Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości W ofercie Netii łączą o przypływnościach do 900 Mb/s

W ofercie Netii łączą o przypływnościach do 900 Mb/s

sirmark 22 Marca 2017 00:17

7 5

netia internet

Netia rozpoczęła sprzedaż usług na łączach zmodernizowanych do standardu światłowodowego. W najszybszej opcji oferowane są prędkości do 900 Mb/s.

Bazowy wariant dostępu do internetu na zmodernizowanych sieciach to 100 Mb/s za 49,90 zł, ale dostępne są również dwie szybsze opcje: do 300 za 59,90 zł oraz do 900 Mb/s za 79,90 zł.

Ciekawie wyglądają ceny pakietów Internet stacjonarny + telewizja (zwana Telewizją Osobistą). W opcji do 100 Mb/s z pakietem TV Standard (109 kanałów, w tym 51 HD) od czwartego miesiąca pakiet kosztuje 79,90 zł (pierwsze 3 m-c są w promocji o czym niżej). Za przyspieszenie Internetu do 300 Mb/s dopłacić trzeba 10 zł miesięcznie, a do 900 Mb/s kolejne 20 zł miesięcznie.
Odpowiedniki wymienionych ofert świadczone na łączach w starszych technologiach (do 20 lub do 50 Mb/s) są o 10 zł miesięcznie tańsze.




Zarówno w przypadku ofert pakietowych (internet + TV), jak i zakupu dowolnego samodzielnego dostępu do Internetu na sieci własnej Netii, przez pierwsze 3 miesiące za usługi płaci się tylko połowę ceny.

Do każdej umowy na usługi na sieci własnej Netii operator dodaje również za darmo usługę mobilną z nielimitowanymi połączeniami i pakietem 1 GB danych (operator wycenił wartość na ok. 30 zł miesięcznie).

Operator dodaje także czasowo inne bonusy. Klienci w pierwszym miesiącu otrzymują dostęp do pełnej oferty prawie 200 kanałów (w tym około 100 w HD) oraz usługi o nazwie Giganagrywarka, która pozwala m.in. na oglądanie wybranych kanałów nawet do 7 dni wstecz i nagrywanie nieograniczonej liczby kanałów jednocześnie, nawet przy braku prądu w mieszkaniu. Po okresie promocyjnym Giganagrywarka kosztuje 15 zł miesięcznie.
Na 3 miesiące za darmo i bez zobowiązań operator oferuje dostęp do usługi HBO GO. W ofercie jest też usługa Multiroom, której koszt wynosi 10 zł miesięcznie.

Źródło tekstu: Netia, wł     

Dodaj do:

Tagi: netia

w sumie: 26
  • 0

    7. ~Niki  2017-03-22 08:01:20  host: public-gprs401354.centertel.pl

    5-póki sama technologia nie stanie się symetryczna....

  • 0

    8. ~>>>  2017-03-22 08:53:05  host: 31-178-104-109.dynamic.chello.pl

    Co to znaczy?
    Netia rozpoczęła sprzedaż usług na łączach zmodernizowanych do standardu światłowodowego.

    To jest to usługa na światłowodach? Tak jak Orange. Bo nie rozumiem co to są za łącza zmodernizowane do standardu światłowodowego? To albo są światłowody albo nie.

  • 0

    9. ~graCZ  2017-03-22 08:54:28  host: public-gprs387076.centertel.pl

    A gdzie te światłowody? Ja u siebie w mieście ich nie widzę ani słychu ani widu. Co to Netii mam w domu łącze do 20 na ich miedziaku, dużo gram i bez porównania wypadają lepiej niż pomarańczowi. Bardzo niskie pingi w grach, nie zrywa pakietów jak u Orendżowych. Tylko te prędkości...

  • 0

    10. ~dragonite  2017-03-22 09:11:18  host: nat-185-157-12-35.fiberway.pl

    @Xxxjhh Netia w naszym kraju jest numerem 1 jeśli chodzi o punkty styku i zasoby dostępne w ich sieci. Świadczy o tym np. raport niezależnej firmy Hurricane Electric: http://tlp.is/cys Orange jest dopiero trzecie.

  • 0

    11.  2017-03-22 10:52:58

    Powodzenia w użytkowaniu takiego łączą. Większość się zmarnuje bo żeby pobierać z takimi transferami to trzeba mieć i w miarę szybki pc (cpu i ssd) i mieć od kogo ściągać z takimi transferami. W praktyce to łączą symetrycznego 100mega można już nie mieć jak wykorzystać a co dopiero więcej ...

  • 0

    12. ~  2017-03-22 11:31:07  host: static-62-233-132-206.devs.futuro.pl

    @lee To nie sa lacza do domu, a lacza na ktorych bedzie 10 VPNow, 100 osob na internecie i 50 telefonow na VoIPie.

