Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości W październiku najwięcej na reklamę wydali Plus i Orange

W październiku najwięcej na reklamę wydali Plus i Orange

sirmark 16 Listopada 2017 02:50

2 1

Instytut Monitorowania Mediów zbadał wydatki na reklamę w prasie, radiu i telewizji w październiku 2017 roku w wybranych branżach. Branża telekomunikacyjna wydała 103,3 mln zł, a największy udział w tej puli miały sieci Plus oraz Orange.

Budżety Plusa i Orange wyniosły około 25 mln zł każdy. Na trzecim miejscu znalazł się T-Mobile z reklamami o wartości 19,4 mln zł, natomiast Play wydał 11,1 mln zł.

imm rek

IMM sprawdził także, co było tematem reklam. W największym stopniu prezentowano oferty na abonament, oferty Internetu, a także pakiety łączone (telewizji, Internetu i telefonii w jednym).




imm rek

Dla porównania prezentujemy dane wszystkich branż z podziałem na poszczególne media.

imm rek

Zaznaczyć jednak trzeba, że podawane powyżej kwoty są wydatkami według oficjalnych cenników netto poszczególnych mediów. W rzeczywistości należałoby uwzględnić wysokie rabaty.

Źródło tekstu: Instytut Monitorowania Mediów, wł     

w sumie: 44
  • 1

    29.  2017-11-16 11:22:06

    @26&28 jakie dorzucanie 5 zł? Za co ty masz coś dorzucać? Kupujesz ofertę za 25 zł i tylko tyle płacisz, jak potrzebujesz więcej Internetu wybierasz tą za 30. Akurat przechodzące internet to bardzo Fajna sprawa, jak wypadnie ci jakiś wyjazd to nie musisz bujać się po hotelowych WiFi, masz zaoszczędzony pakiet i sobie z niego korzystasz. Dla przykładu w ostatnim miesiącu zużyłem niecałe 6 GB, a miesiąc wcześniej 15. Gdybym miał np. pakiet 10 GB to miesiąc wcześniej musiałbym dodatkowy internet dokupić a w ostatnim miesiącu to, za co zapłaciłem by mi przepadło. Jeśli dla ciebie taka polityka jest w porządku to twoja sprawa, w końcu to twoje pieniądze. Nie wiem o jakich dodatkowych płatnościach mówisz i gdzie masz brak środków, skoro wszystko masz nielimitowane. Znowu próbujesz obronić nie trafioną tezę, podobnie jak wczoraj z Upc. Na pewno takich ofert nie ma, bo ty o nich nie słyszałeś i tyle. Nie podoba ci się to nie musisz korzystać, ale już bzdur i głupot byś nie wymyślał.

  • -1

    30. ~Tomcio  2017-11-16 11:29:10  host: public-gprs379600.centertel.pl

    Bo całość sprowadza się do porównania analogicznych sytuacji z podobnym zakresem usług i pewnych rzeczy nie piszę bo zakładam, że są oczywiste ale jak widać andrzej tak nie sądził i uznal, ze udaje playowego ludka a piszę z adresu orange. Wczoraj tez byla podobna sytuacja. Znalazles taniej i masz cos taniej, ale pozniej wychodzi, ze masz taniej bo masz mniej kanalow, stacjonarka ma gorsze warunki, net jest wolniejszy, nie masz nagrywarki itd... i jedyny argument bo mi nie potrzeba. Mi jakby nie bylo potrzeba to sie z telefonem i w 10 zl zmieszcze na miesiac, "kablowke" moge miec po naziemnej i korzystac z wi-fi spotow i sieci mcdonalda np.

  • 0

    31. ~Darko  2017-11-16 11:37:50  host: 217.96.226.38.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Ten PLUS się reklamuje, a zasięgu GSM nie ma podstawowego nawet na zewnątrz budynków w centrum miejscowości, tylko badzieskiego PLUS w telefonie nie wynajduje jako jedynej sieci. Co oni ludziom robią? Paranoja.........i na reklamy mają! Podaje lokalizacje: ADAMOWO, ADAMOWO-ZASTAWA, MĘTNA, 17-307 Mielnik nad Bugiem, powiat Siemiatycze, woj. podlaskie. Tylko 120 km. od Warszawy w linii prostej i od powstania tej sieci nie ma wcale tylko jej zasięgu. Zgłaszanie do nich nic nie daje, do tego PLUS, spławiają i tyle, nie wiem kto tam pracuje i czy w ogóle. ORANGE rozumiem największy operator w kraju niech reklamuje, ale PLUS już nie. Niech najpierw ludziom dobry zasięg GSM porobią, żeby kontakt ze światem był, a potem niech biorą za te swoje PLUS LTE, a to robią nie wiadomo co i reklamują też to co nie można korzystać wcale!!!!!!!

