Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości W Islandii największa penetracja broadbandem

W Islandii największa penetracja broadbandem

WitekT 13 Kwietnia 2006 16:21

0 0

Islandia i Korea Południowa przewodzą w rankingu krajów, oferujących szerokopasmowy dostęp do Internetu. Tak wynika z badań przeprowadzonych przez OECD.

Wśród mieszkańców Islandii blisko 26,7 Internautów na 100 korzysta z łącz szerokopasmowych. Druga w rankingach Korea Południowa może pochwalić się wynikiem 25,4 użytkowników. Twórcy raportu przyznają jednak, że sytuacja może szybko zmienić się na korzyść państwa azjatyckiego, ze względu na szybki rozwój nowoczesnych technologii światłowodowych.
Wśród wszystkich przebadanych krajów, Islandia, Finlandia, Norwegia, Holandia oraz Australia odnotowały w zeszłym roku wzrost o ponad 6 nowych użytkowników łącz szerokopasmowych na każdych 100 mieszkańców.

Największe zaskoczenie wywołuje dwunasta pozycja Stanów Zjednoczonych, gdzie z szybkiego dostępu do sieci korzysta blisko 49 mln internautów, czyli najwięcej na świecie. Biorąc jednak pod uwagę olbrzymią liczbę mieszkańców, kraj ten znalazł się poza pierwszą dziesiątką, która obejmuje w kolejności: Islandię, Koreę, Holandię, Danię, Szwajcarię, Finlandię, Norwegię, Kanadę, Szwecję oraz Belgię.

Źródło tekstu: EE Times, 4Press     

Dodaj do:
w sumie: 4
 • 0

  1.  2006-04-13 16:58:12

  A polska na którym? Przed, czy za Zimbabwe? ;-)

 • 0

  2.  2006-04-13 19:06:22

  przed Nowa Gwineą :P

 • 0

  3.  2006-04-13 19:38:19

  ale za jum jum w afryce za 7 gorami i 4 pustyniami za kokosowe ceny :)

 • 0

  4. ~  2006-04-13 21:43:40  host: dpx222.neoplus.adsl.tpnet.pl

  To zalezy w jakiej katgorii. Jesli chodzi o liczbe laczy szerokopasmowych na 100 mieszkancoe to na czwartym miejscu od konca wsrod 30 krajow OCED (mlodym trygoldytom wyjasniam, ze OCED to organizacja najabardziej uprzemyslowionych panstwa swiata, do ktorej jakism psim sumptem udalo sie nam wejsc). Jesli chodzi o przyrost liczby laczy szerokopasmowych na 100 mieszkancow, to na sotatnim. Aha. Jeszcze jedno szerokopasmowe lacza OCED definiuje jako 256 kb/s i wiecej ;-)

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-198-111-185.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Jak oceniasz wakacyjną promocję sieci Play?

Internet na lato za darmo w Play

 

Zobacz wynik | Opinie (9)

Archiwum Ankiet