Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości W czerwcu oferta internetowa Dialogu i Tele2 dla klientów TP

W czerwcu oferta internetowa Dialogu i Tele2 dla klientów TP

WitekT 13 Kwietnia 2007 11:21

0 0

W czerwcu swoją ofertę szerokopasmowego dostępu do Internetu dla klientów Telekomunikacji Polskiej dzięki bitstream access komercyjnie zaoferują Tele2 oraz Dialog - pisze Gazeta Wyborcza.

Marta Pietranik z Dialogu mówi, że formalne możliwości świadczenia dostępu do sieci na łączach TP jej firma miała już na początku roku, jednak możliwości techniczne nie były wystarczające, dlatego Dialog świadomie zrezygnował z "łapanki" niezadowolonych użytkowników neostrady tp, co Netii przysporzyło wielkich kłopotów. Szerzej pisaliśmy o tym m.in. w tej wiadomości.

W tej chwili Dialog dostarcza szerokopasmowy Internet na swoich łączach 90 tys. klientom. Ich liczba wzrosła od początku roku o 25 tys, a do końca 2007 roku ma być ich łącznie nawet 150 tys. Bitstream access ma być rozszerzeniem standardowej oferty, a na starcie ma być dostępna w kilku wybranych regionach kraju.

Jeszcze przed wakacjami powinna pojawić się oferta Tele2. Firma w ramach prowadzonych 3-miesięcznych, darmowych testów, o których szerzej pisaliśmy w tej wiadomości, wytypowała już 200 osób, do których wysłała umowy, a kolejne ciągle mogą rejestrować się w programie. Z oferty tej firmy korzysta już kilkanaście osób, którzy mają opcję od 1 do 2 Mb/s w zależności od możliwości technicznych. Klienci otrzymują router z portem USB i Ethernet - Thompson Speedtouch 536.




Jesteśmy przekonani, że do końca roku przekonamy do siebie kilkadziesiąt tysięcy osób - mówi rzecznik Tele2 Karol Wieczorek.

Ani Karol Wieczorek, ani Marta Pietranik nie chcą zdradzić, jak wyglądać będzie ich oferta cenowa - ale nie kryją, że ich oferta będzie konkurencyjna wobec cen oferowanych przez TP. Narodowy telekom na razie nie wydaj się zaniepokojony rychłym wejściem konkurencji.

Nie lekceważymy innych, ale nie widzimy też specjalnego zagrożenia. Na koniec roku mieliśmy 1,7 mln użytkowników "neostrady tp", a liczymy, że dzięki zwiększaniu szybkości Internetu i nowym promocjom do końca roku zyskamy kolejne pół miliona użytkowników - zaznacza Jacek Kalinowki, rzecznik Grupy TP.

Źródło tekstu: Gazeta Wyborcza, wł     

Dodaj do:
w sumie: 12
  • 0

    1. ~Allan  2007-04-13 11:39:44  host: aahm222.neoplus.adsl.tpnet.pl

    "Jesteśmy przekonani, że (...) przekonamy.." - jesteśmy przekonani, że przekonamy, a przez nas przekonani przekonają jeszcze nieprzekonanych :P

  • 0

    2.  2007-04-13 11:50:57

    Do listopada 2005 korzystałem z usługi radiowego dostępu do internetu świadczonej przez Tele2 (air2net) w Krakowie. W końcu zlikwidowali tę usługę, zawiadamiając abonentów 30 dni wcześniej. To było nieporozumienie: transfer kilka razy mniejszy od zapowiadanego, częste wyłączenia, niekompetencja BOK-u (każdy konsultant mówił coś innego), zawsze negowali prawo do obniżki abonamentu, nawet jak im burza całkowicie zniszczyła nadajnik to z uporem twierdzili że zadnej awarii w tym okresie nie zanotowano). Dlatego proponuję rozwagi.

  • 0

    3. ~  2007-04-13 12:39:37  host: w3cache1.icm.edu.pl

    "(...) i>neostrady tp (...)" :>>>>>>>>>

  • 0

    4.  2007-04-13 12:41:38

    Fixed, dzięki. ;)

  • 0

    5. ~ypsilon  2007-04-13 12:55:17  host: proxy.de.maxdata.net

    Aby pozyskac 500k klientow, TP musialaby zrobic jakies nowe promocje, a od ponad 6 miesiecy nic nowego nie wymyslila oprocz przedluzania starych. Za chwile wakacje, i co...

  • 0

    6. ~  2007-04-13 12:57:59  host: w3cache1.icm.edu.pl

    30. kwietnia kończą się wszystkie promocje Neo w &ftp. Ciekawe co wtedy.

  • 0

    7. ~Pawel  2007-04-13 13:26:50  host: 212.184.247.124

    Nie ważne kto u mnie jeśli TP nie zmieni centrali max 128. I może wejść jeszcze 100 operatorów BSA Itak nic nie zmienią.

  • 0

    8. ~jareckim  2007-04-13 23:15:08  host: err.cylab.cmu.edu

    A ja sie zgłosiłem na testera, ale mnie nie przyjęli. Więc w odwecie nie skorzystam z ich oferty. Chyba, że będą dopłacali.

  • 0

    9. ~Internauta  2007-04-14 07:11:39  host: 87-205-38-21.adsl.inetia.pl

    jareckim: a poinformowali cię telefonicznie lub mailem o odmowie? Ja wysłałem formularz (19 marca), przyszło potwierdzenie i od tego czasu totalna cisza...

  • 0

    10. ~i  2007-04-14 07:13:19  host: 87-205-38-21.adsl.inetia.pl

    Wiem natomiast jedno - pod względem stabilności i prędkości łącza żaden BSA na razie nie dorównuje TP. W innej lokalizacji mam Net24 1 Mb/s. Z reguły jest 300-400 kb/s, a wczoraj padł rekord - 50 kb/s. Nawet VoIP nie działał...

  • 0

    11. ~nie wiedzący  2007-04-14 20:18:15  host: host-89-230-19-36.miedzyrzecz.mm.pl

    a jak wygląda sprawa jeżeli u mnie w bloku instalacje położyła, już przy budowie bloku, multimedia, czy gdybym chciał neo to muszą umożliwić podłączenie tepsie na swoich kablach czy nie....?

  • 0

    12. ~ukenamuniu  2007-04-15 21:52:45  host: nat-go2.aster.pl

    nie wiedzący 11: Inni nie wpuszczają Tp na swoje linie, a i Tp nie instaluje na obcych.Multimedia mają chyba swój dostęp szerokopasmowy. Pierwsze na marginesie: Ciekawe, co bądzie z abonentami WLR. Drugie: Czytałem w pewnym dzienniku, że w 2007 r. przybędzie w Polsce 1 mln abonentów z dostępem do Internetu. Napisano (pomijając jakoś sieci kablowe TV), że w ramach BSA operatorzy pozyskają 500 tys. abonentów Neostrady, a TP planuje uruchomić Neo dla 500 tys. nowych abonentów. Wiadomo, że rachunek powinien być taki: 500 tys. + 500 tys. = 500 tys. (!). Jeszcze uwaga: ponieważ TP wyjdzie na zero, to te 500 tys. "nowych" abonentów, to u operatorów alternatywnych. Ale jaja.

Dodaj swoją opinię