Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości W II kwartale sprzedano 190 mln komórek na świecie

W II kwartale sprzedano 190 mln komórek na świecie

sirmark 19 Września 2005 15:46

0 0

W drugim kwartale 2005 r. na całym świecie sprzedano 190 mln sztuk telefonów komórkowych; oznacza to, że był to drugi najlepszy kwartał w historii sprzedaży komórek - wynika z raportu firmy Gartner.

"Światowa sprzedaż telefonów komórkowych w drugim kwartale 2005 roku była bliska rekordu. Trzeci kwartał obecnego roku także zapowiada bardzo dobre wyniki" - uważają autorzy raportu.

Według danych Gartnera, w I kwartale na całym świecie sprzedano 180,6 mln sztuk telefonów komórkowych. Jak podkreślają analitycy, nie zmienił się za to układ sił na rynku: na pierwszej pozycji umocniła się Nokia z niemal 31-proc. udziałem w rynku, drugie miejsce zajmuje Motorola z ponad 18,4-proc. udziałem, a trzecie - Samsung Electronics Co. Ltd.
W analogicznym okresie roku ubiegłego globalna sprzedaż telefonów komórkowych wyniosła 156,4 mln sztuk. Największymi dostawcami były wtedy także Nokia, Motorola i Samsung.

Zdaniem analityków, mimo ekspansji koreańskiego konglomeratu LG Electronics, zwłaszcza na rynku azjatyckim, wzrostu pozycji Siemensa w Europie i osłabienia Motoroli w USA, nie należy spodziewać się zmian w układzie sił na rynku komórkowym jeszcze przynajmniej w następnym roku.

Źródło tekstu: PAP     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-158-30-219.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Jak oceniasz pomysł z aparatami chowanymi w obudowie smartfonu?

Oppo Find X oficjalnie

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet