Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości VoLTE w Play

VoLTE w Play

orson_dzi 17 Maja 2018 20:03

9 5

play grafika

Usługa wykonywania połączeń po sieci LTE zagościła w końcu do Play. Na początek tylko na iPhone'y.

Jak skonfigurować smartfon do obsługi VoLTE w Play? Wystarczy zaakceptować komunikat. Na ekranie automatycznie wyświetli się komunikat o zmianach ustawień operatora. Jeśli nie skorzystamy z tego od razu, po pewnym czasie komunikat pojawi się ponownie. Zmianę można też wywołać z poziomu Ustawień. Wersja ustawień obsługujących VoLTE to 32.1.




Co wyróżnia połączenia wykonywane w sieci LTE? Są to głownie dwie rzeczy - wyższa jakość dźwięku oraz krótszy czas nawiązania połączenia.

Posiadacze smartfonów z Androidem na aktualizację dla swoich urządzeń będą jeszcze musieli poczekać.

Źródło tekstu: Play; wł     

Dodaj do:

Tagi: iphone | play | volte

w sumie: 60
  • 0

    41. ~  2018-05-17 23:58:07  host: 77.111.246.5

    @37 mają w sensie, że realnie działa czy że mają techniczną możliwość, ale bez odpowiedniego softu?

  • 2

    42. ~RS  2018-05-17 23:59:28  host: user-94-254-164-157.play-internet.pl

    Bajer. A ktoś może powie jak można cofnąć te ustawienia bo nie ma już możliwości wybierania 2G, który to u mnie ma full zasięg a 3G jedną kreską o jakości połączeń już nie wspomnę w LTE słychać jak w puszce.

  • -1

    43. ~Klara  2018-05-18 01:51:18  host: 188.146.164.49.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    Dla andk dali by apke. Ale nie kup pan nowe... Ekologia idiotyzm.... Ogólnie stabilny 3g jest krucho

  • 1

    44. ~vainglorious  2018-05-18 02:13:46  host: ip-37-248-253-220.a2mobile.pl

    Widziałem vowifi działające w Play na S8 bez brandu

  • 0

    45. ~vainglorious  2018-05-18 02:14:09  host: ip-37-248-253-220.a2mobile.pl

    to ad. @27

  • 0

    46. ~  2018-05-18 04:22:50  host: user-94-254-166-233.play-internet.pl

    Bo powszechnie wiadomo, że telefony bez brandu działają w Play, tylko @27 chciał bezmyślnie dowalić Playowi i zapomniał sprawdzić jak jest w rzeczywistości.

  • 0

    47. ~  2018-05-18 05:57:57  host: public-gprs361050.centertel.pl

    Działa tylko w sieci własnej LTE? Jeżeli tak to ma to sens za rok może dwa, trzy. Play ma jeszcze za mało stacji własnych. Jak będzie mieć z 9000 to wrócimy do tematu.

  • 0

    48. ~  2018-05-18 06:27:04  host: user-94-254-135-173.play-internet.pl

    Jakbyś dodał "dla mnie" to bym się zgodził. A tak to wyszło, że chciałbyś być influencerem za którym podążą masy, a tu wielka d....

  • 0

    49.  2018-05-18 07:55:57

    @38- Pisałem że miałem Play, kiedyś było ok jakoś (coś około 2010roku), wymusiłem ręcznie Plusa i działało, później zaczęli udziwniać, nawet z ręcznie wybranej sieci wyrzucało i pół dnia bez telefon leży bez zasięgu sieci bo z uporem maniaka szuka zasięgu sieci Play gdzie go nie ma, reklamacja za reklamacją i nic, trzeba było wywalić SIM Playa do śmieci i po problemie. Raz na zawsze...

  • -3

    50.  2018-05-18 08:11:41

    W Orange już prawie od dwóch lat jest volte w playu dopiero teraz? boże co za amatorka ...

  • 2

    51. ~  2018-05-18 08:58:36  host: user-94-254-135-173.play-internet.pl

    @50 Hehe. A przypomnisz ile nie było w Orange VoLTE bo była gigantyczna awaria, z którą nie mogli sobie dać rady? :) To jak bys to nazwał? Bo amatorka, niekompetencja i totalne zlewanie klienta to zbyt malo. To była jedna wielka porażka. Akurat tutaj Orange nie ma się czym chwalić, bo tego dramatu co wtedy zaprezentowali, jeszcze długo nikt nie przebije.

  • -3

    52.  2018-05-18 09:06:18

    jednak wolę nie działające przez pare dni volte niż nie mieć go w ogóle przez prawie dwa lata. play to jest shit straszny, najgorszy operator na rynku, totalna amatorka i syf który w większych miastach miejscami nie ma swoich nadajników i głupie lte działa z maksymalną prędkością 3mbit/s. normalnie na ukrainie w niektórych miejscach jest lepiej.

  • 1

    53.  2018-05-18 09:20:11

    Sterowanie usługą VoLTE w iOS 11.3.1: ustawienia/ sieć komórkowa/ opcje danych komórkowych/ włącz LTE / 1). Wyłączone, 2). Głosowy i danych, 3). Tylko dane.
    W zależności od potrzeb zaznaczamy odpowiednią opcję. W moim telefonie mam zaznaczoną drugą pozycję.

  • 0

    54. ~mkkot  2018-05-18 09:23:40  host: 194.255.43.141

    Dla wszystkich, którzy nie ogarniają dlaczego na razie tylko na iphone: http://tlp.is/hde

  • 3

    55. ~  2018-05-18 09:26:02  host: user-94-254-135-173.play-internet.pl

    Pare dni? No, jesli to dla Ciebie bylo pare dni, to gratuluję poczucia humoru. Orange wtedy zaprezentował amatorkę najwyższej próby. Ciężko będzie ich pobić na tym polu. Co ciekawe, gdyby Play tak dał ciała, to byś to bezlitośnie punktował, a jak Orange zabił usługę na kilka miesięcy to bagatelizujesz to. Jesteś śmieszny.

    A co do sieci, to jakbym czytał o Orange ;) Nikt z moich znajomych już nie jest w tej sieci. Wszyscy uciekli do Play i Plusa, niektórzy do TM. Głównie z powodu beznadziejnej sieci (brak zasięgu lub sensownego netu) i obsługi klienta.

  • 1

    56. ~a-go  2018-05-18 20:42:07  host: cable194106211-024.astral.lodz.pl

    Wszyscy operatorzy piszą o ich brandowanym oprogramowaniu, gdyż chcą uniknąć odpowiedzialności za wersje softu, które mogą się trafić np. w prywatnym imporcie. Mój Samsung niebrandowany, kupiony w sklepie, bez problemu sobie radzi.

  • 0

    57. ~prawda  2018-05-19 14:33:12  host: user-94-254-168-50.play-internet.pl

    Czy Volte działa w taryfach na kartę t-mobile ?

  • 0

    58.  2018-05-19 14:58:48

    @57 nie nie działa.

  • 0

    59. ~Romano  2018-05-22 23:03:22  host: public-gprs373126.centertel.pl

    A kiedy porpawicie swoje kulawe wifi calling? Wychodzi się z zasięgu wifi i zrywa polaczenie. Uczcie się od Orange.

  • 0

    60. ~Darina  2018-05-24 15:12:35  host: ip-91-223-167-177.naszasiec.net

    Eeee tam volte. Mnie tam wystarczy to, co mam za 29 zl w Virgin Mobile - nielimitowane rozmowy, sms-y, mms-y i 20 GB Internetu :)

Dodaj swoją opinię