  • 0

    32. ~Tomcio  2017-11-16 11:48:45  host: public-gprs379600.centertel.pl

    Gdzieś kiedyś w internecie widziałem miejsca gdzie ponoć jest dobre pokrycie nadajnikami, a wszystkie sieci w ty miejcu nędznie chodzą. Nie mam pojęcia dlaczego tak jest.

  • 1

    33.  2017-11-16 11:54:55

    @30 No ale po co mi nagrywarka skoro nie mam potrzeby jej posiadania? Jeśli chce coś obejrzeć to oglądam, a jeśli nie mogę oglądać to potem znajdę w sieci. Miałem kiedyś nagrywarkę, płaciłem za nią, nagrywałem a potem i tak tego nagranego nie oglądałem, bo było już coś innego do oglądania i tak cały czas. Nadal nie odpowiedziałeś mi o jakie opłaty dodatkowe ci chodzi i jakim cudem nie możesz zmieścić się w kwocie 35 zł za pakiet kosztujący 25.

  • 1

    34. ~iphonepodpaski  2017-11-16 12:07:01  host: dsl-static-31.213-160-167.telecom.sk

    Sponsorem prognozy pogody był producent podpasek Bella.

  • 0

    35. ~Tomcio  2017-11-16 12:15:40  host: public-gprs379600.centertel.pl

    Czyli to mamy ustalone, nie potrzebujesz, nie placisz, też moglbym zatem jeszcze zbić moje rachunki. Dobra z tym sobie już dam spokój. Co do mieszczenia się. Mało mnie interesuje czemu osoby z mojej rodziny i znajomi będący w play nie mieszczą sie w danych kwotach i mają takie i siakie problemy. Jest alternatywa, jest taniej, to zawijamy do trzech innych sieci. Czy Ty cos potrzebujesz, czy nie potrzebujesz w play to w zasadzie niewazne. Jest gdzie indziej taniej i lepiej.

  • 0

    36. ~  2017-11-16 12:44:06  host: user-94-254-149-25.play-internet.pl

    Jakby mi ktoś doradzał przenieść główny numer do Play, to od razu wyśmiałbym go a jeśli nalegałby, to dostałby kopa w d..e. Do operatora z najgorszym zasięgiem i wysokimi cenami nigdy się nie przeniosę z głównym numerem

  • 0

    37.  2017-11-16 12:55:46

    @35 No skoro te osoby nie potrafią wprowadzić kodu na pakiet w play to nie zrobią tego u innego operatora bo robi sie to tak samo. Godzinę temu jeszcze wiedziałeś komu i ile potrącają a teraz sie nie orientujesz, chyba nie ma sensu kontynuować tej dyskusji, zacząłem ją, bo myślałem, że masz z czymś problem i może potrzebujesz pomocy z pakietami czy coś, ale chyba jesteś kolejnym, który gada tak tylko, żeby pogadać.

  • 0

    38. ~Tomcio  2017-11-16 13:15:57  host: public-gprs379600.centertel.pl

    Już nie bądź taki troskliwy. Myślę, że dobrze wiesz o czym piszę...

  • 0

    39.  2017-11-16 13:29:11

    @38 No właśnie nie do końca, mam wątpliwości czy chociaż ty wiesz o czym piszesz. Wcześniej wiedziałeś, że trzeba dołożyć 5 zł, że się nie mieszczą a miało być tanio, ciągle brak środków. A teraz już nie wiesz co, za co i jak. Coraz mocniej zastanawiam się nad tezą Andrzeja. Wczoraj orange było wg ciebie lepsze od upc, dziś jest lepsze od play. Jutro pewnie będzie lepsze od BMW albo Mercedesa.

