Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości W Polsce nie jest tak drogo

W Polsce nie jest tak drogo

Immortal 1 Sierpnia 2007 19:48

0 0

Sytuacja Internautów w naszym kraju z miesiąca na miesiąc się polepsza. Duża w tym zasługa coraz większej konkurencji. Jak wiele ona daje, łatwo zobaczyć na przykładzie krajów, gdzie Internet nadal jest w powijakach, a dostęp do niego mają nieliczni.

Sytuacja internautów w Kazachstanie wydaje się dramatyczna. Przy przeciętnej pensji wynoszącej 292 euro (około 1110 zł) za łącze o prędkości do 1,5 Mb/s trzeba zapłacić 2458 euro (około 9340 zł), ale to jeszcze nie wszystko, możliwe jest również przyłączenie do sieci o prędkości 6 Mb/s za - bagatela - 16114 euro (około 60 tys. zł!).




Monopolistą oferującym taki dostęp do Internetu jest państwowa firma telekomunikacyjna - Kazakhtelecom. Dla porównania, "nasza" neostrada tp o prędkości do 6 Mb/s bez żadnych promocji kosztuje 292 zł miesięcznie (około 77 euro).

Źródło tekstu: Interia, wł     

Dodaj do:
w sumie: 27
  • 0

    8. ~MZ  2007-08-01 20:45:41  host: azz171.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @Adi - Made in Azja - zdziwiłbyś sie, o ile dobrze pamiętam, to Korea dominuje w nasyceniu rynku jeżeli idzie o ADSL.

  • 0

    9. ~  2007-08-01 20:46:37  host: atropos.tpi.pl

    CALKIEM TANIO;)

  • 0

    10. ~poznaniak  2007-08-01 21:10:28  host: 87-205-68-108.adsl.inetia.pl

    Niech TPSA wyniesie się do Kazachstanu. Tam powinni ją przywitać z otwartymi rękoma :-)

  • 0

    11.  2007-08-01 21:13:49

    u nas pewno tez by nie bylo kolorowo gdyby TPsa miala pelen monopol na NET i Telefonie

  • 0

    12.  2007-08-01 21:16:17

    No cóż jesteśmy w IV RP więc jak obiecali tak zrobili jest taniej... niż w Kazachstanie ;-D

  • 0

    13.  2007-08-01 21:49:42

    To troche nie halo porównywać Polske z Kazachami, no ale szczegół. Mimo że nam też daleko do Japończyków, trzeba przyznać że nie jest źle.

  • 0

    14. ~  2007-08-01 21:59:10  host: inet20908nb-3.eranet.pl

    Trzeba koniecznie sklonowac Strezynska i poslac ja do Kazachstanu. Jak oni tam wogole zyja bez filmikow na youtube i p2p , to przeciez niemozliwe;)))

  • 0

    15. ~MichałM  2007-08-01 22:17:54  host: byh51.internetdsl.tpnet.pl

    Nie wiem czy u nas jest nawet dostępne łącze 25 mega ... Ale nie można porównywać się do takiego kraju, tylko do takiego równego nam, np. Niemcy, Francja, Szwecja. Wtedy to my przy tych krajach wyglądamy jak Kazachstan ...

  • 0

    16. ~  2007-08-01 22:20:57  host: 216.163.40.100

    W Japonii łącze 47 Mbps / 5 Mbps kosztuje ok 110 zł, W Europie łącza 20 - 30 Mbps kosztują ok. 120 zł Wiec nie ma się czym podniecać biedną poradziecką republiką. Ktoś ma gorzej od nas, powód do dumy...

  • 0

    17. ~  2007-08-01 22:23:35  host: 216.163.40.100

    Nie wspominają, że w Japonii jest ponad 6 milionów łączy światłowodowych FTTH 100Mbps

  • 0

    18. ~berdys  2007-08-01 22:47:05  host: 36.grybow.net.pl

    u nich pewnie 128/128 kosztuje 77 euro ;)

  • 0

    19.  2007-08-01 22:55:39

    Kazachstan has a problem too... economic, political and Jew... and Internet...

  • 0

    20.  2007-08-01 23:03:15

    @16 - w Europie ?, czy może w 2 - 4 krajach Europy ? I to jeszcze na ograniczonych (bardzo) obszarach tych krajów. News nie był po to, aby mieć powód do dumy. Nie mamy też (pod tym względem) czego się wstydzić.

  • 0

    21. ~dt  2007-08-01 23:59:32  host: wap.plusgsm.pl

    Fajnie czuje sie podbudowany :) Jestem ciekaw jak wypadamy na tle Hiszpanii, ktora czesto sie z nami porownuje

  • 0

    22. ~  2007-08-02 00:46:05  host: 213-238-71-227.adsl.inetia.pl

    specjalnie poszukałem i znalazłem. magazyn WWW z marca 2001 roku. Ceny bezprzewodowego internetu w Polsce: 64kb/s- 199 zł 512kb/s- 3 tyś zł, 2 Mb/s - 6-10 tyś zł, Dla porównania obecnie za 2 Mb/s w Netii WiMax płacę 69 zł

  • 0

    23. ~r  2007-08-02 05:57:00  host: chello084010106085.chello.pl

    myślałem że do kazachów komputerki jeszcze nie dotarły a tu proszę. Nawet internet mają :-)

  • 0

    24. ~salvador  2007-08-02 08:11:30  host: inet20909na-2.eranet.pl

    ale kazachstan ma 10x tansza benzyne.dalej czujecie sie podbudowani? ;)

  • 0

    25. ~  2007-08-02 09:52:18  host: abpz200.neoplus.adsl.tpnet.pl

    ... i wódkę za dosłowne grosze :)

  • 0

    26.  2007-08-02 11:41:38

    fajne porównanie, tylko że my powinnyśmy równać do UE albo ostatecznie do krajów OECD

  • 0