Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości W następnej dekadzie najwięcej rosyjskich Internautów w Europie

W następnej dekadzie najwięcej rosyjskich Internautów w Europie

WitekT 20 Grudnia 2006 12:14

0 0

Najwięcej, bo aż 47 mln europejskich Internautów, w 2012 roku mieszkać będzie w Rosji. W tej chwili jest ich około 20 mln. Na rynku tym zarabiać będą przede wszystkim lokalne firmy.

Rosyjscy internauci w 2012 roku będą przede wszystkim mieszkali w dużych miastach (ponad 2/3) i będą korzystali z dostępu szerokopasmowego (ponad 60%).

Cały rynek internetowy w Rosji wart obecnie 110 mln dolarów, a w 2012 roku będzie to już 1 mld dolarów. Wyprzedzą go pod tym względem Niemcy, Wielka Brytania, Szwajcaria, Francja i Włochy, a konkurować z nim będą rynki krajów Beneluxu, Irlandia, Hiszpania i państwa skandynawskie.

Na rynku rosyjskim w 2012 roku, tak jak obecnie, zarabiać będą głównie firmy lokalne. W 2006 roku wśród portali informacyjno-usługowych pierwsze miejsce zajmował rosyjski Yandex (64% użytkowników rosyjskiego Iternetu używa tego portalu), drugie miejsce zajmował serwis e-mailowy Mail.ru (56%), a trzecie portal Rambler (53%). Najczęściej odwiedzanym w Rosji portalem międzynarodowym jest Google (28%).

Źródło tekstu: PAP     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-92-250-49.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy darmowy streaming muzyki zachęci cię do podpisania umowy?

Orange zachęca do oferty abonamentowej darmowym dostępem do Spotify

 

Zobacz wynik | Opinie (4)

Archiwum Ankiet