Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości W Japonii najtańsze łącza szerokopasmowe

W Japonii najtańsze łącza szerokopasmowe

sirmark 16 Lipca 2004 12:34

0 0

Liczba japońskich subskrybentów łącz szerokopasmowych osiągnęła w marcu 14,95 mln. Jednym z powodów tak dużej popularności szybkiego Internetu są ceny abonamentów – z przygotowanego przez rząd Japonii raportu wynika, że w Kraju Kwitnącej Wiśni są one najniższe na świecie.

Ministerstwo Administracji Publicznej, Spraw Wewnętrznych, Poczty i Telekomunikacji porównało ceny i szybkości japońskich łącz z usługami dostępnymi w innych krajach. Oceniano usługi oferujące transfer na poziomie od 10 do 100Mbps. Jak się okazało, w zestawieniu 10 najtańszych usług tego typu na świecie, w pierwszej dziesiątce znalazły się tylko dwie firmy spoza Japonii – kanadyjski dostawca usług bezprzewodowych i szwedzki dostawca łącz światłowodowych (technologia FTTH).
Wśród najatrakcyjniejszych ofert znalazła się usługa ADSL "Yahoo! BB 12M", a także tanie łącza światłowodowe FTTH firm KDDI i Yusen Broad Networks. Dzięki takim usługom, standardowa miesięczna opłata za łącze internetowe wynosi w Japonii 0,09 USD (33 grosze) za 100kbps.

Źródło tekstu: 4Press     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-156-85-167.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Czy płacisz smartfonem lub zegarkiem zbliżeniowo?

Garmin Pay dla klientów PKO BP

 

Zobacz wynik | Opinie (9)

Archiwum Ankiet