Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości W Bułgarii coraz mniej stacjonarnych

W Bułgarii coraz mniej stacjonarnych

WitekT 20 Czerwca 2005 10:39

0 0
Po raz pierwszy w historii telekomunikacji w Bułgarii zmalała liczba abonentów telefonii stacjonarnej.

Liczba abonentów BTC, bułgarskiego monopolisty, zmniejszyła się z nieco ponad 3 mln do 2,9 mln, czyli o ok. 3%. Równocześnie dynamicznie rosła liczba klientów miejscowych operatorów telefonii komórkowej. Przed rokiem było ich 3,5 mln, a obecnie 4,6 mln.

Z telefonów stacjonarnych rezygnują mieszkańcy małych miejscowości i posiadacze domów letniskowych.


Źródło tekstu: Rzeczpospolita     

Dodaj do:
w sumie: 17
  • 0

    1. ~tomi  2005-06-20 13:10:00  host: d2.azoty.tarnow.pl

    scenariusz dla TP S.A. już napisany - czekamy kiedy się zrealizuje

  • 0

    2. ~ksad  2005-06-20 18:33:00  host: dial-2763.zgora.dialog.net.pl

    Tomi - opanuj się. I co z tego, że TP legnie? Szefowie sobie poradzą. France Telekom sobie poradzi. Tylko zwykli, najzwyklejsi ludzie, Robole przez duże "r" - ci, jak zawsze, na bruk. Z tego się cieszysz?

  • 0

    3. ~tomi  2005-06-20 19:09:00  host: 192-78.is.net.pl

    zmiany są potrzebne nawet tam gdzie wydaje się nam że można skrzywdzić grupę ludzi, firma ma działać dla ogółu, chcesz żeby z gazowni przesyłali ci azot a ty płaciłbyś za to 2-gie tyle co to warte ?

  • 0

    4. ~robol  2005-06-20 19:13:00  host: 81.186.239.6

    qurwa jaki dobry samarytanin,wyj...ć tą
    TP S.A,z polskiego rynku dawac tu tanszych zachodu,robol zawsze ma prze...ne tak było i bedzie i nikt tego nie zmieni,chyba ze ty (ksad)

  • 0

    5. ~ehmm  2005-06-20 20:02:00  host: 212.244.115.33

    albo nie koniecznie z zachodu (podobno tańsi i taniej jest np w Chinach...)

  • 0

    6. ~tp niech  2005-06-20 20:19:00  host: doi73.neoplus.adsl.tpnet.pl

    sama zrezygnuje ze stacjonarki i przejdzie na internet i komorki beda mieli lepiej

  • 0

    7. ~jawor  2005-06-20 21:56:00  host: 212.244.122.6

    Jeszcze tylko do 9.07 i pa pa monopolisto!

  • 0

    8. ~mijan  2005-06-20 22:29:10  host: aqw133.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Mi to nawet trudno porównywać TP.S.A. Mam telefon w Plusie z starszą taryfą Plus 100 (50% abonamentu przy przedłużaniu umowy) i płace 39,65zł gdzie mam 80 min do wszystkich (50 abonamentowych i 30 za Plus Tobie) Aktywowałem sobie jeszcze "Tanie Wieczory i Weekendy" za 25zł gdzie jest pakiet 420 min dla tej taryfy. Wychodzi 500 min za 64,65zł. Jeszcze niedawno coś takiego mi by przez myśl nie przeszło... Przy takim ustawieniu mage isc za bułgarią;) Jak wypada na tym TP? tym bardziej ze wielka część rozmów leci na komórki a rachunek jest stały. Z TP 100 mni na komórke to ile bedzie w szczycie? Jak chce wiedziec ile mi zostało to loguje się do ebok'u a tam wszystko jak na dłoni.
    pozdrawiam

  • 0

    9. ~xxx  2005-06-21 17:43:00  host: dzx23.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Tomi: to rzeczywiście piękny scenariusz, który najpierw zaczął pisać nasz rząd a obecnie poprawia go i uzupełnia tp. Kiedy premiera?

  • 0

    10. ~D@rio  2005-06-28 22:34:00  host: gprs5.plusgsm.pl

    ja tez jestem posiadaczem telefonu w PlusGSM. Mam taryfe MaxProfit 100 do tego aktywne "PlusNieskoncznosc" + "Rozmawiaj taniej". Polaczenia do PlusGSM mam calkowicie za darmo a wiec moge paplac ile chce i kiedy chce, a nawet jak chce :) Do stacjonarnych place 0,31zł./minute w ramach uslugi "Rozmawiaj Taniej" i to mi sie odlicza z pakietu. A pozostala kasa na pakiecie idzie na GPRS i SMSy i jeszcze czasami przechodzi na nstp. miesiac. A wiec podsumowujac.... 122zł. + 75zł. + 6.10zł. = 203.10zł. A więc za 200zł. mogę gadać ile chce, siedzieć w necie (na GPRSie), i SMSować do woli...
    ...kto przedstawi lepszą ofertę?

  • 0

    11. ~ehmm  2005-06-29 07:17:00  host: 212.244.115.33

    Do D@rio: ja mam taką ofertę: 12,50 - jedna idea na kartę - w tym mam 100min do idei i na stacjonarne (wychodzi mi za 10 zł) a reszta zostaje na rozmowy (czyli 2,3zł - a rozmowa to każdej sieci wychodzi mi 37,5 gr/min a sms do każdej sieci wychodzi mi 10gr brutto:), wieczormami mam ere komfort (do ery,heyah i stacjonarnych) od 21wszej do 8 rano) za 30 zł brutto miesięcznie; stały dostęp do internetu (3Mb/s na 256kb/s = 80 zł brutto miesięcznie) Razem: 12,50zł +30zł + 80zł = 122,50zł miesięcznie:))

  • 0

    12. ~D@rio  2005-06-29 13:41:11  host: gprs1.plusgsm.pl

    do ehmm: no tak, ale Ty przedstawiasz polaczona oferte w jedna calosc wielu firm. A ja mowie tylko o PlusGSM. Pozatym glownie dzwonie do sieci Plusa i stacjonarnych, a do IDEI i Ery mniej...a te polaczenia 'do innych sieci GSM' odliczaja mi sie z pakietu +)
    A pozatym troche to zagmatwanie napisales:))...i jak rozmowa do kazdej sieci (Ery, Plusa) wychodzi Ci po 37,5gr./min i sms po 10gr. do wszystkich sieci?:> ...a za te darmowe rozmowy w Erze nie placi sie 60zł. a nie 30zł. przypadkiem?

  • 0

    13. ~ehmm  2005-06-30 02:01:00  host: 212.244.115.33

    do D@rio: przez pierwsze 12 miesięcy 30zł dopiero przez 2gi *(i ostatni rok umowy) płaci się "normalną" stawkę - czyli 60zł brutto, ale wtedy będzie można zmieniać sobie różne plany wenątrz oferty komfort (a za te kilka miesięcy mam nadzieje era też coś wymyśli i też bedzie dołożona oferta komfort "nielimitowane rozmowy wewnatrz ery i heyah" np:)) *(i na to liczę:)) - a jeśli chodzi Ci o to moje zagmatfanie co to Jednej Idei Na Kartę - to chodzi o ten starter za 12,50zł kiedy dają Ci w nim 25 zł na rozmowy, ja liczyłem wg tego co naprawdę zapłaciłem za starter, dlatego stawki wyszły mi 37,50gr/min do każdej sieci i 10 gr za sms do każdej sieci:)) - to tak apropo sprostowania.

  • 0

    14. ~D@rio  2005-07-02 09:05:00  host: bin192.neoplus.adsl.tpnet.pl

    dzieki. Nio, juz teraz jest troszke jasniej :))
    ...ale z tymi SMSkami za 10gr. to jednak niedokonca jest tak jak mogloby sie wydawac:)) bo i tak placisz 20gr. per SMS :)

  • 0

    15. ~Krzysiek  2005-07-03 19:37:00  host: Furby.nowanet.pl

    do mijana
    a nie lepiej Ci było posiadaną taryfę zmienić na nowy plan taryfowy i skorzystać z rabatu na abonament?
    Ja od 1.07 tak właśnie zrobiłem (mogłem dla dowolnego planu z Nowych Plusów wziąć rabat 50%). Wybrałem tak, żeby nie przekraczać tego co w abonamencie. Min rozmowy do wszystkich to 36 gr, sms 10 gr. Na stacjonarne (strefa plus) 12 gr/min, do Plusa 18 gr/min. Wszystko z naliczaniem 1/1 s.
    Za 45 zł abonamentu mam 375 minut do stacjonarnych i całość abo idzie na rozmowy. W TPSA w planie który mam (jeszcze bo umowę już wypowiedziałem) w cenie abonamentu 35 zł mam 10 3-min impulsów.

