Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości W Polsce Skype w zestawie z kamerą i telefonem

W Polsce Skype w zestawie z kamerą i telefonem

WitekT 6 Grudnia 2005 10:49

0 0

Onet, Skype i Logitech wprowadzają wspólnie na polski rynek nowe oprogramowanie do wideorozmów przez Internet.

Zestaw startowy OnetSkype, wprowadzany obecnie do sprzedaży składa się ze słuchawki z mikrofonem i kamery internetowej firmy Logitech wraz z kuponem z odpowiednim kodem pozwalającym na przeprowadzenie 30 minut darmowych połączeń.

Od jutra powinien ten zestaw znaleźć się w sprzedaży u naszych partnerów detalicznych. Mając na uwadze ten projekt, jak i szybki rozwój tego rynku spodziewamy się, że do końca marca sprzedamy około 100 tys. kamer internetowych – powiedział Country Manager Logitech, Jakub Czechowicz.
Według niego, średniomiesięcznie sprzedaje się obecnie w Polsce 5-15 tys. sztuk kamer internetowych. Należy oczekiwać, że sprzedaż ta może wzrosnąć w najbliższych miesiącach dwu-trzykrotnie – dodał Czechowicz.

Obecnie w Polsce nową wersję Skype zarejestrowało 3,5 mln użytkowników. Onet od czerwca 2005 roku udostępnia to oprogramowanie polskim użytkownikom na własnej stronie.

Źródło tekstu: ISB     

Dodaj do:
w sumie: 2
 • 0

  1.  2005-12-06 11:21:51

  Ja się natomiast nie spodziewam szybkiej popularności tego zestawu ze względu na małą ilość użytkowników szerokopasmowych łącz w Polsce. Przy małej przepustowości łącza rozmowy te nie są najwyższej jakości.

 • 0

  2. ~RobertD  2005-12-06 12:08:29  host: 213-238-121-25.adsl.inetia.pl

  Istotnie w Skype beta 2.0.0.43 podczas rozmowy z włączoną videokonferencją jest mocno wyczuwalny spadek jakości dźwięku.
  W takiej sytuacji przecież można wyłączyć video by jakość audio powróciła do sławnej jakości audioskype i niezapominajmy że to beta udostępniona do testów
  Pozdrawiam

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-224-117-28.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.