Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości W końcu jest - Palm z Windows Mobile

W końcu jest - Palm z Windows Mobile

WitekT 5 Stycznia 2006 14:17

0 0

treo wm mVerizon Wireless wprowadził do swojej oferty długo oczekiwanego Palma Treo z systemem Windows Mobile na pokładzie. Chodzi o wzbudzający gorące dyskusje model 700w.

Nowy Treo będzie działał w technologii CDMA2000 i wspierał szybką transmisję danych w standardzie EV-DO.

Palm w swoich smartfonach i palmtopach stosował do tej pory własny system operacyjny. Korzystanie z systemu konkurenta wzbudziło duże zainteresowanie, szczególnie wśród zagorzałych fanów marki. Palm oczekuje, że dzięki Windows Mobile zdobędzie nowe rynki, bo choć w wypadku palmtopów jest niekwestionowanym liderem, to na polu smartfonów nie wiedzie się już mu aż tak dobrze.

Menagerowie odpowiedzialni za IT w dużych korporacjach ustandaryzowali wszystkie używane w firmach platformy, a wybór padał najczęściej na systemy Microsoftu. Cokolwiek byśmy nie robili z Palm OS i jakkolwiek nie byłby on zaawansowany, to i tak nie będą go używać - powiedział Ken Wirt, wiceprezes Palma.
W 2005 roku smartfony z Palm OS sprzedały się w ilości 480 tys. sztuk, a Windows Mobile - 560 tys.

Palm jednak nie skopiował w prosty sposób rozwiązań stosowanych przez innych producentów stosujących w swoich telefonach Windows Mobile. Przez 2 lata negocjował z Microsoftem poprawki i modyfikacje, jakie w końcowym efekcie wprowadził do modelu 700w. Jedną z nich jest chociażby uczynienie główną wyszukiwarką Google - największego konkurenta Microsoft na tym rynku. Innymi poprawkami są pewne zmiany w interfejsie zapewniające szybki dostęp do książki adresowej czy poczty głosowej, czyli rozwiązania znane z wcześniejszych smartfonów Palma.

Nowy Treo 700w kosztuje niecałe 400 dolarów wraz z 2-letnią umową.

Źródło tekstu: Associated Press, wł     

Dodaj do:
w sumie: 3
 • 0

  1. ~  2006-01-05 15:13:05  host: cfx80.neoplus.adsl.tpnet.pl

  Kosztuje 400 dolarów ale z dwuletnią umową ... Nie sprawdzałem jaka jest gwarancja ... vide www.palmone.com

 • 0

  2.  2006-01-05 15:15:03

  Mój błąd w tłumaczeniu. Już poprawione, dzięki za zwrócenie uwagi! :)

 • 0

  3. ~patryk wilbowski  2006-01-06 01:31:42  host: apn-99-88.gprspla.plusgsm.pl

  najbardziej mnie rozbawiło że Microsoft zgodził się na uczynienie google domyslną wyszukiwarką

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-107-22-2-109.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy skandale związane z Facebookiem doprowadzą do jego końca?

[Aktualizacja] Współzałożyciel WhatsAppa zachęca do usunięcia konta z Facebooka

 

Zobacz wynik | Opinie (7)

Archiwum Ankiet