Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości VoLTE w Play

VoLTE w Play

orson_dzi 17 Maja 2018 20:03

9 5

play grafika

Usługa wykonywania połączeń po sieci LTE zagościła w końcu do Play. Na początek tylko na iPhone'y.

Jak skonfigurować smartfon do obsługi VoLTE w Play? Wystarczy zaakceptować komunikat. Na ekranie automatycznie wyświetli się komunikat o zmianach ustawień operatora. Jeśli nie skorzystamy z tego od razu, po pewnym czasie komunikat pojawi się ponownie. Zmianę można też wywołać z poziomu Ustawień. Wersja ustawień obsługujących VoLTE to 32.1.




Co wyróżnia połączenia wykonywane w sieci LTE? Są to głownie dwie rzeczy - wyższa jakość dźwięku oraz krótszy czas nawiązania połączenia.

Posiadacze smartfonów z Androidem na aktualizację dla swoich urządzeń będą jeszcze musieli poczekać.

Źródło tekstu: Play; wł     

Dodaj do:

Tagi: iphone | play | volte

w sumie: 60
  • -5

    1. ~Tro  2018-05-17 20:08:23  host: 188.146.96.248.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    Na moim Redmi 4X też to będzie działać?

  • 2

    2.  2018-05-17 20:10:03

    @1 Tylko na Apple, a i tam pewnie będą kłopoty.

  • 2

    3.  2018-05-17 20:10:41

    "Posiadacze smartfonów z Androidem na aktualizację dla swoich urządzeń będą jeszcze musieli poczekać."

    Chyba już do reszty Gruszke i Play powaliło i pogrzało. VoLTE powinno działać na każdym urządzeniu VoLTE obsługującym, a nie na ich szajsowym oprogramowaniu.
    Play to już naprawdę dno.

  • -5

    4. ~  2018-05-17 20:31:27  host: host-194-116-132-54.dynamic.mm.pl

    mi się zmieniło ustawienia ale przetestować nie mam z kim volte bo mało kto ma iphona ze znajomych i pewnie tylko play- play czy też inna siec ?

  • 0

    5.  2018-05-17 20:38:26

    @3 będzie na innych, chciałbym przypomnieć, że zapowiadali do końca czerwca, a o ile jeszcze ogarniam kalendarz mamy maj.

  • -1

    6. ~krzysp  2018-05-17 20:40:41  host: 150.130.102.130

    Ciekawe, czy będzie śmigać na moim Xiaomi kupionym w Chinach :) I ciekawe, czy VoLTE działa też w sieciach partnerów roamingowych Play :)

  • -1

    7. ~jo_sem_netoperek  2018-05-17 20:43:10  host: apn-31-2-26-233.dynamic.gprs.plus.pl

    @3 Ciebie też powaliło i pogrzało. Skoro powinno, to powiedz to T-mobile i Orange. Denne to są twoje komentarze.

    Proponuję dać Play dokładnie tyle samo czasu na pełne wdrożenie usługi VoLTE, które miał T-Mobile (o Orange nie piszę z wiadomych względów). Ale nieeee, lepiej drzeć się "play to dno". Myśl, to ma przyszłość. Chociaż... ;)

  • 0

    8. ~gość  2018-05-17 20:43:49  host: public-gprs182662.centertel.pl

    Kiedyś zapowiadali sieć że będą mieli zbudowaną i działającą, i też mają trochę poślizgu.
    Poprostu gonią Orange i Tmobile żeby wizerunkowo nie odstawać, w ich plejowej za przeproszeniem "sieci" macierzystej to pewnie będzie działać to VoLTE tak jak cały plej czyli prawie że:)))) Ale jak ładnie wygląda plej ma VoLTE i to przed skansenem plusa.

  • 0

    9.  2018-05-17 20:47:22

    Hmm a myślałem, że kilka dni temu update znów dotyczył roamingu krajowego :)

  • 0

    10.  2018-05-17 20:47:58

    @3 Any VoLTE działało na Androidzie konieczne jest dodanie właściwych ustawień do softu. Tak jest w Play, i u każdego innego operatora.

