Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości W Orange i nju roaming bez limitu

W Orange i nju roaming bez limitu

LuiN 15 Maja 2017 07:52

49 1

orange wakacje roaming wide

Sieć Orange dosłownie zastosowała ideę "Roam Like at Home" i od 15 czerwca jej klienci nie będą musieli się już martwić o opłaty roamingowe w Unii Europejskiej.

Oferty abonamentowe Orange i nju

Od 15 czerwca w Strefie I połączenia głosowe, SMS-y, MMS-y i transmisja danych będą rozliczane na następujących zasadach:
  • wykonane w roamingu połączenia głosowe, SMS-y, MMS-y będą traktowane jak połączenia wykonane w kraju,
  • jednocześnie jeżeli w ramach abonamentu są dostępne pakiety minut, SMS, MMS czy nielimitowane rozmowy lub SMS-y i MMS-y do wszystkich sieci komórkowych w kraju, to będą one wykorzystywane również w Strefie 1,
  • odbieranie połączeń będzie bezpłatne we wszystkich planach taryfowych,
  • transmisja danych będzie rozliczana tak jak w kraju, z uwzględnieniem Limitów GB przyznanych w niektórych planach taryfowych. Limity GB określają poszczególne cenniki. Po wykorzystaniu Limitu GB, naliczana będzie opłata 0,03 zł (z 0,04 z VAT) za 1 MB.

Transfer danych w ofertach abonamentowych

W ramach Polityki Uczciwego Korzystania, sieć Orange może przyznać swoim klientom abonamentowym comiesięczne pakiety danych do wykorzystania na terenie UE. Jeżeli plan nie otrzymał Limitu GB, to transmisja danych rozliczana jest jak na terenie Polski.

Zobacz: Lista planów Orange z Limitem GB
Zobacz: Limit GB w nju mobile z rachunkiem

Korzystanie z Limitu GB pomniejsza wielkość pakietu danych dostępnego dla klienta w Polsce. Rabaty obniżające cenę abonamentu, obniżają wielkość Limitu GB - np. 5 zł rabatu obniży Limit GB o 257 MB.

Stan Limitu GB sprawdzić można bezpłatnym SMS-em o treści ILE na numer 8095, ponadto sieć Orange wyśle wiadomość o 80% i 100% wyczerpania Limitu GB. Po przekroczeniu Limitu GB cena 1 MB wynosi 0,04 zł.

Oferty na kartę Orange i nju




Klienci prepaid zapłacą za połączenia, SMS-y, transfer danych i MMS-y zgodnie z cennikiem podstawowym, który obowiązuje w Polsce. Jeśli chodzi o transmisję danych, będą korzystać w roamingu z jednej, niskiej stawki - 10 gr za 1 MB. Oznacza to dużo niższe opłaty niż dotychczas.

Nowe zasady dotyczą wyłącznie 28 krajów Unii Europejskiej oraz Islandii, Liechtensteinu czy Norwegii: połączeń na numery tych krajów podczas pobytu zagranicznego oraz z tych krajów do Polski.

Dopłaty w razie uruchomienia Fair Use Policy

Zgodnie z regulacjami Komisji Europejskiej wprowadzone są ograniczenia wynikające z FUP i dotyczą, między innymi tego, że co jakiś czas telefon musi logować się do sieci krajowej.

Przy braku systematycznego logowania się do polskich nadajników, sieć może wymagać od klientów przedstawienia dowodu stałego zamieszkania w Polsce lub dowodu istnienia innych okoliczności, wiążących się z częstym przebywaniem w Polsce przez dłuższy czas. W przypadku, gdy klienci nie przedstawią ich do 14 dni od wezwania, do opłat naliczanych w roamingu Orange może doliczyć opłaty dodatkowe w wysokości (ceny brutto):
Dodaj do:

Tagi: roaming | roaming 2017 | orange

w sumie: 166
  • 1

    147. ~Wałek  2017-05-16 14:36:34  host: user-94-254-144-133.play-internet.pl

    Tak, uważam że w sprawie abonamentów są fair, a w sprawie kart nie są. Masz abo ? Masz podwyżki jakieś ? Nie. Jak to jest w mojej taryfie na kartę wykazałem. Są podwyżki ? Są. Gdzie tu "Roam Like at Home" ? Możesz mi wytłumaczyć ? Może zrozumie bo na razie mam z tym problem na przykładzie swojej taryfy NOG.

