Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości W połowie grudnia pierwsze większe testy P4

W połowie grudnia pierwsze większe testy P4

WitekT 4 Listopada 2006 12:58

0 0
Jak wynika z nieoficjalnych informacji Rzeczpospolitej, w połowie grudnia rozpoczną się pilotażowe testy sieci P4 . Firma szuka obecnie osób, które będą testować jakość połączeń wykonywanych w roamingu. W teście ma wziąć udział około 10 tys. kart prepaid.

Wciąż nie jest znany dokładny termin komercyjnego startu usług P4, a przewidywania analityków mówią o końcu I kwartału przyszłego roku.

O numeracji wykorzystywanej przez P4 pisaliśmy w tej wiadomości, o kodzie MCC-MNC wykorzystywanym przez telekom w tej wiadomości, a o planach jego rozwoju - w tej wiadomości.


Źródło tekstu: Rzeczpospolita, wł     

Dodaj do:
w sumie: 43
  • 0

    24.  2006-11-05 12:05:37

    @23 nie wszystkie BTS-y są w trybie discard, ja na swoim k600i łapię P4 na trasie Łopuszańska- Marynarska- Żwirki i Wigury.

  • 0

    25. ~Brent  2006-11-05 12:19:16  host: prosie4-1.aster.pl

    Odszczekuje, udalo mi sie zlapac 260 06 takze na zwyklym HTC TytN. Ale - UWAGA - udalo mi sie takze moja karte Plusa zalogowac do P4! A zeby bylo jeszcze smieszniej - na wyswietlaczu pojawil sie symbol roamingu. Sygnal byl strasznie slaby, telefon szybko go zgubil, ale mam fotke :)

  • 0

    26.  2006-11-05 12:20:15

    Brent: ooo... podeślesz fotkę? ;) Weź spróbuj się zalogować i zadzwonić...

  • 0

    27. ~Brent  2006-11-05 12:27:47  host: prosie4-1.aster.pl

    Prosze, oto fotka: http://www.abstract.pl/p4plus.jpg Domyslam sie, gdzie jest BTS, i chyba tam podjade, zobacze co bedzie przy silniejszym sygnale.

  • 0

    28.  2006-11-05 12:33:45

    Brent: koniecznie napisz czy się udało. ;) Szczególnie dodzwonić do jakiś innych sieci. ;)

  • 0

    29.  2006-11-05 12:38:03

    Ja obstawiam, że jeżeli da się dodzwonić, to co najwyżej do Plusa - z pozostałą dwójką nie mają umów interkonektowych.

  • 0

    30. ~blom  2006-11-05 12:47:30  host: gate.krotoszyn.kaskada.net

    "z pozostałą dwójką nie mają umów interkonektowych." o matko.... to oni sa na etapie gleboko w lesie i jeszce glebiej.... ( a nie moga sobie "kupic" lacza od plusa i za jego posrednictwem laczyc sie z era i orange??

  • 0

    31.  2006-11-05 12:49:44

    blom: nie mają, ale kończą negocjować. Co do wykupowania "rury" przez Plusa - a po co im dodatkowe koszty? Poza tym nie wiem czy będą mieli niesymetryczny interkonekt, to wtedy może być wogóle niemożliwe do wykonania przez Polkomtel...

  • 0

    32. ~poznaniak  2006-11-05 13:15:18  host: 213-238-102-75.adsl.inetia.pl

    ***WitekT: a sama Netia nie ma interkonnektu z Orangutanem i Erą? Przecież mogą korzystać póki co z ich łącz?

  • 0

    33.  2006-11-05 13:23:07

    poznaniak: no ale to się wiąże napewno z dodatkowymi kosztami związanymi z wykorzystaniem punktów styku Netii, poza tym przy takim poziomie ruchu i ambicjach P4 napewno opłaca się mieć własny punkt styku. Nie wiadomo też co wtedy z niesymetrycznym interkonektem, ale to będę wiedział pewnie dopiero w przyszłym tygodniu...

  • 0

    34. ~stasiu  2006-11-05 14:53:07  host: nat-zak-192-34.globalconnect.pl

    witam everybody!czyli wychodzi z owych komentarzy ,ze bardzo mozliwe jest owe 71 nadajników i jakas kolejna setka w budowie?ja myslę ,ze nie jest tak źle a będzie lepiej!!!

