Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości W 2015 roku chińscy producenci telefonów będą mieli 50% światowego rynku

W 2015 roku chińscy producenci telefonów będą mieli 50% światowego rynku

LuiN 10 Marca 2014 17:10

4 1

W 2013 roku chińscy producenci mieli 38 proc. udziałów w światowym rynku telefonów. Zdaniem ABI Research, co drugi sprzedawany 2015 roku telefon będzie od chińskiego producenta.

Co istotne, podane przez ABI Research dane nie dotyczą podwykonawców, lecz samodzielnych chińskich marek. To, że w Chinach produkowana jest większość światowej elektroniki użytkowej dla nikogo nie jest niespodzianką. Jak się jednak okazuje, stopniowo dostawcy urządzeń dla znanych marek przekształcają się w samodzielne marki.

Już w 2013 roku chińskie firmy miały 5 spośród 10 najwyższych pozycji w rankingu największych na świecie producentów telefonów komórkowych. Piąty w rankingu ZTE i szósty Huawei znani są poza granicami Chin, teraz dołączyć chce do nich Lenovo, który niedawno przejął od Google'a Motorolę oraz Xiaomi.




Zobacz: Lenovo przejmuje od Google'a dział urządzeń Motoroli

Szansę na bujny rozwój chińskich marek ABI Research dostrzega przede wszystkim na rynkach rozwijających się, którym Chińczycy mogą zaoferować niedrogie smartfony. Również jednak w krajach wysokorozwiniętych chińskie marki mogą mieć wiele do powiedzenia, szczególnie w przypadku zestawów prepaid z telefonem i klientów, którzy szukają dobrych podzespołów za mniejszą niż u Samsunga czy Sony cenę.

Źródło tekstu: ABI Research, wł     

Dodaj do:

Tagi: abi research | chiny | smartfony

w sumie: 23
  • 0

    4. ~gościuuuuu  2014-03-10 18:34:14  host: plus-96-193.polkomtel.com.pl

    i czy kogoś to dziwi??? przeciez to oczywiste było że tak będzie. zaczeli od trampków a skończą na...

  • 0

    5. ~aqw  2014-03-10 18:52:27  host: 185.10.26.111

    Ilość przyjmowanych serwisów huawei czy zte jest dużo większa niż Samsunga, LG, czy Sonego. To są ogromne różnice przynajmniej u mnie. Jedynie co potrafią dobrze produkować to modemy i niech przy nich zostaną. Te telefony które ja przyjumje to średnia i niska półka, nie wiem jak psują się te z wyższej bo tych nie sprzedajemy :) (na szczęście)

  • 0

    6.  2014-03-10 18:58:16

    3, laston: http://tiny.pl/qllmx i http://tiny.pl/qllm7

  • 0

    7. ~Tarakum  2014-03-10 19:08:05  host: 81.219.84.18

    @2 - K900 to piekny telefon, sam bym go chetnie brał, jak bym posiadał gotówkę. Ale niestety jest jak dla mnie za duży. Porównywałem go z innymi, to rozmiarowo chyba jest taki sam jak Samsung Galaxy Note 3, chyba pól centymetra rożnicy na wysokości. K910 to już zupełnie inna bajka, piekny telefon, tak samo jak poprzednik. Jeszcze nie specjalnie dostepny na rynku, ciekaw jestem ceny jego. K900 kosztuje około 1200 zl. Fajne w K910 jest to jest ogólnie mniejszy, minialnie większy Z1 (0,5 cm). Z tego co widzę to około 1700 zł. To trochę dużo, ale specyfikacja jest kosmiczna, a wykonanie przepiekne. Narazie pomyśle o P780, lub o nowym telefonie z targów Lenovo S860, który wyglada na wykonanie i styl K900. Lenovo S860 to tez fajna sprawa, ta sama bateria 4000 mAh i super specyfikacja, moze nie tak dobra jak w serii K.

  • 0

    8. ~mmm  2014-03-10 19:59:51  host: host-89-229-137-94.chelm.mm.pl

    I się nie dziwie. Sam mam polskiego chińczyka Myphone Next który okazał sie najbardziej udanym , stabilnym telefonem jaki miałem. Tanie i przyzwoite nie to co przereklamowany i z wygórowanymi cenami samsung czy nokia ze skopanym zasiegiem czy jakościa rozmów. Im bardziej znana firma tym gorzej sie staraja a takie chinole póki nie mają wyrobionej reputacji to muszą sie starac.

