Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości W Lubelskiem usunięto awarię nadajników Ery

W Lubelskiem usunięto awarię nadajników Ery

LuiN 20 Sierpnia 2008 17:40

0 0

Do godziny dziesiątej rano Era przyjęła około tysiąca zgłoszeń dotyczących awarii nadajników w wybranych regionach województwa lubelskiego. Awaria trwała kilka godzin.

Użytkownicy sieci komórkowej przez kilka godzin pozbawieni byli zasięgu, miejscami częściowo, a w niektórych rejonach całkowicie.




W wyniku awarii oprogramowania sterowników stacji bazowej firmy Ericsson wystąpiła chwilowa niedostępność części usług w niektórych regionach województwa lubelskiego. Prace działu technicznego dostawcy (Ericssona) doprowadziły do usunięcia awarii oprogramowania - poinformowało biuro prasowe PTC.

Źródło tekstu: PAP     

Dodaj do:
w sumie: 35
  • 0

    16.  2008-08-20 20:58:11

    W lubelskim jakieś reklamacje były? Przecież tam nie chcą komórek jak pamiętam... ;-) A dochodzenie zrobili czy to czasem nie zorganizowana akcja sabotażowa nie była czasem?

  • 0

    17. ~jojo  2008-08-20 20:59:54  host: efv90.neoplus.adsl.tpnet.pl

    wlo - tak akcja sabotażowa pracowników Polkomtela...

  • 0

    18.  2008-08-20 21:13:28

    @15, szanowny zzz, oczywiście jako znawca Kontrolerów Stacji Bazowych firmy Ericsson wytłumaczysz nam dlaczego nie można naprawić BSC w kilka godzin. To tylko urządzenia, czasem muszą się zepsuć. A to że efektem jest kilka niepracujących stacji- no cóż życie. Dla miłośników analizy i statystyki, policzcie ile % wynoszą te 2, 3 godziny w skali całego roku dla ułatwienia- rok ma około 8760 godzin...

  • 0

    19. ~Piotrek  2008-08-20 22:03:35  host: 87-205-246-203.adsl.inetia.pl

    W Radzyniu Podlaskim usunęli awarię około 14. @16 nie uogólniaj w całej Polsce sa mohery które nie chcą stacji bazowych

  • 0

    20. ~Piast Kołodziej  2008-08-20 22:12:36  host: user-89-108-229-131.mobile.playmobile.pl

    @Kwistas: o ile pamiętam historię walki z nadajnikiem na jednym w lubelskich osiedli, to tam głównie występowali ludzie o pokroju wykształciucha spod sztandaru "GóWna".

  • 0

    21. ~ukenamuniu  2008-08-20 22:33:50  host: 86-59-n1.aster.pl

    A co z obowiazkiem zapewnienia dostępu do służb alarmowych? TP za 45 minut (Rumiejki) dostała z UKE kilka milionów kary. Za kilka godzin i duży obszar powinno być kilkanaście mln.

  • 0

    22. ~bolor  2008-08-20 23:20:24  host: abdx234.neoplus.adsl.tpnet.pl

    w zamosciu tez nie bylo zasiegu przez 5h cale miasto bez zasiegu

  • 0

    23. ~jojo  2008-08-20 23:41:01  host: efv90.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Coś z Erą w ogóle się ostano dzieje... Moja mama (zresztą nie tylko ona, u mnie ten problem również występuje - jednak znacznie rzadziej) od 1-2 miesięcy ma problemy z krótkimi kodami. Gdy chce sprawdzić stan któregoś z pakietów lub nawet stan konta, po dłuższej chwili wyskakuje jej komunikat: "Blad sieci", lub "Operacja zak. przez siec". Poza tym mama była niedawno na terenie Niemiec (zresztą nie pierwszy raz), jednak po raz pierwszy nie mogła wysłać SMS-ów do Polski (a była na 99% w zasięgu sieci T-Mobile, z która nie było nigdy problemów). Próbowała kilka razy, a na wyświetlaczu komunikat: "Blad wysylania". Oczywiście w punkcie sieci Era nic nie wiedzą na ten temat. Maila do BOU nie chce mi się już słać, efekt pewnie będzie taki sam... :-]

