Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości VoLTE i VoWiFi wkrótce dostępne w T-Mobile

VoLTE i VoWiFi wkrótce dostępne w T-Mobile

LuiN 14 Kwietnia 2016 11:52

16 5

T-Mobile zakończył wdrażanie technologii VoLTE i VoWiFi na poziomie sieciowym. Usługi mogą ruszyć w każdej chwili.



Choć obie usługi mogą być już komercyjnie udostępniane klientom przez T-Mobile, to z uwagi na bardzo niską dostępność urządzeń je obsługujących (obecnie są to tylko wybrane, najczęściej topowe modele) na chwilę obecną mogą stanowić bardziej technologiczną ciekawostkę.

Zanim udostępnimy te technologie wszystkim klientom chcemy, aby rozwiązania zostały przetestowane w ramach programu Friends&Family, co pozwoli zweryfikować ustawienia sieciowe i finalnie zaoferować klientom od razu perfekcyjnie skalibrowane technologie - czytamy w komunikacie sieci.




T-Mobile zakłada, że zakończenie testów zbiegnie się w czasie z większą dostępnością telefonów obsługujących VoLTE i VoWiFi oraz udostępnianiem tych technologii również w tańszych modelach telefonów.

VoLTE to technologia, która pozwala zaoferować klientom połączenia głosowe w jakości HD Voice w oparciu o sieć LTE. Dzięki temu można wykonywać połączenia bez przełączania telefonu do sieci 3G, co przełoży się na krótszy czas zestawia połączenia i niższe zużycie baterii. W dłuższej perspektywie można również mówić o zmianach w wykorzystaniu częstotliwości posiadanych przez T-Mobile.

VoWiFi pozwoli zestawić połączenie lub wysłać SMS/MMS po podłączeniu do dowolnej sieci WiFi, prywatnej lub publicznej. W przeciwieństwie do większości dostępnych na rynku rozwiązań, T-Mobile nie stawia na aplikację tylko rozwiązanie natywne, działające nie w telefonie ale w sieci operatora. Dzięki temu klient może nie tylko wykonać połączenie i przeprowadzić rozmowę w sieci WiFi, ale też dowolnie przemieszczać się i przełączać się między siecią operatora i WiFi nie tracąc połączenia. Rozwiązanie przygotowane przez T-Mobile pozwala również na wykonywanie połączeń w roamingu i usuwa problem duplikowanych kontaktów, list połączeń itp.

Źródło tekstu: T-Mobile     

Dodaj do:

Tagi: t-mobile | volte | vowifi

w sumie: 66
  • 3

    47.  2016-04-15 00:14:04

    @45
    Dlaczego obrażasz innych.
    TM jest taką samą siecią jak inne.

    Miałem ostatnio abonament z tej sieci ale z niego zrezygnowałem i tu pojawił się problem z T-Mobile.

    Choć w wypowiedzeniu zastrzegłem, że chcę dezaktywować numer to przysłali mi papier, że z automatu przeniosą numer do oferty na kartę. Dlatego musiałem wysyłać dodatkowe specjalne zgłoszenie, że mają wyłączyć numer i nie jestem zainteresowany przejściem do prepaida.
    Mimo, że dostałem potwierdzenie przyjęcia mojej dyspozycji dezaktywacji numeru to okazało się, że ostatecznie wbrew mojej woli numer przenieśli do oferty na kartę.

    Zadzwoniłem do BOK w tej sprawie ale konsultant początkowo nie chciał mi pomóc twierdząc, że numer jest już w ofercie na kartę, więc mam dzwonić na inną infolinię dedykowaną dla prepaida.
    Ostatecznie udało mi się przekonać konsultanta do podjęcia interwencji i załatwił moją sprawę od ręki ale mimo to obsługa w T-Mobile pozostawia wiele do życzenie i moim zdaniem jakoś nie wyróżnia się pozytywnie na tle innych sieci.

    Dlatego twierdzenia o dorosłych i ludziach sukcesu to można między bajki włożyć.
    Każdy wybór jest słuszny dopóki zainteresowana osoba jest z niego zadowolona, a ponieważ każdy jest inny to każdego może zadowolić inna oferta.

  • 4

    48.  2016-04-15 00:17:28

    "TM mają ludzie (...) sukcesu." Nieźle mnie ubawiłeś. Halset, Ty naprawdę wierzysz w to co piszesz? ;-)

  • -4

    49. ~asf  2016-04-15 00:19:37  host: public-gprs516455.centertel.pl

    @47 Dlatego pseudosieć gimnazjalistów flej wybrała roaming w T-m. Bez roamingu krajowego tego czegoś zwanego play nie ma.