    Teraz drobne "ale" ode mnie. Na całym świecie za lokalne rozmowy nic się nie płaci. Pokrywa to abonament śmiesznie niski jak na możliwości pracujących ludzi (i żyjących z zasiłku). Ceny rozmów płatnych do komórek, międzynarodowe i międzymiastowe sa śmiesznie niskie. Nie ma co się dziwić że z taką polityka TelePSA na garnuszku żabojadów nic w tym kraju się nie zmieni. Będą dalsze ukryte podwyżki cen (czytaj promocyjne nowe plany taryfowe) i coraz więcej ludzi rezygnować będzie z tel stacjonarnego. Najlepiej jakby wszyscy tak zrobili.

  • 0

    16. ~ehmm  2005-07-04 02:35:00  host: 212.244.115.33

    tak, bywa drogo. Obecnie moim zdaniem najważniejsze to by obniżyć różne koszty, to podstawa jak się ma w domu minimum komputer, słuchawki i mikrofon. To jeśli założy się np internet u dobrego taniego dostawcy (obecnie z tego co mi wiadomo, dobra cena w Polsce na internet bezprzewodowy to 40zł miesięcznie z 2Mbps łącze (a wewnątrz sieci 100Mbps). - Ponieważ szykują się niemiłe zmiany dla operatorów tv kablowych (gdzie może okazać się, że będziemy przez ustawodawcę zmuszeni podwójnie płacić abonament za tv publiczną (raz obowiązkowo jako posiadacze tv odbiornika, drugi raz jako abonenci tv koblowej - jeśli rząd każe sieciom kablowym płacić dodatkowo za tv publiczną...) - w tym wypadku lepiej poczekać chwile, naskładać i kupić tv satelitarną (cyfrową) w internecie powstaje coraz wiecej stacji tv i radia internetowych:)) - wuup - polski tuner internetowy - coraz bardziej sie stara - i ma coraz wiecej kanałów (i jest za free:)) - są telefonie internetowe (z których tylko 3 sobie cenie najbardziej: jedną za innowacje i jakość (skype) - drugą za ceny połączeń i naliczanie sekundowe (eteria) - trzecią za darmowy numer telefoniczny:)(newfon)
    Czas, by telefonia komórkowa także pokazała na co ją stać (= obniżyły sie jeszcze bardziej ceny na karty:)) - a telefonie stacjonarne - jeśli czegoś nie wymyślą naprawdę ciekawego- i lepszego niż jest w telefonii komórkowej i internetowej - mogą mieć poważne problemy z przetrwaniem...
    PS - są wakacje i nawet państwowa PKP pomyślała:))- za 150zł brutto można sobie jeździć drugą kasą pociągami (prócz sypialnych i intercity:() po całej Polsce ważność takiego promocyjnego biletu to cały lipiec i sierpień (czyli wakacje:))- można całą Polskę zwiedzić wzdłuż i wszerz za całkiem przystęną cenę:)
    PS - dlaczego np &TP nie pomysli, by wprowadzić np *(jak już chce podpisywać umowe na 12 miesięcy) np DWiW za np 50- 100zł brutto za 12 miesięcy (1 rok)- np..? - PKP jest w stanie obniżać ceny a &TP - którą wspiera taki gigant jak FT nie umie..?:(

  • 0

    17. ~mijan  2005-07-05 21:09:00  host: app18.neoplus.adsl.tpnet.pl

    do Krzyska: mam włąsnie zamiar zmienic na nową taryfę jak mi sie skończy umowa, we wrzesniu. Jestem ciekaw jakie miałeś srednie rachunki ze zaoferowali 375 min za 45zł? pozdrawiam

Dodaj swoją opinię