    @4 Czy Ty wiesz co to jest VoLTE i do czego służy? Chyba nie ;-)

  • 0

    11. ~tkubon  2018-05-17 20:51:40  host: 217.97.80.1.ipv4.supernova.orange.pl

    Co na to Plus?

  • 0

    12.  2018-05-17 21:02:49

    @9 weź mnie nie denerwuj nawet, walczę teraz o to na iOS 10 :)

  • -1

    13.  2018-05-17 21:06:56

    Na papierku to ładnie wszystko się prezentuje, a z rzeczywistością to ma mało wspólnego. Nie dość, że tylko IOS (bo lepsi posiadacze), to jeszcze zwyczajne kłopoty z zasięgiem. Chcą dorównywać innym telekomom, szkoda, że nie w budowie masztów.

  • 1

    14. ~  2018-05-17 21:07:25  host: 89-64-15-8.dynamic.chello.pl

    To może warto jakieś statystyki od operatorów wyciągnąć na temat tego, jaki odsetek sprzętu w ich sieci może to obsługiwać. Jest jakieś podniecenie usługą, z której moim zdaniem na dzień dzisiejszy korzystać może stosunkowo niewielki % abonentów.
    A o istnieniu VoLTE to wiedzą juz tylko maniacy branżowi na takich jak ten portalach. Większości jest to zupełnie obce i to, że Play jest przed Plusem, to nie ma większego znaczenia.

  • -3

    15.  2018-05-17 21:15:40

    @7- Mam P9 i VoLTE w T-mobile od dłuższego czasu, Play zawsze w tyle...

  • -5

    16. ~kuson  2018-05-17 21:16:40  host: 159-205-106-163.adsl.inetia.pl

    nigdy więcej play! !!!!!

  • 0

    17. ~pabloki  2018-05-17 21:24:39  host: user-188-33-3-107.play-internet.pl

    zaraz , zaraz. mam tel z volte i jest blokowane, konkretnie niedostepne telefon fabryczny , nie od operatora. volte jest tańsze i to operatorzy powinni naciskać producentów bo to jest w ich interesie.

  • 0

    18.  2018-05-17 21:33:35

    @13 po prostu na iPhone łatwiej wprowadzić, bo wysyłasz tylko nowe ustawienia do Apple i śmiga, nie ich wina że w androbiedzie musisz z każdym producentem to ogarniać. Niby play ma masztów mniej a taki N z zasięgiem wiele od plusa nie odstaje, a Plus 3k stacji mniej, ciekawe czemu :)
    A play teraz ma już 95% populacji, a jak bedą mieli z 7500 będzie pewnie 100%
    Czasem warto poczytać forum a nie tylko na głównej pisać głupoty.
    A ostatnio ktoś pisał, że czasem lepiej działa plus na 1800 niż N na 800, oddał tragizm sytuacji :)

  • 4

    19. ~jo_sem_netoperek  2018-05-17 21:37:36  host: apn-31-2-26-233.dynamic.gprs.plus.pl

    @15 Oczywiście, przecież nikt nie mówi, że T-mobile nie ma VoLTE. Natomiast ja zaproponowałem danie Playowi podobnego czasu na pełne wdrożenie VoLTE, który miał TM. To chyba uczciwe warunki? Poza tym, czy TM w końcu udostępnił VoLTE dla taryf korpo? A czy Play zawsze w tyle? Polemizowałbym. VoWiFi w Play działa super w odróżnieniu od tej usługi w TM. Agregacja w TM działa super, ale w zależności od strefy. Jeszcze nie opanowali do końca agregacji w obydwie strony. A na deser ich balansowanie ruchem (a raczej jego brak). Takie tam drobiazgi, prawda? :) Naprawdę dalej twierdzisz, że Play zawsze w tyle? Ma sporo do nadgonienia, ale odrobinę obiektywizmu nie zaszkodziłoby :)