  • 0

    24. ~:))  2008-08-20 23:52:00  host: chello089076161248.chello.pl

    ja przez 10 dni w Gdyni odbijałem się od gumowej ściany - bo BOA Ery stwierdziła że nie ma awarii - szkoda, że połączenie można było wykonać dopiero po tym, jak przy mnie jedna miła pani z salonu - WBREW przepisom Ery - zadzwoniła bezpośrednio do technika, który 'coś odblokował'.... trwało to 5 sekund - tymczasem ERA nadal przysyłała mi poleconym (!!!!!) odpowiedzi, że wszystko jest w porządku, a jak nadal się nie zgadzam - to mogę udać się do... sądu... !!!!!!! :)))))

  • 0

    25. ~P  2008-08-20 23:56:18  host: apn-77-114-191-220.gprs.plus.pl

    Strużka woj. lubuskie- w godzinach wieczornych zniknął zasięg z pobliskiego nadajnika. Dopiero teraz usunieto awarie.

  • 0

    26. ~Prorok sp. z.o.o  2008-08-21 01:06:33  host: aaxq145.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Zaprawdę powiadam Wam, ręka Pana uczyniła to. Za grzechy śmiertelne - protesty przeciw "masztom śmierci" [(c) Gelzok & friends ] wielka kara spadła na ciemny lud lubelski. Przeto niech zapamiętają niewierni, że grom uderzy w każdego kto dłoń na infrastrukturę podniesie, wszak BTS inwestycją celu publicznego się mienić będzie. Amen. @ukenamuniu: Mogą spać spokojnie: terminal do zestawienia połączenia alarmowego użyje dowolnej dostępnej sieci. Ery nie słychać, znajdzie bts plusa i przez niego zestawi połączenie.

  • 0

    27. ~  2008-08-21 01:52:22  host: 80.51.91.252

    @7 równie beznadziejną siecią jest plej :>

  • 0

    28. ~mirekb  2008-08-21 08:07:27  host: hii228.internetdsl.tpnet.pl

    @8 mialem tak conajmniej raz w tygodniu przez maj i czerwiec i pisalem maile co jak i dlaczego,odpisywali ze moge zlozyc reklamacje bo faktycznie tak było (najczesciej o dziwo od 12 do 14)ale przyczyn nie podali.az pewnego dnia patrze na wyswietlacz a tu 3g.to sama maja ludzie z mojej okolicy jesli chodzi o play,niknie im zasieg po17 i pojawia sie 3g ale bez kresek zasiegu,do pol godz wszystko wraca do normy

  • 0

    29. ~maxxo  2008-08-21 09:42:31  host: wy03.dsk.uw.edu.pl

    z tym dostepem do uslug alarmowych jest tak - ze mozna wyjac karte sim i zadzwonic przez innego opa - najsilniejszego na tym terenie - wiec chyba era akurat za to nie wybuli

  • 0

    30. ~ukenamuniu  2008-08-21 10:15:28  host: 86-59-n1.aster.pl

    #26, #29. Ruchome zgoda, ćwiczyłem to. Tu myślałem o Era-domowa. Jak działa, to odszczekam.

  • 0

    31.  2008-08-21 10:18:51

    ukenamuniu: ale przecież Era Domowa to zwykła komórka... Jakikolwiek numer przychodzący to tylko alias, ograniczenie zasięgu realizowane na IN-ie. Jak nie ma zasięgu, to zachowa się jak zwykła komórka - po wykręceniu 112 poszuka sobie sama sygnału...

  • 0

    32. ~ukenamuniu  2008-08-21 10:27:21  host: 86-59-n1.aster.pl

    Witek: Jeśli tak, odszczekuję. Donos nieprawdziwy. Kara dla donosiciela.

  • 0

    33. ~  2008-08-22 12:49:01  host: fi53.internetdsl.tpnet.pl

    Ale czarodzieje. Sterowniki się wywaliły.Buhaha buhahaha. Tylko laik w to uwierzy.

  • 0

    34. ~  2008-08-24 10:40:03  host: public-gprs61894.centertel.pl

    Takie rzeczy tylko w Erze.

  • 0

    35. ~Tyler  2008-08-26 19:01:15  host: adbr159.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @7, @27 - wszystkie sieci sa beznadziejne.. jakosc uslug pozostawia wiele do zyczenia.. zenada..

Dodaj swoją opinię