Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości W listopadzie najwięcej na reklamę wydał Plus

W listopadzie najwięcej na reklamę wydał Plus

sirmark 8 Grudnia 2017 23:42

4 0

Instytut Monitorowania Mediów zbadał wydatki na reklamę w prasie, radiu i telewizji w listopadzie 2017 roku w wybranych branżach. Branża telekomunikacyjna wydała 98,2 mln zł, a największy udział w tej puli miały sieci Plus oraz Orange.

Budżet Plusa był znacznie wyższy niż pozostałych operatorów i wyniósł 32 mln zł. Kolejny na liście, Orange na reklamę przeznaczył 23,6 mln zł. Kolejni, czyli T-Mobile, Cyfrowy Polsat oraz Play wydali odpowiednio: 16 mln zł, 15,1 mln zł i 11,5 mln zł.

imm rek

IMM sprawdził także, co było tematem reklam. W największym stopniu prezentowano oferty na abonament, pakiety łączone (telewizji, Internetu i telefonii w jednym), a także oferty dla firm.




imm rek

Dla porównania prezentujemy dane wszystkich branż z podziałem na poszczególne media.

imm rek

Zaznaczyć jednak trzeba, że podawane powyżej kwoty są wydatkami według oficjalnych cenników netto poszczególnych mediów. W rzeczywistości należałoby uwzględnić wysokie rabaty.

Źródło tekstu: Instytut Monitorowania Mediów, wł      

w sumie: 46
  • 0

    28. ~pabloki  2017-12-09 15:28:11  host: user-188-33-59-174.play-internet.pl

    play nie musi sie już tak reklamować . wszyscy juz pamiętają że dużo celebrytów przeszło do play.

  • 0

    29.  2017-12-09 15:56:29

    Patryk7588 - nie wiem jak teraz. Ja mówię o sytuacjach wcześniejszych - ostatnio z wakacji 2016 roku. Jak jest obecnie - nie mogę powiedzieć, bo nie miałem styczności z przypadkami wyjazdu poza obszar unijny (siostrzenica jest aktualnie w Stanach, ale ze względu na charakter pobytu i potrzeby, kupiła lokalną kartę).
    Podczas korzystania z unijnych limitów, nie zauważyłem problemów z limiterem - nie włącza się kiedy nie trzeba. Pewnie ogarnęli to trochę ;-)
    Jeśli będziesz się dowiadywał zapytaj - czy mimo wyłączonego limitera, nie włącza się czasem nadal "systemowo" przy pierwszym zalogowaniu się telefonu w roamingu? Jeszcze wiosną tego roku mi coś takiego gość z infolinii Plusa powiedział ;-)

  • 0

    30.  2017-12-09 16:22:37

    Wlo, właśnie pisaliśmy o roamingu w UE, czyli w RLAH, jak jest poza UE to nie wiem, możliwe że tak jak piszesz.

  • -1

    31.  2017-12-09 18:09:09

    W Unii internet jest tak tani, że Nie ma znaczenia czy limiter jest aktywny czy nie ;-) No, chyba że ktoś naprawdę duże ilości danych zużywa... Tylko ile to by musiało być, żeby 250 zł wyszło?

  • 0

    32.  2017-12-09 18:18:26

    Pozwólcie Panowie, że dorzucę swoje trzy grosze. Limiter włączył się po zakupie Pakietu Atlantyckiego, kiedy nie było takich możliwości, jak obecnie. Teraz w Nowym Plushu ( *147*23#) w SD za 25 zł (*136*11*07# ), jest pakiet 10 GB, z wydzieloną częścią roamingową 1,3 GB i zabezpieczony lejkiem. BOK Plusa ściemnia, że Limiter dotyczy tylko transmisji bezpakietowej, co jest nieprawdą, gdyż córka będąca na wyjeździe we Włoszech, bardzo szybko stwierdziła brak internetu, a sprawdzenie stanu kodem, potwierdziło niewykorzystane jednostki pakietu internetowego, dotyczącej części roamingowej. Cytując klasyka: " Macie niezły burdel w tym archeo " ( Plusie ). Dobrze, że jest jeszcze komenda ODBLOKUJ, którą należy wysłać pod nr 8802. Jeśli nie będzie innej możliwości, to na chwilę zmienię operatora, by powrócić z tym numerem z powrotem do Plusha i mam nadzieję w ten sposób uwolnić się od tego pieprzonego limitera ( bo aktywacja SD go nie włącza tak jak Atlantycki) . Szkoda tylko, że operator pomimo monitów, nie jest w stanie tego ogarnąć.

  • 0

    33.  2017-12-09 18:19:36

    31- zaledwie 250 MB. To Twoim zdanie dużo?

