Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości W Orange działa 48 tys. kart SIM operatorów MVNO

W Orange działa 48 tys. kart SIM operatorów MVNO

WitekT 30 Lipca 2009 08:39

0 0

30. czerwca w sieci Centertela działało zaledwie 48 tys. aktywnych kart SIM należących do MVNO. W II kwartale przybyło ich tylko 7 tys., a od początku roku - 17 tys.

Pierwsze karty MVNO zaczęły działać w sieci Centerela w II kwartale 2007 roku. Wtedy wystartował myAvon. W III kwartale tego samego roku dołączyło WPMobi, który został zamknięty w maju 2009 roku. Na kolejnego MVNO - Aster - trzeba było poczekać kolejny rok.

W sieci Centertela działają także dwaj MVNE (ang. Mobile Virtual Network Enabler), czyli firmy ułatwiające wejście innym podmiotom jako MVNO, głównie zapewniające im potrzebną infrastrukturę techniczną.




Pierwszym z nich jest polski MNI Mobile, na którego platformie działają dwie marki własne (SIMfonia i Ezo Mobile) i cztery zewnętrzne (m.in. Snickers Mobile, Crowley TeleMobile i Telepin Mobi).

Drugim MVNE jest duński Telogic, który od podpisania umowy z Centertelem w sierpniu zeszłego roku, nie uruchomił jeszcze żadnego projektu. W I kwartale poinformował o liście intencyjnym w wielkopolską INEA.

Kwartał

Liczba aktywnych kart SIM MVNO w Centertelu

2Q2007

36 tys.

3Q2007

30 tys.

4Q2007

19 tys.

1Q2008

18 tys.

2Q2008

19 tys.

3Q2008

22 tys.

4Q2008

31 tys.

1Q2009

41 tys.

2Q2009

48 tys.


Całkowitą liczbę kart MVNO u wszystkich operatorów na koniec I kwartału można szacować na około 200 tys. Szerzej pisaliśmy o tym w tej wiadomości.

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 13
  • 0

    1. ~djfafa  2009-07-30 08:43:14  host: eht162.internetdsl.tpnet.pl

    Ilość powala

  • 0

    2. ~  2009-07-30 08:50:11  host: 140.232.11.160

    A Avon nie jest w Orange?

  • 0

    3.  2009-07-30 08:54:18

    2: no jest i tak też jest napisane w newsie...

  • 0

    4.  2009-07-30 08:58:45

    WitekT: tak trudno już napisać czwartego operatora działającego na MNI :)

  • 0

    5.  2009-07-30 09:06:38

    tajnikak: no jest problem, bo wiem, że są 4, a ni cholery tej czwartej zlokalizować nie mogę. ;-)

  • 0

    6.  2009-07-30 09:28:19

    ... w tym 2 moje :) @witek - a może chodzi o you&mni? choć to w zasadzie to samo co ezo...hmmm...

  • 0

    7. ~mirekb  2009-07-30 09:30:26  host: hii126.internetdsl.tpnet.pl

    blyk upadł w uk na orange,u nas wp mobi na orange dało sobie spokój.reszte mvno na centertelu czeka to samo..tylko duzy moze wiecej-bo to on dyktuje warunki umów a jak wiemy w orange prestiż jest na1 miejscu

  • 0

    8. ~miner  2009-07-30 10:09:12  host: dom10.neoplus.adsl.tpnet.pl

    BTW - duża awaria orange w mazowieckim i podlaskiem, mi tel się zalogował do sieci 1 raz z 10 minut temu, a że to służbowy, to rano nie mogłem kilku spraw załatwić

  • 0

    9. ~  2009-07-30 10:29:00  host: t04-03.opera-mini.net

    mirekb- jaki tam prestiż ? Sieć jak Era czy Plus. Najwięcej klonów telekomunikacyjnych jest w Erze, bo wciąż panuje przekonanie, że Era ma zasięg wszędzie... Dziwne, mieszkam ok. 60km od Warszawy i u mnie zasięg Ery jest kiepski, a najlepszy ma Orange i Plus.

  • 0

    10.  2009-07-30 12:09:41

    Witku, a czy możesz napisać ile ci wirtualni płacą operatorowi, z którego sieci korzystają, za każdą minutę wychodzącego, jak i przychodzącego? I ile za sms'y? Skoro jesteśmy przy tym, to ile Play płaci Polkomtelowi za połączenia, sms'y i mms'y odbierane/wykonywane na jego nadajnikach? Czy jest jakaś różnica w opłatach dla Play'a, gdy ktoś z Play'a wykonuje połączenie z nadajnika Plusa do kogoś innego w Play'u, który korzysta z nadajnika Play'a, a tym, który odbiera to połączenie i korzysta zarazem z nadajnika Plusa? Play płaci wtedy podwójnie? Z góry dzięki za odp., pozdrawiam.

  • 0

    11.  2009-07-30 12:27:10

    stoner: to jest jedna z najbardziej strzeżonych tajemnic operatorów - to przecież zwykła umowa jest...

  • 0

    12. ~despera  2009-07-30 13:44:45  host: 2.202.116.195.easy-com.pl

    mnie zawsze rozwalają te wróżki na ekranie... nie raz ona się o wszystko wypyta i ułoży w zdanie a minuty lecą...

  • 0