Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości W 2Q2014 Samsung sprzedał więcej smartfonów z LTE niż Apple

W 2Q2014 Samsung sprzedał więcej smartfonów z LTE niż Apple

orson_dzi 25 Sierpnia 2014 22:40

2 1

W II kwartale tego roku Samsung był liderem sprzedaży smartfonów z LTE, zgarniając 32,2% udziałów w rynku.






Samsung sprzedając w II kwartale 2014 roku 28,6 mln smartfonów z LTE był liderem rynku z wynikiem 32,2%. Swój sukces Koreańczycy zawdzięczają głównie sprzedaży modelu Galaxy S5. Apple, które po I kwartale tego roku było w posiadaniu 40,5% rynku, po sprzedaży 32,7 mln smartfonów z LTE, tym razem obniżył loty i spadł na drugą pozycję z wynikiem 31,9%. Przyczyny spadku najprościej można dopatrywać się w braku smartfonów ze średniej i niższej półki w ofercie firmy z Cupertino. Z drugiej jednak strony, Apple osiągnęło taki wynik w zasadzie dwoma modelami iPhone'a, które są aktualnie promowane - 5C i 5S.

Na trzecim miejscu uplasowało się LG, jednak wynik 5,2% stawia firmę daleko za liderami rynku. W sumie trójka liderów sprzedała 70% wszystkich smartfonów z LTE jakie trafiły na rynek w II kwartale 2014 roku.

Źródło tekstu: Strategy Analytics, The Chosun Ilbo, wł     

Dodaj do:

Tagi: apple | galaxy s5 | iphone 5s | samsung

w sumie: 15
  • 2

    1. ~Lesio  2014-08-25 23:50:09  host: 093105247157.raciborz.vectranet.pl

    wow, porównujecie gruszki z jabłkami :-), apple "wypuścił" od 2007 roku 9 modeli telefonów, samsung 676 -> Apple się kończy!

  • 1

    2.  2014-08-26 01:57:18

    W sumie Apple z LTE wydał 3 modele?: 5, 5C (brr) i 5S (czytnik papilarny, brrr). W tym momencie na pewno dwa ostatnie są w aktywnej sprzedaży, zatem obydwa zaliczają się do "walki rynkowej". A to oznacza o 100% modeli więcej na rynku ;)

  • -1

    3. ~  2014-08-26 04:47:52  host: n08-01-03.opera-mini.net

    strasznie nudne są te statystyki. szkoda że nie można dodać takich artykułów do jakiejś czarnej listy, ale to wy powinniście zadbać o porządek na portalu i jakieś normalne kategorie wpisów typu "biznesowe-gówno-nie-dla-normalnego-użytkownika".
    przepraszam za brak wielkich liter, ale tak działa swype...

  • -1

    4. ~r  2014-08-26 05:48:11  host: 89-74-173-170.dynamic.chello.pl

    Lesio a kogo obchodzi nieudolność japka i jego niemoc do stworzenia choćby dziesięciu modeli?

  • 1

    5.  2014-08-26 07:43:51

    @2 Poprawiłem. Nie wiem skąd mi się wzięło LTE tylko w 5S.

  • -3

    6. ~Wojt_ElblĄk  2014-08-26 07:46:36  host: 81.219.84.18

    Dawno temu w czasah, gdy w Elbląku było 30 telefonów - dwa w szpitalach, jeden na policji, kilka na dworcach, w urzendah, na poliehnice nie było takih problemów telefon slurzyl do kontaktuwz ludzmi zwierzentami a dzis sms mms internenty w telefonah, ludzie to je szalenstwo wariadztwo co sie dzieje.
    dzis telefon komputer som w jednym jak samsung i sony jedna firma android.

  • -3

    7. ~Andrzej z Czeladzi  2014-08-26 07:52:56  host: 81.219.84.18

    @6 Wojtku dobrze mówisz, a co sadzisz o rachunkach ze te telefony ?
    Mi w samsungu połowe stron erotycznych sie nie uruchamia a rachunek za internet w telefonie po kilkaset złotych.

  • 1

    8. ~Cyk  2014-08-26 07:53:43  host: public-gprs514603.centertel.pl

    frzemirmy - a co to za słowo :)

  • 0

    9.  2014-08-26 08:01:47

    @8 Nawet jakbyś chciał, to nie przyciśniesz przypadkiem kilku guzikow żeby zrobić identyczne :P . Poprawione

  • -2

    10. ~Wojt_ElblĄk  2014-08-26 08:01:48  host: 81.219.84.18

    @Andrzej z Czeladzi: jako polao-katolik nie oglondam takih zeczy, dla mnie moze to nie istniec bo to jest zle i drogie, ja telefon tylko do dzwonienia uzywam. kiedys mialem telefon smarfon firmy android na mame zameldowany, ale znudzilo mi sie i wrucilem do starej zasluzonej noki co i tobie polecam

  • 0

    11. ~Red  2014-08-26 08:29:08  host: 141.Red-88-9-40.dynamicIP.rima-tde.net

    Sam znam kilka osób które mają smartfon z LTE i zablokowany internet (tylko wifi) i jakoś z tym żyją :) Po co takie statystyki? W telefonie do normalnego życia wystarczy stabilne 3G, nikt nie ciągnie jakiś mega plików a video nawet w HD też sobie po 3G radzi.

  • 0

    12. ~plastik  2014-08-26 08:53:01  host: google-proxy-66-249-81-103.google.com

    Plastik fantastik. Za wersję mini sobie życzą ZA DUZO. Maks 600zl

  • 0

    14.  2014-08-26 09:39:10

    Ilość dostępnych modeli Apple < Samsung.

  • 0

    15. ~Niko ponad prawem  2014-08-26 12:16:19  host: 81.219.84.18

    Niezły sprzet. LG powoli sciga Samsunga.

    "AZ jest tutaj"

  • 0

    16. ~Punk  2014-08-26 13:52:05  host: 5.174.144.41

    Do 7, chyba wchodzisz na kiepskie strony typu pobieraczek skoro nie wyświetla ci treści a kasuje za nie.
    Ja z tym nie mam problemu i nie płacę za te treści a oglądam na smartfonie.
    Po prostu trzeba wiedzieć gdzie wchodzić, a gdzie nie, ja już przetestowałem masę stron na pre paid i teraz na abonku można śmigać po pewnych stronach które zostały sprawdzone i są pewne.

Dodaj swoją opinię