Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości W pół roku 5 mln kart Payback

W pół roku 5 mln kart Payback

LuiN 17 Marca 2010 16:40

0 0

Po pierwszych dwóch tygodniach obecności na polskim rynku Polacy mieli już ponad milion kart, a po 6 miesiącach liczba ta przekroczyła 5 milionów. To średnio ponad 833 tysiące kart miesięcznie. W ciągu sześciu miesięcy od startu programu uczestnicy wymienili punkty na łącznie ponad 330 tysięcy różnego rodzaju nagród.

Średnia wieku uczestnika programu wynosi 33,8 lat, a przeciętne gospodarstwo domowe składa się z 2,1 osoby. W programie uczestniczą zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Miejscowością, w której Payback cieszy się największą popularnością jest Raszyn k. Warszawy, gdzie kartę posiada ponad 90% gospodarstw domowych.




Program Payback ma też trzech pierwszych punktowych milionerów. Rekordziści mieszkają w Gliwicach, Białymstoku i Tychach.

Szerzej o zasadach funkcjonowania programu Payback pisaliśmy w tej wiadomości.

Źródło tekstu: Payback, wł     

Dodaj do:
w sumie: 46
  • 2

    27. ~  2010-03-17 21:06:02  host: absh168.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Bardzo dobre karty do skrobania zamarzniętych szyb w samochodzie :)

  • 0

    28. ~  2010-03-17 21:06:41  host: 77-254-151-123.adsl.inetia.pl

    Tak przejrzalem ten program i powiem jedno - on nie jest dla idiotow - ten program jest dla KRETYNÓW! Wiekszego badziewia i naciagactwa jak zyje nie widzialem. Ten caly payback jest obraza klienta przez firmy ktore to promuja...

  • 0

    29.  2010-03-17 21:17:55

    wlo: jak to nie znasz innych programów skoro parę postów wyżej pisałeś o benzynie na BP i nowej karcie? ;-) Generalnie, chodzi mi o zasady a nie o szczegóły. Odpowiada Ci kubek czy termos, bardzo dobrze. Ja swego czasu przyglądałem się tym nagrodom i dla mnie to były rzeczy po cenie rynkowej. Skoro cena rynkowa co gdzie tu rarytas? Zamiast tego punkty można było wymienić na zasilenia i dla mnie to jest akurat rzeczywista i jedyna korzyść.

  • 0

    30.  2010-03-17 21:27:21

    tymis - mówię o programach operatorów komórkowych - w kontekście Twojego komentarza ;-) Bo rzeczywiscie mam kilka rózbych kart - ostatnio od Piotra i Pawła dostałem ;-)

  • 0

    31.  2010-03-17 21:33:29

    rzeczywiście można przeliczać na wiele sposobów - zasilenia pre-paid (żona synowi kiedyś zasilała i on sam ze swojego konta 5Plus - ma od wielu lat abonamentowy telefon) chyba najbardziej się opłaca, są jakieś rabaty, są rzeczowe nagrody... Tylko dlaczego mam patrzeć na to pod kątem ich wartości rynkowej? Przecież nie płacę za to! Gdyby ktoś, komu zasilałbym simplusa z konta 5Plus oddawał mi za to pieniądze, na zakupie tej słuchawki pewnie z 50 złotych bym zaoszczędził... Ale czy to na tym ma polegać? Czy kupując benzynę mam patrzeć o ile litr taniej będzie w danym programie, kiedy wezmę określoną nagrodę, która w sklepie kosztuje określoną cenę? No przepraszam, ale ktoś chory tylko w ten sposób podchodzi do sprawy.

  • 0

    32. ~jamć  2010-03-17 22:12:05  host: 177.pubip208.sta.nsm.pl

    Fajny mają przelicznik. Zapłacisz kartą kredytową 3zł dostaniesz 1 punkt, który jest warty 1 grosz. Czyli WYDAJĄC 3 zł JEDEN grosz wraca. Istne szaleństwo! 0,33%. W końcu na te cholernie drogie reklamy tv też skądś muszą brać kasę.

