Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości W I kwartale na rynek trafiło 267 mln smartfonów

W I kwartale na rynek trafiło 267 mln smartfonów

LuiN 18 Kwietnia 2014 13:31

2 1

Globalna sprzedaż smartfonów wzrosła w I kwartale do 266,9 mln sztuk, poprawiając o 1,13% zeszłoroczny wynik z tego okresu.




W I kwartale 2014 roku 30% rynku smartfonów należało do Samsunga. Najpopularniejsze były Samsungi z niskiej i średniej półki cenowej. Udział Apple'a spada, wciąż jednak amerykański producent utrzymuje się na drugim miejscu zestawienia.


Chińska trójka producentów - Huawei, Lenovo i Xiaomi odnotowała wzrost sprzedaży o ponad 20%. TrendForce przewiduje w II kwartale kolejny wzrost światowej sprzedaży smartfonów, do 284,5 mln sztuk (wzrost w skali roku o 6,7%).

Źródło tekstu: DigiTimes, TrendForce, wł     

Dodaj do:

Tagi: smartfony | trendforce

w sumie: 31
  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    12.  2014-04-19 19:33:54

    @11. "jak widać" Po czym widać? U Ciebie działa, więc u wszystkich działają, tak? Bądź bardziej otwarty na krytykę różnych technologii. To, że amoled jest niedoskonały, wiadomo od dawna. Jest mnóstwo info w sieci o awaryjności i mankamentach i delikatności tych wyświetlaczy, a także całych smartfonów nie tylko z tymi wyświetlaczami. I nie są to wcale budżetówki tylko sprzęty typu iphone 4s, czy sg3, sg4. Podobnie jak krytykowane są rozwiązania złącza mikro usb.
    Rozumiem, że wymyślili sobie ten problem, bo u ciebie w jakimś tam 4 letnim smartfonie wszystko działa? Więcej empatii na przyszłość i mniej żółci proponuję. Dbajmy o kulturę dyskusji.

  • Ten komentarz został ukryty.

    -1

    13.  2014-04-19 20:44:29

    @12 Nie wiem czy zauważyłeś, również ktoś spod 10 napisał że mu działa bez problemu, więc widać że nie jestem jednostką. Amoled jest niedoskonały, bardzo odkrywcze, pokaż mi wyświetlacz doskonały, tylko skąd twierdzenie że działa maksymalnie 3 lata? Jest wiele informacji o delikatności smartfonów i to nawet tych drogich, też odkrywcze (wielki wyświetlacz, duża masa, dużo szkła więc zupełnie oczywiste) jednak smartfon to nie telefon i nie można go porównywać pod tym względem z telefonem. Nawet Nokia E52 też ma złącze micro usb, ale znając życie w niej działa bez problemu, tylko w smartfonach są problemy, ale ja szczęśliwie jeszcze o nich nie słyszałem ;-) Kultura dyskusji polega przede wszystkim na podawaniu informacji prawdziwych a nie strzelaniu o kiepskich amoledach.

  • Ten komentarz został ukryty.

    1

    14.  2014-04-19 21:22:51

    @13 Twierdzenie po części z autopsji, po części z rozmów ze znajomymi i z portali internetowych. Jedni narzekają na padający soft, inni na baterie, złącze, jeszcze inni na wyświetlacze. I praktycznie w przeciągu 3 lat wielu moich znajomych miało jakąś przygodę ze smartfonem. Portale tez (nie fora) piszą coraz częściej o takiej awaryjności, więc nie rozumiem dlaczego to negować i udawać, że wszystko jest ok? Jasne, że smartfon nie wyłączy się z dnia na dzień po 3 latach. Ale jest duża szansa, że wtedy właśnie zacznie mu coś dolegać, być może jakiś szczegół - lecz naprawa tego szczegółu będzie już nieopłacalna. I o to właśnie mi chodzi. Rozumiem że zabolał cię ten amoled jakoś bardziej osobiście. :) A nie chodzi głównie o amoled, tylko ogólnie o smartfony. Co do prawdziwych informacji, to piałem ci już, że takie są na portalach branżowych, telekomunikacyjnych, technicznych. Bez trudu je znajdziesz w sieci. Nie udawaj, że problem nie istnieje, a docinki zachowaj dla siebie. I na tym pozwolę sobie zakończyć.