  • 5

    20.  2018-05-17 21:39:05

    Niektórym to tu nie dogodzi. Nie robią, źle. Robią, też źle. Ci niezadowoleni to pewno konkurencja

  • 0

    21.  2018-05-17 21:52:04

    W T-Mobile VoLTE działa już nawet wyśmienicie na telefonach bez brandu.Przykładem telefony Xiaomi. Nawet mój moj Mi Note 3, na którego premierę się nawet się nie zanosi w Polsce w kanale open market , obsługuje VoLTE T-Mobile.Tak więc tezy, że to wymaga jakiś celowych działań ze strony operatora do mnie nie trafia.To co mamy w Play to bardziej posunięcie marketingowe niż techniczne...chodzi mi o wyłączność telefonów z nadgryzionym jabłkiem.

  • 0

    22.  2018-05-17 21:52:05

    To się nazywa mieć nosa do telefonu i operatora. Jestem megazadowolony !!! :-)))

  • -1

    23.  2018-05-17 21:53:03

    @18 Rozumiem kwestie ustawień telefonu itd., ale jak sieć ma być traktowana na równi skoro jednym coś daje, a o innych zapomina. Jestem użytkownikiem androida i też chciałbym z takich usług móc normalnie korzystać.
    Piszesz o danych dalej papierkowych, ale serio spójrz kolego na to jak klasyfikuje się zasięg, prędkość, ilość urywanych połączeń na podstawie innych.

  • -1

    24. ~pabloki  2018-05-17 21:55:16  host: user-188-33-3-107.play-internet.pl

    21 mi sie wydaje że telefony dla operatorow i na konkretne rynki open market własnie sa kastrowane co warunkuje ich cenę.

  • 1

    25. ~Kono  2018-05-17 22:14:36  host: a25-06-09.opera-mini.net

    Wow ale fajowo! Nie będę dzisiaj spał w nocy...

  • 0

    26.  2018-05-17 22:15:31

    @23 prędkość klasyfikuje się w zależności jakie województwo/miasto zaznaczysz. A w zerwanych połączeniach wg rankingów każdy operator wychodzi podobnie, jakiś % różnicy.
    Jesteś użytkownikiem androida i fajnie, też będziesz mógł korzystać, po prostu play jest już przygotowany do wprowadzenia tego, zgłosił to do Apple i im zaakceptowali szybko, jak zaakceptują inni producenci sprzętu to też dostaniesz. W Apple robią to po prostu szybko, mogli czekać do końca czerwca jak obiecali i wtedy każdy by dostał, ale tym którym mogli dali szybciej i to wg mnie jest ok.

  • -3

    27.  2018-05-17 22:16:32

    @Duke @jo_sem_netoperek

    A to ciekawe, Nju i Orange, telefony Motorola Moto G5S Plus(Play), Xiaomi Redmi 3S(bez b20), Xiaomi Mi6, iPhone 6S, ZTE Nubia Z17 Lite- LTE działa od startu, a nie są to zbyt popularne modele. Wystarczyło włączyć VoLTE na koncie(działam od beta testów w lutym/marcu 2017 w Nju). To samo w T-Mobile.
    A teraz ciekawostka, VoWiFi w T-Mobile potrafi działać bez brandu na Samsungach i Honorach, w Play tylko na brandowanym sofcie.
    Śmieszne robienie halo przez Play, kiedy inni operatorzy nie mieli z niebrandowanymi słuchawkami i puszczeniem VoLTE od bomby na większość modeli.
    Prawda jest taka, że to zagrywka marketingowa. Chcesz mieć VoLTE albo VoWiFi w Play? Kup smartfon u nich, inaczej zapomnij. A oni, biorąc pod uwagę ich mierną jakość, powinni to puścić od razy tak jak powinno.