  • 0

    33. ~  2010-03-17 22:26:18  host: chello089073076142.chello.pl

    *27 dokladnie tak jak gadasz tylko rekawiczke wczesniej zakladam :)))

  • 0

    34.  2010-03-17 22:52:08

    Przyrzekłem sobie : nigdy więcej żadnych lojalnościówek!Posiadałem dotychczas dwie : Z Programu Profit w Orange,oraz z Orlenu.Pierwszą skasowali w zeszłym roku po likwidacji programu,drugą sam wyrzuciłem na dno szuflady,bo ceny paliw na Orlenie to kosmos.A Payback-jak ktoś słusznie zauważył dobry dla tych,co nakręcają się możliwością nabycia gadżetów "przy okazji" korzystania z komórki czy innych transakcji.Szkoda,że nikt nie pomyślał,że to najprostszy sposób legalnego i oficjalnego pozyskania naszych danych osobowych.Dlatego dziękuję,nie skorzystam.

  • 0

    35. ~:))  2010-03-17 23:40:37  host: 109.243.242.239

    niezbyt rozumiem uwagi o idiotach - czyli jak ktoś korzysta z prepaid lub abo, w którym zamiast 60gr płaci 29, to jest idiotą? Ciekawe podejście. Program nic nie kosztuje, a skoro gdzieś wydaje się pieniądze, to byłoby właśnie głupie nie korzystać z okazji do ich zarobienia. Nie wiem kto zbiera punkty by je wymienić na prezenty - chyba jest to mało praktyczne z paru powodów. Za to warto wymienić je na kupony Reala. Co do samego programu to jest kiepski, bo w Polsce takie programy sa ograniczone do paru sklepów/firm. Gdyby obejmował więcej firm to łatwiej byłoby zebrać punkty, ale to jest Polska. A dodatkowo obecny program jest gorszy od poprzedniego Reala, bo trzeba zebrać aż 2x więcej punktów. No ale innego nie ma....

  • 0

    36. ~poop  2010-03-18 00:00:11  host: is114.internetdsl.tpnet.pl

    Trzeba pamiętać, że każdy zestaw posiada 2 karty. A jak jeszcze ktoś wcześniej korzystał z programów lojalnościowych BP, Realu i innych to z nich również otrzymał po 2 karty. Rodzice mają chyba ich z 10 łącznie... A co do nagród to można zawsze wymienić 500 pkt na doładowanie 5 zł :)

  • 0

    37. ~  2010-03-18 00:46:23  host: t19-14.opera-mini.net

    Który program jest lepszy- Payback czy Profit w Orange ? W proficie 1zł-1punkt, wiec karta zdrapka Orange za 100zł- 100 punktów, a bodajże od 270 punktów można dostac za darmo 25zł. A jak jest w Payback ? Ile trzeba wydać kasy żeby zasilić gratis za 25zł Orange Go ? FaxE

  • 0

    38.  2010-03-18 07:07:42

    ~37 w Payback za każde wydane 1 zł otrzymujesz 1 punkt, a 100 zebranych punktów warte jest 1 zł. Czyli aby kupić zdrapkę za punkty o wartości 25 zł musiałbyś najpierw wydać 2500 zł :-) Payback to świetny interes, ale tylko dla operatora systemu - czyli Payback, bo poza tym, że pobiera kasę od firm partnerskich, które akceptują tą kartę, to dodatkowo zarabia na sprzedaży nagród w systemie mieszanym, gdzie przy realizacji nagrody wydajemy niewielką ilość punktów, a lwią brakującą część uzupełniamy gotówką...

  • 0

    39. ~pz  2010-03-18 07:24:53  host: 62.29.157.30

    większość osób które się wypowiada na temat paybacka chyba nie korzystało jeszcze z tego programu, albo to "młodzież" z kieszonkowym 50zł... punkty za paliwo, telefon i zakupy w realu, często korzystając z różnego typu promocji, np. punkty x 3 przy zakupie paliwa premium, czy 2000pkt extra za zakupu powyżej pewnej kwoty w Realu .. 2 osoby... 27 000 punktów w 3-4 miesiące. Kupując tylko rzeczy które i tak człowiek musi kupić... więc nie jest najgorzej z tym programem.