  • 1

    9. ~Tarakum  2014-03-10 20:00:23  host: 81.219.84.18

    Zrobiłem sobie mała listę na jaki telefon od Lenovo postawić. (Nic za to nie dostaje:D) LENOVO P780 - 143/73/10mm/ 294 ppi/ 720x1280pix/ 5.0 inch/ 4or8GB/ 1GB RAM/ Quad-core 1.2 GHz Cortex-A7 Mediatek MT6589/ 8 MP/ 4000 mAh/ 760 zł LENOVO S660 - 137/68.8/10 mm/ 234 ppi/ 540x960pix/ 4.7 inch/ 8 GB/ 1GB RAM/ Quad-core 1.3 GHz Mediatek MT6582M/ 8 MP/ 3000 mAh/ 680 zł LENOVO S860 - 149.5/77/10.3mm/ 277ppi/ 720x1280 pix/ 5.3 inch/ 16 GB/ 2 GB RAM/ Quad-core 1.3 GHz Mediatek MT6582/ 8 MP/ 4000 mAh/ 1000 zł LENOVO K900 - 157/78/6.9 mm/ 401 ppi/ 1080x1920 pix/ 5.5 inch/ 16/32 GB/ 2 GB RAM/ Dual-core 2 GHz Intel Atom Z2580/ 13 MP/ 2500 mAh/ 1300 zł LENOVO VIBE Z K910 - 149.1/77/7.9 mm/ 401 ppi/ 1080x1920 pix/ 5.5 inch/ 16 GB/ 2 GB RAM/ Quad-core 2.2 GHz Krait 400 Qualcomm Snapdragon 800/ 13 MP/ 3000 mAh/ 1920 zł

  • 1

    10. ~ds  2014-03-10 21:10:09  host: 89-78-29-82.dynamic.chello.pl

    no to trzeba nie myśleć żeby kupić k910 za 1920zł, jak z1 z pocałowaniem w rączke za 1500zł dostaniesz :)

  • 0

    11.  2014-03-10 21:19:06

    @8 - Może jest tak, w tym przedziale cenowym jaki sobie upatrzyłeś nie kupisz dobrego Samsunga lub Nokii więc zadowolony jesteś z Myphone, miałem okazję bawić się tym wynalazkiem, mimo wszystko wolę dopłacić parę złotych.

  • 0

    12. ~Tarakum  2014-03-10 21:53:10  host: 81.219.84.18

    @10 - No Fakt, akurat cena Lenovo K910 jest taka sobie, ale to praktycznie mało znany telefon, drogi jeszcze bardzo... Chodz dane brałem z gsm arena, bo nie znam faktycznych na allegro lub ebay. Innych ceny akurat znam z doświadczenia i poszukiwań informacji. Ale już sprawdziłem dokładnie, na alledrogo kosztuje około 1600 zł. Jeśli mamy się już zagłębiać w porównanie telefonu Lenovo K910 do Xperi Z1, to ciekawa kwestia wychodzi... Jeśli chodzi o rozmiar telefony sa praktycznie takie same, trochę wieksze jest K910 (0,5 cm), jednak Z1 jest o 30g cięższy. K910 ma Gorilla Glass 3, ekran jeśli chodzi o jakość jest praktycznie takie sam, z tym że K910 ma o 0,5 cala większy. Czy to plus, kwestia dyskusyjna. Ilość wbudowanej pamięci jest po 16gb, z tym że Z1 ma możliwość włożenia karty, K910 już nie. Aparat Z1 ma lepszy, ale chyba K910 miał mieć jasność 1.8, ale nie wiem czy to prawda. Z1 ma 2,3, a testów K910 mało w internetach. Więc ciężko porównać. Na plus jest przednia kamerka 5mp K910, przy 2mp Z1. Jeśli ktoś jej używa może to być istotna kwestia. Procesor i GPU jest takie samo, więc różnicy w wydajności nie powinno być żadnej. Czas pracy powinien być taki sam, ta sama bateria 3000mAh. Kwestia wyboru miezy K910 a Z1 może być design oraz wykonanie obudowy. Na wykonanie Z1 nie ma co narzekać, ale jednak to plastik, w K910 mimo mniejszej wagi jest to aluminium. Cena za jakąś chwilę pewnie się unormują. Cena minimalnie wieksza (100-150 zł), kwestia skupienia sie na detalach.

  • 2

    13. ~iChina  2014-03-10 22:28:46  host: 89-68-224-52.dynamic.chello.pl

    Ja mam nowy ZTE v975 Geek, za który zapłaciłem około 560 zł. Pozdrawiam fanów marek Samsung, Sony, LG, Nokia.