  • -2

    28.  2018-05-17 22:21:42

    @19- TM miał czas na wdrożenie VoLTE a Play otrzymał ten czas dopiero teraz czy jak? Wybacz miałem Play kilka razy bo zawsze myślałem że może tym razem jednak będzie już lepiej, zawsze się zawiodłem, teraz blisko mnie budują kilka nadajników, znowu będą kusić, ale chyba tym razem już nie wejdę do tej rzeki, mam T-mobile od ubiegłego roku gdy poprawili wreszcie ofertę i jestem w pełni zadowolony.

  • 2

    29.  2018-05-17 22:23:05

    VoLTE chodzi w Orange i T od około dobrego roku. Na moim starym S7E od innego operatora nie działało. Przerzuciłem kartę do Note'a 8 i od razu. Czy jest się czym ekscytować? No zestawianie połączeń jest MEGA szybkie. A tak to chyba nie ma specjalnie różnicy. HD voice działa też bez VoLTE. No może zasięg jest większy bo mamy do wyboru dodatkową technologię.

  • 1

    30. ~black  2018-05-17 22:32:17  host: 159-205-67-197.adsl.inetia.pl

    volte w tm na niebrandowanym telefonie? jak to uruchomić?

  • 1

    31. ~  2018-05-17 22:41:47  host: public-gprs393377.centertel.pl

    @30 a masz jeden z telefonow, które wspierają VoLTE bez brandu? Tutaj lista: http://tlp.is/hda

  • 1

    32. ~  2018-05-17 22:45:20  host: public-gprs393377.centertel.pl

    @27 lista w komentarzu powyżej i się okazuje, że Play ma podobną listę Samsungów bez brandu z obsługą WiFi Calling

  • 0

    33.  2018-05-17 22:47:48

    No wszystko fajnie, ale "zagościła w końcu do Play"? Zawitała do Play. Zagościła w Play.

    A jeżeli chodzi o temat: Jak to jest przy braku zasięgu macierzystego? Wywala, czy przerzuca do roamingowego VoLTE? I czy jest zrzut z VoWiFi do VoLTE i na odwrót, czy nadal zrywa połączenie?

  • 1

    34.  2018-05-17 22:48:16

    No i kiedy Androidy i w jakiej skali?

  • 0

    35. ~Zdenek_Smetana  2018-05-17 22:50:16  host: a01-08-02.opera-mini.net

    Ha...:-)
    Nie działa:-(

  • -1

    36. ~mirekb  2018-05-17 22:52:08  host: user-94-254-229-5.play-internet.pl

    hd voice mi wystarczy jednak wszyscy z w4 wiedzą ze all ip to jedyne wyjście i juz ustalony kierunek.nie ma odwrotu.gsm zostanie jednak na zawsze w pl i w sumie dobrze,oby umowy na roaming krajowy nigdy nie wygasły bo gdyby tak sie stało to mimo duzych nakladów na siec własną nigdy nie bedą technicznie sami funkcjonowac na poziomie 3 pozostałych graczy.roaming lte juz w zasadzie w pl zagościł.ciekawe czy przy 5g (tj. 700MHz i 3,6-3,7GHz) tez bedzie sie łatwo dogadac..w 2019 uke moze jakos pogodzi refarming i reflushing na 4 sprawiedliwe kawałki,networs sie rozejdzie i kazdy zacznie robi swoje.wtedy skonczy sie regulacje niektórych rynków..az sie boje co po 5g..

  • 0

    37. ~black  2018-05-17 22:53:21  host: 159-205-67-197.adsl.inetia.pl

    @31 moto x force i moto z, niby volte mają ale na liście ich brak.

  • 5

    38. ~jo_sem_netoperek  2018-05-17 22:58:08  host: apn-31-2-26-233.dynamic.gprs.plus.pl

    @27 Ciekawe co piszesz o VoWiFi w Play, bo używam tylko niebrandowanych telefonów i mi działa. Dziwne. Fakty świadczą przeciwko? Tym gorzej dla faktów ;) A tak serio, piszesz głupoty. I każde wprowadzenie jakiejkolwiek nowości przez którąkolwiek sieć można nazwać zagrywką marketingową, więc o czym mowa? Najprościej było "załatwić" iPhony to to zrobili. Czas wg zapowiedzi mają do końca czerwca. Więc o co chodzi? Piszemy żeby pisać? No to powiedz, kiedy TM odpaliło VoLTE dla klientów biznesowych. Skoro to takie proste i podobno jest dla wszystkich od początku. Obiektywizm się kłania.

