Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości W miejsce Android Pay pojawi się Google Pay

W miejsce Android Pay pojawi się Google Pay

sirmark 8 Stycznia 2018 20:07

3 0

googlepay wide

Google postanowił uprościć usługi związane z płatnościami i stworzyć markę Google Pay. W jej ramach dostępne będzie to co do tej pory oferowały Android Pay i Google Wallet.

Dane płatności zapisane na koncie Google konkretnego użytkownika będą dla niego łatwiej dostępne, a to ma poprawić wygodę i szybkość dokonywania zakupów. Jak poinformowano, połączenie wielu sposobów płatności pod jednym szyldem to dopiero pierwszy krok dla Google Pay.

google pay

W ciągu najbliższych tygodni Google Pay zadebiutuje w sieci, w sklepach stacjonarnych i produktach Google. W tej chwili jest już dostępne np. na Airbnb, a także w innych aplikacjach i portalach (nazw jednak nie podano).
Na koniec parę słów o historii. O Android Pay usłyszeliśmy podczas Google I/O w maju 2015 r. przy okazji prezentacji Androida 6.0 Marshmallow. Usługa w Polsce została zadebiutowała w listopadzie 2016 r., a pierwszymi bankami były Alior Bank, BZ WBK oraz T-Mobile Usługi Bankowe. Kolejne miesiące przyniosły rozszerzenie usługi Android Pay na nowe instytucje i aplikacje.

Android Pay jest cyfrowym portfelem, który możemy wykorzystać do realizacji płatności w sklepach i punktach usługowych, zarówno tych tradycyjnych, jak i działających online. Wystarczy w tym celu dodać do programu kartę kredytową, debetową, lojalnościową lub podarunkową, by móc dokonywać płatności, bez konieczności szukania odpowiedniej karty w kieszeni. Przy pomocy Androida Pay możemy płacić w każdym punkcie, gdzie akceptowane są płatności zbliżeniowe kartami Visa lub MasterCard.

android pay w polsce

Zobacz: Co nowego przyniesie Android M?
Zobacz: Android Pay obchodzi pierwszą rocznicę obecności w Polsce

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:

Tagi: google pay | google wallet | android pay

w sumie: 3
 • 0

  1. ~Edward Chetny  2018-01-08 21:37:52  host: public-gprs210089.centertel.pl

  Troche robi się konkurencja w tych platnosciach

 • 0

  2.  2018-01-08 21:42:25

  1 - każdy chce zarobić ;-)

 • 0

  3. ~  2018-01-08 23:04:59  host: 90.253.98.215

  Paypala z Ebaya nie wygryza.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-107-22-2-109.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy skorzystasz z HBO GO jako samodzielnej usługi?

HBO GO w końcu będzie samodzielną usługą

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet