Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości W Meksyku wszystkie karty muszą być do jutra zarejestrowane

W Meksyku wszystkie karty muszą być do jutra zarejestrowane

WitekT 9 Kwietnia 2010 14:50

0 0

Meksykański senat nie zgodził się na uchwalone przez izbę niższą przesunięcie nakazu rejestracji kart prepaid. Oznacza to, że kto do jutra nie poda swoich danych osobowych, będzie miał wyłączoną kartę.

Szacuje się, że w Meksyku działa około 28 mln niezarejestrowanych kart prepaid. Wszystkich kart (w tym abonamentowych) w tym kraju jest 83 mln.




Operatorzy chcieli, aby przesunąć obowiązek rejestracji do końca kwietnia przyszłego roku. Aby się zarejestrować, nie trzeba nawet odwiedzać swojego operatora, wystarczy wysłać wiadomość tekstową ze swoimi danymi.

Wprowadzenie rejestracji wszystkich użytkowników ma na celu uproszczenie walki z przestępczością.

Źródło tekstu: cellular-news, wł     

Dodaj do:
w sumie: 65
  • 1

    47. ~obi  2010-04-09 23:21:16  host: 65-225-149-91.cpe.marton.net.pl

    do 28 jakich "Ahmedów" chlopie - piszesz brednie oni juz dawno sie wycwanili i nie odpalaja ladunkow z uzyciem gsm , bo wojsko ma jmmery na swoich pojazdach i komorka bez zasieegu jest bezuzyteecznaa myslisz ze skoro mieszkaja na pustyni czy w goorach to brak im mózgu i wyobrazni ? i jakis tam gsm im do tego konieczny - hahaha rejestracja kart jest po to aby znac twoj kazdy krok tymczasowo tyle i az tyle , na chipowaniee przyjdzie czas rządzący się nie uprą takiej pokusie uzasadnieniem będzie przez nich samych napisany i wyreżyserowany scenariusz kolejnych ataków terrorystycznych wściekłych jak osy `(Bogu ducha winnych)Muzułmanów nadchodzi era permanentnej inwigilacjji której władza się niepotrafi oprzec

  • 1

    48.  2010-04-10 00:29:54

    cooli: Ostatnio rejestrowałem numer w Tak-Taku i na pytanie w BOU, czy mogę przesłać skan, powiedzieli że owszem, ale dane wprowadzą dopiero po otrzymaniu oryginału karty z podpisem i kodem. Więc może zaostrzyli kryteria rejestracji.

  • 1

    50.  2010-04-10 00:47:14

    ksad (48) - A to ciekawe... Rejestrowałem do tej pory trzy numery w pre-paid w Erze. Co prawda dwa pierwsze były rejestrowane tak jakby dwukrotnie. Za pierwszym razem (daaawno temu) wysyłałem im pocztą Kartę Rejestracyjną (z naklejonym kodem) z zakupionego zestawu startowego. Jednak, gdy w zeszłym roku chciałem przenieść te same numery okazało się, że raz jeszcze muszę wysyłać te same dane na Karcie Rejestracyjnej + skan Dowodu Osobistego, bo... gdzieś "zagubił" im się przez te parę lat mój PESEL. Bez problemu wysłałem mailem jedynie skan własnoręcznie wypełnionej Karty Rejestracyjnej i skan Dowodu Osobistego (z wiadomych przyczyn na karcie nie mógł znaleźć się ponownie naklejony pasek z kodem) i zarejestrowali oba numery bez mrugnięcia okiem. Niedawno, w marcu przenosiłem do Play Fresh darmowy numer ze Startera 300 minut (który zresztą wcześniej "wylosowałem" sobie na stronce Ery). Tu co prawda naklejałem kod na Kartę Rejestracyjną, bo po prostu był w zestawie, a poza tym faktycznie zrobiłem to dla pewności (numer jest dość fajny, szkoda byłoby robić sobie z nim problemy ;-D ). Ciekaw jestem czy bez tej naklejki z kodem też nie byłoby problemu z rejestracją karty... ;-)

  • -1

    51. ~rw  2010-04-10 03:23:33  host: ehe218.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Longman jak rozumiem przestępcy w Meksyku strzelali telefonami ;) ciekawe czy połączenia z budki telefonicznej też będą rejestrowane. STOP RFID!

  • 2

    52.  2010-04-10 12:19:39

    37. - mam swoje lata i wiele rzeczy rozumiem... ale Wy cały czas mówicie o pozyskiwaniu danych w sposób przestępczy - instalowanie kamery w moim kublu, bez stosownych decyzji stosownych służb jest przestępstwem@ Jeśli Wy macie coś na sumieniu, nie dziwię się Waszym problemom. Ja nie mam i nie boję się, ze ktoś mi w kiblu, w sypialni albo w lodówce kamerę zainstaluje ;-) Tak samo nie martwię się czy listonosz motuje ile przesyłem z konkretnych urzędów dostaję, od konkretnych osób i komu te dane przekazuje... Jesteście pewnie, ze Wasz listonosz nie ma notatnika oprawionego w czarnej skórze? ;-) Nie rozśmieszajcie mnie tymi argumentami... Podajcie mi wasz pewse a za godzinę będę wiedział o wasz wszystko - mimo, ze nie jestem agentem ani wtyków w żadnych agencjach nie mam. I z pewnością będę korzystał tylko i wyłącznie z legalnych źródeł informacji ;)

  • 1

    53. ~  2010-04-10 12:22:31  host: chello089078006245.chello.pl

    @52: tylko co to jest "pewsa"?

  • 1

    54.  2010-04-10 13:48:09

    pesel ;-) piszę na pamięc z klawiaturą pod biurkiem... Do tego nie odskakują mi szybko klawisze - swoje lata ma klawiatura mimo, że porządna ;-) Przepraszam za literówki i inne błędy.

  • 0

    55. ~  2010-04-10 16:58:01  host: t19-12.opera-mini.net

    Jak zwykle spekulacje, zawsze wy piepszycie o *** marynie. Rejestracja powinna być obowiązkowa, chcesz dzwonić to pokaz kim jesteś, koniec tych jaj.

  • 0

    56. ~klimass  2010-04-11 00:24:22  host: 188.33.39.98

    Dokladnie, rejestracja powinna byc. Tylko zastanawiam sie, na ile dane wyslane smsem przez 20mln ludzi beda zgodne z prawda i na ile operatorzy/panstwo beda w stanie to zweryfikowac...

  • 0

    57. ~s  2010-04-11 12:00:05  host: 87-205-245-170.adsl.inetia.pl

    nie wierzę w walkę z przestępczością w Meksyku - przestępcy są elytą i nie ich ukąsi ten zapis prawny, ONI będą wiedzieć więcej o potencjalnych świadkach (śledzenie użytkowników poprzez triangulację) i donoszących prawych obywatelach. A różowych krzyży nie przestaną stawiać w Juarez:-/

  • 0

    58. ~starzec ze wsi  2010-04-11 12:02:46  host: 87-205-245-170.adsl.inetia.pl

    gangsterka jak w POlsce - zarejestruje swoje usługi poprzez podstawione dane osobowe ludzi-słupów. I tyle w temacie prześladowań wobec obywateli.

  • 0

    59. ~  2010-04-12 00:13:50  host: ip163-p1.jotanet.pl

    @41 - jak chcesz "rzygać" to najpierw naucz się to robić po polsku analfabeto!

  • 0

    60.  2010-04-12 00:16:57

    @59 no właśnie to jest po polsku :)

  • 0

    61. ~Longman  2010-04-12 06:32:12  host: adcz86.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @59, nie rozumiem o co ci chodzi. Jak masz wątpliwości co dop pisowni to zajrzyj tu: http://sjp.pwn.pl/haslo.php?id=55425 Chyba jesteś z tej "nowej szkoły języka polskiego" piszącej "ktury", "wachać się" czy "zwycięsca". Muszę cię rozczarować - ja jestem z tej starej, więc musisz się przyzwyczaić do pisowni która cię tak w oczy kole.

  • 0

    62. ~wibra  2010-04-12 17:08:12  host: nat2-138.ghnet.pl

    W POLSCE POWINNY DZIAŁAĆ WYŁĄCZNIE OFICJALNIE ZAREJESTROWANE KARTY PRE-PAID (z dowodo osobistego). Wreszcie byłby porządek, a dzieci nie kupowałyby 10 numerów dla tzw. "jaj".

  • 0

    63. ~  2010-04-12 20:20:34  host: chello087206146233.chello.pl

    @ 62 a kogo by powstrzymało to od np. zarejestrowania 150 kart na jednego żula spod budki z piwem - dając mu piwo za każde 10 kart ????

  • 0

    64. ~nick  2010-04-12 21:18:41  host: 188.33.29.8

    do wlo i innych którym sie zachciewa obowiazkowych rejestracji: skoro tak bardzo chcecie to wsiadac w tupolewa i wio do Meksyku, moze uda sie wam wylądowac to będziecie w wymarzonym raju

  • 0

    65.  2010-04-13 15:46:44

    ~nick - pieprzysz jak potłuczony - to po pierwsze ;-) Po drugie - jestem za wolnością w każej dziedzinie - liberał ze mnie jest. Nie popieram obowiązku rejestracji - jest mi to po prostu obojętne - a to duża róznaca i daleko do popierania rejestracji. Po trzecie - nie przeszkadza mi rejestracja, bo ja nie boję się zarejestrować pre-paida, nie widzę w tym ograniczania moich wolności, szczególnie gdy nie robi się tego po to, żeby pozyskiwać dane i je wykorzystywać a ze względów np. bezpieczeństwa. Do Meksyku chętnie bym się "przeleciał" ale - z zasady nie wsiądę do samolotu (i nie wynika to z ostatniej katastrofy - tak po prostu, zresztą nie wsiadłbym do okrętu podwodnego także, do balonu, szybowca itd., itp.) więc ogranicza to trochę moją mobilność - zresztą także nie jestem z tych, którzy to lubią - wolę przejechać się na mazury i na *** w jednym miejscu siedzieć dwa tygodnie ;-)

  • 0

    66. ~jarbal  2010-04-16 09:24:05  host: piekna-gts.2a.pl