  • -1

    148.  2017-05-16 15:38:12

    147 - możesz mi przypomnieć ten cennik? Czy mi się zdaje czy tam inne ceny na sieciowe były i inne poza sieć? Jeśli tak, to jaka była cena poza sieć?

  • 0

    149. ~Tomasz  2017-05-16 16:14:19  host: 213-241-16-146.static.ip.netia.com.pl

    Też jestem ciekaw jak to będzie z Nowe GO. Nie wiem jak interpretować określenie "zgodnie z cennikiem podstawowym"? Ile będzie kosztować minuta wychodząca, skoro cennik podstawowy mówi o stawce 29 gr za min ?

  • 0

    150. ~Seba  2017-05-16 16:24:07  host: 109241035224.olsztyn.vectranet.pl

    Super wiadomość dla Klientów Orange..., super decyzja z ich strony.

  • 0

    151.  2017-05-17 07:09:59

    A jak jest z dzwonieniem z Polski do strefy 1?

  • 0

    152.  2017-05-17 20:04:34

    Niestety, w ofertach na kartę Orange nie spełnia warunków Roam Like at Home. Pomimo wykupionych pakietów, zarówno rozmowy jak i SMS i transmisja danych rozliczane są oddzielnie.

  • 0

    153. ~  2017-05-17 21:16:51  host: 31-178-104-109.dynamic.chello.pl

    a czy roaming w strefach 2-5 uległ obniżce? podwyżce?
    ceny masakryczne, byłem kiedyś w strefie 2 ( Turcja) ale chyba nie było aż tak tragicznie z rachunkiem wtedy :)
    Ciekawe że z Rosją dogadali się w sprawie obniżonych stawek za rooming

  • 0

    154. ~awa  2017-05-18 09:35:22  host: 212.160.172.84

    do 151.Majki, to o co pytasz to rozmowy międzynarodowe, a zmiana dotyczy roamingu

  • 0

    155. ~T  2017-05-18 20:28:51  host: 89-68-31-198.dynamic.chello.pl

    To jak unia patrzy na te miedzynarodowe? Dzwonie na ang. Komorke +44 z polski i płace 2,5 zl za minute bez sekundowego naliczania.. dlaczego tak drogo??
    Trzeba jechać pod granice, zeby zlapac roaming np niemiecki i wtedy mam no limit.
    Chore to jest..

  • 0

    156.  2017-05-19 08:53:42

    154/155 - zapewne będzie to kolejne działanie właściwego sekretarza ;-)

  • 0

    157. ~  2017-05-20 11:13:57  host: 188.146.2.236.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    max 7,7 euro za 1gb danych i jak to się ma dla ofert na kartę?

  • 0

    158. ~Ola  2017-05-20 15:51:58  host: 185.137.19.233

    @ 157 Ale to dotyczy ofert z rachunkiem, w kartach jest podstawowy cennik,cała Europa tak ma.

  • 0

    159. ~Bob  2017-05-21 21:47:16  host: host70-89-206-41.limes.com.pl

    Dostałem sms od Orange z nowym cennikiem roamingu dla ofert na kartę. Obowiązują stawki podstawowe. Nie ma więc znaczenia czy ktoś ma wykupiony jakiś pakiet bądź no-limit - płaci się normalnie: 29 gr za min, 18 gr za sms, 30 gr za mms :(

  • 0

    160. ~Belezebub z CP  2017-05-22 19:42:59  host: w3cache2.cyfrowypolsat.pl

    Jedyny słuszny kierunek to nju z rachunkiem - nie gorsze od karty bo bez stałego abo i od początku na czas nieokreślony.

