Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości W Europie będzie bezpieczniej

W Europie będzie bezpieczniej

WitekT 28 Listopada 2004 00:03

0 0

TruePosition, dostawca technologii związanych z usługami lokalizacyjnymi, opublikował raport zawierający wskazówki dotyczące implementacji tych technik u operatorów. Są one przeznaczone dla służb ratowniczych, które dzięki nim powinny skrócić czas dotarcia do potrzebujących.

Raport podkreśla wagę usług lokalizacyjnych z racji tego, że ponad 50% połączeń z prośbą o pomoc zostaje nawiązanych z telefonów komórkowych, a abonenci często mają problem z określeniem miejsca swojego pobytu. Ostrożne szacunki mówią, że każdego roku ponad 1 milion abonentów dzwoniących pod 112 nie jest w stanie powiedzieć gdzie się znajduje, a kolejnych parę milionów podaje błędne dane, co skutkuje wydłużeniem czasu dotarcia na miejsce ekip ratunkowych. Powoduje to nie tylko ryzyko po stronie wzywających abonentów, ale i służb, które więcej czasu poświęcić muszą na dotarcie na właściwe miejsce.

Europa w kwestii usług lokalizacyjnych pozostaje w tyle za USA, gdzie już 8 lat temu Federalna Komisja Telekomunikacji (FCC) nakazała operatorom sieci przekazywanie miejsca położenia abonenta służbom ratowniczym celem skrócenia czasu dotarcia do niego. System ten obecnie obsługuje ponad 100 mln abonentów i w praktyce sprawdził się, ratując wiele istnień ludzkich.
Komisja Europejska dopiero rok temu wydała dyrektywę, która obliguje operatorów do udostępniania informacji o położeniu abonenta służbom ratowniczym "w miarę możliwości technicznych". Raport, który powstał we współpracy ze służbami ratowniczymi i ekspertami z całego świata, ma zostać zaprezentowany Komisji Europejskiej w najbliższym czasie.

W każdej kryzysowej sytuacji czas jest krytycznym parametrem, a do tej pory zdażyło się już wiele przypadków, kiedy to służby ratownicze nie mogły zlokalizować abonenta i pomóc mu w odpowiednio krótkim czasie. Usługi lokalizacyjne w USA pomagają ratować życie. Ten raport przedstawia wpływ, jaki mogłyby mieć w Europie i proponuje najlepszą drogę wdrożenia, które wyeliminuje loterię czasową podczas akcji ratunkowej na całym kontynencie - powiedział Mike Amarosa, wiceprezes TruePosition, która dostarczyła technologię usług lokalizacyjnych dla 3 sieci GSM w USA.

Źródło tekstu: Cellular News     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-224-17-157.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Czy doczekamy się cenzury internetu w Polsce?

Kolejna próba cenzurowania Internetu w Polsce

 

Zobacz wynik | Opinie (1)

Archiwum Ankiet