Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości W II kwartale sprzedano 190 mln komórek na świecie

W II kwartale sprzedano 190 mln komórek na świecie

sirmark 19 Września 2005 15:46

0 0

W drugim kwartale 2005 r. na całym świecie sprzedano 190 mln sztuk telefonów komórkowych; oznacza to, że był to drugi najlepszy kwartał w historii sprzedaży komórek - wynika z raportu firmy Gartner."Światowa sprzedaż telefonów komórkowych w drugim kwartale 2005 roku była bliska rekordu. Trzeci kwartał obecnego roku także zapowiada bardzo dobre wyniki" - uważają autorzy raportu.

Według danych Gartnera, w I kwartale na całym świecie sprzedano 180,6 mln sztuk telefonów komórkowych. Jak podkreślają analitycy, nie zmienił się za to układ sił na rynku: na pierwszej pozycji umocniła się Nokia z niemal 31-proc. udziałem w rynku, drugie miejsce zajmuje Motorola z ponad 18,4-proc. udziałem, a trzecie - Samsung Electronics Co. Ltd.

W analogicznym okresie roku ubiegłego globalna sprzedaż telefonów komórkowych wyniosła 156,4 mln sztuk. Największymi dostawcami były wtedy także Nokia, Motorola i Samsung.

Zdaniem analityków, mimo ekspansji koreańskiego konglomeratu LG Electronics, zwłaszcza na rynku azjatyckim, wzrostu pozycji Siemensa w Europie i osłabienia Motoroli w USA, nie należy spodziewać się zmian w układzie sił na rynku komórkowym jeszcze przynajmniej w następnym roku.

Źródło tekstu: PAP     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-205-210-76.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy darmowy streaming muzyki zachęci cię do podpisania umowy?

Orange zachęca do oferty abonamentowej darmowym dostępem do Spotify

 

Zobacz wynik | Opinie (4)

Archiwum Ankiet