Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości W 2017 roku częściej pobieraliśmy aplikacje z Google Play niż z AppStore

W 2017 roku częściej pobieraliśmy aplikacje z Google Play niż z AppStore

msnet 26 Stycznia 2018 08:53

1 2

aplikacje

Użytkownicy Androida w 4Q2017 ponad 19 mld razy pobrali aplikacje ze sklepu Google Play. I są to tylko nowe instalacje.

Czwarty kwartał 2017 roku przyniósł w Google Play rekordową liczbę pobranych aplikacji. Uwzględniając tylko nowe instalacje, licznik wskazuje ponad 19 miliardów. To o 145% więcej, niż wynosiła liczba pobrań w AppStore. Wynik taki był możliwy między innymi dzięki wzrostowi popularności urządzeń z Androidem na takich rynkach, jak Indie, Indonezja i Brazylia. Największy wzrost liczby pobrań odnotowały gry, aplikacje finansowe oraz narzędzia służące personalizacji interfejsu.

aplikacje

Chociaż z AppStore pobrano mniej aplikacji, to jednak wydano na nie więcej pieniędzy. I to aż o 95% więcej niż w sklepie Google'a. Posiadacze iPhone'ów i iPadów wydali na aplikacje mobilne w ostatnim kwartale ubiegłego roku około 11,5 mld dolarów.

aplikacje

W całym 2017 roku z obu sklepów pobrano 175 mld aplikacji, na które wydano 86 mld dolarów. Przeciętny użytkownik urządzenia mobilnego używał programów mobilnych średnio przez 43 dni.
aplikacje

Przeciętny użytkownik smartfonu ma na swoim urządzeniu 80 aplikacji, a w ciagu miesiąca używa połowy z nich. W liczbie programów zainstalowanych w pamięci telefonów przodują Chińczycy i Japończycy, którzy mają ich ponad 100. Natomiast w Indiach najwięcej z nich jest uruchamianych i używanych.

aplikacje

Biorąc pod uwagę tylko system Android, zdecydowanie największym rynkiem dla aplikacji mobilnych są Chiny, co nie powinno nikogo dziwić. Mieszkańcy Państwa Środka poświęcili też sumarycznie najwięcej czasu tym programom - ponad 220 miliardów godzin w IV kwartale 2017 roku. To ponad cztery razy więcej niż w Indiach. Rynek chiński daje 1 dolara na każde 4 wygenerowane ze sklepów z aplikacjami, reklam w aplikacjach oraz handlu mobilnego.

aplikacje

Zobacz: Debiut audiobooków w Google Play: pierwsza książka tańsza o 50%
Zobacz: Fałszywe aplikacje to duży problem sklepu Google Play

Źródło tekstu: AppAnnie, wł     
Źródło zdjęć: AppAnnie

Dodaj do:

Tagi: 4q2017 | appstore | google | google play | aplikacje | apple

w sumie: 1
  • 0

    1. ~miki  2018-01-29 12:57:20  host: public-gprs362005.centertel.pl

    hahaha, ale odkrywcze: "W 2017 roku częściej pobieraliśmy aplikacje z Google Play niż z AppStore".
    No chyba raczej jest to logiczne, jeżeli absolutna większość użytkowników posiada telefony z Androidem a nie z "jabłuszkiem", to większość pobiera aplikacje z Google Play a nie z AppStore.
    To tak, jakby "odkrywczo" napisać, że więcej opłat lokalowych w Polsce była z tytułu posiadania mieszkania a nie domu.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-166-228-35.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Czy doczekamy się cenzury internetu w Polsce?

Kolejna próba cenzurowania Internetu w Polsce

 

Zobacz wynik | Opinie (1)

Archiwum Ankiet