Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości W Polsce jest więcej kart SIM niż mieszkańców

W Polsce jest więcej kart SIM niż mieszkańców

WitekT 24 Lipca 2007 11:57

0 0
Penetracja telefonią komórkową w Polsce osiągnęła na koniec II kwartału 101,5%. Na koniec I kwartału było to 99,2% - wynika z danych opublikowanych właśnie przez Główny Urząd Statystyczny.

Po II kwartale w Polsce było 38.666.500 aktywnych kart SIM. W samym drugim kwartale przybyło ich 851,1 tys.

Do tej pory swoje wyniki podał tylko Polkomtel, który w II kwartale pozyskał 256 tys. kart i ma ich ogółem 12,917 mln. Oznacza to udział w pozyskaniu nowych kart w II kwartale na poziomie 30,1%, a ogółem udział w rynku po II kwartale na poziomie 33,4%.


Źródło tekstu: GUS, wł     

Dodaj do:
w sumie: 27
  • 0

    8. ~  2007-07-24 13:59:05  host: p03-13.opera-mini.net

    ja mam 12 kart tak tak bo wpadli na glupi pomysl ze mozna aktywowac tylko 1 pakiet omnix max .po wykorzystaniu pakietu cena rosnie o 100 procent no to lepiej odpalic nowy starter.paranoja.

  • 0

    9. ~  2007-07-24 14:03:52  host: p04-02.opera-mini.net

    na orange online jest napisane ze za 40dni jedna z moich starych kart traci ważność... zobaczymy jak to naprawde będzie... dzisiaj specjalnie wszystkie sprawdzałem, a mam chyba z 5 simek w orange ale korzystam tylko z 2

  • 0

    10.  2007-07-24 14:10:14

    Może teraz będzie prościej policzyć kto nie ma komórki? Sieci komórkowe w sumie powinny przestać liczyć sprzedane karty SIM, bo i tak to jest bez sensu. Lepiej już się pochwalić przychodami ze sprzedaży usług telekomunikacyjnych.

  • 0

    11. ~dt  2007-07-24 14:32:46  host: wap.plusgsm.pl

    Z niecierpliwoscia czekam na wyniki pozostalych bo z tego wynika ze stawka bardzo sie wyrownala i roznice sa bardzo male. Swoja droga skad Gus na dane skoro opublikowal je tylko Polkomtel?

  • 0

    12.  2007-07-24 14:40:36

    dt: operatorzy są zobowiązani do wypełniania ankiet GUS i podawania prawidłowych danych w odpowiednim czasie. Operatorzy liczbę klientów podają najczęściej wraz z wynikami finansowymi.

  • 0

    13. ~Al Capone  2007-07-24 14:40:54  host: mnemosyne.tvtom.pl

    Ja posiadam 3 karty sim aktywne 1 na abo z ery , 2Era Tak tak; 3- Nowe Orange Go. :)

  • 0

    14. ~Gal  2007-07-24 15:43:23  host: host-81-190-72-218.gdynia.mm.pl

    I teraz widac ile sa warte statystyki opow.

  • 0

    15. ~Sb  2007-07-24 15:51:20  host: bug18.internetdsl.tpnet.pl

    Teraz przybędzie kart aktywnych TakTak'a - oczywiście jeżeli zrobią dobrą reklamę bo bez tego motłoch nie zrozumie o co biega...

  • 0

    16. ~bartosz  2007-07-24 16:04:58  host: buc202.internetdsl.tpnet.pl

    ja mam jedną aktywną w abonamencie :)

  • 0

    17. ~szalony  2007-07-24 16:38:59  host: inet20909na-1.eranet.pl

    Ja przez 10lat zuzylem ponad 100kart sim :-)

  • 0

    18. ~-ooooooooo  2007-07-24 17:37:01  host: meduza2.progman.com.pl

    ~szalony nie chodzi o prezerwatywy, chodzi o karty SIM

  • 0

    19.  2007-07-24 18:32:31

    hehe wiedziałem że tak będzie...już nie długo wrócą dpo łask futerały z czarnej skóry z mocowaniem do paska :) I spodnie będą spadały z tyłka bo ciężaru trzech komórek nie wytrzymają ;)))

  • 0

    20.  2007-07-24 18:55:54

    #19: ja noszę 3-4 komórki ale w plecaku. Więc nie mam problemu ze spodniami :-)

  • 0

    21.  2007-07-24 19:03:17

    #17: wiemy, że jesteś niereprezentatywną jednostką :-) A poza tym większość z tych kart już pewnie jest nieaktywna i nie uwzględnili ich w tym podliczeniu.

  • 0

    22. ~berdys  2007-07-24 20:25:55  host: 32.grybow.net.pl

    no nic dziwnego.. jak ja mam cztery simy ;) wszystkie uzywam....

  • 0

    23. ~:)))  2007-07-25 11:04:19  host: host-81-190-122-249.gdynia.mm.pl

    sam zastanawiam się czy nie kupować starterów (zwisa mi stały numer), bo np. Orange za 5 PLN jest ważny na 12 dni - co daje w miesiącu 15PLN... Co się dziwić, że teraz każdy operator chwali się, ze ma po 13mln - czyli więcej klientów niż Polaków w Polsce (łącznie ze starymi góralami w USA)

  • 0

    24. ~7  2007-07-25 15:11:30  host: public-gprs73835.centertel.pl

    ja mam w tej chwili 4 aktywne karty. ale jak tylko wrócę do domu to simplus ląduje w wc a taktaka komus dam. Zostawiam sobie abo w erze (póki mnie solidnie nie wku***) i playkartę (bo tanio :))

  • 0

    25.  2007-07-25 19:14:39

    co to znaczy "aktywni" - jaka jest definicja?

  • 0

    26. ~Dina  2007-07-26 00:24:08  host: 85.195.123.24

    Ja nam 3 karty sim-wszystkie w użyciu. Moja mama ma 2-też systematycznie zasilane.

  • 0

    27. ~Dina  2007-07-26 00:26:39  host: 85.195.123.24

    Miało być: MAM 3 karty sim. ;p

Dodaj swoją opinię