  • 0

    35.  2006-11-05 16:09:19

    Pierwszy raz udało mi się złapać 260-06 na Ursynowie, przy nazwie sieci pojawiła się ikona dostępności, po próbie wybrania sieć odmówiła dostępu, po następnym szukaniu znaczek zmienił się na niedostępny. Brent - jak sprawuje się TytN?

  • 0

    36. ~SuperCOW  2006-11-05 17:43:19  host: 212.2.99.42

    Ja widziałe w sobote P4 w Jankach na N6630, http://www.radom.net/supercow/plus.htm

  • 0

    37.  2006-11-05 18:32:39

    SuperCOW: wyedytowałem Twój link, żeby był poprawny. Nie musisz bać się wstawiać poprawnego linka - nie kasujemy linków stawianych nie w celach reklamowych, a ilustracji konkretnego problemu i komentarza. :)

  • 0

    38.  2006-11-05 20:45:29

    jak ktoś "siedzi" na UMTSie Plusa to pokazuje tylko IP (patrz ja), a jak na GPRS/EDGE to host... ktosik wie czemu? ;-)

  • 0

    39.  2006-11-05 20:55:26

    a może to jednak regionami "idzie"... hmn...

  • 0

    40. ~Szalony  2006-11-05 22:44:28  host: inet20909-1.eranet.pl

    Buciu- to nie prawda co piszesz :) bo ja często mam tylko gprs Plusa w Łodzi i to czy pojawia się Ip czy Host jest dosłownie losowe :) raz mam host a za chwilę ip :-) sam nie wiem czemu tak jest :) Plus jak zwykle ma bałagan pewnie :) bo Sam Już nie wiem czy sieć 260-01 to jest Plus czy Plus Gsm ? I pewnie nawet witek tego nie wie ;) bo czemu skoro już dawno temu podobno Plus Gsm zmienił nazwę na Plus to jest jakaś niekonsekwencja w tej sieci bo większość materiałów mówi nam że to sieć Plus ale na wyświetlaczach komórek ciągle jest Plus Gsm a to chyba jest najważniejsze :) jakby Plus był Plusem a nie Plus Gsm to już dawno by zmienił identyfikację sieci w rejestrach a tego nie robi :-) Ale namieszałem :)

  • 0

    41. ~Brent  2006-11-06 08:27:46  host: prosie22.aster.pl

    Co do 260 06 na Ursynowie, wyglada na to, ze nadajnik jest w okolicy biurowca Netii na ul. Poleczki. Nie udalo mi sie niestety powtorzyc sukcesu i zalogowac do P4. Moze wtedy na Kabatch zlapalem z balkonu inny nadajnik, inaczej skonfigurowany? Jesli chodzi o TytN'a, to jest calkiem fajny. Przesiadlem sie z N9300 i roznica jest kolosalna, oczywiscie na korzysc HTC. Wszystko smiga az milo. To juz w ogole nie przypomina tej porazki, jaka byl MDA3, nadal straszacy w mojej szufladzie. Jedyna wada TytN'a, to klawiatura. Trzy klasy gorsza niz w Nokii. Trzeba bardzo mocno wciskac klawisze, a i tak nie ma pewnosci, czy literka sie pojawila. No i layout jest idiotyczny. Ogolnie 9/10. Byloby 10, gdyby nie klawiatura i ten koszmarny stack BT od Microsoftu.

  • 0

    42. ~marceli  2006-11-07 09:53:10  host: amq115.internetdsl.tpnet.pl

    mam pytanie do warszawiaków:)"widoczna" na telefonach jest budowa nowej czwartej polskiej sieci?czy tez buduja sie bardzo powoli w stolicy?pozdrawiam

  • 0

    43. ~Key  2006-11-12 20:56:18  host: apn-100-190.gprsbal.plusgsm.pl

    O ile dobrze pamietam to w TK kiedys bylo napisane, ze P4 mialo wystartowac w polowie 2006 roku. Potem zmienilo sie na koniec2006/poczatek 2007. Teraz widze, ze P4 dopiero w grudniu zamierza testowac siec wiec komercyjnie pewnie ruszy gdzies w polowie 2007 albo i pozniej :-(

Dodaj swoją opinię