Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości W poniedziałek iPhone 4 odzyska zasięg?

W poniedziałek iPhone 4 odzyska zasięg?

LuiN 26 Czerwca 2010 17:17

0 0

apple iphone 4Według nieoficjalnych informacji zaprezentowanych przez witrynę AppleInsider w najbliższy poniedziałek iPhone'y 4 odzyskają zasięg. Wszystko za sprawą aktualizacji oprogramowania oznaczonej jako 4.01.

Co takiego przynosi nowy iOS, że nagle typowo sprzętowy problem ma być zniwelowany? Oprogramowanie przyspieszy proces kalibracji telefonu w przypadku szybkiego spadku zasięgu. Urządzenie zamiast pokazywać komunikat No Service, szybko odszuka alternatywne częstotliwości i np. przełączy się na 2G.




Czy wada iPhone'a 4 określana jako "uścisk śmierci" zelżeje? W poniedziałek na pytanie to odpowie YouTube ze stadem nowych filmów.

Zobacz: dane techniczne i zdjęcia telefonu w katalogu.

Źródło tekstu: AppleInsider, wł     

Dodaj do:
w sumie: 47
  • 0

    33.  2010-06-26 22:43:48

    ze stadem nowym filmów (ze stadem nowych filmów);)

  • 0

    34.  2010-06-26 22:45:20

    @31 rozwiń pojęcie mocy odbiorczej!?

  • 0

    35. ~  2010-06-26 23:41:37  host: 78.56.classcom.pl

    @LuiN: na końcu powinno być "nowych filmów".

  • 1

    37. ~wosq  2010-06-27 00:51:06  host: user-109-243-179-100.play-internet.pl

    A ja rozpracowałem ten problem. Wystarczy użyć do obsługi tego telefonu plastikowych szczypczyków do lodu. Polecam.

  • 0

    38. ~bonanza  2010-06-27 03:48:41  host: ip-94.124.10.20.szara.net.pl

    A ja wam powiem tak - chyba nie ma takiego d...a na swicie nie liczac chinskiego szrotu co by umiescil wszystkie anteny razem.Co oni moga programowo jak nie albo ukryc *** zasieg i to niezbyt skutecznie albo zwiekszyc moc co niekoniecznie zostanie zagluszone szumami przyklad e51 z fantastycznie mocnym radiem sar duzyyy do porownania 6120 i np 6220 w tej kolejnosci wspolczynnik sar ma moc i taki zasieg jest owych aparatow,sprawdzone doswiadczalnie i dopiero to widac gdy pozostale dwa telefony straca zasieg a w UMTS-ie maja analogicznie wolniejszy transfer.Na 900 tego nie bedzie zbytnio widac za to na 1800-2100 dosc mocno

  • 0

    39. ~  2010-06-27 03:55:20  host: ip-94.124.10.20.szara.net.pl

    tylko ze jesli ktos zmierzy sar i bedzie inny niz w ich specyfikacji to ja nie moge sobie wyobrazic co zrobia :d wydrukuja nowe instrukcje czy rozesla ze spadochronu ? a moze ogolnoswiatowa kampania heehe pt"nasz ajfon zwiekszyl moc-musisz go miec niezle daje w mozg"

  • 0

    40. ~tit  2010-06-27 08:06:01  host: 77-254-140-70.adsl.inetia.pl

    o ile w sieciach 2G/3G problem będzie "rozwiązany" to w sieciach 3G będzie występowało przełączanie do partnera roamingowego. rewelacja

  • 1

    41. ~Mariusz  2010-06-27 11:22:54  host: t13-01.opera-mini.net

    Ciekawi mnie jedno zagadnienie: czy podróbki też mają problemy z zasiegiem, klawiszem głosnosci?

  • 0

    42. ~ewok  2010-06-27 11:44:57  host: apn-77-112-99-154.dynamic.gprs.plus.pl

    tak czytam czasem te newsy o tym słynnym Apple i ich cudownych produktach i naprawde zastanawiam się o co w tym wszystkim chodzi, po co tyle szumu o te udające telefony i komputery gadżety dla maniaków i miłośników marki , co to za produkty gdzie ciągle,jeszcze zanim na dobre nie wejdą do sprzedaży coś jest nie tak,gdzie np: jedna z najważniejszych funkcji jak połączenie interfejsu z siecią gsm/umts nie działa.....???