  • -4

    50.  2016-04-15 11:05:59

    @48 Ironią na ironię. Skoro dziadki w TM to wtedy gimbaza w Play :-) Na poważnie....najwięcej w Play jest młodych którzy nie zarabiają jeszcze kasy bo taka prawda. W TM jest najwięcej już dorosłych od wieku 30 lat wzwyż czyli ci co już pracują i mają już jakieś sukcesy zawodowe. I lubią wygodę. Z Play jest za dużo zabawy co rajcuje młodych a także cena co zadowala młodych

  • 5

    51.  2016-04-15 11:23:05

    @50, Halset - proszę zakończ te pejoratywne określenia dla użytkowników poszczególnych sieci. Skąd masz niby takie dane demograficzne o klientach T-Mobile? Na koniec 4Q2015 T-Mobile miał 6,569 mln klientów abonamentowych (z trendem spadkowym), a 7,070 mln Play (z trendem wzrostowym). Dane te przeczą Twoim teoriom.

  • 1

    52. ~4D  2016-04-15 11:48:54  host: user-94-254-145-193.play-internet.pl

    @51. LuiN, jakie dane? Skąd dane? Przecież Halset od dawna tak ma, że jak coś sobie wymyśli i napisze to od razu, w magiczny sposób zamienia się to w twarde dane i profesjonalne raporty, odnoszące się już nie do jego prywatnej perspektywy postrzegania, ale stanowiące uniwersalny opis ogółu ;-)
    Z takim nie pogada, bo jak już coś wymyśli, opatentuje, zaklepie i ogłosi to od razu staje się to kanonem i niepodważalna prawdą ;-)

  • 3

    53.  2016-04-15 11:58:39

    Halset - od kilkunastu dni toczę batalię z T- Mobile o włączenie LTE na dwóch numerach w taryfie HOT, w której aktywowałem po 10 GB za doładowanie 25 zł. Dzwoniłem 3 razy do BOK i zawsze dostaję odpowiedź, że się tym zajmą, ale ostatnio mi odpisali, że nie można LTE włączyć w tej taryfie, pomimo wcześniejszej ( przed doładowaniem ) wymiany kart SIM na USIM. Dodam, że 3 inne numery obsługują w HOT bezproblemowo LTE ( przebywam w zasięgu LTE i posiadam stosowne urządzenie do jego obsługi). Czy ta prestiżowa i koneserska sieć, obsługująca ludzi sukcesu ( jak sam napisałeś ), jest w stanie wywiązać się ze swoich zobowiązań, a konkretnie punktu 2.15 Warunków Oferty Promocyjnej 10 GB za darmo w T-Mobile po doładowaniu, którego treść cytuję: " 2.15. Krajowa pakietowa transmisja danych z limitem transferu danych 10GB, przyznanym na podstawie niniejszej Oferty jest realizowana w technologii mobilnej 2G/3G/LTE (w zależności od wykorzystywanego urządzenia, dostępności danej technologii w danym terenie oraz usług aktywnych dla danej karty SIM). W ramach niniejszej Oferty technologia LTE jest aktywowana automatycznie i nie ma możliwości jej dezaktywacji. Korzystanie z technologii LTE możliwe jest tylko w oparcie o szczególnego rodzaju kartę SIM – kartę USIM. Technologia LTE jest dostępna w niektórych miejscach w Polsce. JEJ zasięg będzie powiększany. Orientacyjna mapa zasięgu Sieci, w tym technologii LTE w ramach Sieci oraz informacje dotyczące technologii LTE dostępne sa na stronie www.t-mobile.pl." Play nie utrudnia mi dostępu do LTE, więc jeśli T-Mobile mnie zlekceważy, przyrzekam, że te numery na których LTE nie będzie uruchomione, po zażyciu środków wędrują do P4. Na bank.

  • 2

    54.  2016-04-15 12:01:46

    Ooo, literówka się wkradła: oczywiście chodzi o zużycie środków. Nie mam zamiaru niczego zażywać, żeby dokonać zmiany operatora. ;-)

  • -2

    55. ~aer  2016-04-15 12:30:01  host: 5.134.65.246

    LTE w tmobile jest dla roamingu i na abonamentów , to sieć dla snobów lubiących się szczycić swoja postawą.
    tmobile drogo na kartę i sam sim dno.
    Play oferta za 5zł haraczem : płacisz nie dzwonią z telemarketingu nie handlują twoimi danymi jak murzynami w XIX wieku , nie płacisz trafisz tam gdzie kto da więcej.
    Play jak by Plus i Orange by się dogadały że wspólnie nie będą zarabiać na użytkownikach roamingowych Playa w miesiąc załatwiają i tmobile i playa. Wystarczy chcieć ! Najpierw umowy nie przedłuża Orange później Plus,play zostaje z tmobile z klientami playa i swoimi -leży i kwiczy. Takim sposobem kupuje się bankrutującego playa za grosze po połowie.

