Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości W Berlinie uruchomiono pierwsze komercyjne anteny 5G

W Berlinie uruchomiono pierwsze komercyjne anteny 5G

msnet 4 Maja 2018 11:20

8 0



Deutsche Telekom uruchomił w Berlinie sześć komercyjnych anten 5G. Do końca lata dojdzie 70 kolejnych w ponad 20 lokalizacjach.

Jak podaje niemiecki operator, uruchomiona w Berlinie sieć 5G jest pierwszą tego typu siecią działającą w Europie. Anteny zamontowane zostały w dzielnicach Mitte i Schöneberg w celu przeprowadzenia testów, wykorzystując przy tym pasmo 3,7 GHz. Początkowy zasięg klastra 5G budowanego w Berlinie wynosi 5 km.




Wdrożenie wykorzystuje komercyjny sprzęt 5G firmy Huawei, a także oprogramowanie i terminale oparte na standardzie 3rd Generation Partnership Project (3GPP) dla sieci 5G (w wersji niezależnej). Komponent komunikacji mobilnej dla 5G został ujednolicony w grudniu 2017 roku. Wdrożenie 5G NR w pasmie poniżej 6 GHz idealnie nadaje się do zastosowań wymagających dużego zasięgu, wielogigabitowej przepustowości danych i niskich opóźnień.

Zobacz: Huawei - pierwszy smartfon z 5G w 2019 roku
Zobacz: P4 kupuje częstotliwość 3,7 GHz od PAGI
Zobacz: 3GPP zatwierdza częściowe specyfikacje sprzętu 5G

Źródło tekstu: Deutsche Telekom     

Dodaj do:

Tagi: 5g | deutsche telekom | berlin

w sumie: 78
  • 0

    59. ~on  2018-05-05 13:44:03  host: a28-02-07.opera-mini.net

    @57. wlo, to bardo ładnie z Twojej strony że wspominasz Nokie. Ja też mam Nokie 6288 i czasami ją używam bo na mowym androdzie brak formatów video/voice. A mam ciekawe nagrania. Mógłbym konwertować ale jestem leniem.

  • 0

    60.  2018-05-05 13:53:24

    59 - ale chyba o czym innym mówiliśmy? ;-)

  • 0

    61.  2018-05-05 14:06:45

    Powiem tak: przekonałem się, że nick mocno określa odbiór prezentowanych treści i często się zdarza, że nawet ktoś piszący sensownie jest hejtowany z powodu swojego nicka.
    Jest jeszcze jedna możliwość, a mianowicie LIKWIDACJA prezentacji nicków, wraz z ukrywaniem hostów. To byłby duży krok w odpolitycznieniu komentarzy i każdy byłby na równych prawach. Skończyły by się kłótnie o podszywanie się pod kogoś - widoczny byłby tylko numer komentarza w danym wątku. Myślę, że warto tę propozycję rozważyć...

  • 0

    62. ~on  2018-05-05 14:13:16  host: a28-02-07.opera-mini.net

    @60. Zgadza się. Ty pisałeś o swoich tematach a ja o swoich. Dodam jeszcze, że w mojej Nokii mam. vOpery 21 zainstalowaną. Bardzo dobrze pracuje Skype i Facebook

  • 0

    63.  2018-05-05 14:16:39

    toms - osobiście wolę dyskutować z komś kto ma imię, nick, niż pamiętać numery w konkretnym wątku ;-)

  • 0

    64. ~on  2018-05-05 14:20:35  host: a28-02-07.opera-mini.net

    @61. toms propozycja b.dobra. Niemniej jednak nie byłaby ta forma tajemnicą dla adminów.

  • 0

    65.  2018-05-05 14:49:49

    @31, frasag - możesz zablokować przecież dowolny nick - klikasz weń i blokujesz. Zasady rejestracji, logowania i publikowania wpisów zmienią się. Prace ruszają w najbliższych tygodniach. Ograniczymy spam do minimum i zachęcimy do logowania. Odnośnie zaś jednego z wątków tej dluuugiej dyskusji - widzimy hosty osób piszących z Opery Mini i bez trudu możemy je blokować. Opera w żaden sposób nie czyni nikogo anonimowym.

  • 0

    66. ~on  2018-05-05 14:54:49  host: a29-02-09.opera-mini.net

    @65. Luin . Super info.

