Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości W końcu coś się dzieje w Nordisku

W końcu coś się dzieje w Nordisku

WitekT 28 Maja 2010 22:50

0 0

Nordisk, operator należący do Polkomtela, wybrał dostawcę sprzętu do budowy sieci CDMA na częstotliwości 420 MHz i zyskał nowego prezesa - dowiaduje się TELEPOLIS.PL.

Sprzęt dostarczy Huawei, który w wyścigu pokonał ZTE (dotychczasowego dostawcę) i jednego z europejskich producentów. Huawei zbudował m.in. sieć CDMA na częstotliwości 450 MHz dla Centertela.




Fotel prezesa Nordisku stracił Wojciech Kamieniecki. Nowym szefem został Mariusz Zejdler, dotychczasowy dyrektor utrzymania sieci w P4, a wcześniej szef usług dla operatorów w Siemensie.

Nordisk należy do Polkomtela od sierpnia zeszłego roku. Został przejęty za 11 mln zł, o czym szerzej pisaliśmy w tej wiadomości.

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 63
  • 0

    48.  2010-05-30 12:02:57

    papszmir: a widziałeś u mnie komentarz skłądający się z samych przekleństw? Bo z Opery mini nierzadko się takie zdarzają. Ale nie mam zamiaru dać się wciągnąć z Tobą w polemikę na takich zasadach - wybacz.

  • 0

    49. ~  2010-05-30 12:12:43  host: t12-11.opera-mini.net

    A jaki tutaj problem rozwiązywać? Opera Mini ma prawo do głosów jak każdy inny, rozwiązać ten jad można tylko przez obowiązkowe logowanie. Z drugiej strony wtedy nie byłoby tylu dyskusji więc wejścia na stronę w jakimś stopniu by się zmniejszyły. Tylko obowiązkowe logowanie by rozwiązało problem, przy obowiązkowej aktywacji konta przez e mail, jeśli pajac będzie zakładał konta, to do skutku się go będzie banowało. /Kwistas

  • 0

    50. ~  2010-05-30 12:14:51  host: t12-11.opera-mini.net

    Ban najlepiej na e mail, a nick po banie żeby stał się znów wolny.

  • 0

    51.  2010-05-30 12:24:44

    #33. jakis blad sie zrobil, kiedy restartowalem uslugi. Juz to uporzadkowalem.

  • 0

    52. ~Centr  2010-05-30 12:58:58  host: public-gprs92214.centertel.pl

    #22 Witek: prawdopodobnie Plus zacznie od sieci trunkingowej na 1x dla rzadu i tu beda chcieli osiagnac sukces - druga pojedyncza nosna dla RevB to za malo aby walczyc z Orange

  • 0

    53.  2010-05-30 14:32:16

    Centr: i zbudują w ten sposób trzecią sieć głosową od podstaw... ;-) Mają teraz zagwozdkę, co im się opłaca, co im się zepnie biznesowo i co MOGĄ zrobić, a co MUSZĄ. ;-)

  • 0

    54. ~minio  2010-05-30 16:52:43  host: public-gprs105314.centertel.pl

    jakoś nie widzę przyszłości przed tym projektem. CMDA jest drogie - i modemy i abo (w Orange). do tego czas na LTE itp. :)

  • 0

    55. ~e  2010-05-30 17:47:31  host: host115.opteris.pl

    40*** Standard - "wycieczki osobiste", "wskaz mi" i inne bzdety, jak brakuje Ci argumentow... Od kilku lat stosujesz ten sam tekst ;-) Niewazne...

  • 0

    56. ~e  2010-05-30 17:51:05  host: host115.opteris.pl

    49*** O tym wlasnie pisalem. Napisalem tez, by pozwolic pisac operowcom PO ZALOGOWANIU, co zostalo usuniete i potraktowane jak bluzgi operowcow ;-) "Z drugiej strony wtedy nie byłoby tylu dyskusji więc wejścia na stronę w jakimś stopniu by się zmniejszyły." - wizualnie by sie zmniejszyla ilosc postow, co jest nie w smak witkowi ;-) Woli sie upierac, niz wprowadzic sensowne rozwiazania... ale nie moja piaskownica, to i nie mi glos zabierac.