  • 0

    43. ~Dawid  2010-06-27 12:26:29  host: chello089073122086.chello.pl

    Dodają po trochu różne elementy aby coraz większa rzesza użytkowników zwróciła na nich uwagę. Jest to fenomen wśród telefonów, bo jakby nie patrzeć mają tylko 1 model ze zmieniającym się środkiem i schodzi im na pniu. Co do SAR, myślicie że przeciętny użytkownik będzie się tym przejmował?

  • 0

    44. ~  2010-06-27 13:01:02  host: public-gprs78760.centertel.pl

    Ja patrze na sar :p zazwyczaj im wiekszy tym lepiej dziala jako modem :) i zwisa mi to bo go w rece nie trzymam,tylko ze ajfon napewno do tej funkcji sie nie nadaje hyhy

  • 0

    45. ~fism  2010-06-27 17:34:56  host: c20-203.blackberry.net

    @44: i nie rozmawiasz przez niego w ogole? To nie lepiej Ci kupic modem? W tej cenie pewnie nawet MiFi by si? dalo...

  • 0

    46. ~Octopus  2010-06-27 21:00:56  host: 82-210-131-229.home.aster.pl

    ~34.tesla ,zasilana antena charakteryzuje się określonym rozkładem pola elektrycznego różnym dla różnych stanów.To pole istnieje cały czas i cały czas przenika przez struktury organizmu. To nie przypadek ,że Hamerykanie chcą oznaczeń na tel.o wartości emisji danego modelu. Wiem ,że prowadzi to do rozbieżności w ocenie , ponieważ podnosi dosyć ważny problem co mniej lub bardziej szkodzi. Niemniej jednak każdy..genetyk nie zostawia suchej nitki na tel kom.

  • 0

    47. ~code  2010-06-27 23:42:03  host: 213.134.185.194

    @31 Octopus; nie wiem czemu sądzisz, że informacje biorę z mediów :) mnie temat nie dotyczy, bo nie trzymam telefonu koło ucha. natomiast poprawka, która zostanie zaprezentowana w poniedziałek nie ma za zadania zwiększyć moc, tylko przyśpieszyć przełączanie się na Edge, gdzie problem nie występuje. co do całej sprawy z telefonem; nie zawsze występuje spadek sygnału. nie mam pojęcia czemu; próbowałem z mokrymi, suchymi rękami, trzymałem tak i siak - nie zawsze. wygląda jednak na to, że spadek jest tylko na 3G, gdy lewa,prawa i dolna ścianka będą nakryte dłońmi - przynajmniej tak doświadczałem u siebie.

  • 1

    48. ~  2010-06-27 23:51:41  host: 213-92-154-135.serv-net.pl

    za te kase telefonik powinien działać jak marzenie a tu takie bledy projektowo - produkcyjne. uczen technikum wie ze po dotknieciu anteny zmienia sie jej charakterystyka. teraz pewnie zwieksza SAR, telefon bedzie czesciej wymuszal 2g, nic wiecej poprzez soft nie da sie zrobic. Pozostaje kupic te bumperki :)

  • 1

    49. ~:))  2010-06-28 00:13:34  host: user-109-243-41-140.play-internet.pl

    zawsze zastanawia mnie gdy te wielkie koncerny informatyczne wypuszczają niesprawdzony szajs - jak to jest możliwe? Obracają miliardami, opłacają dziesiątki tysięcy informatyków, a zachowują się jak jakiś startujący w garażu student... Dotyczy to wszystkich - od Microsoftu, po Google, przez Apple itd...

  • 1

    50.  2010-06-28 14:04:17

    ciekawe łatka poprawi zasięg hm ja sądziłem że to wada budowy ale softem da się wszystko naprawić jak widać :D A już miałem nadzieje że będzie to 1 tel tylko dla praworęcznych.

  • 0

    51. ~  2010-06-28 22:36:36  host: 94.254.209.107

    45 nie bo modemy maja slabszy zasieg :) w dodatku telefon jest wygodniejszy

  • 0

    52. ~  2010-06-29 07:07:22  host: t24-03.opera-mini.net

    Juz wtorek a nie ma informacji na temat nowego softu i uscisku smierci.

  • 0

    53. ~  2010-06-29 12:13:16  host: t15-01.opera-mini.net

    Jest odpowiedz. http://conversations.nokia.com/2010/06/28/how-do-you-hold-your-n okia/

Dodaj swoją opinię