Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości W czwartek konferencja Play

W czwartek konferencja Play

msnet 30 Stycznia 2018 15:00

16 10
play konferencja zasieg

"Największy projekt inwestycyjny w historii Play" ma być tematem spotkania z udziałem Jorgena Bang-Jensena, na które zaprasza fioletowy operator.

Spotkanie odbędzie się w czwartek, 1 lutego, w Warszawie. Jednym z uczestników będzie prezes sieci Play, Jorgen Bang-Jensen. Nie wiemy, czego dokładnie będzie dotyczyła konferencja fioletowego operatora, ale można przypuszczać jakiś jej związek z infrastrukturą, co widać na grafice dołączonej do zaproszenia.

Redakcja TELEPOLIS.PL weźmie udział w wydarzeniu, więc możliwie szybko podzielimy się z naszymi czytelnikami tym, co Play zaprezentuje w najbliższy czwartek.



Źródło tekstu: Play, wł     

Dodaj do:

Tagi: play

w sumie: 106
  • 0

    90.  2018-01-30 22:47:08

    @89 BW 20 to lte 800. BW 7 to lte 2600, ma największe pasmo. Z ciekawości gdzie mieszkasz? Bo 2100 na 10 mhz nie ma jeszcze w całym kraju.

  • 0

    91.  2018-01-30 22:51:10

    @90
    Łódź. Jedno z najlepiej pokrytych siecią telekomunikacyjną miast;) I pole do testów 5G:) Właczam Network Info i aplikacje BTSearch na androidzie i z ciekawości wyszukuję na jakiej częstotliwości pracuje mój Play:)

  • -1

    92. ~  2018-01-30 22:52:22  host: user-94-254-164-207.play-internet.pl

    85, współczuję. Ja mam w LTE Play dw 1,6Mb, up 2,5Mb - Masakra. To ma miejsce w mieście wojewódzkim.
    W Plusie, TAM czy Orange min 30Mb. Całe szczęście niedługo kończy się umowa.

  • 0

    93.  2018-01-30 22:53:26

    BTS Play obok mnie obsługuje LTE800, 1800, 2100 i 2600:)
    UMTS 900, 2100
    GSM 900, 1800

  • 0

    94.  2018-01-30 22:57:42

    @91 czyli musieli w ostatnim czasie uruchomić ci l800, skoro wcześniej go nie było. Swoją drogą to dziwne, zwykle gdy uruchamiają 2600 to 800 też od razu już dają. Pewnie za jakiś czas nie będzie cię z nim łączyło, zwykle klientów wypycha się na wyższe pasma, 800 jest dla osób, które nie są w stanie złapać niczego innego. No chyba, że jedziesz na oszczędzaniu energii, wtedy telefon może sam wybierać 800, żeby dłużej trzymać zasięg.

  • 0

    95.  2018-01-30 23:03:05

    Telefon mój w Play zawsze ma tryb oszczędzania baterii dlatego działa 2 doby:) Ale biega między 2100 a 2600 na LTE, czasem przeskakuje na 800 ale rzadko. I rzeczywiście na 2600 lub 2100 zasięg ma 2 kreski na 800 full zasięg:) No ale to kwestia propagancji fall na wyższych częstotliwościach. Mówiło się już nawet o LTE 3700MHz ale to pewnie pod 5G bedzie?
    http://tlp.is/g8s

  • 2

    96.  2018-01-30 23:12:21

    @95 raczej pod 5g, chociaż do transmisji mobilnej raczej bedą przekształcać obecne pasma. W sumie ten nowy zewnętrzny wynalazek play może obsługiwać 3,7 GHz, także może to jest ta nowość na czwartek, że bedą na tym budowali pojemne lte.

  • 0

    97.  2018-01-30 23:29:47

    @iphoneski
    Speedtest na telefonie na 2100MHz LTE: 12Mb/s down, 20,39Mbs upping 18ms
    W czasach gdy wchodziło LTE2600 wyciągałem kiedyś nawet 70-80Mbs down.Teraz jakoś nie moge dobić do tych wyników.

  • 0

    98. ~byft  2018-01-30 23:55:59  host: 205.201.55.46

    Obstawiam 5G

  • 0

    99. ~GSMobsewator  2018-01-31 10:59:27  host: public-gprs402603.centertel.pl

    A jednak wchodzą do projektu NetWorkS!!! i tym samym , uzyskają nowe bts do zawieszenia swoich anten i odwrotnie .

  • 0

    100.  2018-01-31 12:31:39

    @97 logiczne, że jak pasmo przejmie część ruchu to potem transmisja będzie wolniejsza. Tylko nie wiem dlaczego w komentarzu porównałeś wynik 2100 z 2600.

  • 0

    101. ~  2018-01-31 12:50:21  host: 89-64-15-221.dynamic.chello.pl

    Networks a przynajmniej Orange udostępnia im swoje światłowody. Właśnie projektuje dla nich takie łączniki.

  • -3

    102.  2018-01-31 13:03:32

    Play kolejny raz będzie lał wode na beton a głupi lód im uwierzy i po przedłuża umowy licząc że w końcu w PLAY będzie normalnie.

  • 0

    103. ~Zenek ze stodoły  2018-01-31 14:04:02  host: user-94-254-129-40.play-internet.pl

    U mnie na LTE2600 w Warszawie obok dworca Wileńskiego z eNodeB zlokalizowanym przy ulicy Panieńskiej w godzinach wieczornych tj. 18-23 ciagnie około 15-20Mb/s i tyle samo wysył. Na 2100 jest tragedia 2-3 poboru i z 5-7 wysyłu. Na 800 około 10 w jedną i w druga stronę. Na 1800 jakieś 7-8 w dwie strony. Po godzinie 23 na 2600 około 50 poboru i 20-30 wysyłu. Na pozostałych częstotliwościach nie zmiania się. Także tym, którym nie działa proponuję poczytać o wymuszaniu na modemach określonych pasm. To rozwiązuje w większości problemy i nie będzie jęczenia i biadolenia.

  • 0

    104. ~Daniel  2018-01-31 15:46:49  host: 71.188.142.83.hornet.pl

    Ja wiem, że oni mają swoich zwolenników, ale ja gdzieś nie byłem zachwycony ich ofertą, zasięg ok, to prawda, ale te propozycje umów z telefonami słabe, wolałem sobie sam telefon kupić, a do tego na kartę mam za 19 zł doładowanie w Virgin Mobile i tak jest o wiele wygodniej

  • 0

    105.  2018-02-01 06:33:31

    Re103. Nie na kazdym sofcie roitera da sie wymusic wybor pasma. W alcatelu link zone (wiem shit) tego sie nie da zrobić. No chyba ze ktos na jakis pomysl jak?

  • 0

    106. ~Liwiusz  2018-02-01 09:13:51  host: user-94-254-128-226.play-internet.pl

    O której godzinie ta konferencja?

  • 0

    107. ~hm  2018-02-01 10:29:43  host: user-94-254-149-3.play-internet.pl

    jw.
    o której godz. ta konferencja?

  • 0

    108. ~p4  2018-02-01 11:53:56  host: public-gprs407527.centertel.pl

    @106 i @107 Konferencja rusza lada chwila . Musimy dać czas na zmianę lokalizacji obserwatorów , którzy byli na konfe Folxa .

  • 0

    109. ~berbelucha  2018-02-01 12:14:37  host: user-94-254-130-178.play-internet.pl

    Jest gdzieś jakiś stream albo nawet w formie pisanej na żywo to o czym tam gadają? Poda ktoś linka...?

Dodaj swoją opinię