Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości W II kwartale co czwarty sprzedany smartfon był marki Samsung

W II kwartale co czwarty sprzedany smartfon był marki Samsung

LuiN 21 Lipca 2015 17:26

3 3

Według raportu TrendForce, w II kwartale udział Samsunga w światowej sprzedaży smartfonów wyniósł 26,8%. Drugi pod względem udziałów był Apple, wyraźnie tracąc.



Choć światowa sprzedaż smartfonów wzrosła w II kwartale, udział koreańskiego Samsunga został utrzymany na poziomie 26,8% - twierdzą analitycy z TrendForce. Wygląda na to, że wbrew rozmaitym opiniom, sprzedaż Galaxy S6 i S6 Edge ma się jednak bardzo dobrze.




Z 20,5% w I kwartale, do 16,4% spadły natomiast udziały Apple'a. Wydawać może się, że to bardzo duża zmiana, wciąż jednak taki udział oznacza rekordową sprzedaż na poziomie 50 mln sztuk iPhone'ów. Owszem, w ostatnim kwartale 2014 roku Apple sprzedał 74,5 mln sztuk iPhone'ów, bił też rekordy w I kwartale tego roku, ale 50 mln sztuk nie oznacza tu wcale trendu ujemnego. Co roku sprzedaż iPhone'ów stopniowo hamuje, im bliżej jest do kolejnej generacji sprzętu. W II kwartale 2014 roku na rynek trafiło 35,2 mln sztuk iPhone'ów. Jeśli więc sprawdzą się szacunki firmy TrendForce Apple odnotuje roczny wzrost sprzedaży rzędu 42%.

Trzecia lokata zestawienia również nie zmieniła się - należy do firmy Huawei, której udział w rynku wzrósł w ciągu kwartału z 6,9% do 7,6%. Z szóstego na czwarte miejsce przeskoczył chiński Xiaomi, wypychając z zestawienia Lenovo. Ma on już 5,9% światowego rynku smartfonów i ani myśli zwalniać. Pierwszą piątkę zamyka LG, który w skali kwartału poprawił wynik z 5,5% do 5,8% udziałów.

Marki spoza I piątki dostarczyły w II kwartale 37,5% smartfonów. Łącznie na rynek trafiło 305,09 mln sztuk smartfonów, względem 298,44 mln sztuk przed kwartałem.

Źródło tekstu: TrendForce, wł     

Dodaj do:

Tagi: smartfony | samsung | apple | huawei | xiaomi | lg | lenovo | motorola | 2q2015

w sumie: 19
  • -1

    1.  2015-07-21 18:05:44

    Dla mnie samsung jest najgorszy nigdy nie kupie samsunga już wole sony , lg , albo chińskie marki

  • 0

    2. ~  2015-07-21 18:15:20  host: n23-02-07.opera-mini.net

    dlaczego samel1990?

  • -2

    3.  2015-07-21 18:20:13

    Nasz lokalny wieszcz, zapowiadajacy rychla kleske Samsunga i przede wszystkim LG, przy jednoczesnej ekspansji Jedynej Slusznej Marki musi chyba szklana kule przedmuchac ;) .

  • -1

    4. ~Pl  2015-07-21 18:34:40  host: 188.146.83.195.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    @1. Ty zaś jesteś dla mnie najgorszym komentatorem, mam gdzieś twoją denną opinię o Samsungu i tak wkrótce kupię Galaxy S5 :-)

  • 0

    5. ~Centurion  2015-07-21 18:38:56  host: public-gprs516334.centertel.pl

    ad 1. hejterom Samsunga dziękujemy za pozamerytoryczne opinie...!

  • 1

    6. ~Simbas  2015-07-21 18:47:28  host: 170-46-185-102.dg-net.pl

    @3
    Ta jego "szklana kula" też jest chyba od Apple'a ;-) Dlatego takie głupoty mu przepowiada.
    Inna sprawa jest taka, że jeśli (wg "applowskiego nostradamusa") padnie Samsung, a po nim kolejne markowe produkty, to zaraz po nich klęknie Apple, bo nic sami nie potrafią wyprodukować. No chyba, że zaczną składać swoje urządzonka na bazie totalnej chińszczyzny. Ewentualnie na podzespołach z Korei Północnej ;-) . A wtedy już żaden marketing im nie pomoże.

  • 2

    7. ~Simbas  2015-07-21 18:52:07  host: 170-46-185-102.dg-net.pl

    @1
    Nie jestem fanem Samsunga, ale nie twierdzę też, że kiedyś nie zakupię takiego smartfonu (zresztą miałem już Galaxy 7500, Galaxy S2). Ale nie w tym rzecz. Może podasz jakieś merytoryczne argumenty, że nie warto kupować Samsunga ... ? Ja na dzień dzisiejszy mogę podać jeden, dla którego nie kupuję flagowców Samsunga. Mianowicie cena. Ale nie staram się wciskać innym, że Samsung to kicha.

