Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości W 2011 roku ponad 640 mln telefonów z dotykowymi ekranami

W 2011 roku ponad 640 mln telefonów z dotykowymi ekranami

LuiN 9 Listopada 2010 10:36

0 0

Według szacunków Digitimes Research, w 2011 roku na rynek trafi 916 mln ekranów dotykowych przygotowanych z myślą o urządzeniach mobilnych. 645,7 mln z nich stanowić będą ekrany telefonów komórkowych.

digitimes lcd

Cała produkcja paneli dotykowych do urządzeń mobilnych wyniesie w 2010 roku około 768 mln sztuk. Według szacunków Digitimes Research, aż 73,2% z nich stanowić będą ekrany wyprodukowane z myślą o telefonach komórkowych (ponad 562 mln sztuk).




W 2009 roku sprzedaż ekranów dotykowych dla telefonów komórkowych osiągnęła pułap 466,7 mln sztuk. Prognoza na rok 2010 jest zatem o prawie 100 mln sztuk większa. Według Digitimes Research zainteresowanie dotykowymi ekranami w tym sektorze w dalszym ciągu będzie rosło i w 2011 roku z myślą o komórkach wyprodukowanych zostanie 645,7 mln sztuk paneli dotykowych.

Aktualnie największych producentów ekranów dotykowych szukać należy na Tajwanie - należy do nich 40% światowego rynku.

Źródło tekstu: digitimes, wł     

Dodaj do:
w sumie: 14
  • 1

    2. ~Paweł  2010-11-09 10:57:24  host: chello089076121120.chello.pl

    Chciałbym aby w 20111 roku w tanich dotykowcach zaczęli stosować ekrany pojemnościowe a nie oporowe np. Samsung Monte. Mogliby również powiększyć ekran telefonu a nie go zmniejszać np. Samsung Corby

  • 0

    3. ~Paweł  2010-11-09 10:57:49  host: chello089076121120.chello.pl

    Chodziło mi o rok 2011

  • 2

    4.  2010-11-09 11:06:37

    Coś nie mam przekonania do dotykalskich telefonów - jak na tym wygodnie i szybko pisać smsy?...

  • 0

    5. ~  2010-11-09 11:16:54  host: t23-09.opera-mini.net

    Mam Viewty i bardzo szybko pisze sie Smsy jak na dotyk.

  • 1

    6. ~  2010-11-09 11:19:43  host: t21-02.opera-mini.net

    Wolę tradycyjne.

  • 0

    7. ~Karol  2010-11-09 11:20:22  host: dynamic-87-105-138-187.ssp.dialog.net.pl

    RudyLis: no ja też nie mam do nich wcale przekonania. Bardziej przekonują mnie telefony z pełną, sprzętową klawiaturą. Pozdrawiam.

  • 0

    8. ~  2010-11-09 11:20:53  host: 212.2.126.225

    @4 Kwestia telefonu. Na androidach z wyższej półki lub Iphonie to żaden problem @5 No tutaj Cię trochę poniosło, bo według mnie na Viewty bez rysika się nie da nic napisać. (chyba że ktoś ma palce rozmiaru micro) Zły przykład.

  • 1

    9. ~Paweł  2010-11-09 11:25:46  host: chello089076121120.chello.pl

    *6 Ja też wolę trakcyjne klasyczne lub wysuwane :D

  • 0

    10. ~  2010-11-09 11:28:51  host: t19-12.opera-mini.net

    Oporowy czy pojemnościowy to kwestia gustu, według mnie oporowy zwłaszcza wydane ostatnio wyświetlacze działają naprawdę bądźm dobrze. Pojemnosciowe nie są tak precyzyjne, oporowy z rysikiem jest o wiele lepszy, dzięki temu nie ma obaw o przypadkowe naciśnięcie przy pisaniu sms.

  • 0

    11. ~  2010-11-09 11:46:02  host: t23-09.opera-mini.net

    8@ Da się bez rysika, nie mam aż takich wielkich palców jak na dorosłego człowieka. Viewty jest najlepszy!

  • 0

    12.  2010-11-09 13:40:12

    @10 - pisanie rysikiem smsów to szczyt szybkości, jeden sms jest już gotowy po minucie pukania rysikiem;-) pojemnościowy ekran pozwala na znacznie szybsze pisanie i generalnie nie ma problemów z trafianiem w odpowiednie pola.

  • 0

    13. ~renton  2010-11-09 17:02:32  host: 212.160.148.178

    oporowy nie ma multitouch, pojemnosciowy to ma (przy czym w androidzie sygnowanym przez googla dziala dopiero w wersji 2.2 ...)

  • 0

    14. ~  2010-11-10 04:11:18  host: p16-03.opera-mini.net

    Którakolwiek top firma robi w ogóle jeszcze telefony z klapką?

  • 0

    15. ~  2010-11-10 12:58:24  host: 212.160.172.70

    @13: mylisz się, dziła na wczesniejszej wersji 2.1 również

Dodaj swoją opinię