Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości W 2008 r. UKE uzyskał 905 mln złotych

W 2008 r. UKE uzyskał 905 mln złotych

sirmark 12 Stycznia 2009 13:58

0 0

UKE uzyskał w 2008 roku dochody budżetowe w wysokości ponad 905 mln złotych, przy wydatkach własnych 84,5 mln złotych.

W ustawie budżetowej na 2008 rok dla Urzędu Komunikacji Elektronicznej zostały pierwotnie zaplanowane dochody w kwocie 491,4 mln złotych. Jednakże wysokość faktycznie pozyskanych przez UKE dla budżetu państwa dochodów, według stanu na dzień 31 grudnia 2008 r., wyniosła 905,1 mln złotych.




Główne źródła dochodów Budżetu Państwa z tytułu działalności regulacyjnej prowadzonej przez Prezesa UKE to:
jednorazowe opłaty za dokonanie rezerwacji częstotliwości w drodze przetargu - jest to kwota 441 mln złotych (w tym m.in. opłaty z przetargów na regionalne sieci szerokopasmowe WiMAX oraz z przetargu na dwie rezerwacje E-GSM);
opłaty roczne za prawo do dysponowania częstotliwościami - kwota 228,8 mln złotych;
wpływy z tytułu opłat koncesyjnych - kwota 154 mln złotych;
opłaty za prawo do wykorzystywania zasobów numeracji - kwota 66,9 mln złotych.
Pozostałe dochody pochodzą m.in. z wpływów z opłaty telekomunikacyjnej, grzywien i innych kar pieniężnych, z najmu i dzierżawy, ze sprzedaży składników majątkowych, a także odsetek od nieterminowych wpłat.

Plan wydatków budżetowych UKE, zmniejszonych przez Ministra Finansów o 4,9 mln złotych w grudniu 2008 r., do kwoty 84,5 mln złotych - został na koniec ubiegłego roku wykonany w 100%.

Źródło tekstu: UKE     

Dodaj do:
w sumie: 12
  • 0

    1. ~ukenamuniu  2009-01-12 14:31:56  host: 212.160.172.70

    NIKt nie skontroluje dlaczego zaplanowano dochód budżetowy 491 mln a uzyskano 905 mln?

  • 0

    2. ~Rafał  2009-01-12 15:00:50  host: client02-ciao.provider.pl

    @1: Jeśli w skład dochodu wchodzą pieniądze uzyskane z m.in. przetargów, to jak można takie coś zaplanować w budżecie? Chyba tylko przy pomocy szklanej kuli...

  • 0

    3.  2009-01-12 15:45:01

    "Pozostałe dochody pochodzą m.in. z wpływów z opłaty telekomunikacyjnej, grzywien i innych kar pieniężnych, z najmu i dzierżawy, ze sprzedaży składników majątkowych, a także odsetek od nieterminowych wpłat" z tego tytułu UKE zarobił 14,4mln zł. Moim zdaniem to jakoś niewiele.

  • 0

    4. ~gramluk  2009-01-12 18:45:14  host: djk186.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @AS i to jest kłam tym wszystkim głosom przeciwko Pani Streżyńskiej i UKE, że głównym ich zajęciem jest karanie biednych operatorów telekomunikacyjnych w tym "nie będącej podmiotem o pozycji monopolistycznej" Telekomunikacji Polskiej.

  • 0

    5. ~max  2009-01-12 20:23:56  host: 86-64-n1.aster.pl

    ukenomuniu ty myślisz nad tym co piszesz?! musisz być bardzo cięty na uke skoro takie, nie po raz pierwszy glupoty tutaj wypisujesz. Czyżbyś byl byłym pracownikiem... hehe. Ładnie ci to Rafał wytlumaczył-mam nadzieję,ze dotarlo do twojej glówki hehe

  • 0

    6. ~les  2009-01-12 20:40:41  host: abhq51.neoplus.adsl.tpnet.pl

    To raczej dla nas klientów zła widomość. Te 905 mln i tak ostatecznie zapłacimy MY! Przecież celem działalności firmy jest osiągniecie zysku a nie działalność charytatywna. Jeśli zapłacili UKE to muszą to sciągnąć z nas klientów. To jest ta niby dbałość UKE o nasze kieszenie. Ha ha ha.

  • 0

    7. ~ukenamuniu  2009-01-12 20:57:35  host: 86-59-n1.aster.pl

    mix: mój nick to ukenamuniu. NIK kontroluje nie tylko nie wykonanie planu dochodu, lecz również powody przekroczenia (niedoszacowania). Moja główka nie ma z tym nic wspólnego.

  • 0

    8. ~mieeetek  2009-01-13 10:23:33  host: 212.160.172.70

    "Główne źródła dochodów Budżetu Państwa z tytułu działalności regulacyjnej prowadzonej przez Prezesa UKE". Chyba miało być "prowadzonej przez UKE", znowu się UKE pomyliło :-/ A jeżeli nie to znaczy, że 84,5 mln złotych to wydatki własne Prezesa UKE.

  • 0

    9. ~max  2009-01-13 22:02:01  host: 86-64-n1.aster.pl

    ukunamuniu to wedlug tego co piszesz to uke sobie sam powinien uchwalić ustawe budżetową w ktorej to też uke sam sobie powinien co do złotówki wskazac dochody i wydatki hehe. Edukacja=O

  • 0

    10. ~ukenamuniu  2009-01-17 22:44:12  host: 86-59-n1.aster.pl

    kix: UKE prowadzi gospodarkę finansową na zasadach określonych dla jednostek budżetowych. Planuje wydatki i dochody. Jest to zatwierdzane (ustawa budżetowa) i kontrolowane.

  • 0

    11. ~max  2009-01-23 21:27:14  host: 86-64-n1.aster.pl

    ukenamuniu czy ty myślisz nad tym co piszesz??? wątpie - zobacz chłopaku komentarz nr 2 i postaraj się go przeczytać ze zrozumieniem, chociaż wątpie aby w twoim przypadku to odnioslo jakiś skutek - pomogę Ci: "jesli w skład dochodu wchodzą pieniądze uzyskane z m.in. przetargów, to jak można takie coś zaplanować w budżecie?" Czy ty ukemuniu coś cokolwiek z tego kumasz czy mam poprosic mojego 7 letniego syna, żeby ci jeszcze raz to wytlumaczyl?

  • 0

    12. ~stratny  2009-02-24 16:27:40  host: 195.205.237.250

    Ta, a te przetargi to sie zazwyczaj w administracji ustala losowo na porannej kawie, jak komu sie nagle zachce, a potem zalatwia w dwa tygodnie, wraz z wplywem kaski... Jeden bezmyslny napisal, a reszta powtarza. Tez mnie zastanowilo, dlaczego bylo takie niedoszacowanie. Zwłaszcza, że gros tych opłat to tzw. utrzymaniowka czyli przedluzenie koncesji, częstotliwosci itd., czyli oszacowanie tego powinno byc proste jak barszcz. Jak dla mnie bura się należy pracownikowi odpowiedzialnemu za plany.

Dodaj swoją opinię