  • Ten komentarz został ukryty.

    -1

    15.  2014-04-20 02:24:06

    @14 - słoneczny, jesteś świetny, zapalcie coś dobrego za niego. Nokia N52 psuła się szybciej niż jesteś w stanie zliczyć (mój koleś szukał jej gdy wchodziła na rynek, znalazł, kosztowała ponad 1650zł w salonie Nokii, kupił, w ciągu pół roku była 4 razy w serwisie(mogę dać namiary na tego gościa byś sprawdził co mówi, może kłamie?) Mam w *** amoled i superamoled, CZEKAM TYLKO NA DOWÓD ŻE AMOLED ŻYJE MAKSYMALNIE 3 LATA (oczywiście tak jak twierdzisz). Moich wielu znajomych też miało w ciągu ostatnich paru lat przygodę ze smartfonem, do teraz mają mary nocne... ;-)

  • Ten komentarz został ukryty.

    2

    16. ~  2014-04-20 06:37:12  host: z48-14.opera-mini.net

    Radosnych i spokojnych Swiąt Zmartwychstania Pańskiego dla wszystkich Czytelników.

  • Ten komentarz został ukryty.

    -1

    17. ~Zniesmaczony  2014-04-20 07:40:40  host: n13-06-01.opera-mini.net

    16- daremne żale, próżny trud. Dla redakcji te Święta jak widać nie istnieją.

  • Ten komentarz został ukryty.

    -2

    18. ~piokuk  2014-04-20 08:06:00  host: public-gprs469139.centertel.pl

    Tradycyjnie nie istnIeją. Wolę już brak życzeń niż tak banalne jak "święta zimowe".

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    19. ~Calm7  2014-04-20 13:30:43  host: n13-07-07.opera-mini.net

    17). No jedni chodzą do kościoła, a inni nie chodzą. Wierzą, i nie wierzą. Nikt tego nie zmieni.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    20. ~kulturalny  2014-04-20 16:10:20  host: ip-93-154-226-83.free.aero2.net.pl

    Calm7 - Święta, zarówno Bożonarodzeniowe, jak i Zmartwychwstania Pańskiego są dla WSZYSTKICH, zarówno wierzących, jak i obojętnych. Wypada jednak moim zdaniem się odpowiednio zachować, ale widzę że skreślenie paru świątecznych słów, przerasta redakcję. Mimo wszystko życzę pogodnego i optymistycznego przeżycia tych Świąt.

  • Ten komentarz został ukryty.

    -1

    21. ~  2014-04-20 16:33:54  host: z58-16.opera-mini.net

    @kulturalny, jeżeli miałyby być to życzenia, bo tak wypada, to moim zdaniem lepiej żeby nie udawali i nie robili z siebie hipokrytów, bo i tak udowodnili, że nimi są. Niedługo będzie promowany Hellowen w POlsce przez ateistyczne grupy a polską tradycję będzie próbowało się pogrzebać.

  • Ten komentarz został ukryty.

    -1

    22. ~  2014-04-20 16:44:37  host: z58-16.opera-mini.net

    W czasach, które wymagają od nas Chrześcijaj jednoznacznej postawy nie wstydźmy się podtrzymywania tradycji kultywowanej przez naszych przodków i składajmy sobie życzenia świąteczne, jeżeli czujemy taką potrzebę. Naprawdę ateistyczna redakcja nie jest nam do tego potrzebna.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    23. ~  2014-04-20 16:46:17  host: z58-16.opera-mini.net

    * Chrześcijan oczywiście

  • Ten komentarz został ukryty.