  • 0

    67. ~kiszka  2018-05-05 15:01:09  host: user-94-254-132-157.play-internet.pl

    @65. tak trzymać i skończyć z tymi podszywaczami i postami nie na temat. masz u mnie plusa luinie

  • 0

    68. ~frasag  2018-05-05 15:15:41  host: 031011131125.dynamic-zab-06.vectranet.pl

    Adminie LuiN: cieszę się że planujecie zmiany- oby były pozytywne. Nie wiem jak tu jest z tym blokowaniem- ale byłem kilka lat na Mobiwap (chyba już jest kapput)- wszyscy byli zalogowani- nawet do czytania- o to nie walczę bo to nie problem- niech czytają. Tam było tak że mogłem komuś dać prywatnego bana na priv (ignora)- gdy robił mi przykrości. A niezależnie od tego mogłem zablokować wszystkie jego posty (nie były U MNIE widoczne- a dla innych tak). Ale rozumiem że to problem serwera- nie wszystko wszędzie da się zrobić. Dużo się tu nauczyłem od niektórych Kolegów- nie wymienię, choć pamiętam- nie chcę pozostałych zawstydzać. No ale bardzo cenię spokój- a tego tutaj brak- szczególnie w weekendy. Wy też chcecie odpocząć po całym tygodniu- ale tu "myszy harcują". Mam nadzieję że planowane zmiany pójdą w dobrym kierunku. Ja obiecuję publicznie że będę pisał tylko zalogowany- słowo harcerza! Pozdrawiam :)

  • 0

    69.  2018-05-05 15:41:05

    @68, frasag - tak jak pisałem, od lat masz już możliwość filtrowania komentarzy na Telepolis.pl. Działa to dokładnie tak, jak sobie życzysz. Blokujesz nicki, a potem tylko zmieniasz sposób wyświetlania: http://tlp.is/h8o

  • 0

    70. ~frasag  2018-05-05 15:44:56  host: 031011131125.dynamic-zab-06.vectranet.pl

    LuiN: no to może dla konta Premium? Jeśli się mylę to objaśnij to szerzej- gdzie to ustawić?

  • 0

    71.  2018-05-05 15:53:43

    @70, frasag - masz rację, tak przyzwyczaiłem się do tego, że zapomniałem już, że to funkcja premium. Mój błąd, a Ty masz na 6 mies. konto premium - miłego testowania :)

  • 0

    72. ~frasag  2018-05-05 15:56:13  host: 031011131125.dynamic-zab-06.vectranet.pl

    LuiN- SUPER!!!! Dziękuję Ci i będę testował. Pozdrówki dla Administracji Telepolis.

  • 0

    73. ~pabloki  2018-05-05 17:08:19  host: user-188-33-253-158.play-internet.pl

    LuiN ach jak się cieszę że prawdziwym jest stwierdzenie iż ludzie sami narzucają sobie ograniczenia pod pozorem nowoczesności . o zachetach konkursem gdzie nie widać jakoś nowych logujących , czy tez monetyzacji tresci niby premium jedynie przypominam. oczywiście w kwestii doświadczeń negatywnych.

  • 0

    74. ~  2018-05-06 01:17:11  host: apn-46-76-153-63.dynamic.gprs.plus.pl

    A właśnie. Skoro o nickach mowa to powiedz nam wlo dlaczego taki nick wybrałeś i co on w ogóle znaczy? Czy to jakiś skrót? Czy pierwsze litery imienia i nazwiska? Piszesz już tutaj tyle lat a za każdym razem jak widzę ten nick to brzmi dla mnie bardzo dziwnie.

  • -1

    75. ~Kiszka  2018-05-06 09:15:04  host: a06-04-08.opera-mini.net

    @74 lepiej nie pytaj, lepiej żebyś nie wiedział, ten nick wprawia czytelników w osłupienie a nawet przyprawia o dreszcze. czytając ten nick włos sie jeży na głowie, stoją za nim siły nieczyste, więc dla twojego i naszego dobra nie pytaj o nick

  • 1

    76. ~Czerwona Zaraza 7  2018-05-06 09:48:05  host: a06-09-06.opera-mini.net

    75). Co Ty, ze średniowiecza się urwałeś z tymi zabobonami?
    :-D

  • 0

    77. ~kodello  2018-05-08 21:44:05  host: 31.179.159.18

    Wolę czytać informacje, że ktoś coś buduje, robi, żeny było lepiej, rozbudowuje sieci, itd. niż to, że P4 daje zasięg 4 sieci a i tak nie działa, że Polkomtel dodaje nerki do umowy czy sprzedaje pralki. Czekam na 5G jednym słowem.

  • 0

    78. ~fly  2018-06-15 17:58:22  host: host54.v40.interkam.pl

    no to oddziały onkologiczne nie wyrobią w uśmiercaniu chemią

Dodaj swoją opinię