  • -3

    56.  2016-04-15 12:53:49

    @51 @LuIN - nie wierzę, w żadne dane podawane przez Play. Podali się działa 4G LTE ULTRA dla 30% populacji a w Trójmieście trzy stacje na krzyż mają LTE ULtra. Na forum w Poznaniu też braki. Itd. Więc gdzie te 30%? 30% to zakładając 38,5 mln ludzi w Polsce - powinno być ok 13 mln ludzi w zasięgu. Dalej - podali w raporcie ilość prepaid na poziomie 7mln ludzi a wyniki ARPU tylko z aktywnych numerów, które były zalogowane w ostatnich 30dniach przed podaniem wyników. Wg telko Play ma zawyżoną ilość na co najmniej 2,2mld ludzi, to oznacza, że podali ARPU z prepaid poniżej 5mln SIM. A to zawyża ARPU i ładnie wygląda w reklamach i karmieniu propagandą. Itd Można wymieniać wiele rzeczy. Niech w końcu zaczną podawać prawdę a nie to co ładnie na folderach wygląda.
    To są raporty, gdzie przedział do 25 lat lwią część posiadają w sieci P4.

  • -3

    57.  2016-04-15 12:57:56

    @53 Toms - czego nie rozumiesz w zdaniu "Oferty jest realizowana w technologii mobilnej 2G/3G/LTE (w zależności od wykorzystywanego urządzenia, dostępności danej technologii w danym terenie oraz usług aktywnych dla danej karty SIM)
    " Usług aktywnych dla danej karty SIM :) Ja nie pracuje w Tmobile, mnie prepaid nie interesuje. A Sam TMobile ostatnio przyznał, że trochę zlekceważył młodzież a ta się własnie głownie na prepaid opiera. Rób co uważasz za stosowne. BOK nie nadąża w tej sieci za działaniem telefonu w sieci. Ideałów nie ma.

  • 2

    58.  2016-04-15 12:59:09

    @56, Halset - jeszcze raz, skąd masz raporty demograficzne użytkowników T-Mobile i Play? Podziel się, będzie fajny materiał, a nie zmieniasz temat.

  • -3

    59.  2016-04-15 13:02:17

    @51 Danie moje nie przeczą moimi wnioskami które napisałem. Co z tego, że Play ma więcej postpaid. Ile Play dawno temu nasprzedawał postpaid za ok 15-20zł z no limit w sieci Play. Poza tym do niedawna, średnia w W3 za no liimit to około 50zł, w Play zdecydowanie mniej. Jak kogoś było stać na doładowanie karty w zakresie 20-40zł miesięcznie, to było go stać na niski z no limit abonamentem. A teraz ceny się wyrównały i ludzie mają zakodowane - że Play najtańszy. Marketing robi swoje. Szkoda, że z prawdą ma tyle co nic, bo dzisiaj Orange Plus czy nawet drogi TM często wychodzi taniej.

  • -2

    60.  2016-04-15 13:04:29

    @56 Napisz do mnie na PW. Pozdrawiam

  • -3

    61.  2016-04-15 13:07:52

    @toms - a co do BOK. Moja matka ma abo w Play i przez 3 miesiące musiała złożyć tyle reklamacji co ja przez całe życie nie złożyłem w sumie u wszystkich operatorów. Oczywiście na działanie BOK w Play nie ma co narzekać. Działają sprawnie, przyznają jakieś ze swojej winy rabaty lub upusty za abonament. Ale działanie sieci w porównaniu do Orange w którym moja matka była ponad 10 lat - jest przepaść. Wielka przepaść na niekorzyść Play. Dlatego - ideałów nie ma. Nie ma idealnej sieci.

  • 2

    62.  2016-04-15 13:14:32

    @59, Halset - czyli nie masz żadnych danych zatem? I tak sobie tylko na intuicję wnioskujesz? I jak tu Ci wierzyć.

  • -2

    63.  2016-04-15 14:51:51

    @62 LuIN - napisałem - odezwij się na PW.

  • 1

    64. ~Piter  2016-04-15 15:26:59  host: edn93.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Pitolicie jak narabani bralisice cos w kazdym miejscu w polsce kazda siec bedzie mial inny sygnal móglbym o T-mobilu i plusie i ich necie po lte KSIAZKE NAPISAC ale po co kazda siec gdzies tam ma problemy i bedzie je miala u mnie najlepiej biega LTE po play na karcie Fakt mobile zeby bylo ciekawiej karta ma stan konta cos 2 gr a net smiga ino wiatr plusowski chodzil jak wiatra zawial dalo sie zniesc natomiast T_mobile masakra na ich sprzecie na ich krcie w odlweglosci ok 700 m od nadajnika jak sie udalo osiagnac 2,5mb/s to byl sukces testowali poprawiali i nic nie zmienili.Pozdrawiam

  • 0

    65. ~Vacek  2016-04-24 11:13:30  host: aele254.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Lekkie spóźnienie T Mobile, np. w stosunku do Plusa który od dawna ta usługę przetestował. Te właśnie spóxnienia z LTE i innymi powodują, że T Mobile dołuje i ma największy odpływa abonentów.

  • 0

    66. ~Groszek  2016-04-24 21:54:49  host: host-142-40.jkns.pl

    Może (zanim wezmą się za nową technologię) niech najpierw ogarną LTE, z którym miewają problem, i na który ludzie się skarzą. Wystarczy popatrzeć jak te usługi działają u konkurencji (ja się przeniosłem w końcu do Plusa i LTE jest bardzo w porządku) i jak w związku z tym powinny działac u nich.

Dodaj swoją opinię