    @28 Różne sieci mają różne rzeczy za uszami. Trzeba mieć naprawdę dużo złej woli, żeby dostrzegać tylko wady Play i tylko zalety TM. TM ma spieprzony konfig sieci. Do tej pory walczą z balansowaniem ruchu. Jak masz pecha to siedzisz w zapchanym L1800 i po ptakach. Do tej pory nie uporali się z powrotem 3g do tle.

    O jakości obsługi i systemach w TM to już lepiej nie pisać, bo to jest dno i metr mułu. Także ten. Może nieco obiektywizmu? Czy to nie pasuje do tezy że Play to samo zło?

  • 1

    39. ~  2018-05-17 23:32:24  host: user-94-254-172-64.play-internet.pl

    Test zrobiony z iPhone X do iPhone X w zasięgu macierzystym Play LTE. Faktycznie, działa. Szybkość również pokrywa się ze słowami Pana Gruszki.

  • 1

    40. ~Xo  2018-05-17 23:48:11  host: user-94-254-129-25.play-internet.pl

    iPhone 6s i iOS 9 działa to to?

  • 0

    41. ~  2018-05-17 23:58:07  host: 77.111.246.5

    @37 mają w sensie, że realnie działa czy że mają techniczną możliwość, ale bez odpowiedniego softu?

  • 2

    42. ~RS  2018-05-17 23:59:28  host: user-94-254-164-157.play-internet.pl

    Bajer. A ktoś może powie jak można cofnąć te ustawienia bo nie ma już możliwości wybierania 2G, który to u mnie ma full zasięg a 3G jedną kreską o jakości połączeń już nie wspomnę w LTE słychać jak w puszce.

  • -1

    43. ~Klara  2018-05-18 01:51:18  host: 188.146.164.49.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    Dla andk dali by apke. Ale nie kup pan nowe... Ekologia idiotyzm.... Ogólnie stabilny 3g jest krucho

  • 1

    44. ~vainglorious  2018-05-18 02:13:46  host: ip-37-248-253-220.a2mobile.pl

    Widziałem vowifi działające w Play na S8 bez brandu

  • 0

    45. ~vainglorious  2018-05-18 02:14:09  host: ip-37-248-253-220.a2mobile.pl

    to ad. @27

  • 0

    46. ~  2018-05-18 04:22:50  host: user-94-254-166-233.play-internet.pl

    Bo powszechnie wiadomo, że telefony bez brandu działają w Play, tylko @27 chciał bezmyślnie dowalić Playowi i zapomniał sprawdzić jak jest w rzeczywistości.

  • 0

    47. ~  2018-05-18 05:57:57  host: public-gprs361050.centertel.pl

    Działa tylko w sieci własnej LTE? Jeżeli tak to ma to sens za rok może dwa, trzy. Play ma jeszcze za mało stacji własnych. Jak będzie mieć z 9000 to wrócimy do tematu.

  • 0

    48. ~  2018-05-18 06:27:04  host: user-94-254-135-173.play-internet.pl

    Jakbyś dodał "dla mnie" to bym się zgodził. A tak to wyszło, że chciałbyś być influencerem za którym podążą masy, a tu wielka d....

  • 0

    49.  2018-05-18 07:55:57

    @38- Pisałem że miałem Play, kiedyś było ok jakoś (coś około 2010roku), wymusiłem ręcznie Plusa i działało, później zaczęli udziwniać, nawet z ręcznie wybranej sieci wyrzucało i pół dnia bez telefon leży bez zasięgu sieci bo z uporem maniaka szuka zasięgu sieci Play gdzie go nie ma, reklamacja za reklamacją i nic, trzeba było wywalić SIM Playa do śmieci i po problemie. Raz na zawsze...

