Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości W Krakowie znowu nie chcą stacji bazowej, tym razem na Zwierzyńcu

W Krakowie znowu nie chcą stacji bazowej, tym razem na Zwierzyńcu

sirmark 7 Sierpnia 2017 13:44

9 7

W Krakowie kolejne protesty przeciwko budowie stacji bazowej telefonii komórkowej. Tym razem przeciw są mieszkańcy dzielnicy Zwierzyniec.

Protesty mieszkańców wspierają zarówno radni dzielnicowi jak i mieszkańcy pobliskiej dzielnicy Olszanica, którzy także starają się uniemożliwić montaż podobnego nadajnika u siebie. Zebrali się już teraz, aby wyrazić swój sprzeciw zanim wydane zostanie pozwolenie na budowę. Obawiają się, że wtedy będzie za późno i pozostanie im "walka" o demontaż stacji, tak jak mieszkający na ulicy Krowoderskich Zuchów.

Zobacz: Mieszkańcy wywalczyli rozbiórkę stacji bazowej




Dla przypomnienia mieszkańcy z Krowoderskich Zuchów po 5 latach uzyskali przed NSA wyrok, w którym sąd nakazał rozbiórkę stacji bazowej. Powodem było postawienie stacji bez odpowiednich pozwoleń na budowę.

Materiał wideo można zobaczyć na stronie kanału TVP3. Natomiast rozmieszczenie nadajników sprawdzić można na mapie w serwisie BTSearch.pl.

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:

Tagi: kraków | bts

w sumie: 68
  • 0

    49. ~Chłop  2017-08-07 19:30:10  host: a07-04-02.opera-mini.net

    Połowa komentarzy tu nie jest w temacie

  • 0

    50. ~Chłop  2017-08-07 19:33:31  host: a07-04-02.opera-mini.net

    Tylko osobiste wywody

  • 0

    51. ~  2017-08-07 19:55:18  host: 37.169.248.206

    @45 kolego, ale ja jestem zupełnie inna osobą :)

  • 0

    52.  2017-08-07 20:04:02

    @51 Czyli my się nie kłóciły? Wyjaśniłem tobie sens komentarza @25, przepraszam cię, przez te nicki się zgubiłem.

  • 0

    53. ~obserwator  2017-08-07 20:11:07  host: afas223.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Kraków... Kraków? A to nie tam, gdzie powietrze jest zanieczyszczone bo światli inaczej ludzie w swoich piecach węglowych palą byle czym (plastiki, guma itp.)?
    Szkoda gadać... Oby nie musieli dzwonić po pogotowie lub straż pożarną.

  • 0

    54. ~Baba  2017-08-07 20:19:47  host: a25-06-12.opera-mini.net

    @50. Jakie wzwody?

  • 0

    55. ~Chłop  2017-08-07 20:22:02  host: a07-04-02.opera-mini.net

    @54 załóż okulary

  • 0

    56. ~  2017-08-07 20:24:07  host: public-gprs402562.centertel.pl

    Poziom roboli w Krakowie jest statystycznie niższy, niż w wielu innych miastach Polski. Ci ludzie nie czerpią wiedzy z tv czy Faktu, a wykształcenia, ogólnej wiedzy o świecie. Nie ma szans, aby takie osoby zgodziły się na to siejace elektrosmogiem g... A ze prole oczywiście nie są czymś takim zaniepokojone, ale kogo obchodzi opinia dolin. Niech zra Aspartam, piją Cole zakasajac Big Maca. Niech gnija.

  • 0

    57. ~Chłop  2017-08-07 20:24:23  host: a07-04-02.opera-mini.net

    @Baba a jakie jest twoje sanowisko w tej sprawie?

  • -1

    58. ~Semmen  2017-08-07 21:52:53  host: a25-06-11.opera-mini.net

    Mają prawo to protestują, nic w tym dziwnego. Odpowiednie organy uwzględnia ich stanowisko i wydadzą pozwolenie bądź nie wydadzą. Jeżeli wszystko odbywa się zgodnie z prawem, to nie można wyzywać tych ludzi, bo to tylko świadczy o braku kultury a wręcz chamstwie, które tutaj wylewa się z komentarzy.
    BTW to dziwię się, że admini pozwalają na tak chamskie teksty.

