Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości W Częstochowie mają się skończyć problemy z "neostradą tp"

W Częstochowie mają się skończyć problemy z "neostradą tp"

WitekT 24 Listopada 2006 11:24

0 0

Neostrada w Częstochowie szwankuje. Telekomunikacja przyznaje, że to efekt prac na łączach, ale problemu nie widzi.

Problem dotyczy wielu tysięcy częstochowskich posiadaczy neostrady tp. Kłopoty trwają co najmniej od kilku tygodni i objawiają się niskim transferem i często wysokimi czasami odpowiedzi serwerów.

Zbigniew Drohobycki, rzecznik katowickiej TP, pod którą podlega Częstochowa, potwierdza problemy i mówi, że w tym rejonie rozbudowywana jest sieć transmisyjna, która niebawem ma zostać zakończona. Przyznaje, że przebudowa trwa już jakiś czas. Odbiór inwestycji i w efekcie poprawa jakości usługi neostrady tp nastąpi za tydzień lub dwa.




Do tej pory spadek transferu był zauważalny jedynie w godzinach szczytu i to przede wszystkim przez osoby, które zamówiły najwyższe prędkości przesyłu. Ci, którzy wykupili najwolniejsze, czyli najtańsze, transfery nie dostrzegali różnicy. Problem dotyczy wyłącznie Częstochowy, ale ilu osób, nie jestem w stanie powiedzieć - mówi Drohobycki.

Może o przebudowie należało poinformować zainteresowanych? - dopytywała Gazeta. Przecież nie wyłączaliśmy sieci - stwierdził rzecznik.

Drohobycki radzi, by ci, którzy uważają, że mają problemy z łączem Internetowym, złożyli reklamację. Najprościej mówiąc za każde 24 godziny przerwy w transferze przysługuje odbiorcy1/30 opłaty - informuje. Zastrzega jednak: Tu nie było przerw.

Źródło tekstu: gazeta.pl     

Dodaj do:
w sumie: 28
  • 0

    9.  2006-11-24 12:40:22

    uke.rulez: GTS Energis obiecywał, że będzie do końca roku napewno w całej Polsce - jakiś tam problem mieli mieć bodajże tylko z Kielcami, bo tam nie mają jak sprzętu kolokować w punkcie styku, miejsca nie ma w budynku TP. ;)

  • 0

    10. ~Ktos  2006-11-24 13:42:05  host: 194.204.151.190

    TTT a Ty dalej miej zludzenia ze u konkurencji z WLR bedzie lepiej, tele2 ma super lepsze call center niz tpsowe 9393 ( nagranie mp3 chodizlo kiedys po sieci ). Myslze ze duzo ludzie odejdzie a pozniej wroci. W polsce jest taka moda ze jak daja cos nowego trzeba szybko wziac nei wazne ze to nowe i nikt tego nie tetsowal.

  • 0

    11. ~ttt  2006-11-24 13:43:46  host: cbx150.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Witek - nie do końca to co piszesz jest prawdą. GTS-Energis po pierwsze będzie oferował usługę w bodajże 30-stu iluś tam strefach na 49 dostępnych, a po drugie do końca roku to tylko firmy mogą skorzystać z ich usługi BSA. Dla osób indywidualnych może coś pojawi się w styczniu - GTS-E dopiero szuka partnerów do tego.

  • 0

    12. ~Franz  2006-11-24 13:59:11  host: 212.160.172.70

    Przeciez BSA to bedzie to samo co Neostrada (ta sama siec szkieletowa, te same routery brzegowe i urzadzenia dostepowe), tylko pod inną nazwą !!! Myślicie, ze transfery albo pingi sie poprawia??? Smiechu warte !

  • 0

    13.  2006-11-24 14:13:03

    Franz: nie - ruch idzie do punktów styku z GTS E, a potem szkielet jest GTS-owy.

  • 0

    14.  2006-11-24 14:15:11

    ttt: te 30 stref to było przy Erze Domowej i dotyczyło ruchu głosowego. GTS E do końca roku będzie oferował BSA w całej Polsce. Ich oferta jest KIEROWANA do firm, ale wziąć ją może każdy. A informacje mam ze śniadania prasowego z Jaromirem Łacińskim, wtedy jeszcze dyrektorem zarządzającym, a dziś już prezesem, które odbyło się 7. listopada.

  • 0

    15. ~Franz  2006-11-24 14:18:07  host: 212.160.172.70

    WitekT dzięki za oświecenie :) A jak bedzie wygladalo BSA u innych operatorów? Tez przez GTS E?

  • 0

    16. ~ttt  2006-11-24 14:28:51  host: cbx150.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Witek - to, że każdy może ją wziąć to masz na myśli produkt ala DSL tepsy, wiele osób czeka jednak na produkt ala Neostrada tepsy, a z tym nie wiadomo kiedy GTS, albo jego partnerzy wystartują. Aha - z tego co wiem, to w grudniu Netia też startuje z BSA, ale nie w całym kraju.

