Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości W październiku Plus znów był najwolniejszy

W październiku Plus znów był najwolniejszy

LuiN 4 Listopada 2016 08:18

9 0

Serwis speedtest.pl udostępnił zestawienie średnich prędkości połączeń internetowych polskich dostawców Internetu. Plus wypadł najsłabiej wśród dostawców Internetu mobilnego.



Dane zebrane zostały w okresie od 1 do 31 października. W przypadku dostawców przewodowego Internetu prym wiedzie UPC, tuż za za nim jest Vectra, a następnie Multimedia Polska z wyraźnie słabszym wynikiem.




Dostawca Pobieranie Wysyłanie Ping Liczba testów
UPC 47,92 Mb/s 7,63 Mb/s (-2%) 22 ms (-3%) 100 284
Vectra 42,53 Mb/s (+1%) 5,89 Mb/s (-3%) 26 ms (-5%) 64 818
Multimedia Polska 26,66 Mb/s (+1%) 4,03 Mb/s (-5%) 26 ms (+2%) 39 133
Orange 18,47 Mb/s (+1%) 4,59 Mb/s (+5%) 39 ms (+6%) 353 784
T-Mobile 15,18 Mb/s (+6%) 8,56 Mb/s (+5%) 45 ms (+1%) 79 802
Netia 14,05 Mb/s (-1%) 4,21 Mb/s 34 ms (-2%) 73 089
Play 10,97 Mb/s (-4%) 5,29 Mb/s 43 ms 138 450
Plus 9,41 Mb/s (-8%) 7,22 Mb/s (+2%) 51 ms 257 238

Wszystkie sieci komórkowe zaoferowały wyższe wyniki pomiarów szybkości pobierania w aplikacji mobilnej niż bezpośrednio na stronie internetowej testu. Jednocześnie w urządzeniach mobilnych niższa była prędkość wysyłania plików. Pomiary z aplikacji mobilnej przedstawia poniższa tabela:

Dostawca Pobieranie Wysyłanie Ping Liczba testów
Orange 18,90 Mb/s (-1%) 7,96 Mb/s (+3%) 49 ms (+5%) 18 718
T-Mobile 18,07 Mb/s (+14%) 7,36 Mb/s (+3%) 48 ms (+3%) 10 788
Play 13,37 Mb/s 5,03 Mb/s 42 ms (+1%) 30 539
Plus 12,54 Mb/s (-3%) 5,55 Mb/s (-1%) 49 ms (+1%) 17 358

Powyższe zestawienia uzupełnia tabela pomiarów w aplikacji mobilnej, zrealizowanych wyłącznie przy użyciu łączności LTE. Po minimalnej przewadze Plusa nad Play we wrześniu, w październiku Plus znów spadł na ostatnią lokatę. Wyraźnie swoje wyniki poprawił T-Mobile.

Dostawca Pobieranie Wysyłanie Ping Liczba testów
Orange 26,07 Mb/s (-4%) 11,62 Mb/s (-1%) 39 ms (+3%) 11 728
T-Mobile 25,82 Mb/s (+11%) 11,40 Mb/s (-2%) 38 ms 6 267
Play 16,95 Mb/s (-2%) 6,67 Mb/s (-2%) 34 ms 21 108
Plus 16,71 Mb/s (-4%) 7,84 Mb/s (-2%) 46 ms (+2%) 11 232

Źródło tekstu: speedtest.pl, wł     

Dodaj do:

Tagi: speedtest | play | t-mobile | orange | plus

w sumie: 59
  • 0

    40. ~Jarociniak  2016-11-04 13:01:28  host: 178-37-219-244.adsl.inetia.pl

    Tak to jest jak Plus nabierze na swoją infrastrukturę operatorów wirtualnych( Lycamobile itp) to pozniej plus zawalony jest tak samo plus wział na siebie roaming Play i jak ktoś korzysta w Play z internetu na roamingu Plusa to pozniej sieć pada...

  • -2

    41.  2016-11-04 13:10:15

    No ja powiem tak...
    Orange u mnie ma nieco niższą niż średnia testu prędkość download i kilkukrotnie większą upload.
    W Plusie obie prędkości są prawie dwukrotnie wyższe niż średnia testu.
    T-Mobile cienizna zawsze była, nie korzystam i nie znam nikogo kto mógłby mi kartę z mobilnym internetem pożyczyć. Plej na poziomie Plusa zawsze był (ostatnio jakiś rok temu miałem okazję testować).

  • 0

    42. ~  2016-11-04 13:19:46  host: aart148.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @40 Na dzień dzisiejszy to najlepiej ma chyba Oragne, bo u nich na nadajnikach działa tylko podsieć NJU? Jakiś czas temu Play zablokował dostęp do Orange.