    -1

    24.  2014-04-20 17:04:00

    słoneczny - może to (trwałość wyświetlaczy amoled) zależy od tego jaki poziom zanieczyszczenia powietrza jest? Nie wiem. Natomiast wiem, że amoled w syna Nokii C7 ma 3 lata i nie zauważam oznak starości jakichkolwiek. Czy może to w jakiś specyficzny sposób się objawia?

  • Ten komentarz został ukryty.

    -1

    25. ~piokuk  2014-04-20 19:06:15  host: user-94-254-141-139.play-internet.pl

    Nasza smutna konstatacja nie zmieni poglądów redakcji - mają do tego prawo. Ja z kolei mam prawo uznać, że brak życzeń jest swego rodzaju oznaką lekceważenia dla przekonań większości. Trudno.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    27. ~  2014-04-21 12:52:39  host: dnd58.neoplus.adsl.tpnet.pl

    226@ nie wiem co Hose pisze pod innymi artykułami ale akurat jego komentarze pod tym tekstem w pełni popieram, a Twój poziom wypowiedzi mówi wiele o Tobie...

  • Ten komentarz został ukryty.

    -1

    28.  2014-04-21 23:29:49

    @24: Tak, objawia się to wszystko w specyficzny sposób:) Nie mam już zamiaru tłuc się w tej głupiej dyskusji. Jeśli uważacie, że dzisiejsze smartfony są wytrzymałe, to wasza sprawa. Ja uważam, że dzisiejsze smartfony będą działać coraz krócej i będą coraz bardziej awaryjne. To nie jest dyskusja akademicka, tylko luźne forum, więc nie muszę tu nikomu nic udowadniać. To jest moje prywatne zdania, jak ktoś się nie zgadza, jego problem. I czytajcie ze zrozumieniem, pisałem o dzisiejszych smartfonach, a nie egzemplarzach sprzed kilku lat. Mi Nokia 3310 padła po 4latach, a Nokia 1600 działa do dziś. I co z tego? Czy to jest jakiś wyznacznik, że wszystkie N3310 padły, a 1600 działają? Linki dla leniuchów, którzy tu się rozpisują, a nie potrafią znaleźć podstawowych informacji u googla o awaryjności smartfonów: http://tiny.pl/qkpqj , http://tiny.pl/qt62l , http://tiny.pl/qkpq4 , http://tiny.pl/qkpq2 , http://tiny.pl/qkpqb Więcej na głupie teksty nie będę odpowiadał.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    29. ~Calm7  2014-04-22 00:01:55  host: n13-07-07.opera-mini.net

    28). I te ciągłe "upgrejdy", aktualizuj, aktualizuj - jak to mnie wkurza! Mam 5230 bez żadnej aktualizacji, i tyle lat działa :-)

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    30.  2014-04-22 09:08:21

    @29 Dokładnie. A mi w szufladzie leży używany jako nawigacja HTC Design HD. Też żyje bez żadnych apgrejdów. Producenci wmawiają nam że żeby było najlepiej to musimy mieć najnowszego smartfona z kitkatem.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    31.  2014-04-22 09:12:05

    Z tym psuciem się smartów jest tak samo jak z samochodami. Muszą się psuć żeby ludzie kupowali nowe.

  • Ten komentarz został ukryty.

    -1

    32.  2014-04-22 10:06:02

    @31 nie dziwi więc wzrost sprzedaży drogich produktów wysokich jakościowo, które na przestrzeni lat udowodniły wysoką jakość i niezawodność. Na dowód przykładowo przytoczę sprzedażowe dane liczbowe na podstawie Apple (lider rynku): 2012 Q4: 47.8 mln szt iPhonów, 22.9 mln iPadów, 4.1 mln maców. 2013 Q4: 51 mln iPhonów, 26 mln iPadów, 4.8 mln maców. Wzrosty w % (IP +6,7%, iPad +13,5%, Mac +17%). Widać na liczbach, ze z roku na rok produkty najwyższe jakościowo zwiększają liczbę nabywców.

Dodaj swoją opinię