Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości W grze o Polkomtel zostali Zygmunt Solorz-Żak i fundusz Apax

W grze o Polkomtel zostali Zygmunt Solorz-Żak i fundusz Apax

LuiN 14 Czerwca 2011 09:41

0 0
W piątek norweski Telenor nie złożył ostatecznej oferty na zakup Polkomtelu. Apax i Zygmunt Solorz-Żak czekają na decyzję o przyznaniu wyłączności negocjacyjnej - podaje Parkiet.

Decyzja może zapaść w tym lub na początku przyszłego tygodnia. Zarówno szwedzka TeliaSonera (która wycofała się w zeszłym tygodniu), jak i norweski Telenor nie podały przyczyn ostatecznego wycofania się z batalii o operatora sieci Plus.




Źródło tekstu: Parkiet     

Dodaj do:
w sumie: 51
  • -1

    39. ~luk  2011-06-14 14:02:22  host: abey120.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Wszyscy wypowiadaja sie na temat Play. To jest firma ktora musi uzyskac jak najwiecej klientow poniewaz tylko w ten sposob moze wzrosnac jej wartosc. A zeby ktos chcial ja kupic to musi uzyskac niezla baze danych klientow w porownaniu do swietej trojcy. Inaczej pojda za bezcen. Dlatego dokladaja po kilkadziesiat lub kilkaset milionow kwartalnie do biznesu. Ludzie sie ciesza ze maja tanie telefony a pozniej z dzialem obslugi klienta nie moga sie dogadac jak 3 tygodnie nie maja sygnalu bo przekaznik nie dziala. Jedno co jest dobre dla klienta to fakt ze musi sie cos zadziac na rynku telekomunikacyjnym. Juz jest tak duze natezenie w tym sektorze ze tylko dobra oferta przyciagnie klienta. bo telefon to kazdy ma a nawet niekiedy po kilka. A migracja miedzy sieciami bedzie coraz wieksza....

  • 1

    40. ~luk  2011-06-14 14:09:36  host: abey120.neoplus.adsl.tpnet.pl

    żadna firma jeszcze nie dala i nie da nic za darmo. za promocje placi klient, za reklame placi klient, za telefon tez placi klient. za wszystko placi klient. a w dzisiejszych czasach nie ma dobrych ludzi ktorzy daja cos za darmo. biznes to biznes. czy sektorem dzialania jest sprzedaz uslug telekomunikacyjnych czy biustonoszy to i tak wszystko opiera sie o te same dzialania, algorytmy a przede wszystkim o pieniadze. na koniec moge powiedziec tylko tyle. nie wazne kto przejmie ale niech to zrobi z glowa, zalozy dobry plan i go realizuje. w przeciwny wypadku bedzie lipa.

  • 1

    41. ~el888  2011-06-14 15:16:38  host: public117084.xdsl.centertel.pl

    Ciekawe ciekawe jak to będzie... Zastanawia mnie postępowanie Vodafone. W moim odczuciu to jest najlepiej rozpoznawalna marka z tych zagranicznych, a wiadomo reklama dźwignią handlu.Myślę ,że to marka która przyciągnęła by wielu nowych klientów. Mam przeczucie, ze jeśli Plus zostanie zmieniony ja coś w stylu Cyfrowy Polsat to takie posuniecie będzie odpychało ludzi, zwłaszcza tych młodych.Mam tu na myśli oczywiście marketing, a nie ofertę. Już chyba lepiej żeby Plus został Plusem, a nie Czymś "Cyfrowym". Poza tym marka Plus jest bardzo mocną marką.

  • 1

    42.  2011-06-14 15:30:31

    W takim razie, nic tylko modlić się, aby wygrał APAX. Przynajmniej nie pogorszy oferty. Przy Solorzu nawet PaliPies czy Rydzio byliby lepszymi właścicielami.

