Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości W 26 miejscowościach powstaną multimedialne Pracownie Orange

W 26 miejscowościach powstaną multimedialne Pracownie Orange

LuiN 13 Sierpnia 2015 12:21

6 2

nowe pracownie orange mapam Internauci wybrali miejscowości, w których powstaną nowoczesne Pracownie Orange. Wszystkie otrzymają sprzęt, dostęp do Internetu i pomoc Fundacji Orange w prowadzeniu świetlic tak, aby stały się miejscem spotkań i rozwoju cyfrowych kompetencji mieszkańców.

W 26 małych miejscowościach zostaną założone nowe multimedialne świetlice od Fundacji Orange. Finalnego wyboru lokalizacji dokonali Internauci w plebiscycie, który przez trzy tygodnie toczył się w sieci i prezentował 50 kandydatur wskazanych przez komisję spośród 1018 wniosków. Łącznie oddano w nim ponad 4 mln głosów.

Lokale w zwycięskich miastach i wsiach zostaną wyremontowane, umeblowane i wyposażone w komputery z bezpłatnym Internetem, drukarki, skanery, konsole do gier i telewizory LCD. Przez kolejne dwa lata Fundacja Orange wspierać będzie ich opiekunów w prowadzeniu profesjonalnej świetlicy dla lokalnej społeczności.
W pierwszej edycji programu w 2012 roku powstało 50 Pracowni, w których mieszkańcy organizują kursy, warsztaty, wystawy, dzieci odrabiają lekcje, uczą się programowania, animacji, cyfrowej obróbki zdjęć, a seniorzy ćwiczą obsługę komputera. Większość użytkowników przyznaje, że dzięki świetlicy zwiększają swoje umiejętności związane z nowymi technologiami.

Zobacz: 50 małych miejscowości zmieniło się z Orange

Źródło tekstu: Fundacja Orange     

w sumie: 4
 • -1

  1. ~pablok029  2015-08-13 12:30:04  host: user-94-254-198-211.play-internet.pl

  Orange niech lepiej się zajmie mobilnym Internetem lte i poprawa Neostrady na starych łączach to a nie im salonynw glowie.Chyba najgorszy operator zaraz obok play

 • 0

  2. ~Ccv  2015-08-13 12:38:06  host: apn-31-1-237-75.dynamic.gprs.plus.pl

  @1 a gdzie ty byl jak to sie organizowalo? Teraz d.... o tym piszesz

 • 0

  3.  2015-08-13 14:01:37

  no tak trzeba świetlice z netem orange odpalać, bo na wsi mimo, że masz ich słup przed domem to nie są w stanie człowiekowi podłączyć lini - całe orange...................................... Na podstawach leżymy i kwiczymy, ale będziemy inne "szczytne" cele realizować. Czyli nie chodzę w ogóle po górach, ale ma Mount Everest jutro się wybieram....

 • 0

  4. ~Ccv  2015-08-13 14:29:27  host: n15-01-08.opera-mini.net

  @3 to opoznisz rozwoj Orange i ich szczytne cele. A jak ci sie przytrafi jakis wypadek, to co wtedy?

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-198-96-198.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Optymalna liczba obiektywów dla tylnego aparatu fotograficznego w smartfonie to:

Pixel 3 XL będzie inny niż poprzednicy - oto nowe zdjęcia smartfonu

 

Zobacz wynik | Opinie (3)

Archiwum Ankiet