Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości W Japonii robią porządek z prepaidami

W Japonii robią porządek z prepaidami

WitekT 26 Stycznia 2005 11:28

0 0
Japoński Vodafone rozpoczął akcję wyłączania kart prepaid, które używane były do przestępstw i wyłudzeń.

Japoński parlament planuje wprowadzenie prawa zobowiązującego operatorów do rejestracji wszystkich użytkowników prepaid w momencie zakupu kart, jednak stosowne rozporządzenia zostaną wydane nie wcześniej niż w przyszłym roku.

Szacuje się, że w kraju Kwitnącej Wiśni jest około 2,7 mln użytkowników prepaid. Niedawno największy operator, NTT DoCoMo zapowiedział, że od marca zamierza zaprzestania sprzedawania nowych kart, a aktualnie działające wyłączy w ciągu 2 lat.


Źródło tekstu: Cellular News, wł     

Dodaj do:
w sumie: 1
  • 0

    1. ~stz  2005-01-26 13:38:00  host: chf35.neoplus.adsl.tpnet.pl

    U nas w Polsce też powinni być wszyscy rejestrowani. Jednak Sejm odrzucił projekt ustawy. Zrobił to po to, żeby chronić przestępców. Niestety, ale wniosek nasuwa sie sam, a ostatnie miesiące pokazały, że wśród parlamentarzystów jest dużo przestępców i złodziei. Samoochrona -fajny neologizm. Jak się komuś nie podoba, żeby rejestrować telefony na kartę, to niech nie kupuje telefon u komórkowego i wróci się do czasów CB-radia itp. Pozdrawiam!

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-81-238-157.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Jak oceniasz ofertę Prosto na kartę Plusa?

Prosto Na Kartę  - nowa oferta dla klientów Plusa

 

Zobacz wynik | Opinie (9)

Archiwum Ankiet