  • -1

    43. ~  2011-06-14 19:18:08  host: p14-10.opera-mini.net

    42 już któryś raz sugerujesz że będą podwyżki jeśli wygra solorz, jest przepaść między playem, orange, tmobile, nawet mvno a plusem więc jak długo potężna rzesza analfabetów tam będzie tego nie wiem, podwyżki mogły by w końcu oświecić ten motłoch i źle by się to mogło skończyć dla nich, ale to już trudne jak dla mnie do wyliczenia czy wywróżenia, obecny prezes jest w tym lepszy i dobrze kombinuje, poza tym czy w plusie może być gorzej?

  • -1

    44. ~mirekb  2011-06-14 20:10:01  host: user-46-112-34-87.play-internet.pl

    bardzo dobrze byloby gdyby wygrał zygmunt i pewnie mu sie to uda.juz wiele mu sie udalo.aero2 postawilo juz troche masztów i gdyby doszlo do polaczenia sieci polkomtela i aero2 w zakresie unifikacji oferty transmisji danych to bylby 1 mno komórkowy z netem powyzej 20Mb/s w kraju..osobiscie ciesze sie ze mam w swojej gminie juz 3g tmobile i hspa/lte cp-to pokazuje ze mozna jednak inwestowac w białe plamy i naprawde sie to moze szybko zwrócic jednak pod prostymi warunkami-ludzie beda o tym wiedziec.jak narazie w ofercie cp tego nie widac zbyt jaskrawie ale zycze mu powodzenia z polkomtelem

  • -1

    45. ~Camel  2011-06-14 21:54:36  host: host-31-6-139-218.dynamic.mm.pl

    Tak sobie czytam i czytam niektóre wypowiedzi i, niestety, chyba wielu przedmówców nie ma pojęcia o co tak naprawdę w biznesie chodzi. Pojawiają się słowa "tylko nie Solorz"... A ja się pytam czemu? To Solorz właśnie wybudował medialne imperium, a nikt nie wierzył, że mu się uda. Wszystkie spółki Solorza bardzo dobrze prosperują. Chociażby Cyfrowy Polsat - telewizja cały czas przynosi zyski (N grupy ITI przynosi straty i dlatego przejął ją TVN). Invest bank też trzyma się całkiem dobrze, Elektrim i PTE Polsat także. Wszystkie spółki Solorza przynoszą zyski. Może nie tak spektakularne, ale stabilne długoterminowe zyski. Ponadto Solorz będzie inwestorem strategicznym dla Polkomtelu a nie jakimś private equity jak APAX. Cóż jeszcze? Przede wszystkim kapitał zostanie w polskich rękach; już chyba wystarczająco wyprzedaliśmy zagranicznym inwestorom, nawet PWN... Więc jeśli ktoś nie ma konkretnych argumentów przeciw Solorzowi, nie ma pojęcia o inwestycjach i nie zna rynku to lepiej niech nie zabiera głosu bo tylko się ośmiesza. Tyle w temacie.

  • 0

    46. ~  2011-06-14 22:10:48  host: 31.41.144.41

    @45. Może faktycznie wielu ludzi nie ma pojęcia o co w biznesie chodzi, ale najbardziej irytujący są tacy co twierdzą, że wiedzą a faktycznie mają jeszcze mniej pojęcia niż inni :(. Ludzie co wy piszecie pozytywnie o Solorzu a wybrzydzacie na APEX. Przecież Solorz ma jedynie środków na około 1/4 Polkomtela. Resztę wykładają właśnie fundusze inwestycyjne. W tym zdaje się najwięcej właśnie APEX.

  • 0

    47. ~  2011-06-14 22:13:48  host: 31.41.144.41

    46cd. Wiele osób twierdzi, że to Solorz kupuje Polkomtela, ale nie ma w tym nic bardziej mylnego. Na razie jedynie fundusze pozwalają mu negocjować warunki, ale ostatecznie to one będą właścicielem większościowym i nie koniecznie będą "ślepo" podążać za waszym guru ;). Dla mnie sytuacja bardzo przypomina zakup TPSA przez France Telekom i pomoc w tej kwestii Karkosika.

