Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości W końcu handovery pomiędzy P4 a Polkomtelem

W końcu handovery pomiędzy P4 a Polkomtelem

WitekT 4 Lutego 2011 17:22

0 0

P4 komercyjnie rozpoczęło wdrażanie handoverów (płynnego przełączania trwającego połączenia) pomiędzy stacjami własnymi a Polkomtela, na razie na głównych szlakach komunikacyjnych - poinformował na swoim blogu Marcin Gruszka, rzecznik operatora.

Oficjalnie chciałbym potwierdzić, że rozpoczęliśmy komercyjne wdrożenie przełączeń połączeń na głównych szlakach komunikacyjnych, łączących największe polskie miasta. Niestety nie mogę wchodzić w szczegóły, ale mam nadzieję, że niektórzy z Was już dziś zauważają różnicę - pisze Gruszka.




Wdrożenie usługi możliwe jest dzięki nowemu porozumieniu roamingowemu pomiędzy P4 a Polkomtelem, o czym szerzej pisaliśmy w tej wiadomości.

Źródło tekstu: blogplay.pl, wł     

Dodaj do:
w sumie: 71
  • 0

    54. ~Arti  2011-02-06 09:58:48  host: 095160122172.warszawa.vectranet.pl

    @53 Jak ustawisz ręcznie na plusa, to tel. sam na play nie przełączy się. Po prostu jedziesz cały czas na zasięgu plusa. Zdarzyło mi się kiedyś, że mnie z plusa wywaliło i musiałem od nowa ręcznie ustawiać, ale to było raz dawno temu. Na tel. SE i Nokia nie miałem z tym żadnego problemu (nie wywalało mnie)

  • -1

    55. ~mirekb  2011-02-06 11:12:36  host: afjc153.neoplus.adsl.tpnet.pl

    wreszcie.roaming polkomtel mam ustawiony na sztywno od kad nie uzywam pol w telu bo jak rozmawiam to chce rozumiec przekazywane komunikaty a nie domyslac sie co mi ktos chce powiedziec.oczywiscie tylko na 2g bo bateria lepiej trzyma..plynne przelączanie jest juz od pewnego czasu-ok 2 mies na moje dane.często w tym grzebe.po obcięciu pasma egsm900 p4 są skazani na roaming polkomtel-stąd zmiana umowy.pakiety na net tez beda promowane bardziej plusowe niz pol w telu co widac po zminanach w *111# w abo mix pf

  • 0

    56. ~Piter  2011-02-06 11:34:15  host: aasg112.neoplus.adsl.tpnet.pl

    A ja czytałem na jakimś portalu telekomunikacyjnym że japońce już wymyślili taki telefon który będzie wszczepiany pod skórę za uchem, myślami będziesz wybierał numer, ucho będzie jako antena, głośnik będzie podpięty do ucha środkowego a zasilanie będzie pobierane z mięśni. Na razie to dopiero testy, ale popatrzcie do czego to wszystko zmierza że zapłacimy odciskiem palca, otworzymy drzwi źrenicą a zadzwonimy myślami.

  • 0

    57.  2011-02-06 12:13:12

    @56 Zamiast rogówki wszczepią ci wyświetlacz i będziesz miał ekran przed oczami. Zamiast dżojstika będziesz nawigował po ekranie za pomocą ruchów języka ;)

  • 0

    58. ~  2011-02-06 14:44:48  host: v05-16.opera-mini.net

    No to się wyjaśniło: 2G Playa + 2G Plusa = 4 G :-)

  • 0

    59.  2011-02-06 18:21:43

    Właśnie jestem w centrum Gliwic. Wewnątrz budynku. Zasięg max.

  • 0

    60.  2011-02-06 18:23:11

    Mowa rzecz jasna o Play.