  • 1

    59. ~gość  2017-08-07 22:23:57  host: public-gprs201998.centertel.pl

    @58 Czy nazwanie kogoś tumanem lub nieukiem jest wyzwiskiem czy stwierdzeniem faktu? Jeżeli ktoś nie wie c o to są normy PEM, jakie one są, nigdy nie czytał rozporządzeń w tej sprawie ale wie bo mu "doktor od masztów" powiedział że promieniowane go zabije a lodówka zacznie grzać zamiast chłodzić to jest idiotą. O czym tu dyskutować? Trzeba im pokazać ludzi którzy żyją obok BTSów od lat i niech im powiedzą jeżeli wiedza i nauka ich ewidentnie męczy.

  • 0

    60. ~  2017-08-07 22:52:46  host: user-94-254-163-226.play-internet.pl

    Krakowska inteligencja skutecznie potrafi protestować więc uda się im zablokować inwestycje.

  • 0

    61. ~SeT  2017-08-08 00:18:21  host: 91.188.125.204

    Czy ktoś mi wyjaśni, dlaczego nie można zrobić jednej sieci nadajników, nawet państwowej na której będą działali operatorzy MVNO zamiast wydawać pozwolenia nie wiadomo jakiej ilości film na zaśmiecanie naszych dachów swoim szajsem? Gdzie tu sens i logika?

  • -1

    62.  2017-08-08 00:23:32

    61 - odbierzesz dzieciom ich 500 zł na taką sieć?

  • 0

    63. ~całkiem d.d.......  2017-08-08 08:50:21  host: a25-05-11.opera-mini.net

    To dobrze, że nasze dzieci będą mogły dłużej sie uczyć. W przyszłości takich problemów napewno nie będzie. A na telepolis to dobrze, że sie admini nie "wyżywają". Byłoby brak "pisarczyków" i portal byłby do likwidacji.

  • 1

    64.  2017-08-08 10:07:51

    @61 Może hajs by na to był, jakby operatorzy byli zobligowani odprowadzać w Polsce podatki.

  • -1

    65.  2017-08-08 10:12:46

    dapter - podatki, jako firmy zarejestrowane w polskim systemie prawnym - płacą. I to nie małe. Płaciliby większe, gdyby nie optymalizacje wszelkiego rodzaju.
    Jakby państwo płaciło operatorom za rzeczy jakie od nich chcą, gdyby wszelkie obciążenia były "normalne" a nie bandyckie, to by firmy nie kombinowały tak bardzo jak teraz - wyprowadzając kasę z systemu innym ścieżkami.
    Ale tak - najłatwiej powiedzieć, ze kradną.

  • 0

    66. ~Wszędzie, byle nie u mnie!  2017-08-08 10:42:07  host: host-89-230-133-216.dynamic.mm.pl

    Ciekawe, czy byłyby protesty mieszkańców, gdyby sieci komórkowe wypowiedziały wszystkim użytkownikom ,,komórek" w Krakowie umowy i zaczęły demontaż wszystkich stacji bazowych w mieście.

  • 0

    67.  2017-08-08 11:21:43

    66 - niemożliwe. Taka rozbiórka też wymaga pozwolenia. A nie sądzę by miasto (bo w Krakowie to prezydent zdaje się organem właściwym) wydał takie zgody ;-)

  • 0

    68.  2017-08-09 17:34:17

    To stacja T-Mobile, kilka dni temu dostala zgode na ULICP. Ul. Rzepichy, dach jednopietrowego domu (pokazany jest na wideo). Robienie tam stacji to proszenie sie o problemy. Wokol sa domy jednorodzinne.
    Nic z tego nie bedzie, wlasciciel zaszczuty zrezygnuje wczesniej czy pozniej z umowy.

Dodaj swoją opinię