  • 0

    40. ~  2010-03-18 07:45:10  host: gw-onkologia.man.kielce.pl

    Zgadzam się z poprzednikiem. Nowy Payback bez promocji to zupełna kicha... Ale jeśli korzystamy z promocji to nie jest tak zle. Moje ostatnie zakupy w Realu - 300zł plus kupon punkty x5 = ok 800 punktów czyli 8zł. Niby niewiele, ale z czasem się uzbiera. Do tego tankuję na BP i tam zwykle punkty x2. Srednio raz na 3 miesiace odbieram bon 100zł (za 10tys punktów) na zakupy w Realu. Wiec nie jest tak źle. Chciaż jak się wspomni poprzedni Payback z przed kilku lat, to aż łezka się w oku kręci... Połowę drobnego sprzetu AGD i RTV w domu mam ze starego Paybacka...

  • 0

    41.  2010-03-18 08:14:33

    RE 39 i 40: wszystko to racja co piszecie pod warunkiem że ktos kupuje drogie paliwo na BP i robi zakupy w badziewnym Realu (ja ma tyle samo do Auchan gdzie paliwo jest o 30gr tańsze i robię, najtańsze ze wszystki hipermarketów, zakupy w mieście). Jeśli ktoś robi zakupy na BP lub w Realu tylko po to aby nabijać sobie punkty, przepłacając przy tym kilkanaście procent więcje niż gdzie indziej to jego sprawa bo i jego kasa, ale pls nie piszcie, że macie taki super BONUSY z PayBacka gdyz po prostu SAMI SOBIE ZA NIE ZAPŁACILIŚCIE

  • 0

    42. ~de  2010-03-18 08:52:42  host: 093105041077.nowogard.vectranet.pl

    Polemizowałbym z tym, że Real jest droższy o kilkanaście procent od Auchana http://www.dziennikwschodni.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/200912 02/PRZEGLADPRASY/750283211

  • 0

    43. ~de  2010-03-18 08:55:49  host: 093105041077.nowogard.vectranet.pl

    skrócony link: http://tnij.org/f7y8

  • 0

    44.  2010-03-18 09:40:22

    nawet jeśli real byłby droższy od auchana - to ja do reala mam 5 km, do auchan - 20, a co do cen - zasadniczo nie ma droższych czy tańszych marketów - raz w jednym są pewne rzeczy tańsz, raz w innym, no chyba, że mówimy o jakiejś biedronce ;) ; a co do korzystania z payback - tak, gdyby specjalnie jeździć zbierać punkty, to przelicznik jest faktycznie, do d..., ale jeśli i tak kupuję najczęściej w realu, czasem tankuję na bp, korzystam z kilku telefonów w orange i karty payback z bzwbk, korzystam z kuponów do reala i na bp (jak są), czasem kupuję coś w komputroniku albo jysk - to punkty się zbierają... - na koniec ubiegłego roku (czyli po 3,5 miesiaca działania programu, z uwzględnieniem punktów z poprzednich programów bp i reala) za punkty kupiłem 3,5 zbiornika gazu - czyli +- 1300-1400 km - czyli dla mnie niecały miesiąc jeżdżenia - cóż - piechotą nie chodzi... natomiast gdybym miał brać nagrody z katalogu - nawet bym nie spojrzał na ten program...

  • 0

    45. ~Erazmus  2010-03-18 17:18:11  host: 160.83.30.148

    Trzeba mocno kombinować z kuponami żeby na cokolwiek uzbierać. Na razie odebrałem za punkty 3 nagrody z katalogu BP bo te ze strony payback są kosmiczne np. rękawica kuchenna za 5000 pkt :)

  • 0

    46. ~piotr  2010-03-18 22:43:09  host: 38.3.199.109.static.rdi.pl

    ALE NIKT NIE NAPISZE ZE PUNKTY PRZEPADAJA PO 3 LATACH. Wiec trzeba szybko zbierac :)

Dodaj swoją opinię