Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości W listopadzie Inea najszybszym dostawcą internetu

W listopadzie Inea najszybszym dostawcą internetu

sirmark 1 Grudnia 2016 16:27

3 0

Serwis speedtest.pl udostępnił zestawienie średnich prędkości połączeń internetowych polskich dostawców Internetu. Plus wypadł najsłabiej wśród dostawców Internetu mobilnego.



Dane zebrane zostały w okresie od 1 do 30 listopada. W przypadku dostawców przewodowego Internetu na pierwszym miejscu pojawiła się wielkopolska Inea, jako nowy operator. Tuż za nią jest uplasowały się UPC oraz Toya i Vectra.




Dostawca Pobieranie Wysyłanie Ping Liczba testów
Inea 59,46 Mb/s 22,14 Mb/s 16 ms 24994
UPC 48,24 Mb/s (+1%) 7,71 Mb/s (+1%) 23 ms (-5%) 89565
Toya 44,68 Mb/s) 8,86 Mb/s 18 ms 11990
Vectra 42,05 Mb/s (-1%) 6,61 Mb/s (+12%) 22 ms (+13%) 51815
Multimedia Polska 27,93 Mb/s (+5%) 4,28 Mb/s (+6%) 26 ms (-1%) 35733
Orange 19,55 Mb/s (+6%) 4,97 Mb/s (+8%) 38 ms (+2%) 332222
T-Mobile 15,80 Mb/s (+4%) 8,85 Mb/s (+3%) 44 ms (+1%) 73641
Netia 14,52 Mb/s (+3%) 4,52 Mb/s (+7%) 33 ms (+1%) 73737
TK Telekom 12,19 Mb/s 5,97 Mb/s 31 ms 17699
Play 11,09 Mb/s (+1%) 5,49 Mb/s (+4%) 42 ms (+3%) 127796
Plus 9,81 Mb/s (+4%) 7,59 Mb/s (+5%) 50 ms (+1%) 244080

Wszystkie sieci komórkowe zaoferowały wyższe wyniki pomiarów szybkości pobierania w aplikacji mobilnej niż bezpośrednio na stronie internetowej testu. Jednocześnie w urządzeniach mobilnych niższa była prędkość wysyłania plików, a wyjątkiem tutaj jest Orange. Swoje wyniki znacznie poprawiła sieć Plus. Pomiary z aplikacji mobilnej przedstawia poniższa tabela:

Dostawca Pobieranie Wysyłanie Ping Liczba testów
Orange 19,91 Mb/s (+5%) 8,63 Mb/s (+8%) 41 ms (+8%) 19652
T-Mobile 17,99 Mb/s 7,51 Mb/s (+2%) 47 ms (+3%) 11146
Plus 14,95 Mb/s (+19%) 6,92 Mb/s (+25%) 47 ms (+4%) 19894
Play 13,48 Mb/s (+1%) 5,11 Mb/s (+2%) 41 ms (+1%) 31112

Powyższe zestawienia uzupełnia tabela pomiarów w aplikacji mobilnej, zrealizowanych wyłącznie przy użyciu łączności LTE. Także w tym teście swoje wyniki znacznie poprawił Plus i przeskoczył Play.

Dostawca Pobieranie Wysyłanie Ping Liczba testów
Orange 26,87 Mb/s (+3%) 12,23 Mb/s (+5%) 37 ms (+7%) 12828
T-Mobile 24,82 Mb/s (-4%) 11,11 Mb/s (-3%) 38 ms (+1%) 6867
Plus 19,74 Mb/s (+18%) 9,60 Mb/s (+23%) 43 ms (+6%) 13413
Play 16,90 Mb/s 6,66 Mb/s 33 ms 22054

Źródło tekstu: speedtest.pl, wł     

Dodaj do:

Tagi: t-mobile | orange | play | plus | speedtest

w sumie: 21
  • 1

    2.  2016-12-01 16:47:11

    #1. Twojej teorii przeczy liczba testów Orange.

  • -4

    3. ~@2  2016-12-01 16:49:03  host: public-gprs354023.centertel.pl

    ilu klientów tyle testów, target tmobile/heya -ukrajńcy nie robią testów .
    Raz na miesiąc 10 zł na numer wybrany i tyle:
    tmobile ma chyba najniższy przychód z klienta.
    Ja ich sie osiedli 5 milionów jak chcą lewiatany POPISy to te wszelkie firemki padną na mordę bo Polaka zwyczajnie nie będzie stać (niższe pensje), bo brak pracy(tańszy parobek z ua), lub imigracja za $$$ na kalifat europejski...
    tak pseudo demokraci/patryjoci(jedynie z nazw) -realizują ten sam scenariusz co w eu tylko, ze nie "arab" a ua.
    By tani parobek Polak siedział cicho uduszony kredytami i ze strachu o miejsce pracy=był zwykłym niczym jak teraz składakiem!

