Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości W Netii nie ma już miejsca dla Kota

W Netii nie ma już miejsca dla Kota

LuiN 16 Czerwca 2011 11:32

0 0

Popularny aktor definitywnie znika z marketingowych planów Netii. Choć telewizyjne spoty cieszyły się dużą popularnością, Netia woli postawić na promocję w Internecie - zapowiada w rozmowie z Money.pl prezes operatora, Mirosław Godlewski.

Trzy miesiące po zmianie wizerunku Netia jest zadowolona z reakcji rynku i klientów. Nowa twarz telekomu kosztowała - jak ujawnia Godlewski - kilkaset tysięcy złotych. Nie ma w niej już jednak miejsca dla popularnego aktora, kojarzonego z reklamami firmy przez ostatnie lata.

Godlewski nie ukrywa, że decyzja o rozstaniu z aktorem wywołała zamieszanie w dziale marketingu firmy. Pracownicy złapali się za głowy. Wszystko było przecież poukładane, a każda kolejna odsłona Tomasza Kota wydawała się być skazana na sukces - przyznaje w Money.pl prezes Netii.






Jak jednak powiedział Godlewski, to krótka droga do niebezpiecznego samozadowolenia i trochę jak z mięśniami - jeśli się ich nie używa, zaczynają słabnąć i zanikać. Nowa kampania Netii jest rozpisana - podobnie jak ta z Tomaszem Kotem - na kilka lat. Tym razem jednak głównym kanałem nie będzie telewizja, a Internet.

Źródło tekstu: Money.pl     

Dodaj do:
w sumie: 15
  • 1

    1. ~  2011-06-16 11:43:17  host: z22-12.opera-mini.net

    W reklamie kota nie ma, ale są małpy. :)

  • 2

    2. ~  2011-06-16 11:51:04  host: z17-12.opera-mini.net

    Nie liczę na sukces. Reklama w tv ma większą moc. W internęcie jest tyle tego badziewia że ja osobiście żadnej reklamy nie czytam. spam leci w kosz.

  • 1

    3. ~  2011-06-16 12:04:34  host: 212.160.172.70

    Netia potrafi się pogrążać. TP jak zauważyło że "serce" i "rozum" są przyjęte mega dobrze to nadal inwestują w reklamy z tymi postaciami! I to się nie nudzi! Netia zmienia strategię która była konkurencyjna dla tp na coś gorszego! Jak można zrezygnować z reklam tv na rzecz internetu i to jeszcze te beznadziejne kolorowe kropki ;/ Witki opadają!!!

  • 1

    4.  2011-06-16 12:05:54

    Z automatu blokuję reklamy, choć czasem taka strona wygląd słabo :) Ale DJ Kota nawet małpy nie pobiją. Nowy wizerunek Netii jakoś nie przypadł mi go gustu.

  • 1

    5. ~  2011-06-16 12:23:55  host: public-gprs283204.centertel.pl

    A co ma mówić? Że się pomylili? Przecież ta cała strategia No Limits z tym pseudo (czyt. TANIM) Instytutem ma służyć próbie utrzymania się na coraz węższej marży w BSA. Przecież Netia PODNIOSŁA CENY dla najwolniejszy opcji. Teraz, jak twój kabel pozawala na np. 6Mbps, albo nawet jeżeli nie potrzebujesz maksymalnej prędkości - musisz płącić te 59,90 zł. Przecież taniej dla wolniejszsych opcji wychodzi NEostrada. Ja nie mogę pojąć, kto by chciał przepłacać te kilka złotych i do tego płacić pośrednikowi z trgicznym BOK...

  • 1

    6. ~  2011-06-16 12:33:28  host: z22-12.opera-mini.net

    Jak to ten murzyn mówi w reklamie Netii: przyszedł czas na rewolucję! I rewolucja jest w reklamach Netii, bo nie ma już Kota i główny nacisk kładziony jest na Internet, ale coś czuję, że ta rewolucja nie przyjmie się wsŕód widzów... Oni wolą słuchać tego dla niektórych śmiesznego, dla niektórych poważnego akcentu Kota i jego "tetelebimków"...

  • 1

    7. ~  2011-06-16 13:28:17  host: cpa114.neoplus.adsl.tpnet.pl

    ... i dlatego kto flirtuje, wie ze powrot do TP moze sie oplacac, nie wszystko zloto co sie nazwya netia

  • 1

    8.  2011-06-16 13:28:26

    Tomka kota zamienili na Kota w worku:D

  • 1

    9.  2011-06-16 13:36:53

    piękny strzał we własną stopę ze strony Netii :) skoro konkurencja ich nie może wykończyć (o dziwo) to może sami to zrobią :)

  • 1

    10. ~Piotrek  2011-06-16 15:09:39  host: cjd81.neoplus.adsl.tpnet.pl

    W marketingu Netii tez siedzą te szympansy - jednym ruchem wyrzucają coś co było fajne i kojarzyło sie z Netia. Teraz "tylko małpy wybiora taka ofertę" z ruterem dzierżawionym którego nie mozna nawet skonfigurowac pod własne potrzeby :P - taki jest dla mnie przekaz tych nowych reklam Netii

  • 1

    11.  2011-06-16 15:46:35

    Jak ktoś kiedyś powiedział;-) "Nie moje małpy i nie mój cyrk" wolę już pozostać dalej w Telefonach Podlaskich

  • 1

    12. ~hopjee  2011-06-16 15:55:28  host: jwd181.internetdsl.tpnet.pl