Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości W amerykańskiej aukcji "pękło" już 40 mld dolarów

W amerykańskiej aukcji "pękło" już 40 mld dolarów

WitekT 4 Grudnia 2014 15:26

6 1
W Stanach Zjednoczonych trwa aukcja częstotliwości z pasm 1695-1710 MHz, 1755-1780 MHz oraz 2155-2180 MHz (AWS-3). Aktualna wartość ofert przekroczyła już 40 mld dolarów.

Rezerwacje nie są przyznawane ogólnokrajowo, a regionalnie. Ogółem do wzięcia jest 25 MHz sparowanego pasma (FDD) oraz 15 MHz niesparowanego (TDD) podzielonych na 1614 rezerwacji. Najdroższy jest teraz sparowany blok 10 MHz z zakresu 1770-1780/2170-2180 MHz w Nowym Jorku. Jego aktualna cena to prawie 2,7 mld dolarów.


Źródło tekstu: FCC, wł     

Dodaj do:

Tagi: aukcja | fcc

w sumie: 12
  • 3

    1. ~qaz1  2014-12-04 15:48:43  host: user-31-175-160-75.play-internet.pl

    Co to znaczy "regionalnie" czy kazdy stan ma osobne przyznane rezerwacje? Bo jesli tak to powinno byc napisane najdrozszy sparowany blok kest dla STANU NOWY YORK bo obecnie tresc sugeruje ze kazde miasto ma swoja aukcje( a miast jest maaaaaasa)

  • 1

    2.  2014-12-04 15:57:39

    Regionalnie, czyli tylko na określoną część kraju - ani nie miasto, ani nie stan, to się nie musi pokrywać. Do kupienia jest 6 bloków, 5 z nich podzielono na 176 rezerwacji regionalnych, a jeden na 734 rezerwacje.

  • 1

    4. ~  2014-12-04 17:32:16  host: 89-78-181-69.dynamic.chello.pl

    A mógłby ktoś wytłumaczyć jak te pasma działają tak w ogóle? Jak to jest, że jeden ma 10MHz, drugi ma 15MHz, co z tego wynika?

  • 0

    6. ~pabloki  2014-12-04 18:29:38  host: 213.158.222.208

    dobra , dobra pocałujcie w .... bobra. a teraz gdy już to zrobiliście to niech ktoś poda jakie są stawki za inne częstotliwości bo może sie okazać że te 40 mld to nie jest wiele. na razie to artykuł jak z faktu.

  • 2

    7. ~Ok  2014-12-04 19:17:34  host: user-94-254-209-101.play-internet.pl

    Panie Redaktorze proszę o więcej szczegółów.

  • 1

    8.  2014-12-04 19:38:09

    ma ktoś info, kiedy u nas II etap aukcji na częstotliwości LTE ?

  • 1

    9.  2014-12-05 09:17:20

    pabloki: czy oczekujesz, że wylistujemy ceny we wszystkich 1614 aukcjach? Naprawdę tak trudno Ci policzyć ile średnio przypada na resztę? (40 mld - 2,7 mld)/1613... I po co te teksty o Fakcie? Czy ja mówię, że Ty się z kolei zachowujesz jak czytelnik tego dziennika? No po co?

  • 0

    10.  2014-12-05 09:17:32

    Ok: jakich szczegółów oczekujesz?

  • 2

    11.  2014-12-05 09:17:42

    uziel_emes: po 6 stycznia.

  • 0

    12. ~pabloki  2014-12-05 16:25:27  host: 213.158.217.161.pat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    WitekT chodziło mi o stawki wylicytowane dotychczas przed tą,obecnie trwającą, aukcją . Rozumiem że nie jest to jakieś odnowienie a pozyskanie nowych częstotliwości. Jakie były historyczne ceny. Wtedy da nam czytelnikom obraz skali tych 40 mld. Nie chodzi o ceny za to co teraz bo istotnie łatwo to obliczyć.Albo inaczej : napisz o skali tej ceny. Mam nadzieje (nadzieja matką głupich he he ) żeteraz już wiesz o co chodziło w #6.

  • 0

    13. ~LepikPL  2014-12-05 20:20:10  host: 87-205-208-80.adsl.inetia.pl

    Czyli że wychodzi średnio ponad 100 USD na obywatela. Tą analogią idąc dalej, w Polszy aukcja winna przynieść 12 miliardów PLNów. Albo ooooostro przepłacają, albo pasmo jest niezbędne do szczęścia i teraz będziemy mieć całkiem nową kategorię pseudo-podatków od korporacji. Na przykład aukcja prawa do gumowej podeszwy. Nie chcesz chodzić w drewniakach albo boso, płacisz więcej za buty z ukrytą opłatą za gumę. Myślę że z miliard jak nic, prościutko do budżetu. A gdyby to była opłata za gumę na instrument, no to ho-ho! Ze dwa miliardy za coś cieńszego niż dętka do roweru...

  • 1

    14.  2014-12-05 22:50:23

    pabloki: porównanie, które podajesz, jest raczej niemiarodajne. Częstotliwości "drożeją" na całym świecie w związku ze zwiększonym zapotrzebowaniem na transmisję danych. W Polsce jest tak samo. Dane z poprzednich aukcji nic nie dadzą... O wiele ciekawsze zestawienie zaproponował LepikPL, bo to zestawienie na "tu i teraz", na dodatek bardzo obrazowe.

Dodaj swoją opinię