  • 0

    48. ~ZICO  2011-06-14 22:28:40  host: apn-77-115-13-254.dynamic.gprs.plus.pl

    WitekT: No proszę Cię nie czaj się już i napisz jak to jest naprawdę z tymi wycofującymi się firmami i tym, że za chwilę Zygmunt uniesie ręce w geście zwycięstwa. No chyba, że chcesz jeszcze podgrzać atmosferę? Myślę, że powoli mogę już mówić, że my od samego początku znaliśmy fiał tej szopki;-)

  • 0

    49. ~  2011-06-14 23:13:47  host: z28-14.opera-mini.net

    solorz i apax to najgorsze co moglo spotkac polkomtel. Oferty firm solorza są slabe i nie sadze ze z plusem bedzie inaczej. Ciekawy jestem takze co zrobi uokik? Przeciez w jednych rekach bedzi skupione wiekszosc czestotliwosci, czy uokik to nie przeszkadza? Witku jak moglbys tę kwestię troche blizej przedstawic, czy uokik moze interweniowac w tym przypadku

  • 0

    50. ~-.-  2011-06-15 08:46:44  host: 192.100.112.202

    @44 Polkomtel nie posiada infrastruktury pozwalającej na rozwijanie prędkości transmisji do "powyżej 20mb/s"... co więcej nie posiada nawet zasobów radiowych do obsługi internetu na przyzwoitym poziomie... sporo pieniędzy włożyli w pokrycie kraju UMTSem, a technologia ta pozwala co najwyzej na videorozmowy i to nie na najwyzszym poziomie... Solorz ma koncesje na pasmo obsługujące technologię LTE... Jeśli kupi Polkomtel, to pewnie ostro w tą technologię zainwestuje... Z korzyścią dla wszystkich.

  • 0

    51. ~  2011-06-15 08:57:37  host: public-gprs165399.centertel.pl

    Jeżeli Play na 25kanałach wygospodarował GSM i UMTS 900 to Plus tym bardziej sobie poradzi ;)

  • 0

    52.  2011-06-15 09:14:43

    51: technicznie to żaden problem. Tyle, że ruch 2G w sieci Polkomtela w zdecydowanej większości kraju jest tak duży, że nie pozwala na migrację do UMTS na 900. P4 może sobie pozwolić na taki proces, bo ruch 2G wypadnie im najwyżej do roamingu w Polkomtelu. A gdzie miałby wypaść ruch 2G Polkomtela?

  • 0

    53. ~  2011-06-15 09:33:28  host: 89-75-129-14.dynamic.chello.pl

    @46, 47: a które fundusze wspierają Solorza w negocjacjach? Przybliż jeśli możesz, bo chciałbym się zapoznać z ich strukturą inwestycji.

  • 0

    54. ~Adam  2011-06-15 10:30:48  host: gsg58.internetdsl.tpnet.pl

    Dobra psioczycie na Plusa ale czy 50procent rabatu na abonament rozmowy za pierwsza minute a potem za free do plusa calego ,Samsunga Ace za 1pln 2 gb neta, promocje w 5plus programie i wiele innych uslug np bankowych z ktorych korzystam to pikus....telepolis jest portalem tendencyjnym szkalujacym firme plus . Guzik mnie obchodzi cala reszta plus to firma ktora dba o stalego klijenta.

  • 0

    55. ~  2011-06-15 11:38:32  host: ddb140.neoplus.adsl.tpnet.pl

    54. 50% rabatu i telefon za 1 zł w Plusie. Niezła ściema. wlo ciebie zaraz wyprostuje.

  • 0

    56. ~  2011-06-15 14:57:45  host: dva130.internetdsl.tpnet.pl

    Wiadomość nieprawdziwa. Chętnych jest trzech.

  • 0

    57. ~wwwwww  2011-06-16 08:54:35  host: 89-77-91-229.dynamic.chello.pl

    solorz kupił już mPunkt i sie na tym wyj..ał.

  • 0

    58.  2011-06-16 08:56:14

    @56 wiadomosc zostala podana do informacji z rana 14 czerwca, kiedy Ty napisales...? kiedy prezes KGHMu sie wygadal, ze jest 3 oferentow...

Dodaj swoją opinię