  • -3

    50.  2018-05-18 08:11:41

    W Orange już prawie od dwóch lat jest volte w playu dopiero teraz? boże co za amatorka ...

  • 2

    51. ~  2018-05-18 08:58:36  host: user-94-254-135-173.play-internet.pl

    @50 Hehe. A przypomnisz ile nie było w Orange VoLTE bo była gigantyczna awaria, z którą nie mogli sobie dać rady? :) To jak bys to nazwał? Bo amatorka, niekompetencja i totalne zlewanie klienta to zbyt malo. To była jedna wielka porażka. Akurat tutaj Orange nie ma się czym chwalić, bo tego dramatu co wtedy zaprezentowali, jeszcze długo nikt nie przebije.

  • -3

    52.  2018-05-18 09:06:18

    jednak wolę nie działające przez pare dni volte niż nie mieć go w ogóle przez prawie dwa lata. play to jest shit straszny, najgorszy operator na rynku, totalna amatorka i syf który w większych miastach miejscami nie ma swoich nadajników i głupie lte działa z maksymalną prędkością 3mbit/s. normalnie na ukrainie w niektórych miejscach jest lepiej.

  • 1

    53.  2018-05-18 09:20:11

    Sterowanie usługą VoLTE w iOS 11.3.1: ustawienia/ sieć komórkowa/ opcje danych komórkowych/ włącz LTE / 1). Wyłączone, 2). Głosowy i danych, 3). Tylko dane.
    W zależności od potrzeb zaznaczamy odpowiednią opcję. W moim telefonie mam zaznaczoną drugą pozycję.

  • 0

    54. ~mkkot  2018-05-18 09:23:40  host: 194.255.43.141

    Dla wszystkich, którzy nie ogarniają dlaczego na razie tylko na iphone: http://tlp.is/hde

  • 3

    55. ~  2018-05-18 09:26:02  host: user-94-254-135-173.play-internet.pl

    Pare dni? No, jesli to dla Ciebie bylo pare dni, to gratuluję poczucia humoru. Orange wtedy zaprezentował amatorkę najwyższej próby. Ciężko będzie ich pobić na tym polu. Co ciekawe, gdyby Play tak dał ciała, to byś to bezlitośnie punktował, a jak Orange zabił usługę na kilka miesięcy to bagatelizujesz to. Jesteś śmieszny.

    A co do sieci, to jakbym czytał o Orange ;) Nikt z moich znajomych już nie jest w tej sieci. Wszyscy uciekli do Play i Plusa, niektórzy do TM. Głównie z powodu beznadziejnej sieci (brak zasięgu lub sensownego netu) i obsługi klienta.

  • 1

    56. ~a-go  2018-05-18 20:42:07  host: cable194106211-024.astral.lodz.pl

    Wszyscy operatorzy piszą o ich brandowanym oprogramowaniu, gdyż chcą uniknąć odpowiedzialności za wersje softu, które mogą się trafić np. w prywatnym imporcie. Mój Samsung niebrandowany, kupiony w sklepie, bez problemu sobie radzi.

  • 0

    57. ~prawda  2018-05-19 14:33:12  host: user-94-254-168-50.play-internet.pl

    Czy Volte działa w taryfach na kartę t-mobile ?

  • 1

    58.  2018-05-19 14:58:48

    @57 nie nie działa.

  • 1

    59. ~Romano  2018-05-22 23:03:22  host: public-gprs373126.centertel.pl

    A kiedy porpawicie swoje kulawe wifi calling? Wychodzi się z zasięgu wifi i zrywa polaczenie. Uczcie się od Orange.

  • 1

    60. ~Darina  2018-05-24 15:12:35  host: ip-91-223-167-177.naszasiec.net

    Eeee tam volte. Mnie tam wystarczy to, co mam za 29 zl w Virgin Mobile - nielimitowane rozmowy, sms-y, mms-y i 20 GB Internetu :)

Dodaj swoją opinię