  • 0

    43.  2016-11-04 13:25:14

    A to teścik z Placu Wolności w Łodzi - w mieszkaniu.
    http://tlp.is/bnz

  • 0

    45. ~  2016-11-04 14:11:53  host: 188.146.81.61.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    Te same stacje praktycznie są dla Tmobile i Orange. W Orange prawie 2x więcej abonentów. Jakim cudem zatem Orange ma większe prędkości od Niemieckiej sieci? Nie rozumiem tego
    Play niestety fizyki nie oszuka Najmniej nadajników i obciążenie więc prędkości jakie widać

  • 2

    46.  2016-11-04 14:21:37

    Porównując wyniki aplikacji mobilnej od speedtest.net i od speedtest.pl, ta druga wykazuje notorycznie niższy DL i prawie dwukrtonie większy ping.

  • 2

    47.  2016-11-04 14:36:05

    Podobnie jak kilka osób wyżej odczuwam pogorszenie jakości internetu plusa. Kilka miesięcy temu w dzien 25-30 Mbps teraz ledwo 1-3 Mbps wieczorami kolo 6 to max , a bywa też tak że strony się nie wczytują . Prawdziwy LIDER LTE !!! Dla porównania Orange i T- Mobile 30 Mbps w dzień. A czami i szybciej.

  • 2

    48. ~  2016-11-04 14:55:14  host: host-81-190-229-145.dynamic.mm.pl

    Ja w orange we Wrocławiu mam 10-12mbit. Nadajnik pod nosem i tylko 1800 + wspóldzielone zasoby z tmobile. Brak 2600.

  • -1

    49. ~gość  2016-11-04 15:02:23  host: public-gprs209150.centertel.pl

    Plus jest słaby jak TW Zębaty, stoi w miejscu pseudo lider jadący na micie tak jak plej jedzie na micie taniości. Sieci na "P" są poprostu ch...owe:-D

  • -1

    50.  2016-11-04 15:26:31

    49 - zerknij na test wykonany ok. 13:21 w centrum Łodzi. To, ze u Ciebie jakaś sieć jest do d[...], nie znaczy, ze w ogóle jest do d[...] ;)

  • -2

    51. ~kamiszyciezesmakiem  2016-11-04 15:36:50  host: 78-11-53-66.static.ip.netia.com.pl

    play przekonany o swojej świetności trochę zaskoczyl hah Na pozytyw tmobile z ogólnie dobrym kwartałem

  • 2

    52. ~x x x  2016-11-04 15:40:43  host: ip-5-172-238-107.multi.internet.cyfrowypolsat.pl

    speedtest.net sprzed chwili: 27ms/ dl 4,74Mb/s/ul 20,95Mb/s. Wg speedtest.pl: 31ms/dl 9.57Mb/s, 22,12Mb/s chwilkę później. Jakość sygnału - maximum, odległość do najbliższego nadajnika LTE 1800 - 400m w linii prostej :( Niestety "Król" LTE jest nagi :( za jakąś godzinkę - max 2 będzie jeszcze gorzej. Zaczyna się weekend i młodzież wróci ze szkół.

  • 2

    53.  2016-11-04 16:15:49

    Orange po południu ponad 80Mbps. http://tlp.is/bo6

  • 0

    54. ~@w3.cache.cyfrowy  2016-11-04 20:52:22  host: customer-ip-193-151-51-251.ipv.net.pl

    widocznie zapomnieliście podbijać wyniki teraz ;]

  • 0

    55. ~  2016-11-05 01:50:34  host: apn-46-169-237-51.dynamic.gprs.plus.pl

    Propinuje dodać do tabelek ostatnią znana liczbę użytkowników Internetu mobilnego/ karty sim i wskaźnik ile dany op przerzuca danych w danym okresie, to może da jakiś lepszy obraz sytuacji.

  • 0

    56. ~tata  2016-11-05 07:32:03  host: 095160153039.dynamic-ww-10.vectranet.pl

    $ 55,popieram zwlaszcza ze sa to ciagle ci sami znani uzytkownicy.

  • 0

    57. ~Punk  2016-11-05 09:47:23  host: apn-46-169-241-177.dynamic.gprs.plus.pl

    U mnie też Plus zeszedł na psy i internet od nich działa coraz gorzej.
    Wczoraj licytowałem coś w ostatniej chwili i licytacja poszła w diabły bo przegrałem za sprawą wolnego internetu od Plus`a który potrafi tak zamulić że strona ładuje się nawet 2 minuty.
    Ja już nie mogę się doczekać marca kiedy pociągną u mnie światłowody i przejdę do konkurencji bo Plus niestety coś zaspał i zamiast poprawiać swoją jakość to cofają się do tyłu.
    W sumie to nawet szwagrowi Orange na LTE zaczyna chodzić lepiej niż mój Plus.

  • 0

    58.  2016-11-06 11:35:44

    57 - u mnie Orange zawsze lepiej chodził niż Plus. Nic w tym dziwnego ja akurat nie widzę - w mojej lokalizacji. Ale już po drugiej stronie miasta...

  • 0