  • 0

    13. ~Gal anonim  2017-03-22 11:38:51  host: 80.82.29.34

    netia mnie ladnie okrada, place bagatela 40 zl za internet 512 kbps!!!

  • 0

    14.  2017-03-22 11:40:02

    kolejna oferta wirtualna, ktoś ją gdzieś tam może widział, ale na pewno NIE jest to ogólnodostępna oferta miejska dla blokowisk i to nawet w dużych miastach.

  • 0

    15. ~  2017-03-22 12:03:21  host: static-62-233-132-206.devs.futuro.pl

    Gal anonim - i dlatego piszesz z tego dziadowskiego SNET?

  • 0

    16. ~Gal anonim  2017-03-22 12:17:42  host: 80.82.29.34

    @15 netie mam u siebie na wsi, normalnie korzystam z innego internetu

  • 0

    17. ~locomoco  2017-03-22 12:20:33  host: public-gprs394010.centertel.pl

    Tytuł "W ofercie Netii >>łączą>przypływnościach

  • 0

    18. ~locomoco  2017-03-22 12:21:30  host: public-gprs394010.centertel.pl

    W ofercie Netii łączą o przypływnościach do 900 Mb/s - bez komentarza

  • 0

    19. ~totopol  2017-03-22 13:13:50  host: net206-42.4web.pl

    Jakiś miesiąc temu skalnej się na wypróbowane Oferty Netii (TV+net 100 Mbps światłowód). cenowo wychodziło nieźle i była możliwość rezygnacji w ciągu miesiąca. Niestety mocno się zawiodłem. TV potrafi się przycinać co kilka minut, nawet HBO (netia player podłączony jest przez wifi, ale w tym samym czasie, jak włączyłem giganagrywarkę wszystko działało płynnie) , a na necie dwa razy udało mi się uzyskać 50 Mbps, przeważnie było około 30, ale potrafiło też spaść do 4 i to nie raz czy dwa. Więc zostaje przy swoich symetrycznych 30 Mbps i wyjdzie taniej :-)

  • 0

    20. ~maab  2017-03-22 13:49:36  host: 178-37-4-101.adsl.inetia.pl

    Przy takich prędkościach (powyżej 100 Mb/s) przestaje się liczyć sama prędkość, a o szybkości internetu decyduje ping - opóźnienie do serwera. Widać to nawet przy ładowaniu stron, nie mówiąc o grach. No i trzeba mieć też odpowiednio szybki sprzęt.
    Jeśli komuś chce się czytać to np. tu jest o tym więcej: http://tlp.is/cyz
    a cała książka tu: http://tlp.is/cz0

  • 0

    21. ~Xaveri  2017-03-22 14:16:27  host: 217.167.169.177

    "Kiedy operatorzy się ogarną i zrozumieją, że gro klientów ma głęboko w czterech literach coraz bardziej kosmiczne prędkości pobierania i wybiera szybsze opcje dla większego wysyłania"

    Dokładnie tak, przez ostatnie 2 lata miałem Neo 20Mbps i mi to wystarczało gdyby nie upload na poziomie niecałego 1 Mbps. Tylko dlatego chcę przejść na VDSL bo jest 80/8. Nawet jak będę miał z tego 25 / 6 to i tak będzie dobrze. Lekko ponad 1km od centrali robi swoje niestety :(.

  • 0

    22. ~  2017-03-22 15:34:03  host: 178-36-205-177.adsl.inetia.pl

    @Gal anonim To nie masz LTE?

  • 0

    23. ~  2017-03-22 15:52:51  host: dynamic-78-8-85-251.ssp.dialog.net.pl

    szybkość łacz Netii na peeringdb

    http://tlp.is/cz3

  • 0

    24. ~  2017-03-22 16:01:06  host: 178-36-205-177.adsl.inetia.pl

    A tu Orange http://tlp.is/cz4

    TPSA byla nedza, a Orange jest.

  • 0

    25. ~  2017-03-22 17:42:54  host: chaos.tpnet.pl

    > W ofercie Netii łączą

    Kogo z kim łączą?

  • 0

    26. ~jocker  2017-08-05 17:27:41  host: 178.43.253.180.ipv4.supernova.orange.pl

    Miałem netię i byłem stałym bywalcem infolinni technicznej wieczne problemy. Obecnie Orange FTTH kiedy netia oferowala mi coraz niższe prędkości tak zgadza się. A tłumaczenie takie że na kablu coraz więcej TV i prędkość spada. Ja już trzeci rok na FTTH w orange a Netii i ich FTTH jeszcze nikt nie widział.

Dodaj swoją opinię