  • 0

    61. ~  2011-02-06 19:30:29  host: z24-03.opera-mini.net

    Jestem właśnie w centrum w Radomiu, na zewnątrz budynku i tez Play ma max zasięg. Czyli nie jest źle z tym zasięgiem jak niektórzy piszą

  • 0

    62.  2011-02-06 23:28:12

    @61 Niektórzy /pracownicy salonów w3 oraz fanatycy w3/ nie mogą ścierpieć, że Play ma się coraz lepiej i rośnie w siłę. Od dawna nazywali go pogardliwie "plajta" a tu plajty nie widać. Raczej plajta ich salonów w3 :)

  • 0

    63. ~  2011-02-06 23:52:43  host: p21-05.opera-mini.net

    62 większość osób o których pisałeś dziś już jest w play, znam tutaj tylko jednego fanatyka z w3, reszta już jest fioletowa, jak to się mówi, farbowane lisy albo wściekle psy które szczekają na każdego co osmieli się powiedzieć złe słowo na nowego pana. Azorki.

  • 0

    64. ~jeleń  2011-02-07 00:30:13  host: cjk212.neoplus.adsl.tpnet.pl

    bzdury gadacie co zrobicie jak plus zablokuje dostęp do swoich nadajników , orange i era już blokują paya

  • 0

    65.  2011-02-07 00:35:20

    @63 - jeśli ci klienci przez lata przepłacali, to trudno im się teraz dziwić. Mnie już złość na W3 minęła. Bo zmieniłem sieć . :-)

  • 0

    66. ~  2011-02-07 05:47:46  host: z22-03.opera-mini.net

    a ja nie emocjonuje sie tym. Mam fresha na próbe ale mam abo w erze i niedlugo przedluzam. Oferta za 59zl, dostaje 360min do wszystkich i siec rodzinną. Oczywiscie telefon do tego. Porownywalem to nawet play ma gorszą ofertę. Zaczyna robic sie ciekawie. Play w marcu musi obnizyc ceny zeby byc nadal tak konkurencyjnym jak wczesniej. Jesli handover ma poprawic korzystanie z uslug to dobrze. Na okrojonym egsm voice musi leciec po Plusie.

  • 0

    67. ~tit  2011-02-07 10:02:59  host: 77-254-223-176.adsl.inetia.pl

    @66 co to znaczy "Na okrojonym egsm voice musi leciec po Plusie". To w takim razie po co zostawiali okrojony egsm?

  • 0

    68. ~  2011-02-07 10:47:40  host: z09-10.opera-mini.net

    ad 67. Bo Play uruchamia właśnie 3G (albo 4G) również na 900mhz więc niewiele im zostanie na gsm.

  • 0

    69. ~g  2011-02-07 12:32:49  host: 093105087172.legnica.vectranet.pl

    @66 w Play dla nowych (dla przedłużających oferta jest lepsza) za 59 zł masz 350 min. i nieograniczone poł. w play (ze wszystkimi a nie z kilkoma osobami, jak w erze); gdzie ta twoja lepsza oferta?

  • 0

    70. ~elfik  2011-02-08 01:36:15  host: 89-77-98-177.dynamic.chello.pl

    czy jak rozmawiacie z kimś z play to nie macie wrażenia, że zawsze są jakieś zakłócenia, zrywa połączenia lub zaniki słyszalności - normalnie zawsze tak jest??? masakra!!!!!!!

  • 0

    71. ~jeleń  2011-02-08 03:08:03  host: afdk227.neoplus.adsl.tpnet.pl

    70 też to zauważyłem, szczególna tragedia z jakościa jest w orange,

  • 0

    72. ~  2011-02-08 05:21:22  host: p04-15.opera-mini.net

    71 jak mogłeś zauważyć jeżeli w orange trzeba wydać 50zł na 3miesiące a ty możesz maks zainwestować 5zł na rok. O orange to możesz sobie poczytać jak tam jest.

  • 0

    73. ~  2011-02-08 05:28:13  host: p04-15.opera-mini.net

    70 potwierdzam, ale ostatnio się coś poprawiło. Nawet smsy dochodzą od razu a to było najgorsze bo czasem wiadomość niedostarczona na czas stawiac może nadawce w świetle ograniczonej poczytalności jak w międzyczasie zdążymy porozmawiać z potencjalnym odbiorcą.

Dodaj swoją opinię