  • 1

    8. ~me  2015-07-21 20:18:28  host: 115-65.echostar.pl

    Samsung kiedyś kopiował od Apple, teraz Chińczycy kopiują od Samsunga, a Apple... i tak fanatycy kupią, cokolwiek by nie zrobili.

  • 1

    9. ~pi fa  2015-07-21 20:33:06  host: n28-05-03.opera-mini.net

    @1. Z Twoich wypowiedzi wynika, ze masz wiedze fachowca. Byloby ladnie z Twojej strony podzielic sie z czytelnikami Telepolis jakimis argumentami - oczywiscie FACHOWYMI.

  • 2

    10.  2015-07-21 20:36:58

    Biorąc pod uwagę że Samsung ma pierdylion modeli w sprzedaż to strasznie kiepski wynik prezentuje :)

  • 1

    11. ~cel  2015-07-21 20:46:17  host: n28-05-03.opera-mini.net

    Treść wiadomości @10. zgadzam sie z wypowiedzia. chyba to wina Zarzadu- nie wie gdzie sie doksztalcac

  • 0

    12.  2015-07-21 21:38:44

    Ja mam ambiwalentny stosunek do tej marki. Z jednej strony mam miłe wspomnienia po Wave 3 i serii solid, uważam też, że S2 jest modelem absolutnie kultowym, niestety jednak Samsungi mają dziwaczne przypadłości np. puchnące baterie i w wielu modelach bardzo kruche szyby na wyświetlaczach. Co do pierdylina modeli to faktycznie mogli by je zredukować.

  • 0

    13.  2015-07-21 22:32:34

    @LuiN jak Cię lubię - powiedz mi skąd się wziął następujący wniosek: "Wygląda na to, że wbrew rozmaitym opiniom, sprzedaż Galaxy S6 i S6 Edge ma się jednak bardzo dobrze". Przecież to śmierdzi ukryta reklamą

  • 0

    14.  2015-07-21 22:39:07

    13, tomunia - a co Tobie nie śmierdzi reklamą? Do takich wniosków doszli analitycy z TrendForce. Pisali też m.in., że G4 jest mniej innowacyjny, niż jego poprzednik. O tym, że sprzedaż S6 jest mniejsza, niż S5 pisałem miesiąc temu.

  • 1

    15.  2015-07-21 23:04:29

    Nigdy nie mów nigdy. Ja mówiłem kiedyś ze nigdy nie kupie LG. Dwa lata pózniej byłem zachwycony produktami tej marki. Mówiłem tez, ze nigdy nie kupie Apple. A jednak korzystam teraz z iPada oraz iPhone i szczerze, sam nie wiem, czy przypadkiem nie pozostanę przy tych produktach na dłużej. Nigdy nie mów nigdy. Takie rzeczy sie tak często zmieniają, ze cieżko jest coś wykluczyć. Może i kiedyś nawet będę miał myphone, kto to wie co to będzie z ta firma za 10 lat

  • 0

    16.  2015-07-21 23:10:41

    A co do samsunga, to rownież jakoś nie obdarzam sympatia tego producenta (inaczej było z 5-8 lat temu), ale jednak muszę przyznać, ze seria A jest mistrzowska i Samsung pokazał, ze jednak wie jak zrobić mega udany model, zarówno dla osób mniej wymagających, jak i tych oczekujących dużo więcej niż tylko dzwonienia i prostych funkcji typowo smartfonowych. Za to im sie należy ukłon i niech idą dalej ta droga, to będzie ok

  • 0

    17.  2015-07-22 00:00:38

    Ale sprzedaż telefonu do klienta,czy np do sklepu,dodam że jedna z sieci w Polsce co ma ponad 160 swoim sklepów kupiła samsungów s6 3000 szt , na głównym magazynie zostało ich 2330,ok 300 szt. znajduje się w sklepach, dlatego statystyki pokazują ogólną sprzedaż,

  • 0

    18. ~f643  2015-07-22 12:24:52  host: 212.160.172.85

    @4 a "my" mam gdzieś co niedługo kupisz.

  • 0

    19. ~Darek  2015-07-22 21:07:36  host: oiv125.internetdsl.tpnet.pl

    Gratuluje samsungowi, ale podobnie jak przedmówcy mnie sama marka i jej produkty jakoś nie ekscytują , co nie oznacza że są złe i że kiedyś sobie jakiegoś produktu tej marki nie kupie.

Dodaj swoją opinię