  • 0

    4. ~%€%  2016-12-01 16:53:12  host: n08-04-06.opera-mini.net

    @3 twój tekst mówi wszystko KIM TY JESTEŚ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  • -1

    5. ~Koko  2016-12-01 17:28:09  host: ipb31.internetdsl.tpnet.pl

    @3-no nieźle to trzeba się na syberię wynieść...:)

  • -5

    6.  2016-12-01 20:11:30

    Oj oj oj tak kiepściutko lider i dostawca nr 1 w Polsce orangutan wypadł? :D

  • 0

    7. ~Hannibal  2016-12-01 20:16:38  host: 178235042208.dynamic-ww-07.vectranet.pl

    Jakoś wzrost o 25% przez PLUS jest dziwny. Tak samo jak wysoki Orange. Jakieś mam przeczucie, że instalotorzy, tudzież inni ludzie operatora robią test, np w centrum, pod "dobrą" stacją i statystyki są zachwiane. Bo statystycznie jest dobrze. W co oczywiście nie mówię że może być inaczej. Przy takiej ilości próbek może być pokusa podkręcania wyników, Przydał by się wykres z rozkładem pomiarów i to by powiedziało coś więcej.

    Przykładem jest moja okolica, jak testuję sieć w mieście gdzie jest dobry zasięg z jednej strony mieszkania mam 15mega(mniej obciążony), a jak od drugiej 2-3mega i jest to Orange na 3G.
    To jaki mam net dobry, czy tragiczny??
    Średnio - dobry :)

  • -2

    8.  2016-12-01 20:19:19

    Czy Inea to są symetryczne łącza dla zwykłych śmiertelników? Bo na stronie http://tlp.is/by1 oczywiście za trudno o tym napisać jaki tam upload mają i nie wiadomo czy to są łącza up/down 1Gbit/1Gbit czy raczej jest to 1Gbit/100Mbit?

  • 0

    9. ~Ratosław  2016-12-01 20:19:45  host: public-gprs383654.centertel.pl

    @6 umiesz czytać tabele? Ten Orangutan zajmuje w mobilnym teście 1-sze miejsce. I o to chodzi w reklamie...wiadomo że w kablu pomarańczowi są daleko w tyle i długo jeszcze będą.

  • 0

    10. ~Ratosław  2016-12-01 20:21:57  host: public-gprs383654.centertel.pl

    @8 z tego co wiem Inea w ofercie nie ma symetrycznych łączy. Swego czasu była wojna bo owszem DL mieli duży ale UP śmiech na sali, ja miałem od nich 100/4 żenada. Ale teraz mogło się to zmienić.

  • 0

    11.  2016-12-01 20:58:43

    Cały czas mam 50/2 i ten upload w dzisiejszych czasach to kpina ;(

  • 2

    12. ~  2016-12-01 21:27:44  host: apn-5-60-11-189.dynamic.gprs.plus.pl

    przedłużyłem umowę z plusem na internet na 2 lata teraz żałuję, totalna porażka prędkość niekiedy spada do 0,6 Mb/s nabrali dużo klientów i serwery teraz nie mogą przetworzyć, ale prezes zaciera ręce że tyle ludzi się dało nabrać.
    Swoją drogą przydała by się gwarancja w umowie dot. minimalnej prędkości internetu.

  • 1

    13.  2016-12-01 22:51:23

    @12 - ja również skusiłem się na ofertę plusa po kiepskich latach w playu. I na początku było OK. Teraz jest dobrze tylko na LTE. Jak mam 3G albo HSPA, to tak jakbym nie miał internetu.

  • 0

    14. ~  2016-12-01 23:23:46  host: user-31-175-155-130.play-internet.pl

    Niestety w Play jest coraz gorzej z netem mobilnym. Coraz gorsze osiągi.

  • 0

    15.  2016-12-02 00:26:26

    Ja tam nie narzekam ostatnio: http://tlp.is/by5

  • -3

    16.  2016-12-02 01:05:17

    Sieci na "P" słabiuto.... tzw. samozwańczy "lider" zębatego i biedapseudosieć gimbazy i celebrytów o zasięgu ośmiu i pół oprócz własnej sieci leży i kwiczy, tyle częstotliwości, ultra agregacje.... i dobranocka się skończyła a została ultra kupa w nocniku:-D

  • 0

    17. ~Pem2  2016-12-02 11:21:01  host: 178.43.194.26.ipv4.supernova.orange.pl

    Ja nie narzekam na Orange. Mam taki wynik: http://tlp.is/byb

  • 0

    18. ~y  2016-12-02 13:56:09  host: 31-172-186-210.noc.fibertech.net.pl

    W Krakowie LTE od Orange ostatnio zdecydowanie gorzej niż dawniej:
    http://tlp.is/byk
    Jest to mocno zauważalne. Napisałem do nich, odpisali, że wszystkie stacje bazowe na LTE są przeciążone i stąd kiepskie działanie internetu. Poradzili przejść na 3G (które rzeczywiście działa lepiej od LTE). Porażka.

  • 0

    19.  2016-12-02 16:59:24

    Testy kablówek i światłowodów zaczynają być zaniżane przez niewystarczającą szybkość sprzętu sieciowego w domach :)

    Dopóki miałem jeszcze biedny internet 50 Mb/s jakoś to u mnie hulało, a teraz muszę wymienić wszystko. Ruter, kable...

  • 0

    20. ~Adam  2016-12-02 19:39:59  host: apn-77-114-116-194.dynamic.gprs.plus.pl

    A ja w plusie jestem od wielu lat i nie narzekam. Tylko tam nie ma limitu i pewnie dlatego testy tak wypadają

  • 1

    21. ~a ja  2016-12-03 09:37:33  host: user-94-254-241-30.play-internet.pl

    Mam w PLAY i na modemie LTE uzyskuje szybkosci jak w 3G

Dodaj swoją opinię