  • 0

    34.  2017-12-09 18:32:05

    toms... Jak ktoś lubi wydawać więcej niż może... Niż daje mu każdy operator... Niech płaci ;-)

  • 0

    35.  2017-12-09 18:34:58

    Moim zdaniem powinien - jak zawsze - być wybór, z czego i w jaki sposób chce się korzystać.

  • 0

    36.  2017-12-09 18:42:47

    toms (32) - czyli potwierdza się to co już dawno było - włączenie pakietu aktywuje limiter (nawet wtedy gdy jest wyłączony). Potwierdza się, ze nie zmienili nic w kwestii rozliczania transmisji - pytanie tylko po jakiej ilości (i po jakiej stawce liczą) blokują transmisję? Tutaj jednak musze powiedzieć, że w abonamencie (pakiety w roamingu UE po 3 GB i więcej) nie zauważyłem problemów z limiterem - może to przypadłość prepaida tylko? Lejek w roamingu?

  • 0

    37.  2017-12-09 18:50:12

    toms (35) - a to wybór masz - można jechać nie mając żadnego pakietu i płacić wg cennika.
    I mówisz, że za 250 zł tylko 250 MB wychodzi? W Plushu 1 MB złotówkę kosztuje?

  • 1

    38. ~  2017-12-09 21:42:28  host: user-94-254-145-2.play-internet.pl

    dziadostwo zawsze sie najbardziej reklamuje. Skoda ma nasrane reklam , Dacia niby dziadostwo a reklam 1/3 mniej i sie sprzedaje. I to dobrze, w niemieckiem TV reklam Dacii nie ma a pelno aut na ulicach berlina :P za to Skoda jak wariatka. Syfiarska siec dla starych dziadow i wsiorow to sie musi reklamowac :P

  • 1

    39. ~SeT  2017-12-09 23:25:52  host: dku212.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Nikt nie chce tego ich "Najlepszego internetu" bo ten badziew ledwo zipie to i reklamować go muszą.

  • 1

    40. ~Punk  2017-12-10 09:58:36  host: apn-95-40-118-24.dynamic.gprs.plus.pl

    Ja w styczniu odchodzę z Plus`a po tym jak mi powiedzieli że jeśli chce obniżyć abonament to w nowych taryfachc nie mam minut do UE, gdzie taka Lyca Mobile daje za 35 zł rozmowy bez limitu, sms i 12 GB neta oraz 300 minut do 39 krajów nie tylko na numery Lyca Mobile.
    Z internetem też mnie zezłościli i też im wypowiedzenie dałem.

  • 0

    41.  2017-12-10 15:41:39

    Różowi zaczęli prowadzić, moim zdaniem świetną politykę reklam. Nie zatrudniają tyc celebryckich mordek- nie moge juz na to patrzec, a dzieki temu zmniejszyli sobie wydatki.

  • 0

    42. ~Ekonomia czy marketing ?  2017-12-10 16:21:58  host: host942312116.microchip.net.pl

    Plus stracił jedynego menedżera z wizją w postaci Libickiego i brnie w nicość. Kredyty do spłacenia duże, a brak wizji rozwoju. Metody zarządcze na poziomie dyrektora marketu.
    A poziom reklam żenujący. Zresztą to bolączka całej branży. Gadające łby w Play, bezpłciowe komunikaty w T-m. Nawet przeciętny poziom Serca i Rozumu na tym tle zachwycał, nie mówiąc o Mumio. Kto to pamięta ?
    Ale jaki odbiorca, taki poziom.
    Szkoda.

  • 0

    43. ~Zygmunt Krok  2017-12-10 16:25:02  host: acsm188.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Różowi świetna polityka? A Robert "Gillette" Lewandowski, Tomasz "zagram wszędzie" Kot i ta wrzeszcząca kretynka z ojca Mateusza to sami się zatrudnili?

  • 0

    44. ~Zygmunt Krok  2017-12-10 16:28:31  host: acsm188.neoplus.adsl.tpnet.pl

    A reklamy Plusa to tragedia całkowita, Wilczak z Brodzik są mdli i nudni (rzygać się chce), Majewski to żałosna, nieudana kopia świetnego kioskarza Górskiego z pomarańczowych. Tylko Krzysztof Ibisz trzyma poziom.

  • 0

    45. ~Zygmunt Piotr Krok Podgórski So  2017-12-10 19:26:49  host: public-gprs213909.centertel.pl

    Tak to brzmi w pełni. TW Zeg.

  • 0

    46.  2017-12-10 21:37:38

    @43 Jesteś jakich rok za Jezusem. Pooglądaj TV i pogadamy.

  • 0

    47.  2017-12-12 13:08:33

    To ostatni wątek dotyczący Plusa, więc mimo, że post poza wątkiem, być może zaciekawi niektórych ;-)
    Dzisiaj, po miesiącu od otrzymania potwierdzenia realizacji dyspozycji deaktywacji numeru prepaid z BOK Plusa, numer pojawił się w puli "wolnych" ;-)

Dodaj swoją opinię