  • 0

    40. ~Tomcio  2017-11-16 13:48:24  host: public-gprs379600.centertel.pl

    Jak na osobę bardzo zorientowaną jakoś dziwnie nie wiesz o żadnych problemach. O kruczkach w regulaminach, niedopowiedzeniach w usługach. Pewnie nic nie wiesz o kombinacjach z aktywnym okresem połączeń wychodzących i jego skracaniu do 14 dni po aktywacji unlimited. Niestety jak ktos nie przewertuje regulaminów play to się czasem może naciąć. Był z tym problem rok temu i z tego co się orientuję dalej play tego nie zmienił. Ci co się nacieli dobrze wiedzą o czym mowa. A i kumulacji neta trzeba pilnować. Możnaby opisać bardzo dokładnie jakie play sztuczki stosuje, ale ja nie mam czasu pół dnia siedzieć i pisać o tym. Wszystko jest w internecie.

  • 0

    41. ~Gnom  2017-11-16 13:52:13  host: 194.181.88.158

    @31
    W mojej dziurze niedaleko Sarnak (czyli o rzut beretem) PLUS jest z kolei jedynym operatorem, którego można złapać - i to jeszcze korzystać z przyzwoitego internetu. Tak to niestety jest na krańcu cywilizacji.

  • 0

    42.  2017-11-16 14:04:13

    @40 przecież zmiana ważności konta była zawsze, chodzi o to, żeby ktoś nie zrobił sobie roku ważności na RWK a potem na innej taryfie korzystał ze stanu darmowego. Takie coś jest nie tylko wplay. Chyba faktycznie szkoda dnia na dyskusję z tobą, wolę przyznać ci rację, pakiet za 30 kosztuje 300, nigdzie nie ma zasięgu itd, itd.

  • 0

    43. ~Tomcio  2017-11-16 14:11:22  host: public-gprs379600.centertel.pl

    Jest?, Jakoś dziwnie z takimi mykami nie spotkałem się gdzie idziej więc już nie kombinuj. Na wszystko masz odpowiedź, że ci nie potrzeba, ale że tak samo jest gdzie indziej. Nie, nie jest. Ani oferta na karte play nie jest najlepsza, ani abonamentowa, ani ceny telefonów. A i lojalki po negocjacjach nie są wcale lepsze niż w innych sieciach.

  • 0

    44.  2017-11-16 14:39:42

    @43 zobacz sobie regulamin roku ważności w innych sieciach. W plusie też się to wyklucza z promocjami np. za darmo w plusie itp.

  • 0

    45. ~świadomy konsument  2017-11-16 22:02:50  host: 188.146.108.192.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    Dla mnie sieć w kolorze pomarańczowym może emitować reklamy nawet w mojej lodówce. Nie kupię od nich nic, bo dobrze pamiętam, że to dawna TP SA tylko w innym kolorze...

  • 0

    46. ~Nju abonament  2017-11-16 22:09:21  host: public-gprs389646.centertel.pl

    Plus fajny wałek robi z promocją do wakacji za darmo. Przy umowie na 24 miesiące wychodzi o 200 zł więcej niż byśmy do wakacji płacili zwyczajnie abonament. Pomijając fakt ze 49 zł to kwota dla frajerów.

  • 0

    47. ~Nju abonament  2017-11-16 22:14:15  host: public-gprs389646.centertel.pl

    @45 i co z tego ze TP SA. Znajdź mi tańszy no limit jaki oferuje nju przy dwóch simach.

  • 0

    48. ~Grzesiek  2017-11-27 10:54:41  host: d152243.artnet.gda.pl

    Przez to, że tyle na reklamy wydają jeszcze nikomu nie udało się ich strącić z podium, wiele osób, które słabiej rozeznają się w tym co jest dostępne, po takim reklamowym ataku weźmie tam umowę nie do końca wiedząc czy im się to aż tak opłaca. Moi rodzice płacili bardzo wysokie abonamenty w plusie, z telefonami którym daleko do rynkowych nowinek i jak im się kończyły umowy to ich namówiłem na kupno telefonów i kartę za 29 zł w virgin- spokojnie są z 50 zł co miesiąc w dwójkę do przodu

Dodaj swoją opinię