslcie w ten sposob: za doladowanie 25zl macie 1GB oraz 25zl. Teraz tak ile byscie chcieli dac za pakiet do telefonu? Czy gdyby Orange dal pakiet 1GB za 12,50zl to by bylo atrakcyjnie czy nie? Pewnie ze tak. Do telefonu az nad to a do tego spokojnie jeszcze wystarczy do komputera od czasu do czasu (okazyjny wyjazd, awaria dostawcy kablowego). Wiec w OFNK "zaplaciliscie" za ten wypasiony pakiet (chyba nie ma lepszego na rynku) 12,50 a za pozostale 12,50 traktujecie jako wydatek na rozmowy. Tylko za te 12,50 wygadujecie 25zl. Wiec to co jest w cenniku dzielicie przez 2. Wiec wtedy macie stawki 15gr za minute i 10gr/sms.

  • 0

    102. ~  2010-09-12 15:37:14  host: t11-16.opera-mini.net

    @101. To całkiem racjonalne co piszesz o OFna kartę. Szczególnie jak ktoś korzysta z iphona czy podobnych zasysaczy danych. Dla opery nimi to zdecydowanie za dużo i tu przydał by się w taryfach voice jakiś pakiet 50- 100 Mb.

  • 0

    103. ~  2010-09-12 17:17:18  host: 213.25.50.41.net.kth.pl

    @102. Dobrze gadasz. A kolega z 101 zapomniał, że w Orange POP dostępne jest 1000 minut za 6zł do ok. 22 mln numerów :) (stacjonarne + Orange). Dzięki temu nawet przedłużając pakiet przez 12 miesięcy (sic) koszt minuty nie przekroczy 6gr. Jak ktoś rozmawia najwięcej we własnej sieci (70%+) to nic tego nie przebije (

  • 0

    104. ~zzz  2010-09-12 18:32:14  host: 77-254-166-161.adsl.inetia.pl

    To ja też przyznam rację 102. Wcześniejszy posto o OFnK ma dużo racji i trzeba na to patrzeć z tej strony, ale nie ma niczego pomiędzy. Tak jak i koledzy wyżej, mi również spokojnie starcza 100MB dla Opery Mini, mejla i od wielkiego święta GG. Przy naliczaniu co 1kB jak mam obecnie terudno to zużyć. Dla takiego kogoś jak ja OFnK to po prostu przesada - oferta ma sens jakbym podłączał telefon do komputera, żeby go używać jako modem, lub miał cały czas kartę w modemie, ale w domu mam kabel.

  • 0

    105. ~User Blueconnect Max  2010-09-12 19:25:02  host: inet20909nc-1s.nat.umts.dynamic.eranet.pl

    Ja już wolę ofertę Ery TakTak. Płacę 9zł i mam internet na 30 dni, na start 100MB(realnie 125-200MB) to + lejek przetransferowałem tyle danych w ciągu miesiąca, że zbliżam się do 2GB, czyli odkąd korzystam, weszła ta oferta. 2GB danych na miesiąc miałem za jedyne 9zł. Opera z funkcją Turbo zdaje egzamin, jak i Mobilna wersja przeglądarki. 2GB za 50zł w Orange Free to przy drogo dla mnie. Policzcie 30 dni = 2GB Pozostały 3 m-ce do końca oferty. Ładuje za 50zł razem przez te miesiące odejmie mi z konta 9złx3m-ące = 27zł za 6GB! W Orange Free muszę załadować za 100zł, do tego w taryfie HOT mam minutę 29gr do wszystkich*(oprócz P4) sms 18gr. Fakt jak ktoś woli mieć prędkość normalna niechaj bierze OFnK, ale jak człowiek nie ma kabla, ani wifi, nic co mogło by mu zapewnić sieć "Internet" używa "Bleuconnect Max" w Tak Tak-u. Wiem że chcieli byście te 100MB w ONE czy POP/GO, ale niestety to nie nastąpi jak rzekł sam rzecznik pasowy Wojtek. Czytajcie blog Orange, a to wam rozjaśni że mają was w d****. Albo OFnK albo wcale neta i 10zł za 20Mb płać! Pozdrawiam zrozpaczonych brakiem pakietów internetowych w Orange Voice.

  • 0

    106. ~  2010-09-12 19:54:59  host: t11-16.opera-mini.net

    @105. Właśnie wróciłem z błoga pana Wojtka. W sprawie pakietów netowych żadnych zmian nie będzie. Ale zobaczymy co w tej taryfie ONE się pojawi może będzie na tyle atrakcyjna że brak sensownych pakietów netowych będzie do przełknięcia. Poza tym OEN ma wejść wkrótce i może będzie można jakoś obejść ten niewątpliwy brak w ofertach pre-paid voice.

  • 0

    107. ~User Blueconnect Max  2010-09-12 20:01:18  host: v05-16.opera-mini.net

    Jaki OEN?

  • 0

    108. ~  2010-09-12 20:13:45  host: t11-16.opera-mini.net

    @107. To drugi numer na jednej karcie SIM. Będzie można mieć dwie taryfy na jednym SIMie. Obydwa numery są jednocześnie aktywne to znaczy sieć ich widzi. Testy usługi były w czerwcu brałem w tym udział. Kodem zmienia się numer na aktywny do połączeń wychodzących działa to błyskawicznie. Dla przychodzących aktywne są cały czas obydwa numery.

  • 0

    109.  2010-09-12 21:34:09

    @105 brak nowych pakietów uważam za zgubny dla Orange. Przydałby się im bardzo kompresor taki jak w Erze, który oszczędzałby pobieranie obrazków. Już za kilka godzin poniedziałek, więc zobaczymy co to będzie.

  • 0

    110. ~wania  2010-09-13 09:33:32  host: public-gprs102737.centertel.pl

    Kompresor jest w Orange ma go każdy i nie da się go wyłączyć :(

  • 0

    111. ~  2010-09-14 13:29:05  host: dqb166.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @marhmellow Orange ma wiele aplikacji działających podobnie do kompresora:Przykładem może być chociażby Nokia mail- chociaż to nie to samo. Jeśli chodzi o net mobilny to tych promocji zdaje się , że jest więcej. Tzn. przy zakupie neta stacjonarnego , opja "39,9" jest chyba za 9 zł.

  • 0

    112.  2010-09-15 15:48:20

    105 - OFnK nie jest jedyną alternatywą, bo 2 GB po doładowaniu kwotą 50zł dostaje się też w Blueconnect na kartę. Z tego co piszesz, lejek w BC Max raczej nie zniechęca cie do korzystania z neta. Fajnie by było, gdyby u każdego operatora limit prędkości był normą - bo można się naciąć sciągając dane po stawkach podstawowych.

  • 0

    113. ~create  2010-09-18 16:47:03  host: public-gprs90794.centertel.pl

    Zwykła podwyżka cen.

Dodaj swoją opinię