  • 0

    161. ~alenumer  2017-05-23 00:44:13  host: a25-06-10.opera-mini.net

    W reklamie dla TV Orange chwali się zniesieniem roamingu i obiecuje, że uwzględnia wszystkie pakiety i promocje. Ani słowa, że dotyczy to tylko abonamentu, żadnych gwiazdek. Ciekawe ile osób nadzieję się na to że będzie myślało że ich karty z pakietem GB będą działały za granicą...?

  • 0

    162. ~Ty gla Walek  2017-05-23 11:41:09  host: ANancy-555-1-107-163.w92-161.abo.wanadoo.fr

    Słuchaj ja mam abonament Orange od 15 lat Najlepsza Siec W Polsce Zadna siec ci nie da na całość długość umowy Rabaty jakie daje orange od 10 nawet do 30 procet wiec jak masz Smart Plan LTE Wspólny to jak nawet będziesz miał 5 kart to nawet 100 zloty u nich nie zapłacisz znajdź taka ofertę wszytko bez limitu i od 15 czerwca cala Europa bez limitu i przestań wałkować i głupot pisać mogole ludzie są tak tępi i nieumia wyciągać rabatu

  • 0

    163.  2017-05-23 20:54:47

    Panowie, o co tu chodzi? Punkt 9 regulaminu

    ,,Korzystanie z Limitu GB powoduje pomniejszanie pakietu danych, dostępnego na terenie kraju, o liczbę wykorzystanych danych w Strefie 1. Rabaty
    obniżające kwotę abonamentu obniżają Państwa Limit GB (np. rabat 5 zł z VAT obniży Limit GB o 257 MB)''

    Mam LTE dla domu, za 59,90zł, 150GB w domu i 20GB poza strefą, niby wg regulaminu mam 4GB w roamingu za granicą, czy te 4GB będą schodziły z 20GB, czy ze150GB?
    Dowiedziałem się, że mogę dobrać drugą kartę za 5zł/miesięcznie i korzystać za granicą, ale nie mam pojęcia o co chodzi z tymi rabatami, a mam ich ze 20zł w sumie, albo może i więcej.

  • 0

    164. ~  2017-05-23 21:02:30  host: 178-36-109-177.adsl.inetia.pl

    @163: Z rabatami chodzi o to, że obniżają one końcową opłatę, a im mniej płacisz, tym mniej GB możesz użyć w europejskim roamingu bez dopłacania za to - tak z transmisją danych jest wszędzie, nie tylko w Polsce i nie tylko w Orange.

  • 0

    165.  2017-05-23 21:13:13

    Aha, czyli te 4GB mam ,,bite'' już po rabatach, tak?
    Na czacie dowiedziałem się ( ale będę jeszcze pytał BOK, chcę mieć to od kilku osób ) że w ciągu 4 miesięcy 2 miesiące jak będę non-stop za granicą, to wtedy naliczą opłatę, ja pracuję 4-5 dni za granicą i na weekend 2-3 jestem w domu i tak w kółku, czy mi coś doliczą, czy może BOK ma rację i jak będę się logował co kilka dni =na naszych nadajnikach nic nie doliczą.
    Trzeba jeszcze poczekać, gość w BOK-umówił, że w czerwcu będą oferty typowo roamingowe.
    Zadałem jemu pytanie, ale nie znał odpowiedzi, chodziło mi o to, że załóżmy w ofercie roamingowej dadzą 5GB danych, czy dodadzą coś, tak jak np w ofercie Smart Plan LTE 105,98 gdzie jest 5GB co miesiąc, czy będzie tylko 5GB i nic więcej, dlatego, że te paczki są tylko na oferty krajowe?

  • 0

    166. ~ewelia  2017-07-01 23:18:52  host: edh83.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Właśnie wróciłam z wakacji mimo że internet miał być w ramach abonamentu mam doliczone do rachunku 50zł. Żegnaj orange...

Dodaj swoją opinię