  • 0

    14. ~Jasnowidz  2014-03-10 22:43:54  host: 89-78-223-36.dynamic.chello.pl

    K910 to dual-sim, z obsługą Aero2, a to olbrzymia zaleta. Samsung posiada coś z górnej półki klasie dual-sim ale w abstrakcyjnych cenach np. : Samsung Galaxy S4 i9502 DualSIM za 2849.99 PLN ; Samsung Galaxy Note 3 N9002 16GB DualSIM - za 3 089.99 PLN. Coś rozsądnego w kategorii dwusimowców ma jeszcze HTC : HTC One 802w DualSIM black - za 2449.99 PLN ( ceny pochodzą z http://www.tio.ms/ ). Sony jest jeszcze w tej kategorii "daleko za murzynami" :). Nie wątpliwości że na chwilę obecną najciekawszy dual-sim to LENOVO K910. W mojej ocenie każdy ponadprzeciętny telefon powinien mieć dwa sloty kart SIM co rozumieją Chińczycy, a co przeszkadza producentom i operatorom telefonii komókowej na rynkach europejskich ( jakaś nieoficjalna zmowa ? - ale to tylko wiarygodne przypuszczenie ). Ale przede wszystkim wiele osób ( w tym ja ) na stałe używa telefonu prywatnego i służbowego, a wybór aparatów w ofercie polskiej jest mizerny.

  • 0

    15. ~Tarakum  2014-03-10 22:56:38  host: 81.219.84.18

    @14 - Chyba wszystkie telefony które wyżej wymieniłem mają DUAL SIM, tylko że nie wszystkie obsługują częstotliwość Aero, np w P780 jest z tym różnie bo są różne wersje tego telefonu. Ale w każdym razie cena w porównaniu do konkurencji za to samo co się otrzymuje jest zupełnie inna. Jak dla mnie K910 jest za drogi jeszcze... ale skupię się chyba na Lenovo S860 lub na trochę mniejszym i tylko z 1GB ramu, trochę słabszym procesorem i mniejsza o połowe ilościa pamieci wbudowane Lenovo P780 j. W ostatecznosci nie najgorszym rozwiązaniem jest S660, optymalna wielkość ekranu który jest trochę gorszy , trochę słabsza bateria i niby tańszy... Ale i tak u konkurencji za ta sama cene dostaniemy jakies padło...

  • 0

    16. ~  2014-03-10 23:12:33  host: abze3.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Ja mam Lenovo a830. Dual sim z obsługą Aero2, modyfikowany soft od MSTmod, dobra bateria. Żaden poprzedni telefon nie miał takiej specyfikacji. Kupiłem go w czerwcu ubiegłego roku za 550zl bezpośrednio od gościa z Chin.

  • 0

    17. ~Tarakum  2014-03-10 23:19:53  host: 81.219.84.18

    A830 to też nie głupia sprawa, kumpel ma, ale akurat design mi sie nie podoba, procesorek troche slabszy, słabiutki ekran w porównaniu do inny, no ale to oczywiste, bateria tez raczej standardowych wielkosci jak w Samsungy, HTC czy Sony. Ogólnie rzecz biorac A830, P780 i chyba A820, to najczęsciej kupowane na alledrogo telefony od Lenovo.

  • 1

    18. ~5hifty  2014-03-11 02:01:47  host: 159-205-97-49.adsl.inetia.pl

    Właśnie piszę ten komentarz z Jiayu G4. Pozdrawiam myślących nietuzinkowo!

  • 0

    19. ~adam  2014-03-11 09:22:20  host: rev-213.189.47.139.atman.pl

    z TOP 15 producentów telefonów na świecie POŁOWA to CHIŃSKIE FIRMY Poza tym większość fabryk niechińskich firm jest w Chinach A wszystkie ich podzespoły to te same firmy

  • 2

    20. ~adam  2014-03-11 09:23:21  host: rev-213.189.47.139.atman.pl

    mam obecnie Nubię od ZTE i jestem bardzo zadowolony

  • 0

    21. ~Adam M  2014-03-12 13:18:04  host: h4-52.net.euron.pl

    ZTE i Huawei są ze sobą tak silnie powiązane jak w Niemczech Siemens i Bosh.

  • 0

    22. ~Pawel  2014-03-14 09:25:37  host: 095160026008.swiebodzin.vectranet.pl

    Ja od prawie roku użytkuję Zopo C2. Kupiłem go za około 800 złotych.
    Także tego...

  • 0

    23. ~Nikola  2014-03-17 21:16:59  host: ip19-177.krt.net.pl

    www.ceneo.pl/Plyty_kompaktowe;szuelefonkaj-telefon#pid=4147 - tutaj w ceneo poruwnyalem i wybralem dla siebie najbardziej odpoweidnią oferte

Dodaj swoją opinię