  • 0

    17.  2006-11-24 14:36:33

    ttt: taka, a nie inna polityka względem BSA wynika z tego, że GTS E zawsze skupiał się na vardziej dochodowym, masowym rynku, gdzie ma wyrobioną markę i jest znany. Dla przeciętnego Kowalskiego na rynku masowym jest raczej nieznana. Dlatego chcą lecież przez partnerów takich, jak np. Onet, O2.pl czyGad-Gadu (głównie z tymi, z którymi mają już dialup). Wszystko technicznie będzie obsługiwał GTS E, zaś sprzedawać i brandować - współpracujący podmiot. Co do innych BSA - nie będą lecieć przez GTS E, tylko będą mieli korzystać z własnych szkieletów - w końcu na tym polega BSA. ;)

  • 0

    18. ~ttt  2006-11-24 14:45:50  host: cbx150.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Witek - to co napisałeś to wiem. Ale jeszcze nie tak dawno chyba sam GTS nie miał pomysłów co do sprzedaży BSA dla osób prywatnych ponieważ się zastanawiali, czy robić to przez partnerów, czy samemu pod nową marką. A masz może informacje, kiedy ci partnerzy zaczną oferować produkt?

  • 0

    19.  2006-11-24 15:03:25

    ttt: ta ich poza "wahania" nie wynika z braku podjętej decyzji co do wejścia na rynek konsumencki - oni są tego świadomi, że żeby coś zarobić, to muszą na niego wejść. To wynika z oferty ramowej BSA narzuconej przez UKE. PRzy aktualnej jej formie na zasadzie "retail minus" marży może nie wystarczyć do podziału między GTS E a podmiot brandujący. Jeżeli to się nie zmieni, to być może wystartują z własną, nową marką. Oni chcieliby (i pewnie UKE też) oprzeć ofertę ramową o faktyczne koszty świadczenia, co możliwe jest w sumie dopiero od sierpnia, kiedy TP opublikowała rachunkowość regulacyjną.

  • 0

    20. ~PLANET  2006-11-24 16:00:31  host: 217.116.110.185

    ***Witku: czy moglbys bardzo prosze rozwinac swoja wypowiedz: "Ich oferta jest KIEROWANA do firm, ale wziąć ją może każdy." ? Bo ja podpisuje z nimi na dniach umowe (bylem tam osobiscie 22go i niezmiernie sie zdziwili widzac chetnego na BSA w takiej formie kontaktu :D), na firme "oczywiscie" i nie do konca rozumiem, o co chodzi w tym zdaniu. W tej chwili IMHO mozna tylko na firme, od IQ'07 takze na userow indywidualnych - ale to tylko moj aktualny stan wiedzy na ta sprawe, dlatego wyjasnij mi prosze OCB, dzieki :)

  • 0

    21.  2006-11-24 16:37:29

    PLANET: to jest jak z InternetDSL w TP - niby oferta jest kierowana dla firm, ale zapotrzebowanie może złożyć, a także opłacać później rachunki, osoba prywatna - bez podawania regonu czy nip.

  • 0

    22.  2006-11-24 19:34:51

    no tak jak zwylke TP rozumie obsluge klienta inaczej niz inne firmy. ciekawe co by pan rzecznik zrobil jakby mu autostrade pod domem przemalowali na wiejska droge przeciez tez nie bedzie przerwania szlaku komunikacyjnego a male niedogodnosci takie jak korki albo dziury co to takiego kolejny argument zeby ta firme na marsa wystrzelic :|

  • 0

    23. ~mikemat  2006-11-24 19:54:29  host: cex69.neoplus.adsl.tpnet.pl

    ja mieszkam 40 km od czestochowy i lacze tez chodzi jakby nie moglo, od kilku dni na 1mb neo mam transery rzedu 20-30kb/s maks... tragedia pingi do onetu sa w granicach 180-450 !!!

  • 0

    24.  2006-11-25 18:23:03

    pawel_k: jaka firma taki rzecznik. Ot co...

  • 0

    25. ~SenSOR  2006-11-27 04:53:56  host: cfe227.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Ja jestem z CZęstochowy i faktycznie problem jest od dawna , tylko dlaczego przyznają sie dopiero teraz ! Mam ich w dupie i dzisiaj ide rozwiązać umowę.Mam Neostrade 6Mb

  • 0

    26.  2006-11-27 14:24:55

    Nie jestescie samotni. Mimo, ze nie jestem z Czestochowy, to tez odczuwam dziwne zachowanie neta. Wieczorem gubienie pakietów, spadek transferu o ponad polowe. Jednym slowem, lacza tepsy nie wyrabiaja. Przegladanie stron jest uciazliwe, granie w gry sieciowe niemozliwe ze wzgledu na wysokie pingi i gubienie pakietow. Czekam tylko az pojawi sie jakas odpowiednia alternatywa i podziekuje tepsie po wielu latach wspolpracy.

  • 0

    27. ~wizzz  2007-02-13 22:34:03  host: aaxa75.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Ja tez mam spadek transferu o polowe, nie pochodze z Czestochowy, ale z Minska Mazowieckiego i od jakis dwoch tyg (neo 512) mam spadek transferu prawie 3x gorzej dziala caly net. Dzwonie do nich i mi gadaja ze sa praca na moim kierunkowym 025, od 2 tyg slysze to samo. Nie polecam neostrady, to wszystko jeden wielki PRZEKRET!!

  • 0

    28. ~sunsabik  2007-02-23 21:04:27  host: adah225.neoplus.adsl.tpnet.pl

    na strefie numeracyjnej 013 jest to samo. Neostrada to jest jedno wielkie G!! Skoro nie mają możliwości technicznych na podnoszenie przepustowości łącza - niech tego nie robią, bo wtedy wszyscy zamiast zyskiwać - stracą. Dajcie pokój z taką ofertą. Żenua jakiej mało. Na partyline niekompetentne panie radzą, że w razie problemów z internetem należy PRZEINSTALOWAć SYSTEM. Chętnie przeistaluje im mózgi.

Dodaj swoją opinię