Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości W 2013 roku spadła liczba zamówień na karty SIM

W 2013 roku spadła liczba zamówień na karty SIM

LuiN 16 Stycznia 2014 14:29

10 1

Aż o 3,8% w skali roku spadła liczba zamówień na karty SIM, wynika z analiz ABI Research. Na rynek trafiło w 2013 roku 4,94 mld kart SIM, o 193 mln mniej niż przed rokiem.

W niektórych krajach odnotowano znaczące wzrosty dostaw za sprawą aktualizacji kart do obsługujących łączność LTE i płatności oparte o NFC. Za spadek w skali globu odpowiadają przede wszystkim wyniki z Azji, która przez lata stanowiła główne źródło wzrostów.
Pod koniec 2012 roku Indie wprowadziły przymus przedstawienia dowodu tożsamości i rejestracji kart SIM przy zakupie ofert prepaid. Wraz ze spowolnieniem rynku Chin dało to w Azji łączny 10 proc. spadek zamówień na karty SIM względem 2012 roku - poniżej poziomu z 2011 roku.

Źródło tekstu: cellular-news, wł     

Dodaj do:

Tagi: sim

w sumie: 3
 • 0

  1. ~Staszi  2014-01-16 15:31:33  host: ptcnat.t-mobile.pl

  Szok.

 • 0

  3.  2014-01-16 19:40:25

  ("z tel 10latka" = z tel mającego 10 lat, np jakikolwiek staroć brany z allegro czy inszego serwisu...). Szkoda że w polsce to nie obowiązuje i po kraju biega masa ludzi "Nie rejestruję bo mam prawo, nie muszę rejestrować! Czemu pan mnie pyta o moje dane! Ja już opisałem co mi się nie podoba i zapie... do rozwiązania problemu a nie mi trujesz, zajęty jestem!"

 • 0

  4. ~kinder biovital  2014-01-17 13:52:18  host: ip-79-175-202-175.cable.smsnet.pl

  Nie popadajcie w panikę. Sam osobiście mam zarejestrowaną kartę prepaid z dobrowolnego wyboru. A dlaczego? Gdyż już dwukrotnie musiałem wyrabiać duplikat, bo karty uległy uszkodzeniu mechanicznemu. A zależy mi na jednym jedynym numerze, gdyż poskładałem np. sporo ofert pracy podając ten numer. Uważam jednak, że obowiązkowa rejestracja to zbędna sprawa. Piszecie o *** dających fałszywe alarmy bombowe. Dzisiejsza technika i tak namierzy zawsze delikwenta, bez względu na to czy wyrzuci kartę sim z której zachciało mu się durnych żartów, czy też utopi w basenie przeciwpożarowym telefon z którego dzwonił. A posiadanie prywatnego, nierejestrowanego zestawu prepaid- czemu nie? Wielu ludzi używa ich do różnych celów (ludzie umawiają się na czatach w wiadomym celu i nie chcą być w żaden sposób zdemaskowani). A jak ktoś taki wydzwoni kartę, to ją i tak wywali i kupi nową. A numer po czasie i tak powróci do puli operatora, który jest jego właścicielem. I wtedy różne rzeczy mogą się wydarzyć, np. omyłkowo oskarżą o coś poprzedniego właściciela. Zresztą mam prawo np. komuś sprezentować taki starter i wówczas co... robię to na własne ryzyko, bo nie wiem co siedzi w głowie bliskiej mi osobie. Są to drobiazgi jakie opisałem, ale jednak. Nie bądźmy państwem policyjnym. I tak już na każdym kroku jesteśmy kontrolowani, więc sprawę rejestracji ofert prepaid pozostawmy indywidualnie użytkownikom. A debile byli i będą, ich nie wyeliminujemy niestety

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-81-196-35.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze