Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości W miejsce Android Pay pojawi się Google Pay

W miejsce Android Pay pojawi się Google Pay

sirmark 8 Stycznia 2018 20:07

3 0

googlepay wide

Google postanowił uprościć usługi związane z płatnościami i stworzyć markę Google Pay. W jej ramach dostępne będzie to co do tej pory oferowały Android Pay i Google Wallet.

Dane płatności zapisane na koncie Google konkretnego użytkownika będą dla niego łatwiej dostępne, a to ma poprawić wygodę i szybkość dokonywania zakupów. Jak poinformowano, połączenie wielu sposobów płatności pod jednym szyldem to dopiero pierwszy krok dla Google Pay.

google pay

W ciągu najbliższych tygodni Google Pay zadebiutuje w sieci, w sklepach stacjonarnych i produktach Google. W tej chwili jest już dostępne np. na Airbnb, a także w innych aplikacjach i portalach (nazw jednak nie podano).




Na koniec parę słów o historii. O Android Pay usłyszeliśmy podczas Google I/O w maju 2015 r. przy okazji prezentacji Androida 6.0 Marshmallow. Usługa w Polsce została zadebiutowała w listopadzie 2016 r., a pierwszymi bankami były Alior Bank, BZ WBK oraz T-Mobile Usługi Bankowe. Kolejne miesiące przyniosły rozszerzenie usługi Android Pay na nowe instytucje i aplikacje.

Android Pay jest cyfrowym portfelem, który możemy wykorzystać do realizacji płatności w sklepach i punktach usługowych, zarówno tych tradycyjnych, jak i działających online. Wystarczy w tym celu dodać do programu kartę kredytową, debetową, lojalnościową lub podarunkową, by móc dokonywać płatności, bez konieczności szukania odpowiedniej karty w kieszeni. Przy pomocy Androida Pay możemy płacić w każdym punkcie, gdzie akceptowane są płatności zbliżeniowe kartami Visa lub MasterCard.

android pay w polsce

Zobacz: Co nowego przyniesie Android M?
Zobacz: Android Pay obchodzi pierwszą rocznicę obecności w Polsce

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:

Tagi: google pay | google wallet | android pay

w sumie: 3
 • 0

  1. ~Edward Chetny  2018-01-08 21:37:52  host: public-gprs210089.centertel.pl

  Troche robi się konkurencja w tych platnosciach

 • 0

  2.  2018-01-08 21:42:25

  1 - każdy chce zarobić ;-)

 • 0

  3. ~  2018-01-08 23:04:59  host: 90.253.98.215

  Paypala z Ebaya nie wygryza.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-158-30-219.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy uważasz, że Play zdąży pokryć własnym zasięgiem całą Polskę do 2020 roku?

Play ma 6000 stacji BTS

 

Zobacz wynik | Opinie (2)

Archiwum Ankiet