  • 0

    57.  2010-05-30 19:09:39

    e: napisałeś, że jest mi to nie w smak - pokaż palcem gdzie tak pisałem. Gdzie napisałem, że ważniejsza jest ilość, a nie jakość. Ale konkretnie, bo ewidentnie się próbujesz wykręcić.

  • 0

    58.  2010-05-30 19:30:59

    Ej no ludzie, to nie jest miejsce na takie kłótnie.

  • 0

    59. ~brauni  2010-05-30 19:34:25  host: public8008.xdsl.centertel.pl

    Plus na kupionym CDMA może uruchomić maksymalnie dwie nośne. Patrząc na Orange które może uruchomić trzy nośne i ma już właściwie zakończoną budowę sieci nie wróżę najlepiej Plusowi.. Wypowiedzi że będą pokrywać "białe plamy" można odłożyć między bajki... Białe plamy nie interesują żadnego inwestora/operatora z powodów ekonomicznych...

  • 0

    60.  2010-05-30 19:39:20

    Rogi: bo bardzo nie lubię, jak ktoś mi wsadza w usta słowa, których nigdy nie wypowiedziałem - nie mogłem, bo się z nimi zupełnie nie zgadzam. Ilość nie jest dla mnie najważniejsza, ale przy takiej ilości userów i komentarzy nie da się nad wszystkim zapanować, bo nie robilibyśmy nic innego, tylko siedzieli i czytali komentarze...

  • 0

    61. ~Kum  2010-05-30 19:44:54  host: t21-13.opera-mini.net

    po co te wasnie moi mili?

  • 0

    62. ~BKX  2010-05-30 19:52:58  host: acny169.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Nie wiem jak to będzie z Plusem, ale zasięg CDMA w mojej okolicy jest bardzo dobry. Koledzy z większych miast niech się nie dziwią, że im nie działa, bo od szybkiego netu jak już wielu wspomniało mają HSDPA. Jedyne czego mi brakuje, to obsługi tej technologi przez telefony, bo posiadając iP z 4GB limitu nie mam szansy wykorzystać nawet 1/10 po EDGE (a taki zasięg posiadam w moim miasteczku i nie zanosi się na 3G). Samo zastosowanie tej technologii jest fajną sprawą, bo CDMA ma niejednokrotnie zasięg w takich miejscach, gdzie telefon żadnego operatora nie łapie nawet kreski (osobiście sprawdzałem), wiele osób mieszkających na działkach pod lasem, leśniczówkach czy zwyczajnie na biwaku może złapać sygnał dobrego, szybkiego internetu.

  • 0

    63. ~mario  2010-05-30 21:21:20  host: user-109-243-152-49.play-internet.pl

    mam iplus-a .przydalby się dualny modem z tym cdma. na wyjazdy za miasto.jako uzupelnienie oferty

  • 0

    64. ~mario  2010-05-30 21:23:15  host: user-109-243-152-49.play-internet.pl

    gdyby plus nie kupil nordiska ,to pewnie uczynila by to konkurencja.play.

  • 0

    65. ~arek  2010-05-30 21:25:28  host: user-109-243-152-49.play-internet.pl

    era ma zas wimax ---stacjonarny .bardzo drogi w utrzymaniu.niech pomysli o mobilnym.

  • 0

    66. ~mario  2010-05-30 21:28:44  host: user-109-243-152-49.play-internet.pl

    jest czerwiec ,prawie. a mapa zasiegu wimax-a ERY jest ze stycznia. czy aktualizacja jej az tak kosztowna jest.co na to klienci.

  • 0

    67. ~Łukasz_  2010-05-31 12:27:41  host: user-109-243-250-98.play-internet.pl

    @35: Jesteś pewien, że to już działa? To może być niezrealizowane pozwolenie.

Dodaj swoją opinię