Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości W 2020 roku 90 proc. ludzi będzie miało telefon komórkowy

W 2020 roku 90 proc. ludzi będzie miało telefon komórkowy

orson_dzi 27 Listopada 2014 10:53

0 1

Z najnowszego raportu Ericsson Mobility wynika, że w 2020 roku świat będzie połączony jak nigdy dotąd.

Najwięcej subskrypcji mobilnych przyrasta w Indiach i Chinach - kolejno 18 i 12 mln w samym tylko trzecim kwartale 2014 roku. W 2014 roku na całym świecie pojawiło się 800 mln nowych kart SIM działających na smartfonach. Całkowita liczba subskrypcji na smartfonach to obecnie 2,7 mld sztuk. Ericsson prognozuje, że w 2020 roku liczba ta osiągnie poziom 6,1 mld sztuk.

Spadająca cena urządzeń mobilnych w połączeniu z poprawą ich użyteczności oraz rozwojem zasięgu sieci, to główne przyczyny rosnącego globalnego fenomenu jakim jest telefonia komórkowa, która niebawem będzie dostępna dla zdecydowanej większości ludzi, niezależnie od ich wieku i miejsca zamieszkania - powiedziała Rima Qureshi, wiceprezydent i szef strategii w firmie Ericsson. Ericsson Mobility Report pokazuje, że w 2020 roku będziemy ze sobą połączeni, jak nigdy wcześniej - dodaje Qureshi.
Wzrost liczby smartfonów na świecie nabiera dynamiki - stanowiły one ponad 65% wszystkich telefonów sprzedanych w trzecim kwartale 2014 roku (rok wcześniej było to tylko 55%). Mimo rosnącego tempa sprzedaży smartfonów, raport firmy Ericsson wskazuje, że wciąż istnieje przestrzeń do wzrostu w tym obszarze. Smartfony odpowiadają obecnie tylko za 37% wszystkich działających na świecie kart SIM. Co oznacza, że wielu użytkowników nie wybrało jeszcze bardziej zaawansowanych i ułatwiających korzystanie z Internetu telefonów.

Wśród rodzaju danych przesyłanych w sieciach mobilnych dominują filmy. W sieciach 4G materiały wideo stanowią obecnie 45-55% całego ruchu. Filmy pojawiają się już nie tylko w dedykowanych serwisach, jak YouTube, ale również w reklamach, serwisach społecznościowych i materiałach informacyjnych. Sprzyjają tego coraz lepsze i większe ekrany w urządzeniach mobilnych, a także coraz wyższa jakość przesyłanych filmów. Ericsson przewiduje, że do 2020 roku ilość przesyłanych filmów wzrośnie dziesięciokrotnie.

Ericsson w raporcie wspomina również o nadchodzącym standardzie 5G, którego wprowadzenie jest przewidywane na 2020 rok.

Źródło tekstu: Ericsson; wł     

Dodaj do:

Tagi: ericsson | ericsson mobility

w sumie: 2
  • 0

    1. ~KaReS  2014-11-27 11:05:59  host: 212.160.172.85

    Pytanie: czy 6,1 mld szt SIM oznacza, że 90% ludzi będzie miało tel kom? Moim zdaniem nie. Wszak człowiek będzie miał/ma więcej niż 1 kartę SIM, a inny nadal nie będzie miał tel kom. W ten sposób nie można tego prognozować.

  • 0

    2. ~y  2014-11-27 19:40:15  host: user-46-112-175-217.play-internet.pl

    I w końcu może zlikwidują stacjonarne ( dla indywidualnych ) , widok zwisających kabli ze słupów na terenie miasteczek turystycznych czy nawet polskiej wsi - jest nie estetyczny . Skoro komórkowce wiodą prym , zlikwidować Stacjo . I to nie tylko ja tak sądzę , ale i sami operatorzy dążą do tego , namawiając do zmian :)

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-81-244-248.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Jak oceniasz wakacyjną promocję sieci Play?

Internet na lato za darmo w Play

 

Zobacz wynik | Opinie (9)

Archiwum Ankiet