Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości W Europie będzie bezpieczniej

W Europie będzie bezpieczniej

WitekT 28 Listopada 2004 00:03

0 0

TruePosition, dostawca technologii związanych z usługami lokalizacyjnymi, opublikował raport zawierający wskazówki dotyczące implementacji tych technik u operatorów. Są one przeznaczone dla służb ratowniczych, które dzięki nim powinny skrócić czas dotarcia do potrzebujących.

Raport podkreśla wagę usług lokalizacyjnych z racji tego, że ponad 50% połączeń z prośbą o pomoc zostaje nawiązanych z telefonów komórkowych, a abonenci często mają problem z określeniem miejsca swojego pobytu. Ostrożne szacunki mówią, że każdego roku ponad 1 milion abonentów dzwoniących pod 112 nie jest w stanie powiedzieć gdzie się znajduje, a kolejnych parę milionów podaje błędne dane, co skutkuje wydłużeniem czasu dotarcia na miejsce ekip ratunkowych. Powoduje to nie tylko ryzyko po stronie wzywających abonentów, ale i służb, które więcej czasu poświęcić muszą na dotarcie na właściwe miejsce.

Europa w kwestii usług lokalizacyjnych pozostaje w tyle za USA, gdzie już 8 lat temu Federalna Komisja Telekomunikacji (FCC) nakazała operatorom sieci przekazywanie miejsca położenia abonenta służbom ratowniczym celem skrócenia czasu dotarcia do niego. System ten obecnie obsługuje ponad 100 mln abonentów i w praktyce sprawdził się, ratując wiele istnień ludzkich.

Komisja Europejska dopiero rok temu wydała dyrektywę, która obliguje operatorów do udostępniania informacji o położeniu abonenta służbom ratowniczym "w miarę możliwości technicznych". Raport, który powstał we współpracy ze służbami ratowniczymi i ekspertami z całego świata, ma zostać zaprezentowany Komisji Europejskiej w najbliższym czasie.

W każdej kryzysowej sytuacji czas jest krytycznym parametrem, a do tej pory zdażyło się już wiele przypadków, kiedy to służby ratownicze nie mogły zlokalizować abonenta i pomóc mu w odpowiednio krótkim czasie. Usługi lokalizacyjne w USA pomagają ratować życie. Ten raport przedstawia wpływ, jaki mogłyby mieć w Europie i proponuje najlepszą drogę wdrożenia, które wyeliminuje loterię czasową podczas akcji ratunkowej na całym kontynencie - powiedział Mike Amarosa, wiceprezes TruePosition, która dostarczyła technologię usług lokalizacyjnych dla 3 sieci GSM w USA.

Źródło tekstu: Cellular News     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-161-210-75.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy darmowy streaming muzyki zachęci cię do podpisania umowy?

Orange zachęca do oferty abonamentowej darmowym dostępem do Spotify

 

Zobacz wynik | Opinie (4)

Archiwum Ankiet